Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Equos »

Panowie, czy Ogrzych Byków można używać nadal jako Dogs of War?
czy w ogóle jakies jednostki mają nadal tę zasadę? a jeśli tak,to jakie?

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Zasady ogrów jako DoW poszły się paść na początku ósmej edycjii.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Games Workshop wycofał się z Dogs of War jako armii, a więc w nowych ograch naturalnie nie ma już do nich żadnych odnośników.

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Dopiero wracam do batla po długiej przerwie i mam zamiar zacząć grać ogrami. Wszyscy piszą, że warto grać na szablozębnych premiarach (kotach dla niekumatych :P ). Może mnie ktoś oświecić co do ich zastosowania?:)
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

premier a szablozęby to 2 różne rzeczy ;) :roll:

Kotki dobrze zastosowane zaginają system, a źle zastosowane mogą powodować ból głowy, jednak warto naprawdę ich używać. Odginanie szarż, zajęcie wrogich maszyn, blokowanie fastów, łapanie łuczników/kuszników to naprawdę wiele w porównaniu do ryzyka, spowodowanego przez test paniki od zniszczonego oddziału :)

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

To szablozębni premierzy, tamten to premier grzmotu. :lol2:

Jednym słowem koty są, opcją wartą przemyślenia.:)
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

BTW, jak wygląda odginanie szarż w tej edycji? To raczej utrudnione gdy mamy redirect ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Wystarczy że zadeklarujesz hold ....

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ale mimo wszystko tak skuteczne jak w poprzedniej to nie jest. Teraz takim psem, czy orłem raczej nie ustawisz sobie klocka przeciwnika z odsłoniętą flanką/tyłem z powodu reforma po wygranej walce. Zatrzymać jakąś hordę na turę (może dwie) jeszcze jakoś da radę, ale nic poza tym.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ja to robie tak, że wrzucam na oddział samobójce stubborna ( z czaru) i lece takimi klocuszkiem (np 3 ogry z AHW) koleś ich raczej na raz nie wykroi, a oni utrzymają przeciwnika na następne tury :D. A gdy ktoś szarżuje na mnie to daje hold i liczę że overrunuje :P

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Czy Sabretuski mają Vanguarda z bazy, czy tylko z hunterem? Wydaje mi się że tylko z hunterem, ale chciałbym być pewny.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Sabertusk Pack may be joined by Hunter - he gains Swifstride, and the whole unit gains Vanguard. -> Army Builder

If a Hunter deploys as part of Sabertusk pack, then both he and the pack have the Vanguard special rule. -> Army book

Tak jakby nie ma huntera, nie ma vanguard.
Obrazek

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Okej panowie, myślę nad graniem Ogrami ale nie wiem co kupić, by zrobić rozpiske na 2400/2600. Może ktoś mi pomóc??
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Może, zajrzyj do tematu z rozpiskami :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Dwa bataliony, armatę lub dwie, trzy psowate, bohatera lub dwóch i jakiś special (gorger, maneatersi, kawaleria) powinno styknąć.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Wczoraj zabierałem się za klejenie Maneatera Paymastera i po otwarciu blisterka w środku zabrakło miecza :x w necie wyczytałem że była jakaś trefna seria tego modelu... Myślicie , że jak wyślę fotkę blisterka z kodem to doślą brakujący element ? :mrgreen: Co prawda można dokleić mieczyk choćby z wypraski bulli, ale to jednak towar niepełnowartościowy :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

Tobie brakło miecza ja dostałem golgery fail casta i 1 brakowało ręki oO reklamowałem i dostałem nowego z nadprogramową ręką oO wtf ?? A przed chwilą skleilem firebellego .... gdzie ręka jest razem z płomieniem i do modelu paduje albo ręka albo głowa .... mam 3 modele z fail casta i już tęsknię za metalem ....

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

No ja piszę o metalu akurat ;] gdzie reklamowałeś? Do sklepu nie ma sensu u mnie zwracać, bo już i tak nie mają metali żeby wymienić, a jednak chcę jakoś dochodzić swoich praw :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Z tego co się orientuje i tego co mi mówili w krakowskim Vanaheimie to GW reklamacje uznaje wyłącznie od sklepów, czyli musisz iść do sklepu gdzie kupiłeś i oni to reklamują u GW.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

ja właśnie reklamowałem w sklepie. Myślę ze przyślą ci nowego metala (a jak nie mają to fail casta)

Zablokowany