Oficjalny sklep GW w Warszawie (wreszcie?).

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Re: Oficjalny sklep GW w Warszawie (wreszcie?).

Post autor: ainuin »

Ceny są na poziomie kursu funta, czyli rekomendujecie standardową przebitkę branżową i "większość niezależnych sklepów" które znam, w tym zwykły sklep modelarski w mojej mieścinie dostosowuje ceny do poziomu "większości" sklepów działających tylko wysyłkowo oraz użytkowników aukcji, których "podobno" nie lubicie z powodu stosowania dumpingu cenowego wykańczającego prawdziwe stacjonarne sklepy "Games Workshop akceptuje zgłoszenia handlowe jedynie od autentycznych sprzedawców z własnym sklepem, odrzucimy każde zgłoszenie od pojedynczych osób dla użytku własnego, lub tych użytkujących aukcje internetowe".

Zostawiając z boku temat cen, ponieważ rozmowa może zejść do poziomu marży sklepów z odzieżą...

Trochę pośpieszyliście się z obsługą zamówień poprzez stronę główną GW, ponieważ nie jest dostępny cały asortyment. To tak jakbym poszedł w środku sezonu do plantatora po marchewkę a tam pustki, podczas gdy w warzywniaku, który się u niego zaopatruje marchewek jest ponad stan.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Szaman pisze:ceny sa identyczne jak ceny rekomendowane sklepom niezaleznym - i w wiekszosci stacjonarnych sklepow niezaleznych tak to wyglada. takie same ceny beda tez w sklepie firmowym w Warszawie.

No właśnie...coś już wiadomo mniej więcej kiedy będzie otwarty?
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Grand Admiral Thrawn pisze:No właśnie...coś już wiadomo mniej więcej kiedy będzie otwarty?
mniej wiecej pierwszy kwartal przyszlego roku - jak bede wiedzial cos wiecej, na pewno sie tym podziele :)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Szaman pisze:ceny sa identyczne jak ceny rekomendowane sklepom niezaleznym - i w wiekszosci stacjonarnych sklepow niezaleznych tak to wyglada. takie same ceny beda tez w sklepie firmowym w Warszawie.
Porównywanie cen sklepów stacjonarnych i internetowych jest trochę bez sensu - możnaby raczej powiedzieć, że GW daje zarobić zwykłym sklepom na plastikach, a klientów na metalowe figsy zostawia dla siebie. Jak jest z finecastem nie wiem, bo nie kupuję tych figurek.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Szaman pisze:
Grand Admiral Thrawn pisze:No właśnie...coś już wiadomo mniej więcej kiedy będzie otwarty?
mniej wiecej pierwszy kwartal przyszlego roku - jak bede wiedzial cos wiecej, na pewno sie tym podziele :)
Aha...to w takim razie czekam(y)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Poczekamy zobaczymy , tylko wpierw podajcie adres. :D
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Podobno Złote Tarasy.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Złote tarasy czy to pewne :shock: , bo pewien wieszcz <mr Duch :twisted: > przepowiedział kiedyś iż tam GW się zagnieździ .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Wieszkto pisze:Złote tarasy czy to pewne :shock: , bo pewien wieszcz <mr Duch :twisted: > przepowiedział kiedyś iż tam GW się zagnieździ .
Spytaj go, kto wygra euro to postawię jakieś pieniążki.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Wieszkto pisze:Ale kto wydał więcej dzieciak który po roku zbierania porzuci zbieranie jednej armii na limicie 2000 p czy kolekcjoner który ma armie więcej niż jedną średnio na 3000/4000 p do kilku systemów GW 8) .
Tak więc kto więcej wyda. :?:
Więcej w sumie wyda kategoria konsumenta "dzieciak" bo na każdego "weterana" "dzieciaków" przypada co najmniej kilku, a prawdopodobnie kilkunastu albo jeszcze więcej.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Cyel pisze:Więcej w sumie wyda kategoria konsumenta "dzieciak" bo na każdego "weterana" "dzieciaków" przypada co najmniej kilku, a prawdopodobnie kilkunastu albo jeszcze więcej.
Stary ale to już było , a tak na poważnie pewnie jest jakiś wykres świadczący o tym że młodzi kupują więcej tylko czy tak do końca jest w rzeczywistości polskiego rynku niekoniecznie.
Każdy sprzedawca ci powie iż najtrudniej jest przyciągnąć nowych klientów chłonnych na zasoby przez nich oferowane , w przypadku sprzedaży figurek jest tak że kiedy pojawiają się jakieś nowości to zazwyczaj wierni konsumenci starzy wiarusi kupują figurki w dosyć znacznych ilościach prawie jak narkomani spragnieni przejść w błogi stan.
Tonie żart rozejrzyj się popatrz a zobaczysz iż ok. 70 % klientów to ci którzy zbierają od dawna nowi tak zwane dzieciaki rzadko przez mnie są widywane w przytłaczających watahach .
Sorry takie są moje odczucia.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak dzieciak ma wydać 100 zeta na 10 figurek plastikowych to
primo: zazwyczaj nie ma kasy
secundo: zazwyczaj rodzice widzą inne 'lepsze' możliwości wydania takiej kwoty niż akurat na jakieś plastikowe żołnierzyki
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Struna
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Struna »

misha pisze:jak dzieciak ma wydać 100 zeta na 10 figurek plastikowych to
primo: zazwyczaj nie ma kasy
secundo: zazwyczaj rodzice widzą inne 'lepsze' możliwości wydania takiej kwoty niż akurat na jakieś plastikowe żołnierzyki
A potem w wieku ok. 16-17 dostrzegasz że pojawia się inna potrzeba i uzbieranie tych 100 zeta to hardcore

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Jako nauczyciel w gimnazjum prowadzący koło zainteresowań WH powiem, że sam jestem zaskoczony tym jak nieprawdopodobnie dużo jest kupujących figsy dzieciaków, których nie zobaczycie ani w sklepie, ani (boże drogi!) na turniejach ani generalnie w przestrzeni publicznej z figurkami - mają całkiem spore kolekcje figurek dobranych dość losowo, rzadko pomalowanych do końca. Nijak się z tego normalnych armii nie da złożyć, grać nie grają, bo zasady trudne a i ciężko znaleźć im kogoś do grania no i armie to w zasadzie nie armie...

Z drugiej strony to właśnie oni mają figurki kupione za full cenę w sklepach stacjonarnych- nie na Allegro i nie od tańszych internetowych detalistów. O tanich zamiennikach czy oszczędzaniu dzięki konwersjom nie wiedzą nic. Czy przeszkadza im to bawić sie dobrze hobby ? Absolutnie tego nie widzę. W moim 330osobowym gimnazjum jest 10 takich dzieciaków -policzcie sobie, rozszerzając o dzieci z podstawówki i liceum ile ich zatem w takiej Wawie jest, w porównaniu z warszawskimi graczami turniejowymi np.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

szaman pisze:mniej wiecej pierwszy kwartal przyszlego roku - jak bede wiedzial cos wiecej, na pewno sie tym podziele
Nie podzielisz się bo najprawdopodobniej nie mozesz... polityka firmy zobowiązuje.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Panowie gadacie o wszystkim ale prawie już nic na temat .... dlatego zamykam a Szaman jak będzie coś wiedział to otworzy i napiszę :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

TADAAA: http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =20400026a
We're proud to announce that we will soon be opening Games Workshop's first Hobby Centre in Poland, located in the heart of Warsaw:

Games Workshop Warsaw
Unit No. 215
Zlote Tarasy
ul. Zlota 59
00-120 Warsaw.

Our new store will have gaming and painting tables for use, and support Warhammer, Warhammer 40,000 and The Lord of the Rings
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Tylko 2 godzinki busem z Białej...yes, yes, yes! Szkoda, że daty nie dali dokładnej...
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Grand Admiral Thrawn pisze:Tylko 2 godzinki busem z Białej...yes, yes, yes! Szkoda, że daty nie dali dokładnej...
Podejrzewam, że w okolicach np. czerwca dwie godziny to ja będę tam z warszawskiego Gocławia jechał, oczywiście nie uwzględniam ewentualnych protestów mundurowo-górniczo-hutniczych ;)
Będzie jakaś fiesta i huczne otwarcie? Ekskluzywne figurki, np. goblin porywający warszawską syrenkę :) ?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Panowie pewnie jeżeli już mają powierzchnię to kwestia miesiąca może dwóch jak tam wejdą i otworzą ,na mapie Tarasów jest zaznaczona jako pusta ale z tego co się orientuje to tam niedawno był gabinet kosmetyczny .
Zresztą wybrali jedną z najmniej uczęszczana przez żuli część galerii wejście od złotej na drugim piętrze w wieżyczce . Tylko jest ryzyko że jak pada to będą mieli kałuże przed wejściem.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

ODPOWIEDZ