Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: pingu »

Mogło by być tak jak w bitwie o brodę, że zamiast tarczy mogliśmy zabrać do boju tron, za bodajże 65 pkt.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Ja bym wolał, żeby do gry znowu włączyli się ironbreakerzy - szkoda, żeby taki świetny oddział też stał na półce...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

blona pisze:U mnie stoi na półeczce jeszcze stary tron i stare kowadełko na kółkach :) Również mam nadzieję jeszcze to cacko wykorzystać w walce ale w sumie choroba wie co będzie z tą 8ed.
stare kowadlo jeszcze daje rade ale stary tron jest przeokrutnie brzydki.
i jak chcialbym zagrac na tronie, tak bardziej wolalbym zagrac (tak jak smiejagreg pisze) na klocku IB'kow.
a jeszcze bardziej na tronie znajdujacym sie w klocku IB'kow :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Ja widze tron jako cos takiego: koszt 200 pkt A4 WW5 S4, + 3 wondy dla modelu lorda,ward 4+ i do armora gdzies z 3 do przodu - dodatkowo jakis bonus dla calego oddzialu w ktorym walczy lord typu unbreakable, choc to moze juz przegina ...

Co do IB tak sie sam zastanawiam co moglo by ich ugrywalnic, moze:

2A - w koncu walczac w tunelach doskonale wladaja bronia,
KB - to srednio do mnie przemawia no ale czemu nie,
armor na +1 - IB nosza PELNA zbroje plytowa z gromilu,
T5 - no to chyba przegiecie, no niby to jedni z najtwardszych wojownikow i to wsrod krasnolodow a jak wiemy to znaczy duzo :)
dwurak - dodac im go do opcji i mozna zaczac miec z nich frajde
przeniesc ich do core - nie trzeba tlumaczyc

w sumie opcji jest duzo, jesli pozostana w specialach to niestety beda musialy dostac dobrego boosta aby ludzie zaczeli zastanawiac sie nad odlozeniem hamakow
Obrazek

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Artur, ja widzę, że chyba o jedno piwko za dużo u Ciebie poszło. To chyba nie miał być wishlist :roll: .

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Artur pisze:Ja widze tron jako cos takiego: koszt 200 pkt A4 WW5 S4, + 3 wondy dla modelu lorda,ward 4+ i do armora gdzies z 3 do przodu - dodatkowo jakis bonus dla calego oddzialu w ktorym walczy lord typu unbreakable, choc to moze juz przegina ...
Co do tego się zgadzam ale może zostać przy stabie i dodać hate :mrgreen:
Artur pisze:Co do IB tak sie sam zastanawiam co moglo by ich ugrywalnic, moze:

2A - w koncu walczac w tunelach doskonale wladaja bronia,
Dwa ataki by im napewno pomogły i teraz gracze krasnoludów mieli by spory dylemat :mrgreen:
Artur pisze:KB - to srednio do mnie przemawia no ale czemu nie,
KB - taka zabawka na herosów i tyle w tym temacie.
Artur pisze:armor na +1 - IB nosza PELNA zbroje plytowa z gromilu,
Chodzi ci chyba że mają +1 czyli na 3+ a nie na 1+ :D
Artur pisze:T5 - no to chyba przegiecie, no niby to jedni z najtwardszych wojownikow i to wsrod krasnolodow a jak wiemy to znaczy duzo :)
Tak przegięcie :)
Artur pisze:dwurak - dodac im go do opcji i mozna zaczac miec z nich frajde
Czy ja wiem, dwurak im odejmuje styl i tą niepowtarzalność. I oprócz tego to by były maszyny do zabijania z save 3+ 2 ataki siła 6 2+ save na strzelanie
Artur pisze:przeniesc ich do core - nie trzeba tlumaczyc
Oj, to już jest totalne przegięcie.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Tron powinien być taki jak w bitwie o brodę i już czyli LT, 4 at z ws 5 i s4 i bodajże +3 w koszt 65 pkt, a co by dawał to juz zależny od zestawu run na Lordzie no i koniec, bo co za wiele to nie zdrowo.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

#Krasnal pisze: Chodzi ci chyba że mają +1 czyli na 3+ a nie na 1+ :D
No wlasnie nie, bo jesli jakies tam great swordy (o ile mnie pamiec nie myli) za pelna zbroje plytowa maja armora na 4+, a IB za zbroje z super gwiezdnego metalu zwanego gromil maja taka sama to to jest smutne :(

Ktos zaraz pewnie powie no tak ale IB ma gromilowa zbroje, a GS maja Pelna plytowa - tylko ze patrzac na modele to IB wyglada bardzej na zakute w zbroje plytowa, w takim razie wychodzi na to iz miedzy pelna zbraja plytowa z metalu a pelna zbroja plytowa z super zajebist### gromilu nie ma roznicy ... jak dla mnie mega smutne.

W mojej opini gromil i to jak bardzo zakuci sa w niego IB powinien dawac armora na 2+ a z tarcza 1+ koniec koncow ta jednostka i tak ma tylko jeden atak z sila 4 i jest w specjalach - co czyni ja mega slaba, mozna by sie spytac tworcy booka co ona robi w specjalach, bowiem zwykly warrior z 2rakiem bedzie lepszy i tanszy a dodatkowo jest w corach :(

Dobra koncze juz stare dobre krasnoludzkie zrzedzenie, bo mnie to zaraz moderator zje :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

a te wszystkie kombinacje i wołania do bogów kończy temat obniżenie kosztu IB do 8pkt/model ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Poczekajcie z ględzeniem do nowego AB, a nóż będzie lepiej ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

A ktokolwiek słyszał wieści, kiedy są szanse na nowy armybook?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

no ja słyszałem że Dwarfy są w 3 następnych booków. Breta, WE i Dwafry, nie mam pojęcia w jakiej kolejności
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Abaddon pisze:no ja słyszałem że Dwarfy są w 3 następnych booków. Breta, WE i Dwafry, nie mam pojęcia w jakiej kolejności
jeszcze VC się przypałętały prawdopodobnie w międzyczasie z bookiem
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Ja kiedy tylko natykam się na dyskusje o nowym booku, to sobie myślę :
Oby nie pocięli naszych run [-o<

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Smh pisze:
Abaddon pisze:no ja słyszałem że Dwarfy są w 3 następnych booków. Breta, WE i Dwafry, nie mam pojęcia w jakiej kolejności
jeszcze VC się przypałętały prawdopodobnie w międzyczasie z bookiem
E nie sądzę, VC są w miarę nowe w porównaniu to tych 3 więc nie sadze żeby wyszły przed nami.
#Krasnal# pisze:Ja kiedy tylko natykam się na dyskusje o nowym booku, to sobie myślę :
Oby nie pocięli naszych run [-o<
Ja też, mam nadzieje ze nie zrobią jak w przypadku innych AB że zostawią nam 8 runek na krzyż :?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Abaddon pisze:
Smh pisze:
Abaddon pisze:no ja słyszałem że Dwarfy są w 3 następnych booków. Breta, WE i Dwafry, nie mam pojęcia w jakiej kolejności
jeszcze VC się przypałętały prawdopodobnie w międzyczasie z bookiem
E nie sądzę, VC są w miarę nowe w porównaniu to tych 3 więc nie sadze żeby wyszły przed nami.
prawdopodobnie chodzi o te pare nowych jednostek z WD ale to nie nowy book byl.
#Krasnal# pisze:Ja kiedy tylko natykam się na dyskusje o nowym booku, to sobie myślę :
Oby nie pocięli naszych run [-o<
Ja też, mam nadzieje ze nie zrobią jak w przypadku innych AB że zostawią nam 8 runek na krzyż :?
w tym momencie musieli by udostepnic comon itemy z RB. bo z samymi 8 runkami nic sie nie zrobi.
oczywiscie tez mam nadzieje, ze nadal bedziemy mieli cala game run ktore bedzie mozna wrzucac na przedmioty :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

tak wiem, że VC są nowsze, tak wiem, że w WD było kilka nowych jednostek do VC, jednak ploty są coraz głośniejsze, że pierwsza armia w nowym roku to właśnie VC, to spisu trzech oczekujących na nowe booki (WE, BRET, DF) dopiszcie Imperium, też ma starą książkę

logika logiką, marketing marketingiem, VC to najpopularniejsza armia ;)

a co będzie dowiemy się w styczniu i tyle odnośnie gdybania ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Abaddon pisze:E nie sądzę, VC są w miarę nowe w porównaniu to tych 3 więc nie sadze żeby wyszły przed nami.
Moim zdaniem GW nie patrzy na to czy jakaś armia ma nowy czy stary book tylko czy dobrze się sprzedaje i czy w najbliższym czasie ta sytuacja się nie zmieni.
Choć w jednym się zgadzamy: VC na razie nie dostana nowego booka :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Artur pisze:
#Krasnal pisze: Chodzi ci chyba że mają +1 czyli na 3+ a nie na 1+ :D
No wlasnie nie, bo jesli jakies tam great swordy (o ile mnie pamiec nie myli) za pelna zbroje plytowa maja armora na 4+, a IB za zbroje z super gwiezdnego metalu zwanego gromil maja taka sama to to jest smutne :(

Ktos zaraz pewnie powie no tak ale IB ma gromilowa zbroje, a GS maja Pelna plytowa - tylko ze patrzac na modele to IB wyglada bardzej na zakute w zbroje plytowa, w takim razie wychodzi na to iz miedzy pelna zbraja plytowa z metalu a pelna zbroja plytowa z super zajebist### gromilu nie ma roznicy ... jak dla mnie mega smutne.

W mojej opini gromil i to jak bardzo zakuci sa w niego IB powinien dawac armora na 2+ a z tarcza 1+ koniec koncow ta jednostka i tak ma tylko jeden atak z sila 4 i jest w specjalach - co czyni ja mega slaba, mozna by sie spytac tworcy booka co ona robi w specjalach, bowiem zwykly warrior z 2rakiem bedzie lepszy i tanszy a dodatkowo jest w corach :(

Dobra koncze juz stare dobre krasnoludzkie zrzedzenie, bo mnie to zaraz moderator zje :)
Właściwie to część armii ma coś w rodzaju super ciężkich zbroi, imperium ma plate armour, woch ma chaos armour, krasnoludy mają gromrilową zbroję i generalnie chodzi tu o to, że te nazwy są podyktowane tłem fabularnym, równie dobrze mogliby to nazwać super zbroja. Podobnie jest z zasadą "twarda skóra" u dzików, robi to samo co zwykłe scaly skin, ale tak brzmi to ładniej. Co do samych ibków, to jedyne co jest im potrzebne to stubborn, a żeby to osiągnąć potrzeba mieć więcej szeregów albo odpowiednią runę i już ustoją wszystko. To taki nasz odpowiednik PG, mają wygrywać combaty staticiem, albo przynajmniej utrzymać pozycje.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Klafuti pisze: mają wygrywać combaty staticiem, albo przynajmniej utrzymać pozycje.
Z calym szacunkiem, ale takie rzeczy to potrafia gobliny, badz skaveny i to nawet lepiej bo sa tansi i wystawisz ich 40 czego juz raczej z IB nie zrobisz - bo to nieoplacalne. Dla mnie IB to przezytek juz od tej i poprzedniej edycji. Jednostka za 11-12p w specjalach (nie mam booka przy sobie) ktora ma tylko jeden armora wiecej od wojaka. Niby ma tez +1S ale idac w sile wojak bierze 2h i znowu nasz IB wypada gorzej - nie dosc ze gorszy to i drozszy - no i moze nie plakal bym tak glosno gdyby nie to ze ta jednostka ma cudowne modele i zadne zastosowanie na stole, wrecz blokuje pkt za ktore mozemy wziasc cos przydatnego.
Obrazek

ODPOWIEDZ