DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Artek'sWorkshop pisze:Bless- twoję dwarfy z dipingu sa bardzo ładne, ( bardzo,bardzo :) ) a goblinki też bardzo fajne (bardzo, bardzo :) ) ale i tak wychodze z założenia że lepiej pomalować figurki normalnymi farbkami.
Ja tam nie mam z dippingiem zadnych kompleksow. Udowodnilem juz chyba, ze malowac potrafie. Cale VC, polowe orkow, oraz poczatek armii welfow mam pomalowane w sposob tradycyjny. Welfy juz skoncze malowac ta metoda. Jezeli wyjda nowe VC i trzeba cos bedzie domalowac, to tez zrobie to starymi metodami.
Nie kryje jednak, ze uwazam sie przede wszystkim za gracza, a dopiero potem za malarza. Chce grac ladna armia, ale za malowaniem nie przepadam i tak po prawdzie, to nie mam na to zbyt wiele czasu. Niestety do pelni nieszczescia jestem tez perfekcjonista i nie potrafie pomalowac figurki w sposob tradycyjny na szybko. Nad pojedynczymi modelami spedzalem po kilka/ kilkanascie godzin. Po zastanowieniu stwierdzilem, ze z dotychczasowym tempem malowania swoich orkow skonczylbym robic za jakies... 2-3 lata. Choc nawet to chyba jest dosyc optymistyczne. To strasznie dlugo.
I tu w sukurs przychodzi mi dipping. Metoda blyskawiczna, ktora imho daje fantastyczne wyniki. Po jej umiejetnym zastosowaniu figurki wygladaja po prostu ladnie.
Wiec sorki, ale podejscie "tradycjonalistow" to dla mnie wyraz raczej pewnego zacofania, pretekstu do ukazania wlasnej, urojonej wyzszosci. Wiadomo, ze dippingiem nie robi sie figurek na golden demona, ale do zrobienia armii ta metoda jest w ZUPELNOSCI wystarczajaca.

Chcialbym, ze armie na turniejach byly przynajmniej zdippowane. Byloby pieknie. :)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2007, o 17:18 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Tiger Brown pisze:Dla mnie dipping ma zatosowanie tylko dla koni.
ten koń pomalowany był na ciemno, więc raczej nie miał szans, ja koniki deepnąłem w Sadolinie Tikowym, kontrast lepszy, ale nie dużo - bo też je pomalowałem na ciemno.
Czekawe, czy będę miał dziś czas by krasie dla syna pomalować

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Imo bez sensu jest bejcować bestial brown, za ciemny to kolor. No ale co kto lubi, jak dla mnie to ten koń jest płaski.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Co do Bestiala i płaskości - zgadzam się, nie ta kombinacja farby i bejcy. Poza tym mocno stracił na wyglądzie po zmatowieniu - kolory przygasły. Testuję dalej. 8)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Ja zrobiłem sobie gobboska tikiem Altaxinu nierozcieńczonym w ogóle. Efekt jest naprawdę zadowalający, gobbo jest dosyć ciemny, ale ładnie wpasuje się w klimat armii Chaos Krasi. Jedyny błąd jaki popełniłem to ten, że zrobiłem mu skórę Snot Greenem, wyszła idealna jak dla Black Orka, a nie goblinka, następne trzeba będzie robić Scorpion Greenem. No i metaliki wyglądają średnio, ale sądzę, że jak się je pociągnie drybrushem to będzie git. A co do malowania - wreszcie udało mi się złożyć jakąś armię. Pomalowałem do tej pory tylko herosa i jeden oddział, czyli 21 figurek. Jak widzę na półce kolejne 230 to mi się słabo robi - co z tego, że umiem malować i wychodzi mi to lepiej niż dipping? Ja wolę sobie zbejcować całą armię i mieć to zrobione w ciągu tygodnia, a resztę czasu poświęcić na granie. :wink:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Necro pisze:Ja zrobiłem sobie gobboska tikiem Altaxinu nierozcieńczonym w ogóle. Efekt jest naprawdę zadowalający, gobbo jest dosyć ciemny,
Hmmm... dziwne. Wlasnie testowalem tika Altaxinu (patrz wyzej, srodkowe figurki) i raczej bylo to srogie rozczarowanie. Strasznie czerwona ta bejca. Imho lepiej pokominowac z bardziej neutralnymi kolorami.
Obrazek

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Mam takie pytanie; po bejcowaniu, i nie starciu skądś farby, nie można już tego miejsca malować? Mam rację?

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

bless pisze:Strasznie czerwona ta bejca. Imho lepiej pokominowac z bardziej neutralnymi kolorami.
Wiesz, mnie to, że figurka ma czerwonawy odcień w niczym nie przeszkadza. To raz, a dwa - nie wiem, może ja już mam jakieś zaburzenia albo siedzę przy złym oświetleniu, ale na tym gobbosie nie widać czerwonawego odcienia, powiedziałbym raczej, że to jest ciemny brąz. Ale pewnie sprawdzę jeszcze orzech, porównam i zrobię armię tym, co mi bardziej podpasuje.

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Lord Andre pisze:Ave

Mam takie pytanie; po bejcowaniu, i nie starciu skądś farby, nie można już tego miejsca malować? Mam rację?
nie masz, spokojnie można po zabejcowanym malować, nawet po błyszczącym, to kolejny + tej metody

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

Widzę, że to naprawdę potrafi ułatwić człowiekowi malowanie. A mam takie pytanka: Jaki kolor bejcy nadałby się na Ultrasów ? Jaki będzie efekt bejcowania Ultrasów ? I czy to ma jakikolwiek sens ? 8)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Bully pisze:Widzę, że to naprawdę potrafi ułatwić człowiekowi malowanie. A mam takie pytanka: Jaki kolor bejcy nadałby się na Ultrasów ? Jaki będzie efekt bejcowania Ultrasów ? I czy to ma jakikolwiek sens ? 8)
Jak widzisz, sami dopiero rozkminiamy technike. Obawiam sie, ze chyba nikt nie bedzie teraz w stanie odpowiedziec na Twoje pytanie.

W tej chwili mozesz najwyzej zostac pionierem bejcowania Ultrasow. ;)
Obrazek

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

Może i mógłbym, ale nie mam jeszcze takiego dużego doświadczenia ... :)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

w polsce prawie nikt nie ma ;)
sam pioniersko sprobuje z night goblinami. a co!

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

Spróbuję i tak taka bejca nie jest droga, więc co mi tam. Jakby coś pomożecie :D

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Bully pisze:Widzę, że to naprawdę potrafi ułatwić człowiekowi malowanie. A mam takie pytanka: Jaki kolor bejcy nadałby się na Ultrasów ? Jaki będzie efekt bejcowania Ultrasów ? I czy to ma jakikolwiek sens ? 8)
rozpuszczona czarna, bo niebieskiej raczej nie widziałem.
Ale najpierw próba, oczywiście.

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

Rozpuszczona czarna ?

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

terpentyną, by nie sciemniała zanadto

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

Popróbuje, jeszcze mam czas :D

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kerim pisze: rozpuszczona czarna, bo niebieskiej raczej nie widziałem.
Ale najpierw próba, oczywiście.
Oczywiscie, ze jest niebieska bejca. Sadolina. "2 w 1", czyli tego typu (nie mylic z kolorem), ktorego uzyli Szmajson&s-ka.

Jak bylem ostatnio w Castoramie, to juz tylko ta niebieska bejca Sadolina zostala. I nawet wtedy pomyslalem, ze po co komu taki kolor... juz mam odpowiedz. ;)
Problem z niebieska bejca moze byc taki, ze nada sie tylko do robienia pancerza. Pozostale elementy (skora, metal, itp) juz w odcieniu niebieskim raczej nie bedzie zbyt super wygladac.... skora bedzie sina, metal nienaturalny... Chyba, zeby w jakies klimaty undeadzkie isc z tą sinością. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

do niebieskiego to będzie ciężko dobrać odpowiednią bejcę ale Kerim ma rację.

ODPOWIEDZ