nowe Vampire Counts 8ed [update w pierwszym poście]

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Re: nowe Vampire Counts 8ed

Post autor: Vampir »

Z drugiej strony taka breta dalej ma klimatyczny AB...bo to co zrobili z wampirzym w 7ed. woła o pomstę do nieba :roll:

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Remo pisze:Nie podoba mi się jedynie fakt że styczniowa książka będzie już piątą jaką widziałem w swojej Warhammerowej karierze do Wampierzo-umarlaków podczas gdy taka Bretonnia czy Wood Elfy jadą ostro na drugiej.

No cóż to cena za bycie zajebistym :mrgreen: A tak na serio to VC jest w top najpopularniejszych czyli najlepiej sprzedających się armii więc GW ją dopieszcza jak tylko może. A tak z ciekawości, to która armia miała najwięcej armybooków? Nie gadajcie, że VC właśnie :twisted:
Come crawling faster, obey your Master...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

zacząłem z WFB ponad pół roku po premierze AB VC 7ed i jakoś mnie klimat nie drażni.
nie wiem jak kiedyś było, nie czytałem poprzednich booków i nie przeszkadza mi stan obecny, ale rozumiem wasz punkt widzenia.

niemniej imo GW niespecjalnie się klimaciarzami przejmuje co pokazało już wielokrotnie więc na nic narzekania i próżne żale nic to nie zmieni, efekt został osiągnięty graczy VC zrobiło się jak mrówek i sakiewka zapełniała się brzęczącymi monetami
rotacja wśród graczy to dobra droga do pełnej sakiewki :) nawet jak odejdą od WFB albo na rzecz innych armii to i tak figsy się sprzedały.

Zobaczymy jak teraz będzie, optymizmu trochę :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

@Misha - polecam Ci przeglądnięcie AB wampirów z 6ed. Moim zdaniem jest to jeden z najbardziej klimatycznych booków w WFB, same rysunki i szkice wgniatają w ziemię. No i oczywiście klimat wampirzych rodów jest nie do pobicia ale na powrót do tej formuły nie mamy raczej co liczyć..

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Fakt, 6 ed wampy były bardzo ładnie wydane, do tego silne w cholerę, oczywiście aż tak jak po wydaniu wersji do 7ed ( która do spółki z demonami zupełnie tą edycję rozwaliła ), ale jestem pewien, ze po pewnych korektach i dzisiaj 6ed book do słabych by nie należał.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Vampir pisze:@Misha - polecam Ci przeglądnięcie AB wampirów z 6ed. Moim zdaniem jest to jeden z najbardziej klimatycznych booków w WFB, same rysunki i szkice wgniatają w ziemię. No i oczywiście klimat wampirzych rodów jest nie do pobicia ale na powrót do tej formuły nie mamy raczej co liczyć..
+1

Dwa razy z kolegą zagrałem 6ed AB VC (po raz rodem Lahmii i Blood Dragonów) na zasadach 8 edycji. Ten book sobie bardzo dobrze radzi. Wampiry są klimatyczne i naprawdę bardzo mocne ;) Powrót rodów to jest jedyna rzecz jakiej tak naprawdę chce na 8 ed u wampirów [-o<
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Infernal Puppet pisze:Fakt, 6 ed wampy były bardzo ładnie wydane, do tego silne w cholerę, oczywiście aż tak jak po wydaniu wersji do 7ed ( która do spółki z demonami zupełnie tą edycję rozwaliła ), ale jestem pewien, ze po pewnych korektach i dzisiaj 6ed book do słabych by nie należał.
Myślę, że po dodaniu możliwości wystawiania jednostek z WD byłoby jak najbardziej ok :wink:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

6ed w ogóle miała w AB kilka pomysłów z których nie wiem dlaczego zrezygnowano. Była sekcja malarska, o konwersjach, no i "armie z końca podręcznika", które były zazwyczaj albo przegięte ,albo bardzo funowe.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Azgaroth pisze:
JarekK pisze:ten dragon ginie od Dark elfickich kuszników...
No taka prawda, już Varghulfa trudniej zabić niż smoka a kosztuje 100 pkt mniej. Breath attack jest raczej żenujący, tego smoka ratuje tylko -1 do hita dla modeli w kontakcie. Save'a nie ma praktycznie żadnego, bo zwykły atak z S4 albo AP wystarczy, żeby praktycznie każda rana wjeżdżała jak w masło.

Zgodnie z klimatem i naturą mógłby mieć poisony i breath attack z siłą 3 to może bym się nad nim zastanowił bo w obecnej formie to hydra i każde większe ustrojstwo sklada tego "smoczka" w 1-2 tury CC.

Co do 8 edycyjnego AB do VC życzyłbym sobie :

- podniesienie kosztu ghuli do minimum 10 pkt/model
- obcięcie recasta czarów nekromancji,
- obniżenie kosztu pkt szkieletów/model lub jego wzmocnienie (8 pkt za obecne statystyki to śmiech na sali),
- przywrócenie Dire Wolves zasady - Light Cavarly z kosztem 10 pkt/model
- sensowny efekt Lore of Vampires - np. za każdy udany czar wskrzeszenie 1-k3 modeli w promieniu 12-18 cali od maga,
- pozostawienie Helm of Commandment ale koszt punktowy - minimum 50 pkt
- wzmocnienie Black Knightów
- wybór dla Grave Guardów - HW&S, Halberd (+1 pkt/model), Great Weapon (+2 pkt/model)
- coś strzelającego :)
- unormowanie zasad dotyczących Banshee i Banshee-hero i Terrorgheist - zwłaszcza w aspekcie zasady Stand & Shoot

Jak choć połowa z tych życzen się spełni to będę się cieszyć :)
Azgar - ale Ty pieprzysz czasami :)
"- obcięcie recasta czarów nekromancji," - musi zostać - takie są wampiry/undeady od pierwszej edycji...
"- wybór dla Grave Guardów - HW&S, Halberd (+1 pkt/model), Great Weapon (+2 pkt/model)" - przecież od Lutego wiadomo, że nasza gwardia nie dostanie w żadnym wypadku halabard. To jest ten element który ma odróżniać gwardię wampirzą od gwadi TK.



Tak w ogóle znowu - na chwilę temat został powołany przy pomocy nekromancji do życia/nieżycia i od razu jojczenie, że ja chcę to, a ja chcę tamto. Będą jakieś nowe plotki na ten temat to będzie o czym dyskutować. Jesteście jak małe dziwczynki - mamo kup mi lizaka, mamo kup lalkę barbie...
Amen. #-o
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Coraz częściej widzę, że na tym forum strach cokolwiek napisać, żeby nie zostać zjechanym przez gremium ultrasów i alfy i omegi w jednym. Jak napisałem w tamtym poście na samym początku - to były takie moje własne życzenia (a dobrze wiem, że jak to z życzeniami bywa spełniają się stosunkowo rzadko) a nie prośby, groźby i błagania, że ja chcę tak a nie inaczej w formie "jak nie dostanę to tupnę nóżką". No już bez przesady ludzie. To, że Grave Guardy nie dostaną halabard, ok, w moim życzeniu fajnie jakby taka opcja była możliwa, a że nie będzie...to takie jest życie. Recast jak wiadomo bardzo ułatwia życie wampirom a uprzykrza wrogom ale w połączeniu z wspomnianym tu gdzieś na forum przedmiotem który niweluje efekty dekoncentracji to jak dla mnie taki tandem jest przegięciem. W 7 edycji kiedy nie było tryliona kostek w puli to jeszcze rozumiem, ale teraz ? Ja nie płaczę, że coś mam a czegoś nie mam bo doceniam to co jest. A podyskutować można zawsze, jakie są czyjeś wyobrażenia na dany temat, jednostkę czy cokolwiek bo takie są podstawy dyskusji, nawet jeśli plotek i rzetelnych informacji jest bardzo mało.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, o 19:03 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Shoosh.
Za jakieś 2 tygodnie powinny być solidne przecieki i może nawet zdjęcia :)
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

z dyskusji z warseera
There was talk of 4 new necromancer models having been seen. At the time it was suggested that some of those could have been Necrarch Vampires.

However, assuming Necromancer Lords are coming back it would make sense if they really were all Necromancers. That could give us: generic necromancer on foot (plastic), generic mounted necromancer (fineca$t), generic necromancer lord (fineca$t), Kemmler (fineca$t, although not necessarily a new sculpt), and a new named hero level necromancer (fineca$t).

If that is the case then it would suggest that GW expects us to use A LOT of necromancers for some reason. That could be because they are going to get better (with a revamped lore of necromancy and/or special rules) or because vampires are going to get "worse" (eg. if they go back to necrarches being the only hero level caster vamps with non-necrarch lords capped at L3, or if vampires do not get access to raise/heal spells in their lore selection).
Może rzeczywiście przywrócą zaszczytną rolę nekromantom w tej armii bo na ten czas, używa się ich stosunkowo rzadko...

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Hmm czyli taki powrót do 6 edycji może być...wtedy jak ktoś widział czarującego wampira, najczęściej pukał się w głowę :lol2:

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Vampir pisze:Hmm czyli taki powrót do 6 edycji może być...wtedy jak ktoś widział czarującego wampira, najczęściej pukał się w głowę :lol2:
Mam taką nadzieję, że takie rozgraniczenie na nekromantów lordów i wampirów lordów się w 8ed pojawi. Płacenie za lorda maga 4 lvl - 285 pkt (gołego, bez przedmiotów) bywa naprawdę uciążliwe.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

No może wreszcie nekromanci się do czegoś przydadzą. Ciekawe czy będzie możliwe wystawienie naszych trupków bez żadnego wampira?
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

wru pisze:No może wreszcie nekromanci się do czegoś przydadzą. Ciekawe czy będzie możliwe wystawienie naszych trupków bez żadnego wampira?
Raczej wątpię, bo to jest podstawowa zasada VC. Zresztą mianowanie nekromanty generałem armii byłoby mocno ryzykowne :)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

wampir powinien walczyć a nekromanta czarować! krótko i tyle ;)

no chyba że jakiś wampirek z linii krwi nekrachów

mnie ciekawi czy na 100% będą linie krwi i czy będzie mega-uber-zły-dziki Strzygoń z ewentualnym brakiem możliwości brania przedmiotów magicznych(lub chociaż zbroi/broni) a za to z możliwościami większej ilości wpakowania w siebie mocy 8)

fajnie by było gdyby też przypisać odpowiedniej rodzinie tzw. "rodzimą jednostkę=premia jak w niej siedzi wampir) np. Strzygoń w gulach daje im sam z siebie możliwości Gulkina, czy BloodDragon w Kawalerii jakieś tam fiku miku :)

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

IMO ciekawie się zapowiada nowy book do VC. Dosyć fajną opcją byłoby powrót do starego podziału na Lord, Counta i Thralla z 6 ed.
...Who dares wins...
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Malak pisze:IMO ciekawie się zapowiada nowy book do VC. Dosyć fajną opcją byłoby powrót do starego podziału na Lord, Counta i Thralla z 6 ed.
Przybliżysz mi ten podział? W tych zamierzchłych czasach nie grałem jeszcze w batla ;P

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Azgaroth pisze:Płacenie za lorda maga 4 lvl - 285 pkt (gołego, bez przedmiotów) bywa naprawdę uciążliwe.
290 ;)
wru pisze:No może wreszcie nekromanci się do czegoś przydadzą.
Wszystko na to wskazuje, że tak będzie.
wru pisze:Ciekawe czy będzie możliwe wystawienie naszych trupków bez żadnego wampira?
Hmm... to tak jakby nie wystawić w armii Ogrów ani jednego ogra albo w Elfach Elfa, a w O&G żadnego orka i gobosa...


Raczej nie ma na to szans - niestety ale skończyły się "armie z końca podręcznika" :(
Tego właśnie najbardziej bym sobie życzył - alternatywnych army-listów.
Waldi pisze:
Malak pisze:IMO ciekawie się zapowiada nowy book do VC. Dosyć fajną opcją byłoby powrót do starego podziału na Lord, Counta i Thralla z 6 ed.
Przybliżysz mi ten podział? W tych zamierzchłych czasach nie grałem jeszcze w batla ;P
Miałeś w herosach Vampire Thrall którym był odpowiednikiem dzisiajszego wampirka.
W Lordach miełeś dwóch Vampirów - Vampire Lord i Vampire Count.
Vampire Lord był odpowiednikiem dzisiejszego (kosiarz ze statystykami uber mocnymi na tamte czasy pomijając fakt, że to właśnie Count ma takie same statsy)
Vampire Count był trochę słabszym ale dalej mocnym wampirem. Trochę tańszy i dzięki temu można było go wykorzystać do innych celów.
Tak w ogóle ogarnij sobie tego siepacza i innych Lordów dostępnych w 6-ed book-u :) Wspaniałe czasy.
Obrazek
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Zablokowany