Żelazna Nawałnica

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Żelazna Nawałnica

Post autor: swieta_barbara »

To +1M w praktyce niewiele daje - i tak poruszam sie glw. za pomoca combat reformow, tudziez deklaruje szarze na 10+ i przeciwnik (tak jak Ty wczoraj zrobiles takie duze O_o' ) - jak sam zauwazyles mam malo modeli, wiec kazde punkty staram sie wsadzac w ilosc modeli.

Co do Book of Secrets to zgadzam sie z Waldim.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, o 12:09 przez swieta_barbara, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Wtedy masz już tylko 9+ do rzucenia. I ruszasz się 2 cale dalej przy marszu. Czyli finalnie jesteś 3 cale bliżej do przeciwnika jak szarzujesz w 2 turze. No jak chcesz. Zabraknie Ci kiedyś jednego cala i będziesz płakał :wink:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

+1 Mv jest mega słąbe IMO. na Euro, gdzie masz 450 na unit, lepiej miec po prostu wiecej chosenów. na Euro nie grało się bng, a jeżeli potrzebujesz sztandaru, do CR (+1) oznacza to, że coś się zepsuło:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dmtrij pisze:a jeżeli potrzebujesz sztandaru, do CR (+1) oznacza to, że coś się zepsuło:)
już gdzieś to czytałem ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kolejne testy lekko zmodyfikowana armia z poprzedniej strony pod format Poznania:

1 Chaos Lord of Tzeentch @ 340.0 Pts
General; Disc of Tzeentch
Talisman of Preservation [45.0]
Crown of Command [35.0]
Biting Blade [5.0]
Enchanted Shield [15.0]

1 Exalted Hero of Tzeentch @ 211.0 Pts
Shield; Battle Standard; Chaos Steed
Bronze Armour of Zhrakk [15.0]
Dawnstone [25.0]
Favour of the Gods [5.0]

1 Chaos Sorcerer of Tzeentch @ 225.0 Pts
Magic Level 2; Disc of Tzeentch
Infernal Puppet [35.0]
Third Eye of Tzeentch [25.0]
Charmed Shield [5.0]

22 Chaos Warriors of Nurgle @ 442.0 Pts
Halberd; Shield; Standard; Musician
Rapturous Standard [20.0]

2x1 Chaos Warshrine @ 130.0 Pts

9 Chaos Knights of Tzeentch @ 440.0 Pts
FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]

5 Marauder Horsemen of Slaanesh @ 80.0 Pts
Light Armour


4:16 z Debkiem
Wujcio myslal, ze skroi mi nurglowcow lordem + pegazami, ale sie nieco zapomnial (Rapturous) i wszystko sie wciagnelo. Potem niestety z dosyc stabilnej sytuacji na stole zaczela sie robic delikatnie mowiac kaszanka, gdy BSB do spolki z kotrami zajebali mi jazde, a zjebki skasowaly lorda i maga.

18:2 z blessem
Na poczatku myslalem, ze kupa, gdy w pierwszej turze gleby posadzily 5 ryckow, ale wyjechalem pieknie wszystkim naprzod, rzucilem warda, wpadlem w savage, skroilem, wpadlem w trolle, skroilem, magow dowalilem puppetem, a lordunio ciulal rydwany i walnie przyczynil sie do poskladania dzikusow. Dobrze sie tym gra, nie ma oddzialu, ktory po prostu pierdzi w stolek.

ps. Kotlet ta rozpa scisnal lokala 60 punktami :D

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie boli Cię, że ten mag jest mięciutki jak kaczuszka i nie ma look-outa?
2d6 s4 moze go posadzić:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Durin pisze:Nie boli Cię, że ten mag jest mięciutki jak kaczuszka i nie ma look-outa?
2d6 s4 moze go posadzić:D
Ma od maruderów i kawy...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

wiem o tym, ale kawa duża ma inne zadania raczej,....,
a fast spada od łuków błyskawicznie czy tam czegokolwiek innego, poza tym wystarczy zabić jeden model;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Mag zazwyczaj siada, gdy musi (odgiecie waznej kontry, brzytwa w waznym momencie, itp). Tak to raczej trzyma sie z tylu. Przykladowo jak gralem z Debkiem, siadl od trebka, gdy dostal miskast 6 w poprzedniej turze i spadl mu charmed shield. Mial tez look out od kawy (na 4+), ale mu to nie pomoglo. Z blessem natomiast, wylecial zza obelisku, w nastepnej zaszarzowal na glebe, zabil, potem wrocil za obelisk, gdzie zostal do konca i napinal co ture pandemonium z 6 kosci.

Gram tym magiem juz od DMP wlasciwie bez zmian w itemach (czasem jak mam punkty dostanie luckstone, a na arenie dostal ds zamiast puppeta - bo mialem 2 magow).

Malo kto ma obecnie dobre MM w lore - fire, light i heaven to nie sa najczesciej spotykane lory. A 2d6 s4 statystycznie mnie nie zabija (7 ciosow, 1 odpada na charmed shield, 3 rany, save na 3+, a potem jeszcze ward - da sie wytrzymac). Tak czy inaczej jego podstawowa ochrona jest mobilnosc, a dodatkowo w grze z kraskami w turze prawdy robie przeciwnikowi jeszcze jeden upierdliwy cel.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Rozpa Babraby fajna ale jakoś wolę grać na magu Lordzie... ale napewno sróbuje czymś takim na jakimś lokalu pograć i spróbować bo nigdy jeszcze na lordzie do bicia nie grałem... :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Tymi 4 pozostałymi knightami skroiłeś kloc trzydziestukilku bigunów??? How come?
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ryckow bylo 3 (gleba jeszcze raz ich poglaskala), ktorzy i tak siedli na lordzie z s8. 39 big unow (-3 z animozji) + lorda + maga skroilem BSB, lordem, shrinem. bless wpadl we mnie w swojej 3, w swojej 3 wjechalem jeszcze shrinem, w 4 lordem, wyjechalem w 6tej blessa (zaczynal). Oprocz 3 ryckow bless nie zadal w tym combacie zadnej rany. Ja nie rzucalem jakos fantastycznie, ale gdy siadl mag z glowka, to w tym combacie przegrywal juz tylko bless.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Jak Eternal Flame współgra z magicznymi atakami rycerzy?
Dostają Flaming, czy tylko BSB dostaje?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

JaceK pisze:Jak Eternal Flame współgra z magicznymi atakami rycerzy?
Dostają Flaming, czy tylko BSB dostaje?
Tylko BSB.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

jeszcze konie.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

A mogę o jakąś podstawę w zasadach poprosić?
Nie bardzo znam ten patent.

Flaming to nie ataki magiczne - czyżby nie mogły występować na raz, jeżeli są z 2 źródeł?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ten banner nie działa na magiczne bronie.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Ale dlaczego?
Nie wynika to z zasady sztandaru.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ktoś Cie kiedyś grzecznie prosił - przeczytaj RB zanim zadasz pytanie. Potem przeczytaj jeszcze raz. Potem przejrzyj temat "pytania". Potem użyj forumowej wyszukiwarki. I dopiero jak to nie da efektu - zadaj pytanie.

Podpowiem Ci, że wystarczy w tej kwestii jak ograniczysz się do punktu pierwszego ; )

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Napisanie tych pierdów zajęło Ci pewnie znacznie więcej czasu niż odpowiedź :roll:
#-o
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

ODPOWIEDZ