DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

bless pisze:Problem z niebieska bejca moze byc taki, ze nada sie tylko do robienia pancerza. Pozostale elementy (skora, metal, itp) juz w odcieniu niebieskim raczej nie bedzie zbyt super wygladac.... skora bedzie sina, metal nienaturalny... Chyba, zeby w jakies klimaty undeadzkie isc z tą sinością. :)
Twarze można by ewentualnie pokryć maskolem, pytanie tylko, jak się zbejcowana część figsy będzie komponować z pomalowaną, z wypowiedzi widzę, że nie najciekawiej.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

bless pisze:Chyba, zeby w jakies klimaty undeadzkie isc z tą sinością. :)
Klimaty undeadzkie, a cóż to takiego :D ?
Chyba jednak użyje czarnej bejcy, bo faktycznie pozostałe elementy, po za pancerzem będę nieciekawie wyglądać.

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

jak dla mnie ogólnie bejcowanie ultrasów jest bez sensu.

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

Dlaczego ? A jakim kolorem bejcować Blood Angels, może "Orzechem Włoskim" ? Czerwony na koniu całkiem ciekawie wygląda ;)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

blood angeli mozna dipowac brazowa bejca - odcien wedle uznania. imperial fistow, dark angeli... generalnie tylko ultrasi sie nie nadaja. choc mozna sprobowac machnac ich brazem - moze wyjdzie cos w rodzaju przybrudzonego pancerza...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

ultrasi i wszelkia czarne i szare chaptery nie dadzą rady. ja zdipowałem mahoniem figurke maźnietą na bloody red (VGC) i wygląda wyśmienicie.

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

A może ktoś znalazł zdjęcie Blood Angelsa zbejcowanego :D ?

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Yo!

Tu przykład, że da się "zdipować" każdy kolor, nawet czarny, niebieski czy szary. Szwedom się udało to zrobić sądze że My też nie będziemy mieć kłopotów z kolorami... jeżeli chodi o kolor czarny to trzeba go poporstu malowac chaos black 50% + shadow grey 50% i dopiero dipować (tak jak na tych goblinach).

Obrazek
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

szkielet w chuscie genialny.

tak zapytam - bronie goblinow to mithril silver?

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

kupiłem wczoraj wieczorem za 5 zł benzynę lakową i już wszystko w porządku jest. zrobiłem figurke ale siostra ją upuściła na ziemię w takie kłębowisko kurzu (byłem w piwnicy żeby nie śmierdziało w domu, ale i tak mam smród w pokoju jak w warsztacie samochodowym). figurka się połamała i musiałem odklejać syfy wszystkie :( wyglądała fajnie, nawet po przejściach. dzisiaj wrzuce fotki czegos, tylko muszę podstawowe koloey nałożyć

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

A ja mam jedno pytanko odnośnie nanoszenia lakieru na robione dippingiem figurki - na zrobionego wczoraj gobbosa położyłem matowy podkład GW i co widzę? Wygląda tak, jakby go ktoś mąką posypał. Nie wiem, co się stało, w każdym razie wygląda to tragicznie. :lol: Nie macie pomysłu, co zrobić, żeby innymi figurkami nie stało się nic podobnego?

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Są dwa warianty.
Albo przed nałożeniem dobrze nie wstrząsnełeś vernishem albo odległość była zbyt bliska i stąd taki efekt. Tak myślę 8)

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Necro pisze: - na zrobionego wczoraj gobbosa położyłem matowy podkład GW i co widzę? Wygląda tak, jakby go ktoś mąką posypał.
Raz też tak miałem - jakieś białe kropki pojawiły się na wampirze. Nie wiem czy wynika to może z niewymieszania lakieru czy ze zbyt bliskiego trzymania puszki (moje wydumane teorie).

Co do dipingu - do takiej puchy z bejcą ile trzeba dodać rozcieńczalnika (czy czegoś innego), żeby miało to optymalną konsystencję?

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

lepiej sobie trochę do słoika odlej i tam troszke dodawaj rozcieńczalnika

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

Necro pisze:A ja mam jedno pytanko odnośnie nanoszenia lakieru na robione dippingiem figurki - na zrobionego wczoraj gobbosa położyłem matowy podkład GW i co widzę? Wygląda tak, jakby go ktoś mąką posypał. Nie wiem, co się stało, w każdym razie wygląda to tragicznie. :lol: Nie macie pomysłu, co zrobić, żeby innymi figurkami nie stało się nic podobnego?
za słąbo wstrząśnięty. jak już ci sie to przytrafiło to pomaluj to miejsce lakierem w płynie - kropki znikną.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

moze to wynikac albo ze slabego wymieszania, albo ze sprayowania ze zbyt DUZEJ odleglosci.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Tak jak Szaman pisze. Lakier z niewielkiej odległości krzywdy nie zrobi - natomiast przy większych zlepia się w ziarna, które oblepiają figurkę.

Ciesz się, że udało Ci się zniszczyć tylko zabejcowanego goboska, a nie np. figurkę malowaną przez ostatnie dwa miesiące :evil:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

moja pierwsza próba :d

nie jest źle. już troche poprawiłem technikę na włóczni samej. postaram się zrobić coś nowego niedługo

Bully
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Bully »

Jeżeli chodzi o bejcowanie Ultrasów, narazie sobie odpuszczę. Wydaje mi się, że jest to troszke bez sensu. Moim zdaniem, lepiej wyglądają figurki z dużą ilością szczegułów (np. gobliny, krasnoludy itp). :D

A teraz czas na ocenę figurki "Roman Lord of the Druchii".
1.Troszkę nie wyraźne zdjęcia, ale nie o to chodzi ...(albo mnie oczy mylą :) po Ciężkim dniu ... )
2."Nie jest źle", jest dobrze, jak na pierwszy raz. Przynajmiej ja tak uważam, sam jestem jeszcze nigdy nie próbowałem, ale trochę o tym czytałem. "Trening czyni mistrza !" :)
3.Oby tak dalej i nawet lepiej.
Morten pisze:Są dwa warianty.
Albo przed nałożeniem dobrze nie wstrząsnełeś vernishem albo odległość była zbyt bliska i stąd taki efekt. Tak myślę 8)
I tu się dokońca nie zgodzę, bo jest jeszcze jeden, trzeci wariant. A mianowicie, kupić matowy lakier innej firmy. Przecież nie trzeba kupować wszystkiego GW, wystarczą już figurki .... xD

Pozdrawiam
Bully

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Roman to zdjęcia bezpośrednio po nałożeniu prawda?
wklej jeszcze fote jak będzie wyglądał kusznik po kilkunastu godzinach schnięcia bo powinna być znaczna różnica. 8)

ODPOWIEDZ