Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: hesus »

Jak dla mnie sprawa jest prosta i oczywista. Zapis w AB powstał w 2004 gry nie było opcji aby bohatera uleczyć. Teraz jest. Zapis się nie zmienił w erracie jak wiemy. I nie ma mowy o tym, że jak się uleczy to traci warda. Jest tylko zapis kiedy go zyskuje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nawet nie widze sposobu, zeby tą interpretację obalić.
Ten ward to nie blessing.
W dosłownym tłumaczeniu opis insygni IMO oznacza:
"jeśli kiedykolwiek rycerzowi zostaje 1 wound to zdobywa on warda na 3+"
Nie twierdzę, że nie macie racji, podkreślam tylko, że był bym ostrożny z tak radykalnymi twierdzeniami. Jak dla mnie związek ostatniego wounda z 3+ wardem jest ewidentny i nie widzę przeszkód by powołany zapis odczytywać tak jak zaprezentowałem wcześniej.

Wasz tok rozumowania może np. prowadzić do takich wniosków:
Skirmisz wchodzi do lasu znaczy, że jest stubborn. Wychodzi z lasu i dalej jest stubborn, bo gdzie jest napisane, że traci tę zasadę. :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

niekoniecznie, WE mają podobny item - daje warda na 2+ w momencie kiedy jego właściciel ma 1 ranę - jest w nim jednak jasno napisane że traci go jeśli ilość jego ran ulegnie zmianie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Laik pisze:niekoniecznie, WE mają podobny item - daje warda na 2+ w momencie kiedy jego właściciel ma 1 ranę - jest w nim jednak jasno napisane że traci go jeśli ilość jego ran ulegnie zmianie.
Czyli wobec braku jednoznacznego zapisu o stracie stubborna po opuszczeniu lasu WE stają się całkiem mocną armią. :mrgreen: :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Dębek pisze:
Laik pisze:niekoniecznie, WE mają podobny item - daje warda na 2+ w momencie kiedy jego właściciel ma 1 ranę - jest w nim jednak jasno napisane że traci go jeśli ilość jego ran ulegnie zmianie.
Czyli wobec braku jednoznacznego zapisu o stracie stubborna po opuszczeniu lasu WE stają się całkiem mocną armią. :mrgreen: :wink:
Z tego co kojarzę, jest zapis, że dopóki znajdują się w lesie mają stubborn :P Jestem na uczelni i RB nie ma niestety pod ręką ;/

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

Zgadzam sie z Dębkiem.
W opisie przedmiotu uzyskanie warda na 3+ jest związane ze spełnieniem warunku - posiadaniem ostatniej rany. Z chwilą, gdy bohater nie spełnia tego warunku, bo np został uleczony, traci też tego zastępczego warda. Odzyska go, gdy ilość jego ran spadnie znów do jednej.
Tak więc zapis dotyczący ewentualnej zmiany ilości ran nie jest konieczny. A w kwestii przedmiotu dla WE to tam chyba (nie jestem pewien) jest zapis troszeczkę inny -o działaniu warda od chwili, gdy jego posiadacz ma jedną ranę.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Tak czy smiak przedmiot jest spoko i moim zdaniem dobrze wspiera pegazistę.
Jak dodamy do tego charmed schielda, to robi się typ, w którego totalnie nie opłaca się strzelać.
Mam zamiar go potestować. Cieszy mnie głównie możliwość wystawienia na 12 calu lancy relmów z tym panem. Zamiast kitrać go za obstaclami lepiej postawić go tam gdzie będzie od pierwszej tury skutecznie straszył.
Ze sztandarem +1 do LD mam teraz 10 LD na trzonie armii.
Szkoda oczywiści tego 2+ z rerolem i 2+ warda na ogień, ale z drugiej strony gdy stoi w lancy to pestowanie go nie boli, a i z większością groźnych przeciwników powinien wytrzymywać 2 tury combatu, w trakcie których statystycznie sprzedaje heroic KBka. Słabiej wypadnie w konfrontacji w hth ze zwykłymi unitami, ale z tym muszę się pogodzić. :wink:
Kolejna sprawa to odblokowanie fajnych itemów na 2 bardzo grywalnych paladynów, którzy mając 1+ save z rerolem mogą stać na czele lancy, gdzie będą praktycznie nie do zabicia.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Na sam koniec dodam, że w poprzedniej edycji jak najbardziej była możliwość uleczenia bohatera, bo Lore of Life zawierał zaklęcie Gift of Life, które przywracało wszystkie stracone wcześniej rany.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

A to nie było zaklęcie truthsayera niechcący ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Panowie,
dwa krótkie pytanka:
1) Czy BSB może nosić enchanted/charmed shield (bo już kilka razy mi to sugerowano podczas bitew)?
2) Czy uderzając Sword of the lady's champion w przeciwnika z toughness 10 (np czołg), ranimy go nadal na 3+?
i jeszcze dwa,jakie mi się nasunęły po czytaniu Waszej ostatniej dyskusji na temat mojego ulubionego Insignia of the quest:
3) Dlaczego Dębek podajesz w wątpliwość ward na 3+ przeciw Killing Blow? Czy to nie jest oczywiste, że przysługuje?
4) Czy można "schować" bohatera na pegazie pośród szwadronu kawalerii?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco!
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

zawisza pisze:Panowie,
dwa krótkie pytanka:
1) Czy BSB może nosić enchanted/charmed shield (bo już kilka razy mi to sugerowano podczas bitew)?
2) Czy uderzając Sword of the lady's champion w przeciwnika z toughness 10 (np czołg), ranimy go nadal na 3+?
i jeszcze dwa,jakie mi się nasunęły po czytaniu Waszej ostatniej dyskusji na temat mojego ulubionego Insignia of the quest:
3) Dlaczego Dębek podajesz w wątpliwość ward na 3+ przeciw Killing Blow? Czy to nie jest oczywiste, że przysługuje?
4) Czy można "schować" bohatera na pegazie pośród szwadronu kawalerii?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco!
1) może
2) nie można mieć siły 11, więc nie
3) poddałem pod watpliwosc konkretną sytuację,: lord ma 3 woundy, dostaje KB, oblewa warda z blessingu. IMO nie redukuje się do 1 wounda, by mieć możliwosć skozystania z 3+ warda, tylko ginie, bo KB to nie to samo co multiple wounds, o których mowa w opisie przedmiotu. Nie mam za to wątpliwosci, że jak lord już jest na 1 woundzie i z racji tego ma już 3+ warda, to przy KBkach może sobie go używać zamiast blessingu.
4) Można, ale nie przysługuje mu zasada look out sir, co wiąże się z pewnymi wymienionymi w RB konsekwencjami.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Czy dama znajdująca się w drugim szeregu lancy jest widoczna dla skinka-kapłana jeśli w grę wchodzi "Cupped Hands of the Old Ones" (przeniesienie miscast'a na maga przeciwnika znajdującego się w LoS)?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Dębek

doczytałem opis insygni i zgadzam z Twoim rozumieniem.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Lenar pisze:Czy dama znajdująca się w drugim szeregu lancy jest widoczna dla skinka-kapłana jeśli w grę wchodzi "Cupped Hands of the Old Ones" (przeniesienie miscast'a na maga przeciwnika znajdującego się w LoS)?
Dla skinka priesta, stojącego na ziemi - nie
Jak wejdzie na wzgórze, albo na stegadona - tak :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Dębek, nie mogę się zgodzić z Twoją interpretacją zasady działania Sword of the Lady's Champion. Zapis w AB mówi wyraźnie i precyzyjnie, że posiadacz miecza ZAWSZE liczy się jakby miał siłę o 1 większą od T celu ataku i ZAWSZE rani na co najmniej 3+, co jak dla mnie zawiera w sobie sytuację kiedy cel ma 10T - opis miecza uwzględnia każdy możliwy Toughness przeciwnika. Zapis w AB > zapis w RB, więc chyba znowu Bretonnia jest w stanie zagiąć battlową czasoprzestrzeń ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Gniewko pisze:Dębek, nie mogę się zgodzić z Twoją interpretacją zasady działania Sword of the Lady's Champion. Zapis w AB mówi wyraźnie i precyzyjnie, że posiadacz miecza ZAWSZE liczy się jakby miał siłę o 1 większą od T celu ataku i ZAWSZE rani na co najmniej 3+, co jak dla mnie zawiera w sobie sytuację kiedy cel ma 10T - opis miecza uwzględnia każdy możliwy Toughness przeciwnika. Zapis w AB > zapis w RB, więc chyba znowu Bretonnia jest w stanie zagiąć battlową czasoprzestrzeń ;)
so be it
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Glad to have reached an agreement with thee, sire :)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Zaraz a nie jest przypadkiem tak, ze maksymalna wysokosc statystyki to 10? Przeciez jest podobna sytuacja z bloodthirsterm ktory ma gift 2d6 + cos atakow a i tak wiecej niz 10 nie moze miec przez ogranicznik ;)
Nie mam przy sobie rb ani ab wiec jeszcze sprawdze dokladnie zapis o tym mieczyku.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

Rzeczywiście jest pewien problem.Z opisu przedmiotu wynika po prostu, że zawsze przy rzucie na zranienie patrzymy na tabelkę na zranienie, tak jakby bohater miał siłę o jeden większą. Rzecz w tym, że tabelka nie przewiduje wyniku 3+ dla T 10 w jakimkolwiek wypadku. Dlatego na T 10 rzut będzie zawsze na 4+.
Pomijam już kwestię, że żadna statystyka nie może być większa niż 10.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Właśnie dla takiej sytuacji opis przedmiotu jest tak precyzyjny - mówi, że zawsze z tym mieczem będziemy ranić przeciwnika co najmniej na 3+.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

ODPOWIEDZ