WoCh Grześka - up 2014.06.24 chaos ogryns captain

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: WoCh Grześka - up 2011.09.24. Giguś

Post autor: smiejagreg »

Tak jest - zwykła kora sosnowa :D . Imho dużo lepsza niż korek - głazy wychodzą bardziej naturalnie. Korka używam już tylko raczej do małych podstawek, gdzie trzeba wycinać rowek na blaszki i gdzie trzeba czasem bawić się w doklejanie kawałków. Na większe podstawki kora jest świetna, bo doskonale imituje duże skałki.

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

wiele razy już słyszałem że to kora sosnowa, czym ją później malowałeś ??? :-k

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Korę maluje się normalnie farbkami, tylko dobrze jest ją wcześniej umyć.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja mam pełen worek kory w piwnicy, więc co jakiś czas schodzę i odrywam po kawałku, póki korniki jej nie zeżrą :D . Nie czyszczę niczym kory przed malowaniem, maluję normalnymi farbami akrylowymi Vallejo MC - najpierw mieszanka szarego i czarnego, potem drybrush szarym, a potem rozjaśniam do białego nawet, jak mi się chce, to robię sam jakiegoś washa i washuję, różnie to jest.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wrzucam ostatni pomalowanych 3 magów i zapraszam do komentowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RobiChaos666
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: RobiChaos666 »

Malowanie =D> =D> =D> Skąd jest ten drugi mag co ma na czole te literki?

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

no, postarałeś się :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
RobiChaos666
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: RobiChaos666 »

Jestem fanem tej czerwieni na płaszczu satanisty powiesz mi jak ją zrobiłeś?

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Najbardziej podoba mi się gość na koniu. Fajny niebieski.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Aj, już myślałem że zrobiłeś fajny bajer z podświetleniem na zakapturzonym gościu, ale tył nie jest podcieniowany jak trzeba. powinieneś użyć pomarańczy bliżej pochodni, a zwyczajnie fioletem rozjaśniać szatę wokół prawej ręki i ogólnie jego prawej strony.

Najlepiej wypada konny. Ładny niebieski, ciekawe kolorystycznie rogi. Najsłabiej pieszy poniżej konnego. Widać sporo niedociągnięć, tym dziwniejszych że np podobne rogi u konnego wyglądają dużo lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Pegaz Jasperre le blau przerobiony na konia chaosu - GRANDA! ;)


Bardzo przyjemne malowanie, dobre przejścia. Nie leżą mi jedynie te zielone rogi ale to chyba kwestia gustu :P

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

[-X Nie, to limitowany mag na koniu :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Nijlor pisze:[-X Nie, to limitowany mag na koniu :)
Kiedys byl limitowany teraz normalnie mozna go chyba dostac w mail order.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dzięki za wszelkie uwagi i komentarze krytyczne.
Iddqd pisze:Aj, już myślałem że zrobiłeś fajny bajer z podświetleniem na zakapturzonym gościu, ale tył nie jest podcieniowany jak trzeba. powinieneś użyć pomarańczy bliżej pochodni, a zwyczajnie fioletem rozjaśniać szatę wokół prawej ręki i ogólnie jego prawej strony.
To moja pierwsza próba malowania ognia i podświetleń na szacie :oops: :oops: :oops: . Faktycznie, z przodu wygląda to trochę lepiej, zaś z tyłu totalna porażka. Muszę to jakoś przerobić... Cały problem w tym, że jestem samoukiem i nawet nie mam się od kogo uczyć i podpatrywać przy pracy, stąd tego typu faile. Mam nadzieję, że następne prace będą lepsze...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Znaczy się próba OSLu na płaszczu bardzo udana. Z przodu wygląda świetnie. Tylko tył trochę skiepściłeś. Zauważ, że pochodnie trzyma z boku, więc na szacie powinno się odbijać z grubsza tylko z lewej strony, a Tobie zaszło jeszcze na fałdki z prawej, gdzie światło w sumie tak padać nie będzie.

Awatar użytkownika
KitiTom
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: KitiTom »

Chyba że odbite od lustra... ;-)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dzięki serdeczne za wszystkie komentarze, postaram się w dalszych pracach uwzględnić Wasze uwagi - w miarę moich możliwości, oczywiście :wink:
RobiChaos666 pisze:Malowanie =D> =D> =D> Skąd jest ten drugi mag co ma na czole te literki?
To jest staroedycyjny sorcerer GW, o ile się nie mylę. Jest ich cała masa, zresztą będę kolekcjonował sorców chaosu, bo to grupa figsów, która mi się bardzo podoba.
RobiChaos666 pisze:Jestem fanem tej czerwieni na płaszczu satanisty powiesz mi jak ją zrobiłeś?
Czerwienie zaczynam ZAWSZE od Cavalry brown Vallejo - świetna farba, fajny kolor i dobrze kryje. Potem transparentny Wookgrain Vallejo - coś jak wash, tylko, że nie spływa tak mocno, fajnie przyciemnia poprzednia farbę. Następnie wyciągam cavalry znowu, a potem idą: Flat Red i Vermillion Vallejo, miejscami rozjaśniane blazing orangem nieco. A, jeszcze po flat redzie poszedł wash leviathan purple, coby całość nabrała lekko fioletowego zabarwienia przed rozjaśnianiem. I chyba tyle.
Szczególnie polecam Cavalry brown i Wookgrain - świetne są, bardzo je lubię, można stosować do różnych celów.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

smiejagreg pisze:Dzięki serdeczne za wszystkie komentarze, postaram się w dalszych pracach uwzględnić Wasze uwagi - w miarę moich możliwości, oczywiście :wink:
RobiChaos666 pisze:Malowanie =D> =D> =D> Skąd jest ten drugi mag co ma na czole te literki?
To jest staroedycyjny sorcerer GW, o ile się nie mylę. Jest ich cała masa, zresztą będę kolekcjonował sorców chaosu, bo to grupa figsów, która mi się bardzo podoba.
Ja planuje kiedys wystawiac regon takich mogow jako choosenow tzeentcha :) Modelia kurat jest w choelere wiec jest to do zrobienia tylko sporym kosztem :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Też mam zamiar stworzyć regimencik. Jeszcze bez konkretnego zastosowania. Modeli dużo , dość drogie, ale za to jakie fajniackie :!: :D

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Jak skoncze swojego malowac to wrzuce fotke na siec ale to pewnie z koncem przyszlego roku bedzie :D

ODPOWIEDZ