Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Kokesz »

Siła bohatera także wzrasta. Jednakże z łuku strzelasz nadal z S3, bo to już jest zasada specjalna broni. Łuki zawsze walą z S3, a nie z siłą strzelającego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Kurde ta 5 z beast totalnie zmienia moje podejście do tematu Altera z Bow of Loren
Ja zawsze bawiłem się z 5 strzałami .... 8 to spora różnica....czasami może być znacząca!

Siła łuku S3 tak myślałem, że aż takie przegięcie by nie pasowało.
W sumie to teraz wiem jak wykorzystać JESZCZE lepiej lore of beast :)
Raczej skupiałem się na klątwie, zerówce i włóczni.... czasami kadon...teraz wiem, że 5 jest równie warta co inne.

Dzięki za odpowiedź.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=851317#p851317

Kontynuacja:
Gremlin pisze:w taki wypadku jak działa ów czar? Jeżeli nie na czasowym modyfikowaniu profilu bohatera?
Mnie się zawsze wydawało, że to działa do CC
Czyli takim biegaczem z Helm of the hunt i GW będziemy mieć 7/8 ataków z S9 :mrgreen:
Do strzelania nie działa - ja to tak interpretowałem dotychczas.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Mimo wszystko nie rozumiem, gdyż czar ten modyfikuje bazowe charakterystyki bohatera. Ja to tak interpretowałem odkąd gram w 8ed., czyli rozpatrywałem to analogicznie jak bonifikata z Alter Kindred, gdyż niestety nie widzę tutaj żądnej różnicy. Gość dostaje boosta rosną mu mięśnie, a i "łapkami" szybciej obraca.
xYz

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Ktoś już pisał od nas, graczy we do GW tylko nie pamiętam kto ale ten ktos na email.;) bo ja na stronie gw nie moge niestety znalesc.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Lenart pisze:Ktoś już pisał od nas, graczy we do GW tylko nie pamiętam kto ale ten ktos na email.;) bo ja na stronie gw nie moge niestety znalesc.
Też szukałem kiedyś na stronie GW bo też chciałem wysłać zapytanie do nich.

Mam nadzieję, że ktoś sobie przypomni.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Panowie,
czy mógłby mi ktoś podać link do Waszego Armybook'a?
Pozdrawiam gorąco!
MOLON LAVE

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Niedługo i tak czy tak temat sie zacznie to porusze go juz teraz, czy WE nie powinny dostac dodatkowych 200 pts na turnieju w poznaniu? :twisted:

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Lenart pisze:Niedługo i tak czy tak temat sie zacznie to porusze go juz teraz, czy WE nie powinny dostac dodatkowych 200 pts na turnieju w poznaniu? :twisted:
Nie bo WE są topową armią, Laik i BigPasiak zawyżają moc tej armii i niestety inni nie mają z nami wyrównanych szans na taki format punktów 8)

--> Tutaj masz początek dyskusji <--

Tak więc nie ma opcji.
Dla mnie to bez różnicy... z bonusem czy bez i tak jest ciężko punktować ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Lenart pisze:Niedługo i tak czy tak temat sie zacznie to porusze go juz teraz, czy WE nie powinny dostac dodatkowych 200 pts na turnieju w poznaniu? :twisted:
Nie, nikt nie powinien. Żadne bestie, czy inne WE.
Takie jest moje zdanie.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

zawisza pisze:Panowie,
czy mógłby mi ktoś podać link do Waszego Armybook'a?
Pozdrawiam gorąco!
Jasne

Proszę bardzo

Wood Elves
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

zielik
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: zielik »

Dwa pytania:
1) Czy Leśne Licho Oślepiające Świetliki daje magiczne strzały Łucznikom, w którym stoi bohater z tą zdolnością?
2) Czy Tree-singing wersja zadająca obrażenia można rzucać do walki?

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

zielik pisze:Dwa pytania:
1) Czy Leśne Licho Oślepiające Świetliki daje magiczne strzały Łucznikom, w którym stoi bohater z tą zdolnością?
2) Czy Tree-singing wersja zadająca obrażenia można rzucać do walki?

1 ) - Tak (nawet w opisie jest) "All attacks made by a character with a Respledence of Luminescents are magical, as are those of any unit that they join"
2 ) - Nie wiem (99%, że nie)

Czy Tree-Singing można rzucać Z walki ? (np. Treeman związany jest walką i czy może rzucić do innego oddziału i mu przywalić jeśli oddział stoi w lesie mimo, że Treeman jest w CC ?)
W opisie czaru nie ma nic o tym.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Zielik

2) - na 100% nie można.

@Luc

Nie jest to magic missle więc jak najbardziej.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Laik pisze:@Luc

Nie jest to magic missle więc jak najbardziej.
Bajeczka :mrgreen: - teraz to mój koszykarz będzie jeszcze większy pogrom robił :mrgreen:

Lenart pisze:
Bow of Loren odnosi się do profilu, w profilu masz wartość bazową bez modyfikatorów, dodatkowy atak z altera się liczy tylko dlatego że jest FAQ na to pozwalający.

pozdrawiam
Kudłaty
Mam na to prostą odpowiedź: do testów charakterystyk używa się:
"To make a characteristic test, roll D6 and compare the score to the relevant characteristic in the model`s profile"
dokłanie to samo pogrubione sformułowanie pada w opisie BoL.

To dlaczego niby na testy charakterystyk( Mam na myśli obniżanie/podwyższanie T, S, I?) mają działać czary a na BoL nie?

Proste racja w końcu jest po stronie WE!!!!! :D
Jak mi to wyegzekwujesz na jakimś uściśleniu/erracie to Cię ozłocę 8)
Heptun pisze:OKej- w takim razie warto chyba powalczyć o te 8 ataków dla Altera z magii Beast
Jak mi to wyegzekwujesz na jakimś uściśleniu/erracie to Cię ozłocę 8) - Ciebie też
Heptun pisze: No tak, ale teraz trzeba to tak udokumentować by się znalazło w uściśleniach oraz legalnie moglibyśmy grać w ten sposób. Dla przeciwników to będzie duża różnica gdy alter przywali 8 strzał bez ASv i to nawet z siłą 3. Gdyby jeszcze dołożyć faktycznie się 7 wynikającą z boostu profilu to już jest niezłe przegięcie
8A z S3 No ASv mi wystarczy....naprawdę 8)


Tak serio jak sobie ostatnio patrzyłem, to mamy ledwie ver 1.2 naszej erraty
Aż tak mało spraw jest niedopowiedzianych ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Ja naprawde nie wiem po co ma byc w uscisleniach... Wystarczy grac zgodnie z zasadami i na ich podstawie to egzekwowac.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Ja gram w ten sposób dalej, gdyż to jest zgodne z zasadami, i zdrowym rozsądkiem.
xYz

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Oficjalne stanowisko kilku członków LS w sprawie savage beast of horror i bow of Loren – działa wspólnie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Fuch Yeah!!!! wygraliśmy życie!!!

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3723
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No to ci co grają na alterze i magii Lajf (moja skromna osoba) zaczną grać na Beaście :)
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

ODPOWIEDZ