Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: paulinka17 »

Marys pisze:Chwila! W którym momencie sędzia zabronił tego robić? Pierwsze słyszę. Nie mam w zwyczaju olewać decyzji sędziego, co więcej nigdy tego nie zrobiłem.

Żaden sędzie nie podszedł i nie powiedział, że nie wolno, co więcej pytałem się paru osób w tym sędziów i żadna nie była zdania, że to wałek. Całą akcję wykorzystałem na turnieju raz, mój przeciwnik zaczął we mnie ciskać kobietami lekkich obyczajów. Zaproponowałem mu konsultację ze specjalistą (czyli sędzią). W sumie zabiłem może z 3 krasnalki więcej.
W 1 bitwie z nami też ten numer odpaliłeś. Przyszedł sędzia i się z Marysiem ZGODZIL (ani wtedy ani potem nie nazwałem tego wałem, ale żartowałem z chłopaków, że dałem im worsta). Miało to wpływ na przebieg bitwy. Z szarży, atakow, ziania i stompów zabiłeś chyba z 25/41 duzych savage'y, w 2 turze combatu (mojej) miałeś duże szanse zagonic, ale zianie na pewno Ci pomogło bo straciem zasieg do BSB i generala a wy zyskałiscie pełną własną turę tym oddziałem. Ogólnie slabo pogralismy, ale 2-3 punkty byly do uratowania.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Dmtrij pisze:W kwesti zasad, przy nurglowym marku jest min. to 1
Z jakiej zasady to wynika?

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Ja się nie obrażam. Pisałem, że miało marginalne znaczenie. Cała bitwa była ok, ale ten numer jak łyżka dziegciu. Temat bitwy uważam za zamknięty. Czekam tylko na decyzje LS jak grać na przyszłość, nie wracając o przeszłości.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

No Pulinka jak mogłem o Tobie zapomnieć :D i o tym jak mnie z tym worstem wkręciłeś w bufecie :D minę musiałem mieć niezłą skoro wszyscy się ze mnie śmiali wtedy :D

Co do zasad:
Sprawdziłem w Army Booku wojowników chałasu i nie ma minimalnej wartości WS w opisie the mark of Nurgle.

Jankielu jesteś mistrzem ogaru. Patrzysz i bez najmniejszych wątpliwości wiesz gdzie się zaczyna fluffowe pierdzenie a gdzie zasady.
Czapki z głów. Jak dorosnę też chcę taki być. ;)
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Maryś, ale co tam jest napisane? Generalnie taka historyjka - nawet jak sztandarowy zginie, to przyjmujemy że inny model podnosi sztandar. Nawet jak zginie z dangerous terrain czy snajperki, przyjmujemy że inny model podnosi sztandar. W efekcie sztandar nigdy nie ginie i się go nie ściąga, chyba, że jest przedostatnim modelem w oddziale lub oddział się złamał. Czemu ma niby służyć rzucanie i podnoszenie sztandaru przez inny model, jak nie jedynie różnym naciąganym zagraniom?
To taka sama zagrywka jak z herdstonem Klopsa. Niby zgodnie z zasadami, ale bez jaj.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Co do zasad:
Sprawdziłem w Army Booku wojowników chałasu i nie ma minimalnej wartości WS w opisie the mark of Nurgle
w erracie jest

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Shino pisze:
Co do zasad:
Sprawdziłem w Army Booku wojowników chałasu i nie ma minimalnej wartości WS w opisie the mark of Nurgle
w erracie jest
Nie mogę znaleźć :oops:

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Nie twierdzę, że to zagranie musi w 100% przejść przez uściślenia. Sytuacja wymaga uściślenia i jakie by ono nie było, to się z nim zgodzę. Twierdzę jedynie, że miałem podstawy, żeby tak zagrać i nazywanie tego wałem to przegięcie.

Tak jak nigdy w życiu nie nazwałbym wałem nieszarżowalnych jednostek. Ktoś wykminił zgodnie z zasadami i chwała mu za to. LS uściśliła to i chwała jej za to. Ale wał to nie był.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Czy ja rozumiem dobrze? Koleś ma pistolet z jednym nabojem. Wystrzeli go. Umrze. Pistolet podniesie inny koleś i nagle w komorze jest nowy nabój? Świąteczny cud? :)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Byro pisze:Czy ja rozumiem dobrze? Koleś ma pistolet z jednym nabojem. Wystrzeli go. Umrze. Pistolet podniesie inny koleś i nagle w komorze jest nowy nabój? Świąteczny cud? :)
Nie, ale breath weapon działa inaczej. Tu każdy ma nabój, ale jest tylko jeden pistolet ;)

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

To jedyny przypadek kiedy nabój jest rozłączny z pistoletem.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

lohost pisze:a ja mam pytanie odnosnie tego glosowania na LS apropo magicznosci poisonow i Kb jako efektow czaru, czy to bedzie powodowalo ze dodatkowy atak z birony lub z z domeny khemri takze bedzie powodowal magiczne ataki? oczywiscie tylko te dodane :>
Nie, augmenty nie dają magicznych ataków, chyba, że jest to wyraźnie zaznaczone/zFAQowane

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Poczekajmy na wynik głosowania i toczących się negocjacji.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

lohost pisze:a ja mam pytanie odnosnie tego glosowania na LS apropo magicznosci poisonow i Kb jako efektow czaru, czy to bedzie powodowalo ze dodatkowy atak z birony lub z z domeny khemri takze bedzie powodowal magiczne ataki? oczywiscie tylko te dodane :>
imo nie. Nie lapie sie to pod magicny efekt a pod zwiekszanie statystyk

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czyli banner of ethernal flame czy jakikolwiek banner z AP rozwiązuje nam problem eteryków? Jesteście w porządku
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Jankiel pisze:Czyli banner of ethernal flame czy jakikolwiek banner z AP rozwiązuje nam problem eteryków? Jesteście w porządku
w końcu coś :mrgreen:
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Byłoby miło :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ale nie wiem czy będzie bo Lidder się wyłamał.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Bo bylem najebany jak czytalem RB :D

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Nie wiem gdzie to pytanie zadać... walę tutaj.


Jak się ma sprawa z +100 dla WE ?
Czy to był zapis dotyczący mastera ?
Czy trwały zapis coś jak u Beastmanów i starych ogrów ?
Czy dla formatu 2400 te +100 zostaje ? Czy tylko przy 2000 ?
Jak sprawa przy większych formatach (np. 2600, 2800 czy inne większe kombosy ?)


Czy te +100 wchodzi na stałe ? Czy wracamy do poprzednich "ustawień" czyli bez boosta ?

Będę wdzięczny za wyjaśnienie mi tego "zjawiska" i jeśli pytanie zadanie w nieodpowiednim temacie to przesunięcie/przekierowanie w odpowiednie miejsce
Z góry dzięki ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Zablokowany