nowe Vampire Counts 8ed [update w pierwszym poście]

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: nowe Vampire Counts 8ed

Post autor: Kołata »

Naprawdę takie złe te ghule? Można im podnieść regenę do 5+ z engina i dać łatwo asf z corpse carta. Twarde i mocno bijące jednostki. Zapchać cory takimi dwoma hordami, dowalić te 2 maszynki, a reszte w herosów jakieś inne zabawki w stylu gwardia, BK, eteryki czy te nowe monsterki. Napewno to lepsze niż cory u HE :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Przynajmniej będziecie mieli różne jednostki, a nie jedną, róźniącą się tylko wyposażeniem :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Może ghoule będą alive i nie będą się sypać.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

I nie będzie można ich wskrzeszać, świetny deal :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

DaBossa pisze:Może ghoule będą alive i nie będą się sypać.
i beda musialy zdawac break =D>

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

trzeba czekać na army booka bo na razie to wszystko jest jakieś takie chaotyczne i na siłę robione
Come crawling faster, obey your Master...

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Z plotek wynika że ich się nie będzie dało wskrzeszać ( o ile dobrze zapamiętałem/zrozumiałem) i co z tego żeby zdawali breaka Prawie wszyscy je zdają i jakoś im to idzie. A tutaj czesto odnosi się wrażenie że zasada undead (czyt. sypanie) jest mega beznadzieje. Duży kloc ghouli będzie miec stubborn z ranków, a Ld vampirów nie jest małe.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kołata pisze:Naprawdę takie złe te ghule? Można im podnieść regenę do 5+ z engina i dać łatwo asf z corpse carta. Twarde i mocno bijące jednostki. Zapchać cory takimi dwoma hordami, dowalić te 2 maszynki, a reszte w herosów jakieś inne zabawki w stylu gwardia, BK, eteryki czy te nowe monsterki. Napewno to lepsze niż cory u HE :D
Nie ma co gadać - czarnowidztwo to naz sport narodowy. Ja osobicie jestem dobrej mysli. Orkasy, Ogry i TK były bardzo udane, jednostki własciwe wycenione i zbalansowane. Dlaczego z VC miałoby być inaczej?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Dokladnie Debek nie wiem o co ten caly whine... Z tych plotek wychodzi że Vampy nie beda jakies uber giete a slabe też na pewno nie... Czas oduczyc się grac na 2 klockach ghuli gwardi trafiajacej na 2 + z regena ktora mozna wskrzeszac spamem ion :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

połóż sobie na stole 100 zł a do koperty obok TY wrzuć 10.000zł którą opcje wybierzesz?

a teraz połóż na stole 5.000zł, a do koperty niech ktoś ci wrzuci kase. Więcej albo mniej. Którą wybierzesz? Wolisz czyste pięć tysięcy, który bedziesz miał w łapie czy np. 100zł które bedzie w kopercie?

i tak jest z nowymi wampirami...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

piękne....

ja tam czekam spokojnie do 14 :)

a wszystkim marudom pozostaje życzyć odnalezienia się w innych armiach, gdy nowe VC nie będą spełniać oczekiwań

nie marudźcie i nie spekulujcie bo człowiek wchodzi poczytać plotki aby mieć jakiś przedsmak a tutaj dysputy czy gul za punktów z regenką jest bardziej gięty od obecnego czy nie :)

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

nie czaje :roll: , wg mnie póki nie wypłynie reszta zdjęć z WD albo z booka to nie ma o czym rozmawiać
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

niektóre osoby mówią już to od kilku ładnych stron a co widać to widać ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

nowe VC wyglądają na plewne ale klimatycznie hmmm.... wreszcie mogę zacząć nimi grać :lol2:
Nie narzekajcie wreszcie to będzie armia która daje więcej frajdy bo trzeba więcej kombinować i na stole i w rozpiskach a nie tylko ten sam schemat
Wreszcie będzie armią którą równie dobrze się gra jak i gra się przeciw jej
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

likaon pisze:równie dobrze się gra jak i gra się przeciw jej
bardzo na to liczę.
a co do jęków? oj rozkapryszone towarzystwo [-X spaskudziło sie trafianie na 2? ojojoj.. :cry:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Taaa ten płacz coś mi przypomina.
"Wraciaki będą najsłabszym rarem w nowym podręczniku."
"Kawaleria w której każdy koleś ma 3 ataki i siłę 7, ja pier###e!!!"
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Ceny pre-orderów nowych wampirów na mealstorm (data wydania - 14.01) :


Mortis engine / coven throne : http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ar_501_000

Cena sugerowana : 36 funtów (około 187 zł) Cena Mealstorm : 32,40 funtów (około 166 zł)


3x Vargheist http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... pe_501_000

Cena sugerowana : 35 funtów (około 182 zł ) Cena Mealstorm : 31,50 funta (około 163 zł)



Jeśli cena sugerowana to cena GW to jest trochę wyższa niż pokazawana w WD. Pożyjemy, zobaczymy :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

mortis engine / coven throne w cenie terrorgeista
vargheists / crypt horrors prawie w cenie terrorgeista
isabella i krell w cenie konrada i vlada
wight king w cenie nowej banszetki
black knights / hexwraiths w cenie pomiędzy corpse cartem a boxem zombiaków
Obrazek

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Pytanie: czy efekty regenki mortis engine kumulują się?
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Dębek pisze: Nie ma co gadać - czarnowidztwo to naz sport narodowy. Ja osobicie jestem dobrej mysli. Orkasy, Ogry i TK były bardzo udane, jednostki własciwe wycenione i zbalansowane. Dlaczego z VC miałoby być inaczej?
No może dlatego jestem czarnowidzem, że mam inną opinię na temat tych booków. Ogry są OK (:)) i od początku do końca znajdziesz wyłącznie moje pozytywne opinie nt. różnych plot, które wychodziły, a później PDFa, który się szybko udostępnił. Dobrze to od początku wyglądało.

TK uważam za słaby army book. OnG za średniawy, choćby dlatego, że raczej monotonny. W obu wypadkach GW pokazało, że niekoniecznie ma pomysł na sensowne jednostki core w tych armiach. To samo na razie bardzo wstępnie widzę w tych plotach - brak pomysłu na core VC :( Może się to oczywiście jeszcze diametralnie zmienić.

A regenka ma się kumulować, owszem.

Tyle...

Zablokowany