Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: mnp21 »

bardzo dziękuję :D

Mam tylko pytanie czemu ci za granatowym nie mogą bić po championie skoro ci za lordem mogą?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Ponieważ skrajni rycerze z drugiego i następnych szeregów nie mogą deklarować ataków w specyficzne cele, muszą uderzać w oddział, chyba, że nie mają innych celów niż postać, czy czempion ( zasady lancy z AB).

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Super, to wyczerpuje wszystkie wątpliwości, dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze pytanie, które teoretycznie bardziej pasuje do działu ogólnego, ale problem zdarza się właściwie tylko w grze z bretą. Mianowicie lord bretoński z virtue of heroism walczy samotnie z odziałem ogrów. Styka się z dwoma zwykłymi ogrami. Ogry mają przypominam po 3 woundy. Wszystko trafił a na ranienie wypadają mu dwie "zwykłe" rany i dwiesz szóstki. No i pytanie co się teraz dzieje? Siecze dwa ogry i dwie rany po trzecim, nabijając łącznie 8 ran?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

dokładnie tak jak piszesz.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

W kwestii rysunku. Wszystkie ataki "zielonych" i ich koni w szarży idą w oddział. To z czym w styku jest model przed nimi nie ma znaczenia i nie przekłada się na to w co mogą lub nie mogą atakować skrajni rycerze w kolejnych szeregach.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Dębek pisze:W kwestii rysunku. Wszystkie ataki "zielonych" i ich koni w szarży idą w oddział. To z czym w styku jest model przed nimi nie ma znaczenia i nie przekłada się na to w co mogą lub nie mogą atakować skrajni rycerze w kolejnych szeregach.
Note that any Knight that is a position to fight, but is not actually in base contact with an enemy, cannon target specific models to attack
cytat z booka.

Fakt, masz racje. przepraszam za pomyłkę. Nie wiem dlaczego wydawalo mi sie, ze tam jest napisane o ''count as beinig base contact with an enemy model''.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

Update 1.4 do bretońskiego Army Booka -

Page 40 – Diagram
Change the second paragraph to “As a result, the knights
shaded darker grey can attack as if they were in base contact
with the enemy
(all of their attacks, including mounts). The
light grey knight in the second rank can make a supporting
attack. The light grey knight in the third rank (and fourth and
so on…) cannot attack at all.”

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Marcin z Bretonnii pisze:Update 1.4 do bretońskiego Army Booka -

Page 40 – Diagram
Change the second paragraph to “As a result, the knights
shaded darker grey can attack as if they were in base contact
with the enemy
(all of their attacks, including mounts). The
light grey knight in the second rank can make a supporting
attack. The light grey knight in the third rank (and fourth and
so on…) cannot attack at all.”
Uwzględniłem ten zapis. Wyjasnia kto bije na zasadzie supporting ataków, czyli bez konia, a kto bije tak jakby stał w pierwszym szeregu, czyli z koniem.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Ok, to już chyba jest wszystko wyjaśnione... ryczerze po bokach lancy z tylnych szeregów, jak i ich konie mogą atakować tylko w odział... rozumiem że jak w szarżowanym odziale nie ma "odziału" (czyli rank and file models) bo np jest postać i champion to losuje się jak przy strzelaniu...
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Nie losuje. Wybierasz (pod warunkiem, że się stykasz z danym modelem; a raczej pierwszy chłop z rzędu się styka).

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Co sądzicie o Fay Enchantress?

I powiedzcie mi czy dobrze rozumiem że ona zna wszystkie czary? czy wybiera lore przed grą?

Czy Chalice of potions działa tak że rzucamy D6 i wynik jest numerem zaklęcia z Lore of Havens który za darmo wychodzi tak?

i ostatnie co do niej, jak ją w lancy umieścić? przecież ona ma większą podstawkę #-o ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

No to po kolei:
- sądzę, że fajna z niej baba :D czaruje spoko, daje ładne bonusy armii, ale swoje kosztuje i nie jest pozbawiona wad
- Czarodziejka zna wszystkie 8 podstawowych lorów, z tym, że przed bitwą musi zdecydować którego używa, do zaklęć z magii życia ma dodatkowe +2 do casta, czyli w sumie +6
- niezależnie od tego, który lore wybierze, musi sobie wylosować 4 czary (nie ma zasady loremaster)
- kielich działa w prosty sposób - rzucasz w fazie magii D6, wynik oznacza zaklęcie z domeny niebios, które jest automatycznie rzucane, poziom trudności do dispelowania dla przeciwnika to bazowa wartość rzucenia danego czaru (np. jak wypadnie kometa, to przeciwnik dispeluje ten boud spell na 12+), jak wypadnie 6, to czar leci, ale kielich traci moc do końca bitwy
- Czarodziejka zajmuje dokładnie miejsce dwóch rycerzy
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Tak się zastanawiam nad przydatnością relikwiarza w tej edycji. Generalnie nie widać w żadnej rozpisce a szkoda bo modele są super i bardzo klimatyczne tylko ta cena.... Większy klocek to już grube pieniądze :? Sprawdzał ktoś fanatyków w 8 edycji? do czego się nadają najlepiej?

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

vfn pisze:Tak się zastanawiam nad przydatnością relikwiarza w tej edycji. Generalnie nie widać w żadnej rozpisce a szkoda bo modele są super i bardzo klimatyczne tylko ta cena.... Większy klocek to już grube pieniądze :? Sprawdzał ktoś fanatyków w 8 edycji? do czego się nadają najlepiej?
W sumie do klimatycznego oddania przeciwnikowi punktów. Ew ustawić w kresce i trzymać na stubbornie by rycerze od boku wpadli. Z ta swoją siłą 3 i WSem 2 nie powalczą z niczym w tej edycji.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Poza tym brak włóczni i ich cena...
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Olej to stary ;) Wstaw za te pkt jakas lance/pegazy/grali/kowboja splaci sie pierdyliard razy lepiej ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

vfn pisze:(...) Sprawdzał ktoś fanatyków w 8 edycji? do czego się nadają najlepiej?
Ja sprawdzałem, generalnie opłaca się wystawić w kolumnie z minimalną ilością pielgrzymów max do 10ciu. Spokojnie ze stubornem przytrzymają wszystko na minimum 1 turę. Rzadko co wbija 10 ran (przy wystawieniu relikwi + 6 ludków) w pierwszej turze. Szczególnie stykając się tylko z relikwią.
Niestety aby ich wystawić trzeba zredukować np pegazy, co jak wiemy boli.

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Olej to stary ;) Wstaw za te pkt jakas lance/pegazy/grali/kowboja splaci sie pierdyliard razy lepiej ;)
W to akurat nie wątpię :wink: tylko jak wiemy nasza armia jest nieco monotematyczna i taki np relikwiarz mógłby być ciekawą odmianą :) Tak sobie myślałem, że może byłby dobry do trzymania trupków?

Ciekawe czy jak wyjdzie nowy kodeks to zostawią relikwiarz... w końcu słabo się sprzedaję bo i drogi i niby słaby. Szkoda, mam nadzieję, że go jednak jakoś wzmocnią... o ile w ogóle będziemy mieć nowy kodeks :roll:
Poza tym brak włóczni i ich cena...
Z włóczniami byli by faktycznie lepsi... stuborn, hate i bless tylko, że czym by się różnili od takich chłopów? :) znów monotematycznie się robi :wink: Punktowo to chyba nie są tacy drodzy no ale koszt w zł to już.... :roll:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja jeżeli wystawiam chłopów to z dużą czarką dającą im stubborn i blessa. W tedy taki klocek jest w stanie naprawdę dużo zrobić. Nie mówię tu o walce z 60 maruderami khorna( próbowałem, wytrzymali 2 tury) Ale taki drzewiec, lub gobosy albo inne śmieci są w stanie przepchnąć. (Moi wytrzymali 2 tury gry w kombacie ze sfinksem) Jest wiele zastosowań. Podczas gry z O&G są w stanie utrzymać całą flankę. Podczas walki z orkasami można nimi fanoli wyciągać 50 chłopa to 245pkt, jeżeli przyjmą na klatę 8 fanoli to się niemalże zwracają,

Relikwiarz jest niby ok ale jego cena i cena punktowa pielgrzymów trochę odstraszają. Do tego mała ilość ataków....
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Tylko ile wytrzyma czarka w regimencie chłopów? w pierwszej turze ginie od byle czego. To chyba kiepski deal za min 225 pkt? To już można by pokombinować z lordem pieszym z cnotą empatii (ta od dołączania do chłopów), Crown of command, i z jakimś boostem do AS i Warda żeby ustał trochę. No właśnie jak taki lord lub paladyn dołączy do chłopów do blessa mają automatycznie?

ODPOWIEDZ