nowe Vampire Counts 8ed [update w pierwszym poście]

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: nowe Vampire Counts 8ed

Post autor: Daw »

Andrzejek - weź się za coś pożytecznego...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

chyba nie najlepiej przetlumaczyłem chociaz dla mnie było to jasne, po ION odzyskuje się k^ + lvl to each unit in range, czyli KAŻDA JEDNOSTKA - poprawiłem we wcześniejszym poście, który jest co chwila updatowany
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Myślę, że BK dalej ten KB mają, bo to w sumie wynikało z tego, że tak jak GG są Wightami, no ale jak zabiorą to mnie to nie zdziwi, choć dziwne będzie to.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Bloodzi potanieli, zapewne ma ich to ugrywalnić żeby sprzedać te holendarnie drogie modele
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Scimitar pisze:Myślę, że BK dalej ten KB mają, bo to w sumie wynikało z tego, że tak jak GG są Wightami, no ale jak zabiorą to mnie to nie zdziwi, choć dziwne będzie to.
Jeśli Black Knightom zabiorą KB i zostawią statystyki z 7 edycji to ten model za 26 pkt będzie mega śmiechem na sali.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Azgaroth pisze:
Scimitar pisze:Myślę, że BK dalej ten KB mają, bo to w sumie wynikało z tego, że tak jak GG są Wightami, no ale jak zabiorą to mnie to nie zdziwi, choć dziwne będzie to.
Jeśli Black Knightom zabiorą KB i zostawią statystyki z 7 edycji to ten model za 26 pkt będzie mega śmiechem na sali.
jeśli trzymać się będą tendencji muzyk 10, std,ch po 20 to 1 model już z bardingiem wychodzi za 24 pkt.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Z tymi ghulami to chyba chodziło o to, że nie można ich wskrzeszać ponad stan.

Jeśli chodzi o wskrzeszanie ogólnie, to podejrzewam, że jest jakaś tabelka przeliczająca to K6 na woundy w wypadku monsterów, bohaterów itd. Np. wynik tego k6 dzieli się na dwa w wypadku monstrous infantry czy cavalry, a monstery itd po 1 woundzie. I tak oznacza to zwiększoną skuteczność leczenie w porównaniu do obecnego AB, tyle tylko, że trudniej będzie przyspamować - ale mając 3 magów styknie.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

spam bedzie raczej konieczny jesli szkiele i zombie beda w takiej formie jakiej sa. ciekawe czy jeszcze sie czegos dowiemy, goscie czytaja juz te WD blisko godzine i poki co potwierdzili to co było plotkami + mamy info o zakupie dodatkowych lvl magicznych tak jak u innych + punkty ktore tez czesciowo były juz znane.

skoro WD miał być w sklepie w soboty, to moze i podrecznik bedzie w polowie przyszlego tygodnia
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No można rozpracować koszt ghoul kinga. Jest w takim zestawie za 670 pkt:

Lvl1 SGK, skabscrath, potion of strength, curse of the revenant, aura of dark majesty, summon creatures of the night mounted on terrorgheist

Czyli:
TerrorGej 225
Skabscratch (devastating charge, frenzy, krzyk od terrorgheista) 75
Potion of Strength 20
Curse of the revenant (+1 W) 55
Summon creatures of the night 15 (?)

Oznacza, że lord strigoi z wbudowanym 1 poziomem, dodatkowym atakiem, infinite hate i regeną na 5+ kosztuje 280 pkt.

Obecny vampire lord kosztuje 205. Nie jestem przekonany, czy warto - sądzę, że strigoi nie może nosić pancerza, więc magicznych też nie = jest bardzo podatny na dużą liczbę ataków (choćby zatrutych). Dlatego wsadzanie go na terrorgeja to szaleństwo, tyle ataków dostanie chłop od dowolnego regonu....

ALE przy odrobinie samozaparcia można go puszczać pieszo - red fury, miecz +3A, ward od ognia - kosztuje 400 pkt, ale jak wpadnie w regiment, ma szansę zabić kilkunastu chłopa za jednym razem. Dodać potion of strength i wychodzi naprawdę śmieszny model o dość uniwersalnym zastosowaniu. Szkoda tylko, że jeden KB i pozamiatane.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

a przy którym z aktualnych bohaterów kb nie zamiata?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Barbarossa pisze: Oznacza, że lord strigoi z wbudowanym 1 poziomem, dodatkowym atakiem, infinite hate i regeną na 5+ kosztuje 280 pkt.
Ewentualnie jeszcze Terrorgej może mieć już wykupione oba ulepszenia i wtedy taki Strigoi kosztowałby 255 pkt. Ale na 100% info musimy poczekać do 14.01 :)

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Jeżeli Nightshroud jest taki jaki był to zabiera bonusy każdemu kto zaatakuje właściciela. Czy nadal jest to Light Armour ?
IMO Ghoul King kosztuje 310 pkt., ponieważ zapomniałeś policzyć "aura of dark majesty", która na obecną chwilę będzie kosztowała około 30 pkt. Nice :)
Ostatnio zmieniony 4 sty 2012, o 19:38 przez SaperHeart, łącznie zmieniany 1 raz.
...Who dares wins...
Obrazek

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Teraz chyba "Nightshroud" to płaszcz z +1 do save'a

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Malak pisze:Jeżeli Nightshroud jest taki jaki był to zabiera bonusy każdemu kto zaatakuje właściciela. Czy nadal jest to Light Armour ?
IMO Ghoul King kosztuje 310 pkt., ponieważ zapomniałeś policzyć "aura of dark majesty", które na obeną chwilę będzie kosztowało około 30 pkt. Nice :)
A faktycznie... To jak policzyć aurę i jeszcze moce na terrorgeju może się okazać, że kosztuje lekko ponad 200 pkt.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Barbarossa pisze:
Malak pisze:Jeżeli Nightshroud jest taki jaki był to zabiera bonusy każdemu kto zaatakuje właściciela. Czy nadal jest to Light Armour ?
IMO Ghoul King kosztuje 310 pkt., ponieważ zapomniałeś policzyć "aura of dark majesty", które na obeną chwilę będzie kosztowało około 30 pkt. Nice :)
A faktycznie... To jak policzyć aurę i jeszcze moce na terrorgeju może się okazać, że kosztuje lekko ponad 200 pkt.
sorrka za drobne literówki ;P Poprawione ^^
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Varden pisze:Teraz chyba "Nightshroud" to płaszcz z +1 do save'a
Byłoby super, ponieważ dając do tego HA, shield i sadzając Vampira na Steedzie(+barding)/Monsterze zapewniamy bohaterowi dobry Armour Save na 1+/2+.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

ja rozmyślałem nad czymś pod Tron, bo zmountowany Lord nie musi się tak martwić o ochronę bo jako, że to rydwan to ma jego AS 5+ i WS 4+. Więc moglibyśmy wykorzystać moce i przedmioty by napakować go maksymalnie. Bo Hero na Tronie wydaje mi się połowicznym sukcesem wziąwszy pod uwagę niskie LD, które osłabi całkiem fajne Battle of the wills. Można też fajnie zmnieszyć LD przeciwnika za pomocą Dark Aury i czaru z death odpowiednio o -1 i -3, rzucanie na Battle of wills byłoby wtedy formalnością przy LD 10 wampirzego Lorda.

Osobiście Strigoi mnie nie interesuje, mam jego model z Zombie Dragon i nawet go nie złożyłem ani nie wyciąłem z wyprasek. Bazując na tym co wiemy to taki bardzo mocny siepacz.
Ostatnio zmieniony 4 sty 2012, o 19:54 przez Marks, łącznie zmieniany 1 raz.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

[-X AS ma z rydwanu ale WS już nie

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

you broke my heart, myślałem, że zawsze uwzględnia się ochorny rydwanu. więć nie jest aż tak dobrze
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Markuene pisze:ja rozmyślałem nad czymś pod Tron, bo zmountowany Lord nie musi się tak martwić o ochronę bo jako, że to rydwan to ma jego AS 5+ i WS 4+. Więc moglibyśmy wykorzystać moce i przedmioty by napakować go maksymalnie. Bo Hero na Tronie wydaje mi się połowicznym sukcesem wziąwszy pod uwagę niskie LD, które osłabi całkiem fajne Battle of the wills. Można też fajnie zmnieszyć LD przeciwnika za pomocą Dark Aury i czaru z death odpowiednio o -1 i -3, rzucanie na Battle of wills byłoby wtedy formalnością przy LD 10 wampirzego Lorda.

Osobiście Strigoi mnie nie interesuje, mam jego model z Zombie Dragon i nawet go nie złożyłem ani nie wyciąłem z wyprasek. Bazując na tym co wiemy to taki bardzo mocny siepacz.
Tak ale wszystko zależy od działania Nightshroud'a. Jeżeli będzie tak niwelował bonus jak to było w 7 edycji to lepszy będzie dla herosa na steedzie, a w przypadku kiedy działa na jednostki BtB to rzeczywiście na Tronie bedzie sensowny.

p.s. za ile byś chciał sprzedać tego Vampirka (Strigoi) ? Masz może jeszcze rączkę z tego zestawu do Blood Dragona z mieczem ? Puść na PW ;)
...Who dares wins...
Obrazek

Zablokowany