rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Asassello »

Andrzej pisze:Btw, właśnie wygrałem moją rozpą na 3xdeath 32 osobowy turniej w Bielsku :D
Andrzej - śląski mistrz. Kiedy wpadniesz na jakiegoś mastera? ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Andrzej - wrzuć jakąś relację... Swoją drogą GRATY !!!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

Gratulacje. Co miałeś w tej rozpisce ? Że tak z ciekawości spytam .
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

No Andrzej jeszcze raz graty, bo widziałem że dzisiaj też sukces w Zabrzu :D

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Bulwok pisze:Gratulacje. Co miałeś w tej rozpisce ? Że tak z ciekawości spytam .
Andrzej pisze:Btw, właśnie wygrałem moją rozpą na 3xdeath 32 osobowy turniej w Bielsku :D
Andrzej pisze:Nieważne, i tak wykminiłem coś nowego. Obczajcie, 2000 eur:


1 Archmage @ 300.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Death
Annulian Crystal [40.0]
#0: Spirit Leech [0.0]
#1: Aspect of the Dreadknight [0.0]
#2: The Caress of Laniph [0.0]
#3: Soulblight [0.0]
#4: Doom and Darkness [0.0]
#5: The Fate of Bjuna [0.0]
#6: The Purple Sun of Xereus [0.0]

1 Mage @ 120.0 Pts Lore of Death
Magic Level 1
Ring of Corin [20.0]

1 Mage @ 140.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Death
Sigil of Asuryan [40.0]

1 Noble @ 166.0 Pts
Halberd; Light Armour; Battle Standard
Banner of Sorcery [50.0]

21 First Archers @ 277.0 Pts
Longbow; Standard Bearer; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Captain @ [10.0] Pts

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

22 White Lions @ 336.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician

22 White Lions @ 336.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts


Pomysł prosty jak budowa cepa, leci 3xsnajperka na ld co turę, a do tego jeszcze na siłę jak zostaną kości. Na różne z dupy rzeczy typu pendant mam corina. W bielsku będzie od cholery DE, a to je całkiem nieźle kontuje. Antymagia świetna, kradziejka i niszczarka. No i 3 channele :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ok, nie miałem dostępu do neta, to walnę teraz krótką relacje :)


1 bitwa vs krasie

kowadło, organki, 2xklopa, działo, 2x20 kuszników, 10 thundów, 2x5 hammererów z herosami puszkami w linii

Myślałem, że mnie szlag trafi, najgorszy paring na początku turnieju :? Rozstawiłem się wszystkim w 2 liniach, udało mi się zacząć, więc poleciałem na pałe wszystkim, nawet łukami. Magia o dziwo się przebijała, w 1 turze udało mi się zesnajperkować organki, w 2 klopę, a w 3 kolejną klopę. Przeciwnikowi strzelanie nie za bardzo szło, więc już w 3 turze były pierwsze szarże, łuki na działo, WL na kusze i hamków. W 4 turze wbiłem 2 rany w kowadło ze snajperek i dobiłem je z tego samego w 5

20:0



2 bitwa vs DE

Pedantowiec, kociał, duża czarka, hydra, 20 kusz, 20 BG, 30 korsarzy, 2x5 harpie

Miałem idealną rozpę na DE, co mnie zgubiło. W 1 turze zabiłem dużą sucz. Poczułem się zbyt pewnie i zrobiłem karygodny błąd. Dałem sobie wpuścić pedanta na bok WL, co samo w sobie było świetną pułapką, jako że miałem niszczarkę. Ale zapomniałem podstawić BSB, co skończyło się wiadomo jak. Straciłem przez to kontrolę na bitwą i musiałem ostro kminić, żeby nie przegrać. Udało mi się zabić pedanta i urwać jeszcze parę punktów.

12:8



3 bitwa vs DE

Tym razem nie zrobiłem błędów z poprzedniej bitwy, kombo zdziałało, zagrłaem zachowawczo i pomimo, że zaszarżowana przez 20 WL hydra na 2 ranach zbreakowała ich i zagoniła, udało mi się wcisnąć maskę :)

20:0



4 bitwa vs Skaveny

Dzwon, fura, elektryk z rocketem, BSB, 3x40 slavów, 40 monków, 40 stormów, aboma, działo, 2xraty

Przed bitwą miałem rogala na ryju, już wiedziałem, że miejsce w top3 mam zapewnione :) Miałem najwięcej punktów z bitew i dostałem swój ulubiony paring, skaveny :D Choć przeciwnik jest jednym z najlepszych śląskich graczy sk, popełnił typowy błąd, jaki popełniają skaveny grając ze mną. Powinienem w sumie podziękować za to innym graczom HE, którzy regularnie zbierają oklep od SK, przez co panuje opinia, że SK to idealna kontra na HE :D

A więc tak. Udało mi się zacząć, więc poleciałem do przodu. Przeciwnik tylko się usmiechnął, mając przed oczami wicję łatweuj maski i wygranego turnieju. Mina zrzedła mu, kiedy w 2 turze ściągnąłem mu ze snajperek furę z priestem :D Nie miał wyjścia, mógł tylko lecieć do przodu. No to ja zacząłem się cofać :D Zeszła abomka, orzeł zabił canona, Elektryk nie zdążył użyć rocketa. W 4 turze miałem 20 WL na boku stormów z dzwonem i 15 od przodu :D

20:0


Razem 72 punkty z bitew i 13 punktów przewagi nad drugim miejscem :D


Niedługo walnę raport z drużynówki, na szybko moje wyniki: z WoCh 14:6, DE 13:7, WoCh 17:3
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Bardzo ladne wyniku gratulacje

na druzynowce taka sama rozpa?
Warhammer to nie jest sport

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

Unnamed2400 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 350.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Vortex Shard [75.0]
Opal Amulet [15.0]

1 Noble @ 182.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Dragonhelm [10.0]
Dawnstone [25.0]
Amulet of Light [15.0]

1 Elf Steed: Barded @ [0.0] Pts

1 Mage @ 140.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Metal
Annulian Crystal [40.0]

48 First Spear Elves @ 476.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard Bearer; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Captain @ [10.0] Pts

10 Archers @ 125.0 Pts
Longbow; Light Armour; Musician

23 White Lions @ 440.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]

1 Guardian @ [12.0] Pts
Heavy Armour

1 Tiranoc Chariot @ 85.0 Pts

2 Chariot Crew @ [0.0] Pts
Spear; Normal Bow

1 Tiranoc Chariot @ 85.0 Pts

2 Chariot Crew @ [0.0] Pts
Spear; Normal Bow

8 Dragon Princes @ 365.0 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard; Musician
Standard of Balance [45.0]

1 Drakemaster @ [20.0] Pts
Heavy Armour; Shield

9 Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 94


Total Army Cost: 2398.0


Myślę nad zredukowaniem liczby spearów i zwiększenia łuków. Proszę o ewentualne sugestie.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

48 włóczni to za dużo o wiele lepiej jeden kloc 30+ łuki lub 2x30włoczni. Rydwany :-s kto na tym gra :roll: .
Mało WL, kawa sie słabo spisuje i jest niestabilna :? , slave tobie sie na bok wbiją i już słabo, ich save chroni tylko przed mała ilością ataków z siła 3 :lol2:

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

[quote="Andrzej"]

Choć przeciwnik jest jednym z najlepszych śląskich graczy sk, popełnił typowy błąd, jaki popełniają skaveny grając ze mną.
[/quote]
Na czym owy błąd polegał?

Bardzo ładnie zeszła furmanka. Jak dokładnie działa death na to coś? Jak zabijesz priesta jest łatwiej/gorzej?

Gratuluję spektakularnego turnieju!

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

tyle ja powiem że ten priest jest tylko po to żeby w grze była furmana i 1 czar więcej

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Belaner7 pisze:Na czym owy błąd polegał?
Na tym, że mnie zlekceważył na podstawie tego, że przez ostatnie 10 bitew z HE wbijał same maski :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

Ehhh szkoda, ze nie napisałes sie dostałes dwa razy tego samego przeciwnika z DE :D bo nie oddałeś karty i nikt nie chciał zmieniać paringów, a co za tym idzie zagrałeś bitwę z tym samym chłopczykiem drugi raz :lol2:.

Andrzejek dobrze wiemy, ze jak grają dobre skaveny na twoją super ultra rozpę to i tak częściej dostajesz oklep niewazne co byś zrobił co pokazał ci solo krół słonce :D
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ktoś wie, kim jest ten koleś? :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kocoń potrenuj pisanie postów bo masz składnie Yody - mam problemy ze zrozumieniem o czym piszesz :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Andrzej pisze:Ktoś wie, kim jest ten koleś? :D
Tak. :mrgreen:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Caledor19 pisze:Bardzo ladne wyniku gratulacje

na druzynowce taka sama rozpa?
Na drużynówce Andrzej miał
Arcy z death i BOH
mały mag z deathem
Prince z deathem
bsb z Botwd
30 WL
25 WL
ok 60 łuków w różnych oddziałach

rozpa niby jest mocna, ale Andrzejowi brakuje jeszcze trochę ogrania nią - żaden heros nie spadł mi ze snajperek, punkty robili tylko WL.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

Przepraszam chłopaki, że obrażam waszego idola!!!
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Kocońm tak Cię zabolało, że wyprzedziłem Cię o 10 dużych punktów? Trzeba było wbić tyle co bombaj, to byśmy grali razem w 4 bitwie. A że dostałeś w dupcie od szczurków, no cóż, życie :D
Jankiel pisze: rozpa niby jest mocna, ale Andrzejowi brakuje jeszcze trochę ogrania nią - żaden heros nie spadł mi ze snajperek, punkty robili tylko WL.
Zgadzm się, w bitwie z Tobą zrobiłem parę dużych błędów, ale Ty także (brzytwa na korsarzy a nie kusze, kiepski rozkład kosci na czary) a jakby nie było, grasz swoją rozpą nieco dłużej :wink:

Tak czy inaczej, pojadę tym na poznań, bo nic innego się nie da sensownie złożyć w HE.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Tak na pierwszy rzut oka w tej rozpie bolą cię miscasty bardzo, szczególnie takie które ranią Ci wszystkich magów na stole. Ale z drugiej strony kulasz snajpery z mniejszych ilości kości.

Bardzo dobre jest wrzucenie Corina do rozpiski - Vauls jest jednak Game Breakerem, a z drugiej strony snajpery - przeciwnik będzie musiał główkować z wyborem czaru do dispelowania.

Gorzej jak trafisz na jakiegoś zaporowego Warda od magii.

Zdjąłeś snajperami Hydrę tak swoją drogą ? A jaka kontra na eteryki?

Sam grałem długo na Deathie - super Lore, próbowałem również spammu snajperek, ale spamm zerówek to super pomysł - niby proste a skuteczne - gratulacje pomysłu.

No i powiedz mi czy takie 22x2 oddziały WLów radzą sobie w grze, czy szybko zostają redukowane o 1/3?

Myślałeś o Radiant Gem of Hoeth na BSBku zamiast Magika ? Oszczędziłbyś punkty, więcej by w Lwy weszło, tylko trzeba by Niszczarę lub Anulliana usunąć. Z drugiej strony wiadomo że ciężko się z nimi rozstać ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Zablokowany