Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Majestic »

Qrwa panowie, ustalmy w końcu czym chcecie się kierować przy tworzeniu rozpisek. Jak rozpa ma zapinać, to już dostaliście kilka gotowców a co chwilę wywalacie z jakimś "Ogry są brzydsze", "Nie mam figurek", "Nie wydaje mi się" czy innym gównem. Jak chcecie pomocy, wrzućcie też swoje zasoby figurkowe lub powiedzcie czego w rozpisce nie chcecie. Bo na razie mamy tutaj totalnie jałową dyskusję.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

A propos rozpisek na 700 punktów, jednak powracam do OK, bo TK są fajne, ale na tym pułapie punktowym posluże się jednak sugestiami Króla Goblinów, bo mumie bolą maskrycznie słabe rzuty na wiatry magii.
Dziś grałem trzy bitwy czymś takimś: Firebelly z mieczykiem z 1- do As, 6 bulssów z ahw, 5 Ludoajdow z BoP, poisonem i sniperem, oraz 10 gnoblarów.

W pierwszej z DE ewidentnie nie szły mi kości, za dużo było dziwnych akcji. spaliłem szarże ludojadów i dostałem w ryj wagonem Z Gieniem i COKami i niestety się złożyłem. Maska w plecy.

W drugiej z lizakami były taktyczne szachy, ktore zakończyły się utratą klocka bullsów. Wybiłem śmieci, przerzędziłem jego suarusów, ale w rezultacie wynik to 11:9 dla niego.

W trzeciej znowu z DE, tym razem straciłem dość szybko klocek byków, ale ludojadami dałem rade wyczyścić tyły, a później pogonic klocek z generałem. Wygrałem maską.
Wnioski firebelly daje rade, ba nawet te durne gnoblary dają, ale bykki ssą niemiłośernie bez ironfistów, albo ja po prostu nie umiem nimi grać. Raczej wylecą na korzyść irongutsów.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »


Oprawca
-ironfist
-korona
-pancerz przeznaczenia
-ward 6+ na maszyny
-bitting blade
-4 poziom, jelita
378

BSB
-ironfist
-HA
-rune maw
198

11 ironów
fcg
503

6 Maneaters: snajper, poisony
-sztandar (boef), muzyk
-HA
-para pistoletów
421

4 Mournfangi
-sztandar (połyskujący sztandar), muzyk
-ironfist
-HA
300

Kociak
21

Ironblaster
170

Suma: 2011


Już po turnieju, więc mogę skrobnąć co nieco. Rozegrałem bitwy z: VC (15-5) DF (12-8) i nowymi ChD (0-20).
Snajperzy spisali się na medal, zabiłem nimi dużego wampira i bsb, potem w walce rozkręcili resztkę gwardii, 4 mournfangi robią straszną rzeź. W drugiej bitwie fantastycznie spisali się ironi i ironblaster (krasie wystrzelały mi mournfangi) a maneaterzy dosłownie połknęli górników. Niestety 3 bitwa bez historii, dostałem turbo maskę i ostatecznie wylądowałem w połowie stawki :P Rune maw średnio, chyba lepiej byłoby zainwestować w dragonhida :P
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Właśnie wróciłem ze sparingowego spotkania , więc uznałem ,że walnę raporcik :). Zagrałem dwie bitwy jedną z Woch'em z drugą z Dwarf'ami na format nadchodzącego turnieju. Niżej zamieszczam rozpiske:
Unnamed700 Pts - Ogre Kingdoms Army

1 Firebelly @ 122.0 Pts
General; Magic Level 1; Lore of Fire; 2ndWeapon

7 Ironguts @ 379.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

1 Gutlord @ [10.0] Pts

29 Gnoblars @ 107.5 Pts
Throwing Weapons; Musician

1 Gorger @ 90.0 Pts
Frenzy

Models in Army: 39


Total Army Cost: 698.5

Pierwsza bitwa Woch:

Kolega miał kolocek 23 warriorów tencza i 27 marud. Ja zaczynam, jesteśmy ustawieni na wprost siebie, więc zasuwam do przodu :D Magia średni fireball i koniec tury. Woch rusza się do przodu. Moja tura podchodzę gnobami pod kolcek warriorów a ironami pod marudy i w tym momencie niefart bitwy - mój mag ma misscasta czarując fireballa na 5 kostkach :( Myśle luz a tu nagle "3" kaskada :shock: Oczywiscie wyrzucam 1 i Firebelly zwiedza warpa :cry:> Po tym gram na remiz remiz rozwalam marudy i biegam do okoła stołu uciekając przed warriorami :wink: Niestety marudy to za mało i 12:8 dla Wochu.

Druga bitwa DF:

Kolega ma koleck 27 warriorów , katapulte i 2x 10 thundów. Wygrywam na zaczyanie i je oddaje. Kraś taracie ture strzelania. Ja zasuwam do przodu i puszczam na if'ce dużego fireballa w thundów, 10 hitów, 6 ran, panic i uciekają za stół :D.Mag staję się magiem 0 levela i zapomina fireballa :( W drugiej wchodzi gorger i pochodzi pod maszynke. Ja ruszam się do przodu i zionę w drugie thundy, schodzi 4. Kraś szarżuje na gnoby te ramisują kombat. W następnej ja wbijam się w małe thundy i z overrana w warriorów następnie ich zjadając. Tu kumpel rzuca rękawice :wink:. 20:0 dla mnie.

Podsumowując:

Firebelly na + - fireball na 700pkt to zło :twisted:
Ironi na + - są spoko, mało co może ich przepchać.
Gnoby +/- niby trzymają na ture lub dwie ale potem oddają punkty jak szmata :?
Gorger - w bitwie z wochem nawet go nie brałem bo w drugiej połowie grałem na remiz. Z dwarfami ku mojemu zaskoczeniu nie zabiły klopy :?
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 323
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

@ Sevi
Jak chcesz rezygnować z runemawa to obowiązkowo mocny ward na slaughtermastera bo Ci go snajperkami ściągną. A 500pts z 1 figurki w plecy boli jak cholera
ID: 2477

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Właśnie jak to jest, jak mam rune mawa i w tym oddziale jest oprawca to nie może być celem snajperek, bo jest traktowany jako część oddziału?
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

z tego co mi wiadomo dziala na wszystko pozas augmentami i wortexami

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Może być celem ale na 2+ musi wybrać inny cel :)
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Ogólnie Runemaw jest zajebisty, tylko BSB musi mieć Iron Fista, choć i tak długo w walce nie pociągnie (ale kiedyś przetrwał trzy tury tłuczenia przez white lionów).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Hello brzuchacze, pracowity weekend to tez skrobne małe co nie co:
Piątek na 2k w bielsku, Prepoznań , miałem coś takiego:

1 Slaughtermaster @ 380.0 Pts
General; Lore of Great Maw; Magic Level 4
Crown of Command [35.0]
Dragonbane Gem [5.0]
Warrior Bane [5.0]
Grut's Sickle [50.0]

1 Bruiser @ 145.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Light Armour; Battle Standard
Banner of Eternal Flame [10.0]

9 Ironguts @ 437.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician,Champ
Standard of Discipline [15.0]

3 Ogres @ 93.0 Pts
2ndWeapon; Light Armour

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts
1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

6 Maneaters @ 382.0 Pts
Poisoned Attacks; Sniper; Brace of Ogre Pistols (x6); Light Armour;
Musician

4 Mournfang Cavalry @ 350.0 Pts
Heavy Armour; Iron Fist; Standard; Musician
Dragonhide Banner [50.0]

1 Ironblaster @ 170.0 Pts

Total Army Cost: 1999.0


Czyli taki +/- standard, z grut siklem do przetestowania.
1 bitwa - my good friend Grzes z dwarfami : ogólnie słabo miał na mnie, brak odginaczek. wyczyściłem wszystko poza kowadłem skitranym za jakąś górką, i w 2 pozostałe tury z runy 2d6 społowił mi maneaterów i wybuchł ironblaster, oczywiście. 14-6
2 bitwa - z Wochem, bez chosenów i heleny. w mojej 2giej turze zjadłem sobie z grut sikla maga i myślałem ze bedzie słabo, ale Mourny uratowały sytuacje .Maneaterzy ładnie z handgunów ściagali jazde czincza.
20-0
3 bitwa -z HE . I znowu złapałem braindeda w tej bitwie. myślałem ze będzie do przodu, parę głupich błędów i farciarska szarża WL na ironów i mnie pozamiatał. 2-18
4 bitwa z VC - przeciwikowi udało sie zaszarzowac GG na Manów, których załamał, niestety oddając klocek z generałem na pastwe mournów- weszli, pozamiatali. reszta to czyszczenie. Black Couch to małe zło,lol.
20-0
Ogólnie 56 z bitew i 5 miejsce na 36, wiec spoko.
Przemyslenia :
-Grut sikle jest zbyt ryzykowny jednak, a hellhart musi byc.
-Euro strasznie nam cory uwala
-Poison bardzo na + , sniper jest imo bardzo słaby.prawdopodobnie skończy sie na kombinacji poison/stubborn.
-Bardzo brakowało firebellego.
-wbrew powszechnym opiniom, Ironblaster ssie. na euro prawdopodobnie out. albo brać dwa, i budować na nich rozpe albo wcale.
-Boef się nie przydaje ostatnio.

i bonusem, sobota drużynówka w zabrzu, 3x2600. w teamie miałem Awsome DE i HE ( które mnie dzwigały za sobą :lol2: )

1 Slaughtermaster @ 380.0 Pts
General; Lore of Great Maw; Magic Level 4
Crown of Command [35.0]
Dragonbane Gem [5.0]
Warrior Bane [5.0]
Hellhart [50.0]

1 Bruiser @ 145.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Light Armour; Battle Standard
Banner of Eternal Flame [10.0]

14 Ironguts @ 652.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician,Champ
Standard of Discipline [15.0]

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts
1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts
1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

8 Maneaters @ 536.0 Pts
Poisoned Attacks; Swifstride; Brace of Ogre Pistols (x8); Light Armour;
Musician,Banner
Banner of Swiftness[15]

4 Mournfang Cavalry @ 350.0 Pts
Heavy Armour; Iron Fist; Standard; Musician
Dragonhide Banner [50.0]

4 Mournfang Cavalry @ 300.0 Pts
Heavy Armour; Iron Fist; Standard; Musician

1 Ironblaster @ 170.0 Pts

Total Army Cost: 2599.0


Taki przyjemny alltaker. W 1 bitwie sparowali mnie na HE(średni paring ) ale przeciwnik miał za sobą cieżką noc, i za zgodą kapitana 10-10. Gra rozegrała sie w Mac-u, pokonałem kawę latte 8)
2 bitwa -Skaveny Sola, Księcia Tych i SS-u. Rozpa bez Abomy, na 2óch wieżach. Niestety zaczynał, i w 1 turze skitterlapował mi brass orba na plecy w ironów, bsb nie zdał lookouta i do piachu, oddział nie zdał paniki i pobiegł 6" do przodu.fuck. Po serii grubych kmin, odgięć i wałów ugrałem 12-8. Mournfangi z dragonhidem nabiły na slavach 35 ran w szarży.wow. team max.
3 bitwa , Master Golonka, Lizz. Szczerze , to tylko w dobrym wystawienu miałem szanse coś ugrać, i się nie udało. Rozpa łukasza to totalne czoko dla mnie: eteryczny slan na wypasie, kowboj na coku ( 2+sv/reroll/ charmed schield) , 2x6 kroksów, 3x kameleony i jakieś śmieci (salki, skinki itp)
Pitki na twarz, kowboj w szarzy sam łamie mournfangi, slann miał 4 miscasty i ani jednej rany nie zebrał, dramat. źle pograne, Ironblaster plewił na maxa. 0-20
Team miał 3xmax z bitew, co zapewniło nam zwycięstwo ,jak pisałem, chłopaki ogarniali duzo lepiej.

z przmysleń:
-Ironblaster, noż qrde.
-Many coraz bliżej poison stubborn
-chyba trzeba inaczej herosów złożyć, koronę dać na bsbka, Boef na manów, a Kucharzowi dać jakiegoś warda, trochę za miękki jest.
-znowu, brakuje bellego, tylko ciężko na niego punkty znaleźć..

pzdr,KG
Ostatnio zmieniony 8 sty 2012, o 19:23 przez Król Goblinów, łącznie zmieniany 1 raz.

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

hmmm, naucz mnie składać 14 IG za 437 pkt mistrzu :P

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

poprawione, źle przykleiłem.

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 323
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

No ja się zastanawiam Marcin jak Tobie przeżywa kucharz bez warda. po Jego śmierci jesteś 500pts w plecy :roll: Chyba że ja mam szczęście trafiać ciągle na gości ze snajperkami
ID: 2477

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

U mnie nie mieści się żaden drogi Arkan na kucharzu, ward i stubborn są must have.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

heh, jakoś kucharz mi za często nie schodzi, sygnaturka ratuje sytuacje ( ale z kolei na deatha tez rzadko trafiam) . raczej jakiś ward się pojawi.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Macie jakiś pomysł na złożenie Huntera na stonehornie?
Co myślicie o:
pancerz 2+
ward na ogień 2+
?
Wiem że bardzo przydałaby się magiczna broń, ale jak są wcisnąć?
Zmienić pancerz na tańszy?
Wisła Kraków.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Może tak:

Shield of Ptolos
Beasthunter
Warrior Bane
Dzidomiot

Od byle strzelania nie spadnie, a potrafi postraszyć całkiem sporo rzeczy w grze.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ale to Hunter na piechotę bardziej?
A taki na stonehornie? Raczej nie będzie ptolosa potrzebował ;)
Wisła Kraków.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Ale głupio jak ci go zestrzelą ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

Witam co myślicie o takiej rozpisce na turniej ?? :



1 Slaughtermaster @ 388.0 Pts
General; Magic Level 4; Iron Fist
Armour of Destiny [50.0]
Grut's Sickle [50.0]

1 Bruiser @ 184.0 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
Crown of Command [35.0]
Biting Blade [10.0]
Enchanted Shield [5.0]

1 Firebelly @ 207.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Fire; 2ndWeapon
Hellheart [50.0]

10 Ironguts @ 480.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Standard of Discipline [15.0]

4 Mournfang Cavalry @ 305.0 Pts
Heavy Armour; Iron Fist; Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

1 Sabretusk Pack @ 21.0 Pts

1 Ironblaster @ 170.0 Pts

Models in Army: 21


Total Army Cost: 1797.0

ODPOWIEDZ