8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: QQrydza »

na Arenie było edziowane że może sie popchnąć z tego co pamiętam

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

a czy wording nie jest przypadkiem taki, że 'unit pushing the bell moves d6" '?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Takie coś: K- kawaleria P- piechota W-jednostka przeciwnika, cel szarży

KKKKK
PPPPPPPPPP

WWWWWWW

Kawaleria widzi nad piechotą, więc czy mogę zadeklarować szarżę piechotą i kawalerią na W?
Po szarży stali by tak:
KKKKKPPPPPPPPPP
WWWWWWW

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

możesz
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Liderka na reform po przegranej walce nie jest brej testem więc imo nie
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie, gdyby opis był unit is stubborn untill the end of turn czy cos w tym guście, to jak najbardziej.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Mam dwa pytania:

1. Co się dzieje po walce:
sytuacja przed walką: W mojej turze szarżuje (H) i (S) na oddział (X)

--H
-XXXXX
-XXXXX
-XXXXXSSSS
-XXXXXSSSS
-XXXXXSSSS
-XXXXXSSSS
-XXXXXSSSS
GGGGG
GGGGG
GGGGG
GGGGG

H-bohater na Abyssal Terrorze
X-Phoenixs Guards
G-Grave Guards
S-Szkielety

Po walce: Zabijam 7 (X), a przeciwnik mi 5 (G) i 3 (S). Walkę wygrywam ale przeciwnik ma stubborna wynikającego z większej ilości szeregów (chyba się nie pomyliłem) i zdaje go.
A) co się dzieje w tej sytuacji z (H) ? nadal jest w CC ? mam go dostawić ? czy jest wolny w tej turze ?
B) czy do stubborna liczą się wszystkie szeregi oddziałów [(G) + (S) vs (x)] czy tylko tego który ma najwięcej [np. (S) vs (X) lub (G) vs (x)] ? W pierwszym przypadku przeciwnik by nie miał stubborna...

2. Co się dzieje w trakcie walki:
mój oddział został zaszarżowany przez (G) i (P) w turze przeciwnika. Najpierw szarżuje (P), a potem (G). Po stronie (G) jest mój bohater (H).

---C----GGGG
PCCCCHGGGG
--XXX---GGGG
--XXX
--XXX

H-bohater na Cold One
X-Rycerze (jazda)
G-Graile (jazda)
P- bohater na pegazie
C- Cold One Knights

A) W którym kierunku mam dostawić ostatniego (C) z drugiego szeregu ? W stronę (P) czy (G) ? O ile to Ja decyduje...
B) Krzycze Challange (H), który jest przyjęty przez mojego przeciwnika ^^. Co się dzieje w takiej sytuacji ? Czy oddział (G) uderzał w mój oddział (C) czy nie będzie miał w co uderzyć ?
...Who dares wins...
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Malak pisze:A) co się dzieje w tej sytuacji z (H) ? nadal jest w CC ? mam go dostawić ? czy jest wolny w tej turze ?
Dostawiasz

Malak pisze:B) czy do stubborna liczą się wszystkie szeregi oddziałów [(G) + (S) vs (x)] czy tylko tego który ma najwięcej [np. (S) vs (X) lub (G) vs (x)] ? W pierwszym przypadku przeciwnik by nie miał stubborna...
tylko tego który ma najwięcej

A) W którym kierunku mam dostawić ostatniego (C) z drugiego szeregu ? W stronę (P) czy (G) ? O ile to Ja decyduje...
W żadną, styka się wirtualnie

B) Krzycze Challange (H), który jest przyjęty przez mojego przeciwnika ^^. Co się dzieje w takiej sytuacji ? Czy oddział (G) uderzał w mój oddział (C) czy nie będzie miał w co uderzyć ?
Będą mogli uderzyć Ci którzy stykają się z nie walczącymi w challengu modelami
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Hej,
jak to jest z zianiem w walce - mogę zadeklarować po tym, jak zobaczę jak mi poszły zwykłe ataki czy muszę wcześniej (bo to ta sama inicjatywa)?

Maciek

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Witam
Koles ma postać z as-em i wardem i dosiada smoka, smok ma tylko sava:
1.czy smok dostaje warda od postaci w strzelaniu i combacie??
2.i jesli dostaje to gdzie jest taki zapis w podreczniku??

Pozdrawiam
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

puma1944 pisze:Witam
Koles ma postać z as-em i wardem i dosiada smoka, smok ma tylko sava:
1.czy smok dostaje warda od postaci w strzelaniu i combacie??
2.i jesli dostaje to gdzie jest taki zapis w podreczniku??

Pozdrawiam
1. Smok nie dostaje nic. Wyjątkiem może być magiczny przedmiot lub specjalna zasada, która mówi o tym, że jeździec i cały jego model/oddział dostają Ward Save'a. (tak jak jest to w przypadku IRONCURSE ICON)

2. Nie ma takiego ;)
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Co się dzieje w przypadku szarży na rydwan ?

1. Czy rydwan wypłaca impakty w ten oddział, który zaszarżował w rydwan ? (Jeżeli tak to prosiłbym o podanie strony w RB lub FAQ-u gdzie jest to wymienione i objaśnione)
2. Nic się nie dzieje
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

mlepkows pisze:Hej,
jak to jest z zianiem w walce - mogę zadeklarować po tym, jak zobaczę jak mi poszły zwykłe ataki czy muszę wcześniej (bo to ta sama inicjatywa)?

Maciek
Trzeba zadeklarować wcześniej.
Malak pisze:Co się dzieje w przypadku szarży na rydwan ?

1. Czy rydwan wypłaca impakty w ten oddział, który zaszarżował w rydwan ? (Jeżeli tak to prosiłbym o podanie strony w RB lub FAQ-u gdzie jest to wymienione i objaśnione)
2. Nic się nie dzieje
2. Impacty są tylko wypłacane jeśli rydwan w coś zaszarżuje, a nie jak coś wpadnie w rydwan.
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Dulltran pisze:2. Impacty są tylko wypłacane jeśli rydwan w coś zaszarżuje, a nie jak coś wpadnie w rydwan.
No tak, tylko ostatnio przeczytałem uściślenia sędziowskie i się troszkę zdziwiłem (chyba, że źle zrozumiałem zapis: "Jednostka mająca zasadę impact hits korzysta z niej w każdej szarży, nawet jak jest jednocześniej szarżowana"). Szukałem wzmianki w RB i FAQ-u ale nic nie znalazłem na ten temat...czyli jednym słowem Impakty działają tylko w mojej turze szarży ?
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Malak pisze:
Dulltran pisze:2. Impacty są tylko wypłacane jeśli rydwan w coś zaszarżuje, a nie jak coś wpadnie w rydwan.
No tak, tylko ostatnio przeczytałem uściślenia sędziowskie i się troszkę zdziwiłem (chyba, że źle zrozumiałem zapis: "Jednostka mająca zasadę impact hits korzysta z niej w każdej szarży, nawet jak jest jednocześniej szarżowana"). Szukałem wzmianki w RB i FAQ-u ale nic nie znalazłem na ten temat...czyli jednym słowem Impakty działają tylko w mojej turze szarży ?
Tu chyba bardziej chodzi o overruna, jak Ty kogoś najeżdżasz, a następnie ktoś szarżuje na Ciebie to i tak Twoje Impacty się liczą :wink:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

o masz #-o ...czlowiek czasami glupieje...jest juz tyle zasad w zasadach, ze mozna sie pogubic...thx
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Andrzej pisze:
A) W którym kierunku mam dostawić ostatniego (C) z drugiego szeregu ? W stronę (P) czy (G) ? O ile to Ja decyduje...
W żadną, styka się wirtualnie
blad.
RB s.49 Incomplete Ranks.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Co się dzieje kiedy mag kupi Wizarding Hata?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

staje się magiem 2 poziomu
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Morsereg pisze:
Andrzej pisze:
A) W którym kierunku mam dostawić ostatniego (C) z drugiego szeregu ? W stronę (P) czy (G) ? O ile to Ja decyduje...
W żadną, styka się wirtualnie
blad.
RB s.49 Incomplete Ranks.
hm...czyli dostawiam go do (P), ponieważ pierwszy szarżował...co się wtedy dzieje z oddziałem (G) ? może atakować w oddział (C) czy w bohatera ? jak ta sytuacja wygląda ?
...Who dares wins...
Obrazek

Zablokowany