Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Afro »

nic z tego co napisałeś. Look out gnoblar w tej edycji jest do niczego nie potrzebny. Daje on to, że przy strzelaniu wykorzystującym znacznik (działo i katapulta oraz niektóre czary wykorzystujące te same wzorniki) można uratować bohatera korzystając z zasady 'Look out Sir!' (czy tam uwaga panie w polskiej wersji). Jest nieprzydatny dlatego, że jednostki monstrous infantry (czyli ogry) mogą zdawać look out'a od 3 modeli wg zasad rulebooka, a gnoblar dokładnie to samo daje.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Afro pisze:nic z tego co napisałeś. Look out gnoblar w tej edycji jest do niczego nie potrzebny. Daje on to, że przy strzelaniu wykorzystującym znacznik (działo i katapulta oraz niektóre czary wykorzystujące te same wzorniki) można uratować bohatera korzystając z zasady 'Look out Sir!' (czy tam uwaga panie w polskiej wersji). Jest nieprzydatny dlatego, że jednostki monstrous infantry (czyli ogry) mogą zdawać look out'a od 3 modeli wg zasad rulebooka, a gnoblar dokładnie to samo daje.
Bzdura. Monstrous infantry mają look-outa od 5 modeli. Szeregi się liczą co 3 modele, ale look-out jest normalnie.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

BZDURA. Radze czytać Rulebooka, przy Monstrous infantry wyraźnie jest napisane, że za każdym razem kiedy zasady wspominają o 5 modelach to dla Monstrousów analogicznie potrzeba tylko 3 i nie wspomina o żadnym wyjątku dla look out sir

a przy okazji pytanie odnośnie breath attack (w naszym wypadku firebelly): czy można użyć ten atak w close combat z supporting attack (z drugiego szeregu), bo z tego co ogarniam rulebooka to wydaje się,że nie można, ale może były jakieś uściślenia albo o czymś nie wiem, a biorąc pod uwagę moją sromotną klęskę z Afro na ostatnich "płomieniach fenixa" to nie chciał bym popełnić drugi raz tego błędu :oops:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@danysatan , sam najpierw sprawdź, zamiast się na forum wymądrzać, wprowadzając w błąd. X.maciek ma racje - zasada MI dot. rank - [...]whenewer the rules say "a rank of 5 models" treat as reading "a rank of 3 models". Natomiast zasada lookout sir! (rb.93) -"a LOS roll cannot be made if there are less than five RnF models left in the unit". lookout właśnie zbija ten limit do trzech modeli RnF. te dwie zasady nie mają ze sobą nic wspólnego.

i odnośnie Breath weapona(Rb.67) [...] on a single enemy unit in base contact[...] ,czyli z drugiego szeregu nie możesz.

ludzie , wszystko jest w rulebooku..

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

czyli całe życie w błędzie :( ale z drugiej strony jak już zostało mało ogrów w unicie to już raczej w walce niż w strzelaniu, więc chyba za wiele osób w ten sposób nie zwałowałem ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

mój błąd, racja, kajam się, i sorry za wprowadzanie zamieszania

rowiu
Plankton
Posty: 2
Lokalizacja: Wołów/Wrocław

Post autor: rowiu »

reasumując:
look-out gnoblar daje nam look-out sir! przy ilości 3 ogrów w unicie.
Więc zamiast celu ataku przy rzucie 2-6 obrywa standardowo kompan z oddziału.
Dobrze piszę?
Ostatnio zmieniony 9 sty 2012, o 12:47 przez rowiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

tak
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Panowie, szybkie pytanie, sklejać Thundertuska + Pieszego Huntera czy Stonehorna + Huntera? Nie mogę się zdecydować ;). Jutro kupuję klej i potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Sklej tego, który Ci sie bardziej podoba a tak przy okazji to mam pytanie skad bierzecie sabertuski jakies konwersje czy co bo nigdzie tego znaleźć nie umiem

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

ja z kumplem kupiłem 3 paczki na w spółkę z MO (oficjalnej strony gw niestety tylko tam są dostępne na chwilę obecną oryginalne modele :/)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Majestic pisze:sklejać Thundertuska + Pieszego Huntera czy Stonehorna + Huntera?
Stonehorn + Hunter, ja właśnie takiego sobie sprawiłem, a zwyciężyła... liderka = 9 :)
Wisła Kraków.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

To biorę Thundertuska, Jak Sevi ma Stonehorna to będziemy mogli porównywać osiągi każdego ze stworów na naszym krakowskim poletku :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Dobry pomysł :)
Oba stwory mają swoje mocne plusy, zobaczymy jak wyjdą w praktyce :)
Wisła Kraków.

AUGUST222
Warzywo
Posty: 11

Post autor: AUGUST222 »

Pytałem o to we wrzyeśniu zeszłego roku..... na tym forum ... i pytałem Faberów, którzy mi odpowiedzieli że na święta powinien być .....( tylko mnie napisali na które swieta #-o ).. MOżE JEDNAK KTOŚ WIE.....KIEDY BEDZIE PODRECZNIK DO OGRÓW PO POLSKU?????

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Na stronie GW jest już od miesiąca, spytaj w sklepie u siebie w mieście czy Ci zamówią.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

W łodzi już można zamawiać ;) więc już powinien być ogólnie dostępny;)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

W Krakowie też :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 323
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

Dokładnie powinien być już dostępny. Do wampirów natomiast będzie do miesiąca
ID: 2477

Przemek Bard.pl
Plankton
Posty: 3

Post autor: Przemek Bard.pl »

Nowy podręcznik do Ogrów w języku polskim ma premierę 21 stycznia, także obawiam się, że z dostępnością na dzień dzisiejszy może być problem :)

Zablokowany