Przeglądając allegro.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
żuk
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądając allegro.

Post autor: żuk »

xaurus pisze:up
- Użytkownicy poniżej 5 komentarzy proszeni są o kontakt po zalicytowaniu, w celu weryfikacji chęci zakupu*

*Ostatnio dostałem pierwszy negatyw od jakiegoś szczeniaka, który nie chciał kupić wylicytowanego towaru.
Czyli tak jak sądziłem jakiś dzieciak licytował myśląc ze to cały hellcannon :D
A mi się wydaje że się czepiacie, po komentarzach widać że negatyw dotyczy innej aukcji.
Heretic pisze:
elektron pisze: Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,
A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!

Awatar użytkownika
Luthoruc
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Luthoruc »

syrius pisze:A czy przypadkiem nie jest tak, że jak się kupi coś kup teraz to ma się 7 dni na zwrócenie towaru jeśli nie odpowiada oczekiwaniom ?

Nie jestem pewien czy ktoś Tobie udzielił odpowiedzi na to pytanie, ale odpowiem: masz 10 dni na zwrot przy zakupie elektronicznym tylko i wyłącznie w przypadku opcji "Kup teraz". Taka możliwość nie obowiązuje w przypadku licytacji elektronicznej. Podstawę znajdziesz w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Wspaniale :roll: Upatrzyłem sobie aukcję na allegro i przyczepił się do niej jakiś gość używający bota #-o Za każdym razem, kiedy zalicytuję, on sekundę później podbija o złotówkę.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

widocznie nie tylko tobie zależy na tej aukcji ;] ja tam nie używam botów ani żadnych snajperów. Lamerskie to dla mnie.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Pytanie względem pana TanieGry... zauważyliście że używa fotki na zdjęciach które mają loga Bard czy Microart? Czy to nie jest naruszenie praw autorskich?

http://allegro.pl/black-orcs-boxed-set- ... 63849.html

Zadałem im pytanie przez "zadaj coś tam sprzedającemu":
Ze zdjęcia wnioskuję że po wygranej aukcji otrzymam box 12 profesjonalnie skonwertowanych i pomalowanych Black Orków. Prac malarskich i modelarskich dokona firma Micro Art Studio. Pytam gdyż w opisie jest tych orków tylko 10ciu i widzę małą rozbieżność między zdjęciem a opisem.

Ciekawe co odpiszą. Napisałem też na gadu :) nudzę się w pracy a uważam to za naciąganie...więc sobie z nimi popiszę ;)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Z racji chęci zakupu większego dysku zewnętrznego przeszukałem allegro ale jakoś strasznie teraz wszystko drogie i w takich samych cenach. To sobie myślę, poszukam na ebayu...tam przeważnie jest taniej no i zonk #-o #-o #-o

Jedna z wielu aukcji
http://www.ebay.co.uk/itm/Adata-320GB-W ... 25628b4352


Wysłałem im zapytanie czy może się pomylili z jedną dziewątką z przodu...ciekawe co odpiszą (jeśli odpiszą)


Są nawet chętni na takie cacka za taką cenę :roll:
http://www.ebay.co.uk/itm/ADATA-Externa ... 2567ee4d57
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Shadar pisze:Wspaniale :roll: Upatrzyłem sobie aukcję na allegro i przyczepił się do niej jakiś gość używający bota #-o Za każdym razem, kiedy zalicytuję, on sekundę później podbija o złotówkę.
to uwal go licytując jakąś chorą cenę tuż przed końcem aukcji, odechce mu się botów
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

Grand Admiral Thrawn pisze:Z racji chęci zakupu większego dysku zewnętrznego przeszukałem allegro ale jakoś strasznie teraz wszystko drogie i w takich samych cenach. [...]

ceny dysków są w chwili obecnej bardzo wysokie. gdybyś kupił rok temu zapłaciłbyś pewnie o jakieś 20-25 % mniej niż dziś. złożyło się na to wiele kwestii. m.in. wysoka cena dolara w stosunku do złotówki oraz zalanie fabryk dysków położonych w tajlandii na skutek powodzi. niestety niedobrą wiadomością jest również to, że mimo tak znacznego wzrostu cen dysków, wszyscy producenci odnotowali wzrost sprzedaży, co pewnie nmie skłoni ich do radykalnej obniżki cen w najbliższym czasie.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Wiem o tym (za 750GB rok temu dałem 318zł - właśnie sprawdziłem) co nie zmienia tego, że większość cen jest zawyżona (i jakoś nikt tego nie kontroluje). Niestety nowy dysk zewnętrzny jest mi bardzo potrzebny więc będę musiał się wykosztować.


EDIT
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Ingen175
Kradziej
Posty: 950

Post autor: Ingen175 »

Ceny dysków twardych poszybowały w górę przez niekorzystny stosunek złotówki do dolara. A także przez nieuczciwych sprzedawców.
Zawyżyli oni bardzo ceny, dosłownie miesiąc po tym niefortunnym zalaniu fabryk.
Tymczasem zapasy dysków twardych w magazynach były naprawdę spore - nie było żadnego uzasadnienia do wzrostu cen (za bardzo szybkiego twardziela 1 TB WD Cavair Black zapłaciłem na wiosnę 2011 370 zł - teraz kosztuje 630 zł).
Tylko czy przeciętny klient jest w stanie sprawdzić stan magazynów na świecie ? Nie, i dlatego sprzedawcy wykorzystali sytuację.

W tej chwili nie opłaca się kupować twardzieli, chyba że ktoś musi.

Dyski ssd, choć mniejsze to są bezpieczniejsze a przy tym dużo bardziej wydajne. Cena nadal może odstraszać, ale w ciągu 2 ostatnich lat spadła do bardzo przystępnego poziomu.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

nindza77 pisze:
Shadar pisze:Wspaniale :roll: Upatrzyłem sobie aukcję na allegro i przyczepił się do niej jakiś gość używający bota #-o Za każdym razem, kiedy zalicytuję, on sekundę później podbija o złotówkę.
to uwal go licytując jakąś chorą cenę tuż przed końcem aukcji, odechce mu się botów
To jest raczej tak, że koleś zalicytował baaardzo wysoko, ale wyśwetla zawsze najniższą stawkę. Przykładowo - wyświetla, że koleś chce kupić za 20 złotych, musisz zalicytować za 21. licytujesz, zatwierdzasz i od razu pojawia się komunikat, że zostałeś przelicytowany. Bo koleś w rzeczywistości nie wpisał tam 20 złotych tylko np 30. i dopiero jak wpiszesz, że dajesz 31 to go przebijesz, inaczej jego stawka zawsze będzie leciała o 50 groszy w górę w stosunku do Twojej.

Też myślałem, że to bot, ale poczytałem regulamin i Allegro to wprowadziło.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

cahir pisze:Też myślałem, że to bot, ale poczytałem regulamin i Allegro to wprowadziło.
Że fu.. co?
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

No tak - w poście wyżej napisałem...
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

To akurat nic nadzwyczajnego. Mi się zdarza coś takiego robić gdy wiem, że nie będzie mnie o tej i o tej godzinie w domu (czy w miejscu gdzie jest dostęp do internetu) to za wczasu daję maksymalną stawkę jaką jestem w stanie zapłacić za licytowany przedmiot i albo wygram albo nie. Proste.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

A tak nie jest od dawna? Od kiedy pamiętam tak działa licytacja.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Indeed (zawsze chciałem zacytować Teal'ca)

http://www.youtube.com/watch?v=XtPgr94VYA4
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

A przypadkiem nie od - nie wiem - zawsze?

Przypuśćmy, że aukcja stoi na 10 zł. Pan Nowak licytuje 20 zł. Aukcja podbija się do 11 zł dla pana Nowaka. Później pan Kowalski licytuje 15 zł. Aukcja podbija się do 16 zł dla pana Nowaka. Jeśli pan Kowalski chce przelicytować musi dać 21 zł, czyli przebić najwyższą ofertę pana Nowaka, której nie zna.

Na pewno jest już tak grubo ponad 5 lat.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Z tego co ja się orientuję to od zawsze tak było :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

On nie podbijał automatycznie, tylko sekundę-dwie później o złotówkę.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

A te snajperki nie działają tak, że przebijają maksymalną stawkę w ostatniej sekundzie? Bo jeśli to bot, to w tej chwili tylko niepotrzebnie podbija cenę...

ODPOWIEDZ