8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: kubencjusz »

Luc pisze:Czy jeśli mam charmed shield w CC to mogę go użyć jeśli mam Extra hand Weapon lub Great Weapon ?
Możesz użyć jej zdolności, ale nie będzie Ci dawać +1 do save :)

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

takie trzy szybkie pytanka:
1) do której puli punktów wlicza się koszt assasinów( napisane jest że nie zajmują slota a to jednak troszkę co innego - p. smoki kiedyś i teraz)?
2)Czy przedmioty z listy gifts of khain kombują się nawzajem? bo zwykłe magicne przedmioty nie np. Hail Of Doom Arrow i asyendi bane? to samo tyczy innych przedmiotów/giftów które nie należą do właściwej listy magicznych przedmiotów
3) czy jeśli strzelam snajperem do magiczki która jest w odziale który ma soft cover za las ale sama magiczka nie jest lasem przesłonięta ani w nim nie stoi to mam minus za soft cover?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Przepraszam że tak wtrącę wcześniejszy wątek.

Tak ze znajomym rozpatrywaliśmy kwestię tych szeregów do stedfasta i ni chuchu nie pasuje nam zapis EXTRA ranks.

Wiadomo że Rank to szereg. A Extra rank to pełny szereg poza pierwszą linią (czyli tak jak przy liczeniu CR).

Jeśli mam 15 modeli 3x5 to mam według Was 3 szeregi? Jeśli jest zapis że jest to liczone jak przy CR to pierwszy szereg się nie liczy. Czyli 3x5 to dwa szeregi.

Idąc dalej jeśli pojedynczy model walczy z 5 modelami to według CR żadna ze stron nie posiada szeregu czyli nie ma mowy o stedfaście.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

a może warto pełne zdanie podać? zamiast patrzeć na 1 zwrot?
Simply, a unit is considered to be steadfast if it has more ranks than its enemy. As with calculating extra ranks for the purposes of combat resolution, the ranks have to be five or more models wide for the unit to be treated as being steadfast
musisz miec więcej rank niż przeciwnik, warunki tak jak przy liczeniu dodatkowych rank do CR'a min 5 modeli.
5 Orków walczących z herosem albo 3 ogry z jakimś hero są steadfast bo mają 1 rank a hero ma 0.
1 zdanie podaje warunek główny
2 zdanie podaje sposób spełnienia min 5 modeli tak jak przy liczeniu CR'a nie znaczy to, że steadfast jest dopiero jak masz 1 extra rank
Ostatnio zmieniony 29 sty 2012, o 22:24 przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

To ja się pytam po kiego grzyba pisali o Extra Ranks?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

GW na złość ci zrobiło :D , żeby żaden z Polaków kombinatorów nie uznał, że rank to nawet niepełny rank? warunek jest taki jak do liczenia CR'a min 5 modeli lub 3 modele MI
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Zapomniałes dodać że "warunek jak przy CR czyli 3 modeli piechoty/kawalerii lub 3 modele dużej piechoty/kawalerii POZA 1 LINIĄ".


Dobra czepiam się. Jako że nie lubię czytać zasad tylko lubie poturlać kostkami i przestawiać ludki na stole może i byc tak że wystarczy że wróg ma więcej modeli ode mnie. Po prostu zapis jest dla mnie niejasny gdyż extra ranks liczone jak przy CR znaczy dla mnie tyle co dodatkowe szeregi (czyli poza pierwszym) liczone jak przy wyniku walki.

Skoro cała polska tak gra i tak rozumie tą zasadę to ok. Nie oponuję bo to i tak nie ma sensu.


Wracam bo mi warzywka więdną:)
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

przy stead fast nie ma nigdzie napisane że poza 1 rank, jest tylko warunek na ilość modeli odpowiedniego typu by rank był pełny

przetłumacz to sobie tak, może jaśniej będzie

"oddział jest steadfast jeśli ma więcej rank niż przeciwnik. Podobnie jak w przypadku liczenia szeregów do wyniku walki ranki muszą mieć przynajmniej 5 modeli szerokości by oddział był steadfast" koniec kropka nic więcej ni ma
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

No i dokładnie o takie tłumacznie mi chodziło. Trzyma się kupy.Chociaż nie jest dosłowne:P
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czy briona podwaja ruch overruna/pogoni/ucieczki?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Jeśli podwaja tylko statystykę M, to IMO nie dubluje rzutów kośćmi.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

Czy jednostka mająca random movement jeżeli wyjdzie za stół w rezultacie gonienia lub overuna, kiedy w następnej swojej turze wejdzie na pole bitwy czy może sie ruszyć? Czy nie jest tak, że jednostka wychodzi za stołu w fazie remaining moves a ponieważ rusza się w compulsory moves to tak jakby przegapiła swój ruch?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Mormo pisze:Czy nie jest tak, że jednostka wychodzi za stołu w fazie remaining moves a ponieważ rusza się w compulsory moves to tak jakby przegapiła swój ruch?
Jest tak

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

Dzięki za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Czy jednostki z zasadą Scout i Vanguard liczą się do rozstawiania jeśli chodzi o premię +1 do Rozpoczynania Gry dla gracza który wystawił się jako pierwszy? W sensie, czy ten kto ma Scoutów i Vanguardy nigdy nie ma +1 do rozpoczynania gry?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zależy, czy grasz w Polsce, czy w Anglii :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Noo w Polsce, ale chętnie się dowiem jak to jest tu i tu ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Według Liddera nie liczy się i tak się generalnie gra, choć są pewne wątpliwości w tej kwestii.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Venitel
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Venitel »

Azurix pisze:Czy jednostki z zasadą Scout i Vanguard liczą się do rozstawiania jeśli chodzi o premię +1 do Rozpoczynania Gry dla gracza który wystawił się jako pierwszy? W sensie, czy ten kto ma Scoutów i Vanguardy nigdy nie ma +1 do rozpoczynania gry?
Zasada scout oraz vanguard nie wlicza sie do +1 do rozpoczynania, np jesli masz juz wszystko wystawione, i zostaly scouty/vanguardy, a przeciwnik ma jeszcze jedno wystawienie(nie scoutowe/vanguardowe) to ty masz +1 bo scouty i vanguardy sie nie licza. Niestety nie moge znalezc cytatu z RB na potwierdzenie.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Andrzej pisze:Według Liddera nie liczy się i tak się generalnie gra, choć są pewne wątpliwości w tej kwestii.
wątpisz?

Zablokowany