Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Infernal Puppet »

Trochę to głupie...Wychodziło by, że można na nich rzucać czary, choćby po to by korzystać z lore atributa...Cóż, HE :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No bo można. Można rzucić RiPy na nich, które zaczną działać, gdy BSB niosący ten Banner zginie ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

brawo tega kmina... rzucmy wiec na odzial z bsb flamsy, poczekajmy az przeciwnik zapomin a potem 2-3 tury pozniej zmusmy go do wyscia tymze bsb z odzialu i gotowe ...

dlaczego nikt nie moze znalesc jakis fajnych kruczkow co by troche wygielo ta armie a nie w niszowych przedmiotach :/
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Po prostu mam ambitny plan, aby zrobić klocek ze 20 Jeźdźców i do środka dać tego BSB, jakichś klepaczy może i Arcymagiem ich bronić przed ostrzałem, a z tą ilością powinni Steadfasta zdejmować. Myślicie, że taki Death Star na Kawalerii to słaby pomysł?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

dlaczego nikt nie moze znalesc jakis fajnych kruczkow co by troche wygielo ta armie a nie w niszowych przedmiotach :/
BOTWD to aż taka niszówka nie jest :P . Poza tym, czy ta armia naprawdę aż tak desperacko potrzebuje szukania luk w zasadach :P ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Azurix pisze:Po prostu mam ambitny plan, aby zrobić klocek ze 20 Jeźdźców i do środka dać tego BSB, jakichś klepaczy może i Arcymagiem ich bronić przed ostrzałem, a z tą ilością powinni Steadfasta zdejmować. Myślicie, że taki Death Star na Kawalerii to słaby pomysł?
Jest słaby.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jedyne co dobre to White Lioni i Łucznicy? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tak, z tym ze lucznicy nie sa dobrzy ale najmniej obsysaja z corow ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Azurix pisze:No bo można. Można rzucić RiPy na nich, które zaczną działać, gdy BSB niosący ten Banner zginie ;)
W zasadzie, to wystarczy, że wyjdziesz BSB poza oddział.
Co do sztandaru:
czary niezależnie od źródła nie mają wpływu na jednostkę, to znaczy, że można wciąż rzucać czary na jednostki, tyle, że nie będą miały one żadnych efektów.
Zatem, jeśli Pha's Protection jest augmentem sprawiającym, że strzały wymierzone w oddział mają -1 albo działają na 4+, to jeśli oddział ma BotWD strzela się do niego w zwykły sposób, ponieważ to były właśnie efekty znoszone przez sztandar. To tak, jakbyś rzucił cierniową tarczę (wypłaca 2d6 hitów wrogom w btb) na jednostkę z BotWD, nie będzie działać, bo jej efekt został zniesiony.
Za to Shield of Saphery zupełnie nie ma podstaw by działać, bo jego efektem jest 5+ ward dla jednostki, co ktoś usiłował udowodnić, że jest inaczej.
Azurix pisze:Jedyne co dobre to White Lioni i Łucznicy? :P
I Swordmasterzy ze zwiększonym T są dobrzy na niektóre armie, chodzi o to żeby wytrzymali strzelanie i dotarli do combatu, wtedy dobrze działają. Poza tym PG na brzytwie też są w miarę dobrzy.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Swordmasterów lubię i Seaguardow też, w sumie na tym gram, ale trochę mi się ta piechota znudziła. Nie znacie może jakichś skutecznych rozpisek na Kawalerii?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Co do 1. z lighta i BotWD to mam wątpliwości. Tu zamiast warda masz efekt, że ataki w ciebie są -1 to hit.
Edit
A co Shielda to nic nie chciałem udowodnić tylko pokazać że rozumowanie kminy z lightem jest bez sensu :wink:
Ostatnio zmieniony 1 lut 2012, o 19:25 przez Pixel, łącznie zmieniany 1 raz.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ale te minusy mają wrogie jednostki, a wrogie jednostki nie mają BOTWD. Efekt czaru nie obejmuje działaniem mojego oddziału. Jedyne co jest dziwne, to celowanie czarem w ten oddział, ale bazując na opisie, można to zrobić.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Mają wrogowie, to fakt. Ale mają ten -1 tylko dlatego, że działa na twojej jednostce czar. A mając szmate, to nie korzystasz z żadnego efektu czaru, czyli tych -1.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ehh, nie ważne jest, na czym leży czar, bo może być na oddziale z tą szmatą. Liczy się tylko i wyłącznie to, na co działa efekt czaru i nic więcej. A działa akurat tylko na jednostki przeciwnika.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zaiste jest tak jak mówisz. O ile nie dadzą za niego 1DD w nowym euro, to o nim pomyślę :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Hmm, czytałem twoje posty Andrzej jakiś czas temu i mówiłeś w nich, że na 8 edycję Banner of the World Dragon jest Must In. Co się stało, że przestałeś na nim grać?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Haha, to były stare, dobre czasy :D Prawdziwy PS, brak LoS na dwellersy, znikający oddział z generałem na 2+... chlip, aż się wzruszyłem :D

Teraz magia została monco ograniczona, LoS od dwellersów i innych, max 2 +PD, ścięcie PS, ograniczenia innych magicznych itemów powoduje, że nie jest on już niezbędny.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A to ciekawy jestem jeszcze, czemu Book of Hoeth przestał ci się podobać? Myślałem, że to jest taki przedmiot który daje przewagę tej armii w Magii. No i co to jest PS?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

power scrolle. nabijam posty
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

BoH jest świetny, ale nie na euro. Na eura zabierał całą antymagię i BoS, więc był mega niepopłacalny. A PS to power scroll :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Zablokowany