Temat filmowy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat filmowy

Post autor: Tomash »

"W Ciemności" -- mocne. Warto. Nie tak rewelacyjny jak "Europa, Europa" tej samej reżyser, ale zdecydowanie najlepszy film Holland od czasu tamtego.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

"Róża" - film cholernie ciężki i brutalny, wiele scen gwałtów. Dobry, ale to nie jest kino dla dzieci i młodzieży. Film zupełnie inny niż "Dom zły".
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »


Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Z lekka to chore... "Urodzeni mordercy 2" ?

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Przypadkiem obejrzałem w telewizji niezły film - poniedziałek, tefałensiedem. Dramat obyczajowy z 2006 roku, "Black Snake Moan"- z czystym sumieniem mogę polecić, choć historia dość dziwna. Samuel L. Jackson [kurcze, jakoś nigdy tego "L" nie pomijam, czy w mowie, czy piśmie :) ] trzyma poziom i zaskakuje, sporo śpiewając :) , Justynian Timberlake nie psuje wszystkiego, Christina Ricci się pręży [przeraża mnie twarz tej dziewoi, ale pręży się sympatycznie], scenariusz nie najgorzej pomyślany, na dodatek mamy rewelacyjną muzykę.... Muszę sobie sprawdzić, czy wydano z tego soundtrack. A w pierwszej chwili spodziewałem się jakichś bluesowych smętów, których nie znoszę... Miłe zaskoczenie.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Z lekka to chore... "Urodzeni mordercy 2" ?
Eeee.....bez przesady...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

smiejagreg pisze:Z lekka to chore... "Urodzeni mordercy 2" ?
Ale głupie porównanie.

Tu mamy przecież gościa, który całe swoje życie wiódł przykładnie.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To nie ma wielkiego znaczenia - efekty są podobne... Przykładne życie doprowadziło gostka do tego samego...

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Ma duże znaczenie:
1."Urodzeni mordercy" ma zupełnie inną formę, jest psychodeliczny i groteskowy.
2. Z kolei "God bless America" bardziej mi przypomina (ale nie jest w żadnym wypadku identyczny) "Falling Down" z M. Douglasem. Oba fabularnie dotykają tego jak pewnego dnia amerykański John Doe ma wszystkiego dość i postanawia porządkować świat w dość radykalny sposób.

Żeby nie było: "Urodzeni mordercy" mi się nie podobali, po prostu nie porównywałbym "Urodzonych.." do "God bless America".
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Co z tego, że inna forma filmu - chodzi mi właśnie o sposób reagowania na świat, na najbliższe otoczenie. Początki bohaterów nie mają dla mnie znaczenia - efekt finalny się liczy...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zaklinacz Kostek pisze:2. Z kolei "God bless America" bardziej mi przypomina (ale nie jest w żadnym wypadku identyczny) "Falling Down" z M. Douglasem.
O to to!
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jeszcze raz obejrzałem tę zajawkę - faktycznie gostek jest bliżej filmu z Douglasem, ale panna bardzo mi przypomina tę z NBK - stąd pierwsze wrażenie.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

http://www.youtube.com/watch?v=34x6m-ahGIo Panowie widzę że komuś w Holiłuud sie bardzo nudzi :shock:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Na ryżą brodę starego Ruhmuda oni naprawdę już nie mają co filmować.


to tak jak na Polskie realia to byłby:
"Józef Piłsudzki - łowca wampirów"
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

film jest ekranizacja ksiazki. a i tak pewnie bedzie lepszy niz filmy polskie.
a z tym pilsudzkim to wcale bym sie nie zdziwil gdyby faktycznie polacy nakrecili taki film. w koncu jest moda na kopiowanie amerykanskich produkcji w polskich realiach, jak np: kac vegas (kac wawa) czy jakies taneczne "super" produkcje.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Dibo pisze:http://www.youtube.com/watch?v=34x6m-ahGIo Panowie widzę że komuś w Holiłuud sie bardzo nudzi :shock:
moze.
choc firmuje to Tim Burton. to raczej porzadna firma i nie spodziewalbym sie gniota

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Oczywiście że tak ! Gdyby nie Tim Burton to tylko bym to wyśmiał i nie wrzucał bym tu linka a tak to jest inna rozmowa, co nie zmienia faktu że temat jest chory .. nawet jak na niego :wink:

Ale o tym ze to adaptacja książki, dobrze wiedzieć :D
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Ta koleś napisał powieść epistolarna na podstawie listów Lincolna i jakiś tam ukrytych pamiętników. To takie Historical-Fiction - jak Vaterland czy Iron Sky.

Skoro już mowa o Vaterland to polecam - film z Hauerem.
Może być fajne kino akcji - może wrócą do normalnego wyglądu Wampirów :D bo się już Ann Rice w grobie przewraca.

Nie wiem czy ktoś wrzucał ale ja czekam na to:
http://www.youtube.com/watch?v=VY67V0wOlz8
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Morsereg pisze:film jest ekranizacja ksiazki. a i tak pewnie bedzie lepszy niz filmy polskie.
a z tym pilsudzkim to wcale bym sie nie zdziwil gdyby faktycznie polacy nakrecili taki film. w koncu jest moda na kopiowanie amerykanskich produkcji w polskich realiach,

Zresztą przeróbkę zombie [ zombifikację :) ] pewnej polskiej powieści już Śmiałkowski popełnił, można dodać kilka klimatycznych scen do istniejącej ekranizacji :)

Obrazek


A "Vaterland " z Hauerem lepszy od harrisowskiego pierwowzoru...
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

MomoTheKiller pisze: Może być fajne kino akcji - może wrócą do normalnego wyglądu Wampirów :D bo się już Ann Rice w grobie przewraca.
Anne Rice żyje :roll:

Nie wiem czy było, ale ja czekam na:
http://www.youtube.com/watch?v=r-EZC5zn2Fk
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

ODPOWIEDZ