8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Jasif »

Grolshek pisze:Wpieprzyć to ty możesz kotleta...
Sorry, no offence :wink: A Ciebie chyba ciągle wałują :mrgreen:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Staaaary... Na Kohortexie slejwi mieli na 1600pkt 11 brejkpointów bo wszyscy ze sztandarami więc o czym my mówimy :mrgreen:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Luc pisze:1. Treeman i Dryady walczą z oddziałem, który musi zdać fear
- Zdaje raz ?
- Zdaje dla każdego oddziału osobno ?
crovaxus pisze:1. Zdajesz fear od obu oddziałów oddzielnie. Możesz się bać Dryad np a Treemana nie.
Skąd to wziąłeś? Bo na pewno nie z podręcznika do 8 edycji...
Zdaje się 1 test niezależnie od tego z iloma jednostkami wzbudzającymi strach walczysz

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Azurix pisze:Tam jest zapis:"When leaving a unit, the character reverts to his normal rules for movement. The distance of his move is worked out from his actual position in the unit before the unit moves." Jak z tego wnioskować, że może wyjść do tyłu z normalnym Movementem a nie społowionym? To pytanie jest dość istotne dla mnie pod względem Ligi WFB w jakiej biorę udział i jeśli taki manewr jest możliwy, to punktacja jest wtedy liczona na moją korzyść.
FAQ do RB, jest tam napisane że bohater jak "leaving the unit" to ignoruje modele w jednostce.

pozdrawiam
Furion

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Powtórzę pytanie :
Czy jeśli wybije 15 osobowy oddział w którym był bohater to jeśli sam bohater ucieknie zbiera się do końca gry w dwóch pałach czy musi z nim uciekać czempion ???

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak został bohater i break to to zbiera się normalnie, nie jest częścią oddziału, jest sam
jakby uciekał jako część oddziału odpowiednio wykastrowanego to wtedy
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Pytanie: Czy można stompować/thunderstompować oddział który opróćz piechoty ma w sobie coś innego ( bohatera na koniu, Furmanę, kroxy-kohorty)??
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Można
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Oj Andrzeju, do FAQ się nie zajrzało najwyraźniej :P :
Q: Can you Stomp or Thunderstomp a unit of Skinks that
contains Kroxigor? (p94)
A: No, a mixed unit has the troop type of Unique.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

No właśnie. Bezsensu, nie ?
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zaraz zaraz. Chcesz mi powiedzieć, że jak wsadzę do piechoty kolesia na koniu to impacty nie działają? To samo w przypadku dzwonu?! :shock:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

stompy nie, impacty tak
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Uscislenia listy sedziowskiej strona 7:
Ataki STOMP / THUNDERSTOMP / BREATH WEAPON w walce wręcz
(...)
c) W wypadku jednostek mieszanych (takich jak np. konny bohater + 2 piechurów stanowiących jeden oddział) wszystkie trafienia z ataków stomp/thunderstomp wchodzą w te modele, które są na nie podatne

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Myzu pisze:Uscislenia listy sedziowskiej strona 7:
Ataki STOMP / THUNDERSTOMP / BREATH WEAPON w walce wręcz
(...)
c) W wypadku jednostek mieszanych (takich jak np. konny bohater + 2 piechurów stanowiących jeden oddział) wszystkie trafienia z ataków stomp/thunderstomp wchodzą w te modele, które są na nie podatne
To już jest jak najbardziej do zaakceptowania :wink:
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Andrzej pisze:Zaraz zaraz. Chcesz mi powiedzieć, że jak wsadzę do piechoty kolesia na koniu to impacty nie działają? To samo w przypadku dzwonu?! :shock:
oddzial nadal jest piechota/konnica czy czyms jeszcze.

musi byc sam z siebie unique (jak skinki + kroxy) zeby stompy na to nie dzialaly

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ok, czaję. Tak z ciekawości, co jeszcze jet tego typu? Rat ogry+poganiacze na przykład?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Tak, w FAQ Skavenów jest dokładniejszy opis mixed unit. Jest to jednostka, która zawiera niecharakterowe modele o różnym troop type. krox+skinek, rat ogr+szczórki, ale koleś na koniu w piechocie już nie, gdyż jest bohaterem.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Ile idą w bok/do tyłu krasie? Przy ruchu w bok/tył jest że pół normalnego ruchu, maszerować nie można (czyli 1,5 cala), natomiast krasnoludy mogą maszerować zawsze (czyli szliby w bok 3 cale). Która zasada jest nadrzędna?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie maszerujesz przy tym ruchu. Dzielisz przez dwa i zaokrąglasz w górę. 2" w przypadku krasnoludków.

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Shino pisze:
Andrzej pisze:Zaraz zaraz. Chcesz mi powiedzieć, że jak wsadzę do piechoty kolesia na koniu to impacty nie działają? To samo w przypadku dzwonu?! :shock:
oddzial nadal jest piechota/konnica czy czyms jeszcze.

musi byc sam z siebie unique (jak skinki + kroxy) zeby stompy na to nie dzialaly

Ok, ale na potrzeby np Skavenskiej 13tki nie można targetować Bloodleterów z Heraldem na Juggerze, prawda? (tak było w Młotkowym w ciekawostkach ;p ) Czyli po dołączeniu Heralda piechota przestała być piechotą? Czy targetując infranty unit musi on się składać wyłącznie z modeli piechoty? Bo wydaje mi się że takich przykładów jest więcej
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Zablokowany