Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
sebunia92
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: sebunia92 »

znam je mniej więcej...
ale bez przesady,nie uczyłem się ich na pamięć :P

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

sebunia92 pisze:znam je mniej więcej...
ale bez przesady,nie uczyłem się ich na pamięć :P
No zgoda, ale jakiś wydruk/zapisek powienieneś mieć.

Tutaj skrótowo jest wszystko - bardzo dobra rzecz.

http://www.pavulonteam.pl/LoresOfMagic.pdf
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

czy czar "przypisany" to czar, który czarodziej zna zawsze, czyli jeżeli wyrzuciliśmy w losowaniu czarów na 2 lvl magu 2 i 3 to znamy czar przypisany, czar 2 i czar 3?
(możemy wszystkie 3 normalnie używać w bitwie?)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Zależy co masz na myśli. Z czarów które mag zna zawsze i wszędzie ostała się chyba tylko "power of darkness" DE ( podobnie, ale kiedyś, działała inwokacja VC ). Jeśli natomiast masz na myśli sygnaturki, to normalne czary, nie są znane z automatu, tylko można inny czar na takową wymienić, no i mogą się powtarzać na równych magach.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

zasady ETC mówią: Any item that auto-dispels a spell counts as generating 1 DD each magic phase. Jak w takim razie działa silver mirror? Jak naliczać tego hita z siłą 6?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie liczyć. Po prostu masz w rozpisce scrolla, więc możesz wygenerować z innych źródeł tylko 1DD.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

czyli jak mam dispel scrolla i silver mirror to mam +2 DD?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

No tak, tak jak np. lizardmeni mający DS i cube of darkness w rozpie.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Hej.
Zawsze myślałem, ze Pegazy latają w skirmish'u (-1 do strzelania) ale nie mogę znaleźć żadnego zapisu na ten temat, ani w RB, ani w AB, ani w erracie. Jak to w końcu jest?

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Każda latająca jednostka jest skirmishem.

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Ok, znalazłem już, dzięki!

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Jeśli bohater chroniony "Insignia of the Quest" zostaje zaatakowany przez kilka modeli o równej inicjatywie i posiadających killing blow to czy wówczas zdaje WardSv z blessing'u po kolei od każdego ataku i po nie zdaniu jednego WSv na ranę zadaną bez KB (to znaczy, któryś z zadanych ataków zranił, ale nie 6-tką), kolejne ataki zdaje na WSv 3+ z talizmanu?
Czy jeszcze inaczej?
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

zawisza pisze:Jeśli bohater chroniony "Insignia of the Quest" zostaje zaatakowany przez kilka modeli o równej inicjatywie i posiadających killing blow to czy wówczas zdaje WardSv z blessing'u po kolei od każdego ataku i po nie zdaniu jednego WSv na ranę zadaną bez KB (to znaczy, któryś z zadanych ataków zranił, ale nie 6-tką), kolejne ataki zdaje na WSv 3+ z talizmanu?
Czy jeszcze inaczej?
Ja bym to potraktował jak przypadek multiple wounds w opisie przedmiotu. Czyli jeśli dostaniesz KB to redukujesz się do 1 rany i wtedy rzucasz wardy za kazdy pozostały atak. IMO. Ale to powinien Dębek się wypowiedzieć, w końcu ma zamiar grać na tym przedmiocie :P

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki Jagal.
No Dębek już się kiedyś wypowiedział w tym temacie:
Dębek pisze:
zawisza pisze:Panowie,
dwa krótkie pytanka
....
3) Dlaczego Dębek podajesz w wątpliwość ward na 3+ przeciw Killing Blow? Czy to nie jest oczywiste, że przysługuje?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco!
...
3) poddałem pod watpliwosc konkretną sytuację,: lord ma 3 woundy, dostaje KB, oblewa warda z blessingu. IMO nie redukuje się do 1 wounda, by mieć możliwosć skozystania z 3+ warda, tylko ginie, bo KB to nie to samo co multiple wounds, o których mowa w opisie przedmiotu. Nie mam za to wątpliwosci, że jak lord już jest na 1 woundzie i z racji tego ma już 3+ warda, to przy KBkach może sobie go używać zamiast blessingu.
Ja też uważam, że powinien przysługiwać, a to że w opisie przedmiotu, w przykładzie jest opisane jego działanie przeciw multiple wounds, to tylko przykład nie zasada, równie dobrze mógłby być podany KB jako przykład.
No ale skoro Dębek te parę miechów temu stwierdził, że nie działa i nikt nie wyraził sprzeciwu to tak grałem dotychczas.
Jeśli ta interpretacja się zmieniła to super, bo to jest jeden z moich ulubionych przedmiotów, podobnie jak queści i erranci są moimi ulubieńcami.
Nawet jeśli tak nie jest i na KB przysługuje tylko WSv z błogosławieństwa to powinna być możliwość skorzystania z WSv 3+, po redukcji do 1 wounda, po niezdaniu save'ów ataków bez KB o tej samej inicjatywie, skoro np regeneracji nie traci się w chwili otrzymania rany z płonących ataków i ataki bez nich o tej samej inicjatywie mogą być regenerowane.
Jednak bardziej zgadzam się z tym co napisałeś Jagal, że przysługuje 3+ WSv od KB tak samo jak od multiple wounds i czegokolwiek innego przeciw czemu można zdawać WSv.
Proszę jeszcze szanownych Panów o wypowiedzenie swoich opinii, żebym wiedział jak mam grać moimi questami pojutrze.
Pozdrawiam gorąco!
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Graj tak jak powiedział Dębek. Jesli Ciebie to nie zadowala, to załóż temat w Kwesti Zasad. Podaj argumenty. Nie podawaj cytatów wraz z nickem osoby, która to napisała, żeby ludzie się nie sugerowali.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Zadałem właśnie to pytanie Lidderowi, który był sędzią na ostatnim turnieju master.
To co zacytowałem, to są moje i Dębka słowa napisane w Noobowych pytaniach kilka stron temu, więc nie sądzę żeby miał się ktoś na te cytaty obrażać..
Co sądzicie Bretończycy o działaniu tego szczególnego talizmanu?
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Wg mnie Multiple Wounds i Killing Blow to dwie różne zasady specjalne, dlatego zgadzam się z Dębkiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Jeszcze jedno pytanko:
-Jak interpretujecie zapis w naszym AB dotyczący broni dla paladyna/lorda? Czy można wybrać albo gwiazdę zaranną albo lancę/dwuraka, czy może można wybrać i jedno, i drugie (Army Builder nie pozwala na wybór jednego i drugiego, no ale tam jest troszkę błędów)?
Pytam, bo byłaby ciekawa opcja wymiany dwuraka na tarczę i gwiazdę w zależności od potrzeby za jedyne 4pkty.
Pozdr
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Zawsze wydawało mi się, że może wybrać gwiazdę zaranną i lancę/dwuraka, i mieć obydwie. Nie jestem pewien czy 8edRB teraz tego nie zabrania...

Co do Insignia of Quest to jasno jest napisane, że jeżeli kiedykolwiek ilość ran zostanie zmniejszona do ostatniej (wliczając zasadę multiple wounds) to przysługuje nam ward 3+. W opisie KB stoi, że gość zostaje zabity bez względu na ilość ran, więc jego rany nigdy nie zostają zmniejszone do "ostatniej". Dla mnie to jest oczywiste, że nie przysługuje nam ward 3+ jeżeli mamy więcej niż jedną ranę i oberwiemy KB.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Zawsze wydawało mi się, że może wybrać gwiazdę zaranną i lancę/dwuraka, i mieć obydwie. Nie jestem pewien czy 8edRB teraz tego nie zabrania
Nie zabrania, a wręcz dopuszcza taką sytuację. Jesli bohater nie walczy magiczną bronią, a ma dwie tzw. "bronie specjalne", na poczatku starcia decyduje czym walczy. W kolejnych fazach tego samego starcia broni nie mozna już zmieniać. Nie można również, kosztem broni specjalnej, wybrać broni ręcznej i tarczy.

Co do insygni to sprawa jest moim zdaniem oczywista. Zgodnie z opisem przedmiotu działa w dwóch podanych sytuacjach:
- gdy posiadacz ma 1 ranę
- gdy posiadacz otrzyma multiple wounds, które przewyzszaja liczbę posiadanych ran

Multiple wounds to zasada specjalna zdefiniowana w RB do 8ed. KB to kolejna, inna zasada specjalna, której z zasadą multiple wounds nie należy mylić, mieszać, łączyć itd.
Jak opis insygni mówi multiple wounds to mówi tylko multiple wounds.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ