ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Re: ETC 2012

Post autor: Danrakh »

eliah91 pisze:Dziwi mnie że chadecja nie rozpacza tak jak gracze DF.
Bardzo duże cięcia modeli które kosztują krocie i które trzeba sprowadzać przez przynajmniej dwa miechy.
Ale tu jest Polsza, tu się narzeka.
Krasnoludy mają tylko piechotę i maszyny, chadecja ma jeszcze inne opcje. Jeśli w DF nie można wystawić dużego parku maszynowego to trzeba iść w piechotę a to też oznacza koszty. Na dodatek jeśli gracz krasnoludów ma aspiracje wystawiać coś ładniejszego niż plastikowy koszmar rodem z BfSP, to musi grzebać po jebajach, co również jest czasochłonne. Wreszcie, o ile mi wiadomo, to spora liczba graczy ChD (przynajmniej tych udzielających się na BP) zamiast zamawiać modele "które kosztują krocie i które trzeba sprowadzać przez przynajmniej dwa miechy" konwertuje na potęgę. Innymi słowy - pozdro, poćwicz :mrgreen:
Niemniej faktycznie wypada najpierw przetestować te ograniczenia zanim zaczniemy lament.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

gram chadekami i jak najbardzie kupuje wsyzstkie modele oryginalne bo po prostu nie umiem konwertować i nie lubie inna sprawa że troche za bardzo gracze DF narzekaja w chadekach nawet lore magii lcizy sie do limitu maszyn takze na draft 2 albo składa sie chadeki pod ofens w 100% albo sie próbuje cos ugrać na 2-3 maszynach i k'daiiu
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Dwarfs: Each spellbreaker/spelleater rune counts as +1 DD. Grudge Throwers are a 0-2 choice; May generate Max. +4 dispel dice instead of +2;

Chaos Dwarfs
Hellcannon 0-1
Iron daemon, kdai destroyer and every model with hashut lore count as war machines
chalice of darkness counts as 2 pd
Max 3 out of lore of Hashut, s5 war machine templates, destroyer, iron daemons.
Chalice or Sorcerer Prophet
Flask counts as 3 war machines.

Nom DF zostały całkowicie splewione. Max 2 klopy i tylko 4 maszyny.
Nie wiem czy da się tą armią cokolwiek ugrać teraz.
Widać też że AR strasznie faworyzuje CHD, magia przycięta, machiny przycięte, potworki przycięte, naszczęście nie przycieli tej mega przejebanej piechoty.
Danrakh pisze:Krasnoludy mają tylko piechotę i maszyny, chadecja ma jeszcze inne opcje.
Które opcje? Lor który liczy się jako maszyna? ID i KD które liczą się jako maszyny? Chalice albo mag lord? Death który teraz jest przycięty? Fasty w rare'ach? Bull centaury (mega gięte 2 ataki, jupiii!)?
Danrakh pisze:Jeśli w DF nie można wystawić dużego parku maszynowego to trzeba iść w piechotę a to też oznacza koszty.
Jakie koszty? Chodzi ci o hajs? Jeżeli tak to każdy musi coś dokupić raz na jakiś czas. Na tym polega to hobby. Rozumiem że wolał byś wydać 1500 i przez dziesięć lat niczego nie dokupywać. Ciekawe ile by ta gra wtedy pożyła. Jeżeli chodzi ci o punkty to CHD mają ten sam problem.
Danrakh pisze:Na dodatek jeśli gracz krasnoludów ma aspiracje wystawiać coś ładniejszego niż plastikowy koszmar rodem z BfSP, to musi grzebać po jebajach, co również jest czasochłonne.

Tu muszę się z tobą zgodzić. Aukcje wystawiane są na 2 godziny a potem się kończ. Trzeba każdą sekundę wolnego czasu przesiedzieć na jebaju. Dobrze że w innych armia są same zajebiste modele, dodatkowo cieszy mnie fakt że GW zawsze wydaje wszystkie modele które są w booku. Nie wiem co bym zrobił gdybym musiał konwertować sobie hierotytana.
Danrakh pisze:Wreszcie, o ile mi wiadomo, to spora liczba graczy ChD (przynajmniej tych udzielających się na BP) zamiast zamawiać modele "które kosztują krocie i które trzeba sprowadzać przez przynajmniej dwa miechy" konwertuje na potęgę. Innymi słowy - pozdro, poćwicz :mrgreen:
Farciarze, muszą skonwertować sobie całą armie w takim wypadku a ty biedny całymi dniami zmuszony jesteś do ślęczenia na jebaju. Łącze się z tobą w bólu.

Obrazek

Co do ćwiczenia ja już poćwiczyłem, tobie się teraz to bardziej przyda.
Grichalk pisze:Odezwał się ten , co mu armię dopakowali, bo jest słaba :wink:
Pyszczku, przypomnę ci że grałem TK w mrocznych czasach euro 2011, kiedy to tytan zabierał kostkę, scroll ssał pałkę i można było sobie wygenerować max dwie kości. Nie płakałem na forum, nie odpieprzałem Rejtana "BO MI ŚCIELI LAME CANNONY!".
Trzeba być mężczyzną i przyjąć ograniczenia na klatę. Widać że niektórzy tego nie potrafią zrobić.

Chcecie wystawiać lame cannony to wystawiajcie, chcecie wystawiać bolce to wystawiajcie.
Kocham takie lamenty na forum. "Bo to ogranicza również to!" Argumenty mega z dupy.
Boże ja nie mogę wystawić 2 warsphinxów i 2 necrosphinxów! A tak bardzo chciałem pograć na necro! Nikt wam nie każe chodzić na turnieje, nikt wam nie zabrania grać po sklepach, domach, garażach, piwnicach, nikt wam nie zabrania organizowania własnych turniejów.
Były turnieje bez euro, chodziłem na nie i nie płakałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

eliah weź wrzuć na luz :D , po cholere się tak gorączkujesz? Każdy może wyrazić swoją opinię o nowym drafcie. Wystarczył tylko jeden zapis 0-4 na działa klopy organki i kowadło i już jest git, i tak 99% wystawiłoby 2xklopy, kowadło i działo ale ten 1% mógłby od czasu do czasu wrzucic sobie żyrosa np. a równowagi gry jakoś by to nie zachwiało chyba

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Nie gorączkuje się, ale bardzo nie lubię gdy ktoś każe mi pójść poćwiczyć a sam pisze głupoty.
Nowy draft ścina mi zianie na jednym sphinxie, zianie z siłą 4 też nie niszczy systemu.
Zamiast żalić się na forum, przerobiłem rozpiskę. W drafcie jest wiele baboli, przyznaje, ale czy jest to powód do zdzierania z siebie szat?
Obrazek

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

No nie ma co płakać, ale warto zwrócić uwagę co jest nie tak w tym drafcie , i tak nic nie zmienimy ale powiedziec to mozna

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Czy ja komuś zabraniam wypowiadania się na temat draftu?
Przycięcie maszyn dotyczy wielu armii, nie tylko DF (CHD,DF,EMP,O&G,TK).
Nikt z graczy Orkowych nie wyskakuje z tekstem "teraz to już nigdy nie będę mógł wystawiać swoich ukochanych czuk".
Jeżeli są na tym forum miłośnicy Lame canonów to mogą je wystawić.
Tylko w tej rozmowie nie ich dotyczy ten problem tak naprawdę.
Ludzie płaczą bo im ograniczyli organki i cannony.
AR jest napisany w taki sposób jaki jest.
AR jest konsensusem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Problem jest taki, że kraśki najbardziej dostały tym po dupie. Wszystkie armie którym też przycięto maszyny mają i spoko magię i opcje na śmietnik a w kraśkach masz pół fazy ruchu i zero magii.
Są maszynki i w miarę twarda piechota z cudownym jednym atakiem na typa, kosztującego zresztą tyle co dwóch maruderów. Ewentualnie przeszacowane strzelanie z bs3 i move-or-fire. Miszcz.
Pograłem na nowy draft wczoraj, dostałem raz cięzki oklep, dwie do przodu ale z lajtowymi przeciwnikami (OG i Empire) i mogę śmiało stwierdzić że im akurat to ograniczenie strasznie nie namieszało, bo mają czym łormasziny zastąpić.
Wiem co u mnie idzie do zmiany ale widać, że z tym ograniczeniem trochę przegięli.

Co do Flame Cannona, to przez trzy lata nawet go nie pomalowałem, bo i po co :D Ale żyrki akurat się widuje. Albo raczej widywało.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Jedyne zło w tym drafcie to Simple Line of Sight. Reszta jest ok.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

eliah91 pisze:Przycięcie maszyn dotyczy wielu armii, nie tylko DF (CHD,DF,EMP,O&G,TK).
zwroc uwage na to, ze poza dwarfami to wszystkie armie maja jeszcze faze magii gdzie moga sobie poczarowac i nabruzdzic przeciwnikowi.
daj krasnoludom dostep do jakiegokolwiek lora, moga byc nawet te 3 czary ze storm of magic ktore giete nie sa, i caly lament odnosnie 4 maszyn (gdzie jak nie patrzec jest to jedyny sposob na zmiekczenie przeciwnika przed walka) sie skonczy.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Do wszystkich graczy krasiów. Chcecie boosty? Ssijcie pałki na turniejach i zwalajcie na nowy draft to może w drafcie No 3 odblokują wam flame cannona albo ze dwa bolce. Trzymam za Was kciuki i z niecierpliwością czekam na moment kiedy uśmiechy znów zagoszczą na waszych brodatych pyszczkach i będziecie mogli wykreślić Shina i resztę AR com z wielkiej księgi uraz :)
Obrazek

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Widzisz Lazur - problem jest taki, że na chwilę obecną dwarfów nie ma w czołówkach turniejów indywidualnych.

Eliah91
Widzę, że masz problemy ze zrozumieniem o co chodzi, więc ci to uproszczę (i podobnym osobom, które uważają że "płaczemy nad ograniczeniem organek i cannonów").
Pomijam już to co inny dawno stwierdzili - dwarfy nie mają magii.

Niech zostanie limit 0-5 na maszyny i dojdzie 0-4 na anvil,katapa, cannon, organki (badz 0-3 na katapa, cannon, organki).
Wtedy masz te swoje ograniczenie maszyn, ale z drugiej strony możemy sobie pozwolić na piątą maszynę w postaci gyro, flame czy bolca.

Przy takim rozwiązaniu z jednej strony tniesz to wielkie zło, którym są maszyny u dwarfów, a z drugiej pozwalasz dołączyć piatą maszynę, która ludzie wystawiają bo lubią.

AR, który działa w sposób: "steam tank jest przegięty - wprowdźmy ogólne ograniczenie: zakaz dublowania rarów" jest złym podejściem. Podejście indywidualne do każdej armii jest bez porównania lepsze od podejści ogólnego "tniemy wszystkim po równo"

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Oczywiście że masz racje, ale zamiast narzekać na forum, można słać PMki do Shina można się zarejestrować na brytolskim forum i tam cisnąć.
Chyba nie myślicie że to shino wymyślił 0-4 maszyny.
Jeżeli chcecie cokolwiek zmienić to to forum nie jest najlepszym miejscem na to.
Chociaż i tak nigdy nie uwiężę że ktoś będzie ciskał turniejowo na bolcach i lame cannonie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Proponuję trochę więcej wiary w ludzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

eliah91 pisze:(...)
Bardzo ładnie porównałeś ChD i DF, tylko zapomniałeś dodać, że prócz deatha i hashuta chadecja ma dostęp do innych lorów. A zetem, wbrew Twoim sugestiom, może mieć i 4 maszyny i magię (np ogień) i odginaczki za psie pieniądze i kawalerię, podobnie z resztą jak EMP. Krasnoludy mają tylko drogą/powolna piechotę i maszyny.

Ograniczenie maszyn dużo bardziej dotyka krasnoludy niż chadecję właśnie z powodu braku innych opcji zatem porównanie tych dwóch armii jest nietrafione. O tym był mój post na wypadek, gdyby to nie było oczywiste. Napisałem również, że ograniczenia trzeba najpierw ograć zanim zacznie się lament, zatem zamiast wklejać pouczające obrazki postaraj się zwracać większą uwagę na posty, które ripostujesz.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Guldur pisze:Widzisz Lazur - problem jest taki, że na chwilę obecną dwarfów nie ma w czołówkach turniejów indywidualnych.
Taki problem to nie problem, dzięki temu jest gwarancja że nie znerfią krśków bardziej :D a może coś poluzują
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Tak mają jeszcze fire i meta.
2k6 s4 ma zmiękczać hordy piechoty? Fire storm? k3 bolty za szereg?
Te odginaczki za psie pieniądze o których mówisz są w rarach. Każdy rar Chadecji jest mega drogi więc nie mieszczą się punktowo.
Ta kawaleria jest tak kulawa że szkoda nawet o nich gadać. 2 ataki z siłą 6 z ws 4 za 50 punktów od sztuki. Wystawisz 6? 300 punktów za 12 siłą 6.
DF mają zajebistą anty magie ale o tym to cichosza.
Wiele razy grałem z DF. Defens na defens.
Maszynki DF trochę lepiej "zmiękczają" mnie swoim canonami i katapami niż ja je swoimi łukami z siła 3, dwoma mega niecelnymi katapami, banishmentem i pociskami z siłą 4.
Cieszę się bardzo że doszliśmy do tego etapu. Etapu w którym niektórzy mówią wprost o ograniczeniach tych grywalnych maszyn a nie zasłaniają się FC czy żyrkiem.
Obrazek

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Ja tam się cały czas trzymam swojej wersji, że chciłabym piąta maszynę w postaci jednej z tych trzech co wymieniłem.

A gadanie, że dwarfy mają dobra antymagię to tak jakby powiedzieć, iż demony są mają kapitalną anty-shootową osłonę bo mają warda. I co z tego? antymagią punktów nie ugrasz.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Ale blokujesz punkty wydane na nią przez przeciwnika.
Obrazek

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

ja ciągle uważam ze działo 2 klop i organki to wystarczająco. wydaje mi sie ze najbardziej boli was brak tego 2 działa i ściąganie fajnych zabawek przeciwnika w 1 turze bo przecież działem jest tak ciężko trafić ze szok. wątpię żebyście zrezygnowali z klop które jak trafia to przerzedzając każda piechotę prawie. wystarczy tylko dobry pomysł na rozpe i tyle. DE tez tak bardzo płakały ze już nie da się nimi grac a jednak udało się komuś osiągnąć 4 miejsce na bazyliszku nieprawdaż?
każdy możne się do czegoś przyczepić bo nie podoba mu się dopasowanie swojego standardu do ograniczeń. a mnie się np nie podoba to ze red fury/ quickblood są 0/2 a teraz według mnie nie istnieje wamp 100% mag i moje biedne wampirki nie będą mogły napierdalać . trudno tak jest trzeba się przyzwyczaić

ODPOWIEDZ