Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Re: Nowe modele od GW

Post autor: patryk999 »

vallejo ma u mnie duzy plus nie wysychaja jak gw.nowe farby gw sa w starych potach,czyli beda wysychac.btw.ktos kiedys pisal ze gw robi farby w chinach?czy mi sie pomylilo.

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Tia, GW robiło farby w chinach, teraz zmienili producenta (stąd to całe zmienianie nazw itd) na chyba firmę z Francji.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Siena pisze:
qwerty pisze:Jeśli wierzyć Panu ^Karpiu^ (a nie ma powodu by mu nie wierzyć) to GW szykuje powrót Inków.
^Karpiu^ jak myślisz czy glazy które masz były protoplastami inków? (czy to jednak coś innego, a inki też były produkowane w tej serii farbek(mowa tu o serii którą pokazałeś na fotce))
Inki to nic innego jak tusze. Nie maja nic wspólnego z washami i glazami. Posiadają mocny pigment i są bardzo błyszczące.
Mam na stanie stare inki i używam ich do cieniowania. Na inki kładę nowe washe i jest OK.
Dobrze mowi tak to bylo kiedyś nawet dzieki tym glazom gobliny bywaly bardziej zielone :D
Inki tak jak mowi Siena to zuepłnie inna bajka to byly washe z wieksza ilościa pigmentu natomiast glazy byly praktycznie rpzeżroczyste po nalozeniu na model.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Obrazek

:shock: :shock: :shock:

333 funtów już lecę po 7 zestawów...

brzydkie nieczytelne pojemniczki...
ale i atak najważniejsze jest jakość...

qwerty
Warzywo
Posty: 17

Post autor: qwerty »

cena jednej farbki w zestawie wychodzi jakieś 11.50
Ciekawe ile beda kosztowały osobno.

a no i zapomniał bym. Dają teraz pasek do walizki

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

qwerty pisze:cena jednej farbki w zestawie wychodzi jakieś 11.50
Ciekawe ile beda kosztowały osobno.

a no i zapomniał bym. Dają teraz pasek do walizki
tyle co poprzednio
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Dobrze pamiętam, że w poprzednim secie był zestaw pędzelków, posypek i chyba coś jeszcze?
Tutaj tylko farbki heh... xP

qwerty
Warzywo
Posty: 17

Post autor: qwerty »

no ale teraz dają pasek do walizki
No ale przyznaję, ze kolorki naprawdę fajne
z innego tematu, ale zapodam
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... sion_Chart

Na szczęście army painter wypuściło nowe farbki:)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2012, o 11:04 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

dobry post przyda sie ta tabela

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

tak sobie przypominam, że kiedyś ktoś na warseerze wspominał, że ma bodajże ojca pracującego w jakiejś fabryce farb, i że GW prowadzi z tą fabryką negocjacje w sprawie produkcji farbek. najciekawsze jest to, że oceniając obecną pigmentację farbek na 3 w skali od 1 do 10, nowe farbki mają mieć pigmentację na poziomie 7. cyferki mogłem lekko pomylić ale dobrze pamiętam, że pigmentacja miała dwukrotnie wzrosnąć. pytanie brzmi, którego typu farb ma się ona dotyczyć, bo GW wypuściło ich teraz kilka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

qwerty pisze:no ale teraz dają pasek do walizki
No ale przyznaję, ze kolorki naprawdę fajne
z innego tematu, ale zapodam
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... sion_Chart

Na szczęście army painter wypuściło nowe farbki:)
Tylko, że nie jest to zwykła walizka na farbki, ale army case.

qwerty
Warzywo
Posty: 17

Post autor: qwerty »

W starym zestawie (walizka farbki pdzelki klej posypki) po wyjęciu farbek figurki też się mieściły. W dodatku w starym zestawie cena za farbkę wychodziła jakieś 9zł plus to ze były inne w miarę przydatne rzeczy.
I tak nie kupię więc nie wiem po panikuję :)
Shinue , a czy ta informacja była przed powstanie farbek foundation?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

qwerty pisze:Shinue , a czy ta informacja była przed powstanie farbek foundation?
po
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Kefas pisze:brzydkie nieczytelne pojemniczki...
ale i atak najważniejsze jest jakość...
Ładne nie muszą być. Oby tylko blokadę wieczka miały [-o<
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Na tym filmiku pokazane jest że niby maja

możecie dać łapkę w górę mojemu komentarzowi? Login wiewiorlb .Ciekawe czy raczą odpowiedzieć.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dM29VXRsM8
Pytanie jest o 5 kolorów podstawowych,a dokładnie dlaczego ich nie dali:(.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Jeśli chcesz żeby ci odpowiedzieli, musisz napisać bardziej poprawne gramatycznie zdanie.. myślę, że szansa jest znikoma GW nie praktykuje rozmowy z klientami ;)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Dezartfox na Warseer pisze:I got to test out the new paints today!

Each shop was sent a small selection of colours, a chart and some nifty little cards, as well as two red paint stations.

The Pot!
The new pot design is fantastic, each paint is sealed with a "dragon tooth" seal, the lip is higher and there's a small tab that keeps the paint open. The pots are easy to open, but very secure and wont dry out. The new pots are a million times better than the old ones and there's nothing to complain about there!

Citadel Base Paints
The base paints work lovely, they're thinner than foundations but the coverage is the same, if not better. The colours are nice and bright compared to the foundations, which was always an annoyance for me as I found the foundations too dark.

Citadel Shades
The shades are brilliant, they took everything good about the washes and made them better, they're not too harsh or soft and settle in all the places they're meant too. Plus they don't smell like something crawled into your wash and died.

Citadel Dry Compounds
I only got to test these a little, but they're great, easy to use and apply and allows us to drybrush with some of colours we couldn't because the paints were too thin.

Citadel Layer Paints
I found I didn't even need to thin the layer paints, and they still gave great coverage. With the huge array of colours these will work lovely.

Citadel Glazes
I only got to test one glaze, but it worked as I expected, like a glaze! Brilliant for the lazy people like myself!

Citadel Texture Paints
Again, brilliant for lazy people like myself, I simply slapped some of this onto the base and Hey Presto, my base was painted. The texture is very natural looking, much better than sand!
Jestem wstępnie pod wrażeniem, pozostaje ufać, że to obiektywna opinia, a nie przypadek taki, jak np. z ludźmi bezmyślnie powtarzającymi po GW, że Fajnkasty są o wiele bardziej szczegółowe od metalowych odpowiedników...

Zwłaszcza ciepło przyjąłem komentarz nt. łoszków, które nie śmierdzą. Nie wiem, z tego co pamiętam pierwsze słoiczki, które kupowałem zaraz po premierze nie wydzielały żadnego straszliwego fetoru, ale ostatnie dwa egzemplarze Badab Black sprawiały, że chciało mi się rzygać przy malowaniu...

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Fakt, z tymi washami obecnymi jest coś nie tak...
Ogólnie jakoś za dużo tego briliant, to jest podejrzane. Czy mnie się zdaje czy tam kolo pisze, że layer'ów nie trzeba rozwadniać? imho to źle, bo w praktyce oznacza to mniejszą ilość farby i szybsze zużycie. No nic, żeby tak nie marudzić poczekam na opinie któregoś z naszych forumowiczów ;-)
Podstawowa rzecz, która również mnie interesuje, to jak te farby będą się sprawdzać do aero...

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Kurcze a ja już się przyzwyczaiłem do tych washów pachnących zgniłymi skarpetami... ;) Co do zwykłych farbek- jeśli dorównają P3 to będzie fajnie. Co do glazów, to nie wiem jaki jest sens w sprzedawaniu ich i chyba nigdy tego nie zrozumiem :D To tak jakby płacić za wodę z dodatkiem farby. A ponadto, te które wyszły są w mało przydatnych kolorach.
Może się jakoś skrzykniemy z chłopakami w Krakowie i zrobimy jakąś wideorecenzję :)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Jak to w mało przydatnych kolorach? Mowa o palecie glaze czy dry? Jeśli glaze to kolory są dobre, jeśli dry to faktycznie kolory mało przydatne.
W palecie glaze mamy żółty, czerwony, niebieski i nawet zielony(który jest nie potrzebny). Akurat uważam , że glaze to najlepsza paleta jaka wypuścili. Czy słyszał Pan o kolorach podstawowych? A jakie kolory Pan by chciał ? to powiem Panu jak je wymieszać. No i jeszcze nie wiadomo czy to farbka z woda, może mają jakaś chemię która naprawdę działa.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

ODPOWIEDZ