Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Remo »

Proponuję uczcić modele do Imperium i nowy fluff minutą ciszy...



Proponuję też pomodlić się za inne armie, do których GW wkrótce wyda nowe "twarde" AB gdzie na siłę i niewiadomo skąd pojawią się nowe jednostki typu: "monstrous coś tam" i "wielkie jeżdżące/pełzające/dryfujące coś" żeby ktoś nie pomyślał czasem że armie do Warhammera się czymś różnią oprócz nazw jednostek i ich kształtów co najwyżej.

Podziękujmy od razu za Allegro i E-bay - ostoję figurek wyprodukowanych w czasach kiedy nikomu w GW jeszcze nie biło na dekiel oraz, że mamy jeszcze AB i RB do poprzednich edycji gdzie np. Imperium nie wyglądało (jak ktoś tu dobrze stwierdził) jak ogród zoologiczny poganiany przez zaprzęgi magowych jeździdeł rodem z niedzielnych wyścigów pojazdów konstruowanych w garażu...

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

+1

W chaosie duże potwory i takie sprawy są naturalniejsze więc aż tak się nie boje... Ale i tak mogą iść dalej w kierunku który obrali przy imperium i w końcu otrzymamy:
Obrazek
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Albo coś mnie ominęło, albo monstrous cavalry to stosunkowo nowy typ jednostki. Nie rozumiem skąd to narzekanie, że "każda armia jest taka sama", "na siłę wpychają MC do Imperium" - jakoś zdaje się, że wcześniej tylko demony i WoCh miały juggernauty, w Orkach nic nie ma? w Wampirach? Nie przesadzałbym z tym rozdzieraniem szat. Przynajmniej dopóki skavenom nie dadzą kawalerii :)

co do nowego fluffu, to chyba go jeszcze nikt nie czytał, nie za wcześnie z tym opłakiwaniem?
Jazda na GW nigdy nie wyjdzie z mody ;)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Trochę mnie skofundowała ta sytuacja, więc mam takie pytanko kontrolne do każdego, kto lamentuje na gryfy, demigryfy i ruchome platformy dla magów.

Czy stoi nad Tobą facet i przykłada Ci pistolet do głowy, rozkazując zakup, sklejenie, pomalowanie i granie gryfami, demigryfami i ruchomymi platformami dla magów?

Bo mi na przykład się demigryfy i platformy magowskie niespecjalnie podobają (gryf jest super o ile ma opcję sklejenia bez tego zderzaka od czołgu parowego), a żadnego koleżki grożącego mi bronią nie zauważyłem.

Sprawdzałem nawet, czy nie czai się w szafie.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

A pod łózko zaglądałeś?
A na poważnie. Nowe modele GW zawsze są bardzo grywalne i jeśli ktoś uwielbia chodzić na turnieje a fluffowo i wizualnie modele mu sie nie podobają to w zupełności go rozumiem.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Don_Silvarro pisze:Trochę mnie skofundowała ta sytuacja, więc mam takie pytanko kontrolne do każdego, kto lamentuje na gryfy, demigryfy i ruchome platformy dla magów.

Czy stoi nad Tobą facet i przykłada Ci pistolet do głowy, rozkazując zakup, sklejenie, pomalowanie i granie gryfami, demigryfami i ruchomymi platformami dla magów?

Bo mi na przykład się demigryfy i platformy magowskie niespecjalnie podobają (gryf jest super o ile ma opcję sklejenia bez tego zderzaka od czołgu parowego), a żadnego koleżki grożącego mi bronią nie zauważyłem.

Sprawdzałem nawet, czy nie czai się w szafie.
Wiesz, to pewnie będzie taki gięty model, że trzeba będzie go mieć. Jeśli chodzi o pancerz gryfa, to mogli mu dać jeszcze lasery odwieszane pod skrzydłami. Poza tym nowe pomysły GW są wsiowe, ciekawe co dadzą Bretonii, pewnie nie mogą wymyślić nic dość dziwacznego, dlatego Breta tak długo czeka na nową książkę.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Steam Tank na bank będzie miał podstawkę jak arachnarok. Każda nowa armia musi mieć coś na tej wielkiej desce.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

A wampiry?

O ile pamiętam tron jest na rydwanowej. ;)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Bizim pisze:A wampiry?

O ile pamiętam tron jest na rydwanowej. ;)
TherrorGej ma dużą
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Eeeeech, a ja naprawdę naiwnie liczyłem na nowe modele rycerstwa konnego.

Po kolei:
1. Gryfy są w porządku, choć mają nieco za małe głowy
2. Jazda na demigryfach prezentuje się nieźle
3. Finecasty są ok, plastikowi herosi też
4. War Altar ujdzie, choć sam gryf jest nieco zbyt duży - wiem że to fantasy ale lubię gdy mechaniczne konstrukcje zachowują minimum realizmu
5. Niestety planetarium i pintle-mounted-lascannon są IMO poniżej poziomu krytyki - śmiech, płacz, rozpacz - wybuchowa mieszanka odczuć.

W ołtarzach fajne są konie, takie właśnie powinna mieć jazda.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Smh pisze:
TherrorGej ma dużą

No tak. :oops:

Swoją drogą ciekaw jestem jaką podstawkę ma ten nowy gryf. Może się mylę ale wygląda mi właśnie na tą pająkową.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

A to nie jest taka jak pod Abomkę? :-k

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Klafuti pisze:Wiesz, to pewnie będzie taki gięty model, że trzeba będzie go mieć. Jeśli chodzi o pancerz gryfa, to mogli mu dać jeszcze lasery odwieszane pod skrzydłami. Poza tym nowe pomysły GW są wsiowe, ciekawe co dadzą Bretonii, pewnie nie mogą wymyślić nic dość dziwacznego, dlatego Breta tak długo czeka na nową książkę.
Kurde, jak Bretonni dadzą coś na kształt tych zmutowanych kurczaków to się załamię. Jeszcze te z 1 głową mogą być, dwie to już przesada. Ogólnie nowe figurki moim zdaniem są mocno przesadzone i po prostu słabe. Ale może to tylko tak na fotkach- np. jazda na gryfach na zdjęciach wygląda dość przeciętnie, podejrzewam jednak, że w rzeczywistości prezentuje się bardzo ładnie

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Zdaje się, że marines przemycają broń dla imperium :)
O ile wielkie stwory pasyją do np. chaosu, czy lizardów, to upychanie ich do imperium, czy potem (Quetzlu uchroń) do brety czy kraśów zniszczy klimat doszczętnie. Bo zabawa z klimatem jest według mnie głownym celem, a nie wygrywanie turniejów.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Bretonnia dostanie kawalerię na wielkich jednorożcach a krasnoludy na niedźwiedziach. Wood Elfy w swojej armii będą miały gigantyczne wiewiórki.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

A na podstawce araknarokowej u krasi wielka gorzelnia :)
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Byqu pisze:A na podstawce araknarokowej u krasi wielka gorzelnia :)
Ciągnięta przez kucyki :D
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Z okładki Imperium zacząłem się nawet śmiać, ale śmiech uwiązł mi w gardle, kiedy zobaczyłem Luminescencyjne Działo Laserowe Robiące Jeb! i Wielkie Interplanetarne Coś. Przez chwilę miałem ochotę wydrapać sobie oczy, ale na szczęście przypomniałem sobie, że nie gram Imperium. :D Nie wiem, co ten model Bojowy Wóz Kopernikański będzie robił, ale prorokuję takie zasady: Na 2+ Kopernik wzywa ostrzał z orbity, kładąc 20" placek z siłą 10 2k6 woundów, ogniste. W dodatku zapewne strzela piernikami toruńskimi. :D

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

bo imperium ma sekretne kontakty z przedstawicielami imperium galaktycznego i pewnie jakiś battle barge na orbicie jest by blastnąć coś w imieniu nieśmiertelnego imperatora.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

No kuwa przecież Sigmar to jeden z zaginionych primarchów. Steam Tank będzie miał teraz ogromną podstawkę, będzie walił z działa z siłą D, po bokach sponsory z lascannonami. Żeby rozwalić Steam Tanka musisz zniszczyć jego 3 structure pointy. A jak go rozwalisz to nastąpi reakcja i wyje$@# z pół twojej armii :mrgreen:
Come crawling faster, obey your Master...

ODPOWIEDZ