nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Kokesz »

Do wyboru do koloru. 4 in 1.
Obrazek

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Ciekawi mnie zasada gienia i capa Hold the Line!. Mają ją obaj czyli chyba gienio pozostanie w niebycie także w 8 edycji bo różnica miedzy nimi to 1 W i 1 Ld, gienio ma gryfa ale ni jest BSB a po to sie capow bierze.

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

a widzieliście, że czołg ma znów 6 T, mniej niż działo!

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

i bardzo dobrze! a nie że piechota praktycznie musi całą grę rozkręcać jeden czołg jak ma normalne rzuty..w krasiach muszę przez 3 tury jak nie lepiej kroić ten wasz jeżdżący kamień a i to czasem się nie uda w 100%.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

Catafractus pisze:a widzieliście, że czołg ma znów 6 T, mniej niż działo!
ma też zasade "unit strenghth 10" gdzie teraz w ogóle nie ma czegoś takiego jak unit stength więc średnio bym ufał tym statom

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Cóż, na stronce w opisie flagellantów jest zapis unit size 10-30, podobno ma to zostać zniesione, więc zapisy nie są aktualizowane. Czyli jest szansa na T4 :)

Co za czasy, niedługo dopiero z armybooka się będę musiał zasad dowiadywać...

I jeszcze "młot na malkontentów" - skoro wózki dają boosta w promieniu 6 cali, to jak widać GW nie "niszczy klimatu Imperium", tylko premiuje wsparcie dla piechoty. Coś wg mnie o wiele lepszego niż Altar - rydwan, który samotnie jeździł po polu, to był idiotyczny pomysł.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2012, o 13:16 przez dumny puchacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Post autor: felek »

Co do tanka to już przed premierą miał tak napisane więc tam chyba nic nie ingerowali w zmiany zapisów a nie pamiętam czy wogóle to było zmieniane na T10 .

Awatar użytkownika
Shadryss
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Shadryss »

felek pisze:Co do tanka to już przed premierą miał tak napisane więc tam chyba nic nie ingerowali w zmiany zapisów a nie pamiętam czy wogóle to było zmieniane na T10 .
nie na stronce GW nie zmieniało jedynie w erracie do 8ed.

Aury wózków są dość ciekawe oraz jeżeli wierzyć statystykom kurokotów to będą one ciekawe no chyba że przesadzą z kosztem punktowym.
Follow me if I advance,
kill me if I retreat,
avenge me if I die
W/D/L
Empire 3/1/1
Dark Elves 0/0/0

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Zakładam że GW wciąż skutecznie blokuje wyciek pewnego pdfa sponsorowanego przez literki A i B?
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

A dziwisz się?:-)

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Po wpadce z ogrami ani trochę ale nadzieję zawsze można mieć :D
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =21300020a

Takie małe zdjęcie porównawcze ze strony GW, ukazujące rozmiar Gryfów.


Proszę zwrócić uwagę na tło - piechotę zza gryfami. Taka z ogromnymi piórami.

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

e tam z VC to juz sporo wczesniej byly foty staty i zasady, nie wiem od czego to zalezy ale moze dlatego ze w white dwarfie bylo cos na ten temat. zreszta to juz tylko 7 dni nic tylko planowac rozpy a co do statow na GW zauwazylem ze przy niwych podrecznikach wprowadzaja zmiany statow ale nie chce im sie ruszac zasad specjalnych np varghulf stracil vampiric a potem to poprawili wiec nie ma sie co tym sugerowac

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Martin von Carstein pisze:
Proszę zwrócić uwagę na tło - piechotę zza gryfami. Taka z ogromnymi piórami.
[Lubie to!]

Wiadomo coś o zasadach Witch huntera?
Bo o modelu wiadomo, że zajebisty :mrgreen:

EDIT
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Belzebub »

Po takiej prezentacji jestem bardziej przychylny figurce gryfa:-)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Cord pisze:Ciekawi mnie zasada gienia i capa Hold the Line!. Mają ją obaj czyli chyba gienio pozostanie w niebycie także w 8 edycji bo różnica miedzy nimi to 1 W i 1 Ld, gienio ma gryfa ale ni jest BSB a po to sie capow bierze.
hold the line to 3D6 na brejka i odrzucasz największy wynik...
Lala pisze:
PiotrB pisze:no demigryfy rządzą 3 A S5 + Ap (3W- wondy zawsze liczą się dołu). Stompa będą miały na pewno- a jeśli faktycznie będą miały +1as to naprawdę duży szacun...
Szkoda tylko, że 3T, liczyłem po cichu na 4. Coś czuję, że wbrew pozorom będą "spływać" szybko jak rycerze. Ale pierdolnięcie mają całkiem przyjemne. :D
No demigryfy maja T4 przecież.
r0m pisze:
Catafractus pisze:a widzieliście, że czołg ma znów 6 T, mniej niż działo!
ma też zasade "unit strenghth 10" gdzie teraz w ogóle nie ma czegoś takiego jak unit stength więc średnio bym ufał tym statom
Myślę że to pomyłka z tym T i US. Pewnie to sprostują.
dumny puchacz pisze:Cóż, na stronce w opisie flagellantów jest zapis unit size 10-30, podobno ma to zostać zniesione, więc zapisy nie są aktualizowane. Czyli jest szansa na T4 :)

Co za czasy, niedługo dopiero z armybooka się będę musiał zasad dowiadywać...
Flagelanci mieli i maja zapis (strona GW) 5-30 a nie 10-30 jak piszesz.

Jeśli ktoś dysponuje skasowane czymkolwiek niech śle pm do wszystkich. :>

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Kefas pisze: No demigryfy maja T4 przecież.
W przeciwieństwie do Woundów, bierze się Toughness zawsze jeźdźca w przypadku Monstrous Cavalry.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Kolejne info of Frenka
- Runefang 85 pkt (wczoraj podał, że jest 75 pkt...wczoraj byłem bardziej zadowolony)
- Helf of the Ratslayer (tak jak napisałem wcześniej) 15 pkt
- Meteoric Iron 1+AS i 6+ WS (chyba) za 50 pkt (porażka)
- Sztandar Gryfa jednak za 60 pkt (totalne dno)
- Steel Standard - ignorowanie kar za barding plus przerzut 1 przy szarży, ucieczce i pościgu (ale nie ma ceny podanej)
- Mace of Helstrum (nie przeczytał zasad) 50 pkt
- Lusterko Horstmana 40 pkt
- Ring of volans 30 pkt bądź 40 pkt
- White cloak lekko zmieniony 50pkt
- co do State Troops droższych o 1pkt to tyczy się to też GSów
- z tego co zrozumiałem to detachment może liczyć tyle samo modeli co jednostka główna, działają na niego wszystkie efekty głównej jednostki i czary/modlitwy, które rzuci się na jednostkę główną
- Great Cannon 120pkt
- Mortar coś około 100pkt
- zmienione zasady działania Czołgu, random movement D6 za każdy SP, impakty bez zmian
- WP nie dają kości dispela ale mogą channelować power/dispel
- Steam Tank 250pkt
- Kuroliszki 58pkt
- Rycerze 21pkt
- IC Reiksguard Knights 27pkt


Wg kogoś z Warhammer-Empire.com Czołg ma 6T i 10W.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Kefas pisze:
Lala pisze:
PiotrB pisze:no demigryfy rządzą 3 A S5 + Ap (3W- wondy zawsze liczą się dołu). Stompa będą miały na pewno- a jeśli faktycznie będą miały +1as to naprawdę duży szacun...
Szkoda tylko, że 3T, liczyłem po cichu na 4. Coś czuję, że wbrew pozorom będą "spływać" szybko jak rycerze. Ale pierdolnięcie mają całkiem przyjemne. :D
No demigryfy maja T4 przecież.
No ale bijesz po jeźdźcu przecież. :roll:

Co do tych stompów, T i W demigryfów to rulebook jest jasny wystarczy przeczytać zasady kawalerii potworów. :roll:

T bierzesz od jeźdźca, W takie jakie jest najwyższe, a stompa ma.
Kefas pisze:
r0m pisze:
Catafractus pisze:a widzieliście, że czołg ma znów 6 T, mniej niż działo!
ma też zasade "unit strenghth 10" gdzie teraz w ogóle nie ma czegoś takiego jak unit stength więc średnio bym ufał tym statom
Myślę że to pomyłka z tym T i US. Pewnie to sprostują.
dumny puchacz pisze:Cóż, na stronce w opisie flagellantów jest zapis unit size 10-30, podobno ma to zostać zniesione, więc zapisy nie są aktualizowane. Czyli jest szansa na T4 :)

Co za czasy, niedługo dopiero z armybooka się będę musiał zasad dowiadywać...
Flagelanci mieli i maja zapis (strona GW) 5-30 a nie 10-30 jak piszesz.

Jeśli ktoś dysponuje fotkami skanami albo czymkolwiek niech śle pm do wszystkich. :>
Ogólnie radziłbym się nie sugerować statami STARYCH jednostek. Najlepiej widać po czołgu, że tych starych statystyk w ogóle nie zaktualizowali jeszcze.

Martin von Carstein pisze: Proszę zwrócić uwagę na tło - piechotę zza gryfami. Taka z ogromnymi piórami.

Stawiałbym na bardzo popularne wśród figurek GW połączenie korpusów great swordsów, główek z pistoliersów (chodzi mi o główki konkretnie pistoliersów bo mają hełmy i pióra) oraz rączek z zesatwu state troops.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Mortar po 100 pkt ,a działo po 120 :x :x :x
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Zablokowany