nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Siena »

Bizim pisze:Ile tych GSów było?

Jeśli około 20 to te wszystkie halabardy i GSy pewnie kosztowały tyle co warriorzy. A teraz będą drożsi o 70+pkt i walczyć tak samo. :/
2x18 warrior to 626 punktów w konfiguracji miecz i tarcza, więc jest jak najbardziej na plusie, bo straciło koło 400 punktów.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

No tak ale chodziło mi bardziej, że musiał wydać więcej pkt niż przeciwnik aby wygrać. :)

Teraz trzeba będzie zapłacić jeszcze więcej...




Swoją drogą wczoraj przed snem zrobiłem sobie taką kalkulację

Zazwyczaj wystawiałem park maszynowy w ilości 2 działa i 2 moździerze, a do tego 1 inżynier. Na 2400 to mi się mieściło z 80 halabard i 30 GSów.
I z jednej strony piechota zdrożała tak samo jak i armaty więc płacimy więcej o (do tego jeszcze nie wiadomo ile commandy będą kosztować) 150. Ale z drugiej strony nie będę teraz wystawiać inżyniera i moździerzy.
Czyli nagle się okazuje, że zapłacimy w sumie mniej bo wywalając rzeczy niegrywalne to "robią" się punkty.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

bizim ale z drugiej strony czym teraz zmiekczysz tych warriorow. Nasi chlopcy do bicja mogli sobie z nimi powalczyc wczesniej po skutecznym ostrzale altyreli zza plecow. Jak sam zauwazyles teraz to tracimy a jeszcze nam wszystko prawie drozeje.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Shadryss
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Shadryss »

mnie szczerze boli jedynie to iż z Imperium robili kolejną armię do CC a nie fajną do strzelania. Teraz ogry będą mnie rostrzeliwać Leadbelcherami a ja będe do nich jedynie parł do przodu..... ehh...
Follow me if I advance,
kill me if I retreat,
avenge me if I die
W/D/L
Empire 3/1/1
Dark Elves 0/0/0

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Znaczy tak po prawdzie to już kilka razy udało mi się rozsmarować taki klocek warriorów w turę zwykłymi halabardami. Wszystko zależy od tego jak ja wchodzę do tego combatu.

Jeśli będziemy stać i czekać na zbawienie to oczywiście przejadą się po nas bez strat. Ale teraz, dzięki nowym modlitwom, wózkom i ogólnie tym wszystkim nowym boostom (bo przecież na starym booku mieliśmy tylko trochę bardziej stabilną magię dzięki rodowi) nagle się okazuje, że ta nasza piechota będzie w stanie jeszcze lepiej kroić wroga. Ale nie będzie to linia śmierci, a raczej kreatywne wykorzystanie śmieci (których przewiduje, że w imperium będzie trochę więcej) tak abyśmy weszli tylko do combatu w którym mamy większe szanse wygrać. A trzeba znowu zaznaczyć, że teraz będzie nam pewnie łatwiej wygrać (modlitwy z power lvl 3 będą nareszcie wykorzystywane bo wystarczy jedna kostka aby było w miarę pewne, że wejdzie jeśli wcześniej po prostu wyciągniemy od przeciwnika dd, do tego wózki zwiększające trafienie).

Przykładowy combat, 40 halabard w których jest priest i są wspierane jakimś wózkiem z heavena. Do tego gdzieś obok stoi mag lighta. Wystarczy abyś przez fazę magii przepchnął 2 czary potrzebujące 3 power dice (ws 10 I 10 oraz ward 5+) i nagle halabardy trafiają na 2+ z rerolem z I 10, a same są chronione przez warda 5+ co zmniejszy straty o 1/3.

Zresztą często miałem tak, że artyleria g**** robiła (ostatnia bitwa z ogrami, na chyba 5 tur z 2 moździerzy i 2 cannonów zdjąłem chyba 5 woundów na kilku jednostkach zabijając chyba ze 2-3 modele gnoblarów -.-). Teraz po prostu artyleria ograniczy się do 2 cannonów.

Shadryss pisze:mnie szczerze boli jedynie to iż z Imperium robili kolejną armię do CC a nie fajną do strzelania. Teraz ogry będą mnie rostrzeliwać Leadbelcherami a ja będe do nich jedynie parł do przodu..... ehh...
Cóż na razie zgadzam się, że w kwestii "zbalansowanych" AB z 8 edycji to ogry jakoś się wybijają bardziej do góry. Co prawda nikt jeszcze nie ma praktyki jak nowe imperium będzie się sprawdzać ale nie sądzę aby była to lepsza i bardziej uniwersalna armia od Ogrów...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Ludvik
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: Ludvik »

Bizim ma rację. Poradzimy sobie, zawsze sobie radziliśmy. Nowy book daje mnóstwo nowych możliwości, których pprzednia książka nam odmawiała - nawet 40 GSw musiało być bardzo mądrze wykorzystane, żeby nie oberwać od byle kogo.
"I made one mistake in my life, I should've burned Berlin!" - Napoleon I Bonaparte

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ja się osobiście teraz zastanawiam jak zachęcę przeciwnika do podejścia do takiej Linii Śmierci bez stosownego, skutecznego strzelania. Teraz to taka Bretonia ma potężne strzelanie z trebków, a nasze... oby Euro zwiększyło ten limit naszych dział przynajmniej o tą jedną armatę... wtedy jakoś to będzie... inaczej zostaje "cały czas do przodu" w opcji silnie kawaleryjskiej (czyli bez zasady fajnej dętek). Bo ile ta piechota pod ogniem będzie maszerować? Dwie-trzy tury, zanim nie zetrze się z wrogiem? I to po linii prostej.
Skoro teraz moda będzie na demigryfy to trzeba się dostosować całkowicie do nich. Czyli koniki.
Może jednak Wyrzutnia Rakiet znów się okaże skuteczna? Byłoby miło.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

znajac zycie pewnie w 9ed nasz book bedzie jak znalazl.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Pha protection i do przodu ;]

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Wyrzutnia rakiet wydaje się skuteczna ale raczej stawiania ostrzału zaporowego kawałka pola bitwy, niż do trafienia w konkrety cel...


Nie przesadzajmy z tym ostrzałem. Armaty zostają, czyli wroga artyleria raczej łatwego życia mieć nie będzie.

A jeśli rozstrzelamy wrogom war maszynki to aby ktoś zdobył na nas punkty to raczej musi się do nas pofatygować.


@Gerald

+40 000 :lol2: :lol2:
:evil:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Nie przesadzajmy z tym ostrzałem. Armaty zostają, czyli wroga artyleria raczej łatwego życia mieć nie będzie.

A jeśli rozstrzelamy wrogom war maszynki to aby ktoś zdobył na nas punkty to raczej musi się do nas pofatygować.
A jeśli wróg rozstrzela te dwa nasze działka to my będziemy musieli się tam pofatygować.
Musze obejrzeć rozpiski innych ras, może mniej krzywo będę patrzył na obecną sytuację.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Jak będzie strzelać po naszych armatach to nasi pegaziści go rozwalą, nie mówiąc już o nacierających demigryfach czy czołgu.

Nie ma co się łamać, po pierwszym negatywnym szoku trzeba zacisnąć pasa, spiąć poślady i zacząć kombinować tak aby nasi przeciwnicy uważali ten book za najbardziej zgięty ze wszystkich.


Skończmy już to narzekanie, płakać to mogą co najwyżej te mamisynki z Reiklandu (wybaczcie, ale po pobieżnym przeczytaniu dziedzictwa sigmara nie mogę sobie wybaczyć tych animozji występujące pomiędzy prowincjami :mrgreen: ).
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Nie ma co płakac dzis Reyki napisze nam o nowych fajnych rzeczach:) dla mnie Ogry sa mocne a wampiry jeszcze mocniejsze:P Ale na ERUO ten limit armat za boli nas najbardziej. Jesli faktycznie czolg stal sie jeszcze bardziej grywalny to teraz tym bardziej bedzie musial byc na stole. A wtedy zostaje nam jedna armatka...... no sory ale Ogry wtedy beda mialy nas jak kaczki na strzelnicy:) Sluchajcie gra na wyniszczenie czyli wygrywam a mi zostaje 4 modeleniema sensu. Jest wiele malych rzeczy ktore wtedy poluja na takie niedobitki. zostaje tylko spierdzielac a nie zawsze sie to uda. Dlatego mi nie pasuje wchodzenie do combata jesli niemam planu. A pamietajmy tez ze GS wsparcie halabard plus kaplan pluz jakis wozek z tylu to nie kosztuje wcale mało.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

@Bizim

Myślę formatem Euro. Czołg to minus jedno działo. :P Oby zwiększyli limit, to wtedy będzie czołg i dwa działa, albo... trzy działa.
Zobaczy się w praniu jak to teraz z naszą artylerią. Byle Reyki przybył.
Właśnie - nacierających. Czyli wszystko sprowadza się do napierania naprzód od samego początku "bo może jednak przeciwnik zniszczy działa od początku". Strasznie Szwajcarska, mało szlachetna taktyka.
Nie jest jednak istotnie aż tak źle, skoro nowi Orkowie w takich rozpiskach mają z jedną katapultę i dwa miotacze goblinów... więc jest nawet nawet.

Jam jest Averland! :P Reprezentuję wszelkie charakterystyczne cechy mieszkańców tej prowincji, pokroju zmiennej jak pogoda w tropikach huśtawki nastrojów tak typowej dla Jaśnie Oświeconego Mariuszka.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

jak dobrze pujdzie dzis bedzie book opisany :) i w tedy zaczna sie kminy.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Nie wiem jak wy ale ja kminię od kilku dni nad rozpiskami. :mrgreen:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Bizim pisze:Ile tych GSów było?

Jeśli około 20 to te wszystkie halabardy i GSy pewnie kosztowały tyle co warriorzy. A teraz będą drożsi o 70+pkt i walczyć tak samo. :/
29 FCG + bsb
Btw. GSy maja byc w nowym booku w corach ?
Albo przesadzam ? :)

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Przesadzasz.

Chociaż ja liczę, że będzie jakiś specjal/odpowiedni lord/cokolwiek aby można było wystawić chociaż jeden ichni regiment w corach.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja tam nie wiem co wy widzicie w czołgu - znając moje szczęście co turę będę rzucał 10 na artylerce.... przecież to nawet na 6 będzie się coś działo ... a więc mamy 66% szans na rzut na tabelkę ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

PiotrB pisze:Ja tam nie wiem co wy widzicie w czołgu - znając moje szczęście co turę będę rzucał 10 na artylerce.... przecież to nawet na 6 będzie się coś działo ... a więc mamy 66% szans na rzut na tabelkę ...
Dokładnie, będzie rzut na tabelkę. :)

A nie auto wound i brak generacji SP. :roll:


Bo nawet przy rzucie na tabelkę to SP generujesz dalej. :D
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Zablokowany