nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Filup »

Jak to o co... chodzi o dUl i o gUre #-o
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

nokia e63 nie obsuguje polskich znakow
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Gerald pisze:3 demi to jakies 180p 3ataki gura 9a dul 9W w sumie razem 12A+3 stompy(mozliwy DCH+3A czyli do 18A)
10KO 222p 10A gura 5A dul 10W i 15A
O sile samych demi i ich I juz nie bede pisal
Kawa przegrywa takie starcie w punktach,sile i nawet finansowo.

Do tego po szarży kawa bije się z S3, a demigryfy nadal tłuką z S5. A bez zasady lancy to my raczej łamać w turę wrogich klocków nie damy rady. Chyba, że na spółkę z jakąś piechotą.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Wbrew ogólnej histerii, nie mogę się doczekać nowego Imperium. Będzie to odnowienie armii, stylu gry i zabawy.

Część modeli pójdzie odpocząć do szafki, ale za kilka lat pewnie wrócą.

Oczywiście widać, że GW chce wyprzedać z magazynów rycerstwo i łuczników + nowości, ale jeśli dzisiaj będziemy mieli skompletowaną armię na 8ed, to za kilka lat nic nas nie zaskoczy, bo po prostu wyciągniemy starych weteranów z szafki :)

Mam jedno pytanie odnośnie wózka Lighta: On daje Ward 6+, czy dodaje +1 do warda jak Mark of Tzeentch?

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Gerald pisze:nokia e63 nie obsuguje polskich znakow
litere "ó" zastąp litera "o" . Az tak tępi nie jestesmy.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Soulferin pisze:Parry Save jest ward savem i nie kumuluje sie z innymi ward save'ami.
wochowi tzeentchowcy mogli by sie nie zgodzic ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Kombo "gura+dul" też mnie rozwaliło na drobne... #-o
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Ludvik
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: Ludvik »

Ogólnie, jak się wydaje, demikoty wychodzą znacznie lepiej od kawalerii, poza jednym, jedynym faktem - KO są w core'ach, a demimoore w specach. Armia z kawalerią w core raczej nie może sobie pozwolić na to, żeby reszta armii też składała się z kawalerii. Zatem mamy combo piechota + demiki lub KO + artyleria (śmierdzi mi to 6 edycją hehe).
"I made one mistake in my life, I should've burned Berlin!" - Napoleon I Bonaparte

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Nie przesadzajmy. Bretonia jakoś ma kawalerię w corach ale znajduje punkty na kawalerię potworów w specjalach (co prawda tamci są ekstra bo latają, są w skirmishu i jeszcze są fastem ale to inna bajka...).

A jeszcze na wzmocnienie kurczaków przypomnę, że bohater na pegazie ma w nich look outa. ;)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

No nie do końca (nie znam procentów ciągle). Obecnie zmasakrowano nam artylerię. Nie będzie w naszych armiach więcej niż dwóch dział zapewne (może trzecie, ale bierzemy też pod uwagę czołg - większość go weźmie. Na EURO to jedno działo mniej). Działa mus być zwłaszcza w armii pieszej, do jej osłony - zwłaszcza wózków.
Demigryfy i resztki artylerii plus czołg to obecnie jądro naszej armii i wokół nich to będziemy budować armie konną lub pieszą. Armia konna prawdopodobnie wystawi więcej kokoszek - odpuszczamy sobie w tym przypadku GS.
Najbardziej oczywiście będą się różnic Cory - w pieszej oczywiście nadal dużo piechoty, głównie śmieci (włócznicy bez tarczy, halabardnicy, łucznicy - ale to bardzo fajny śmieć). W Konnej wpakujemy tutaj kilkudziesięciu rycerzy, żeby zapełnić procenty i dać transport magom (?). Oczywiście tam też dojdą na 100% pegazy.

Przynajmniej ja to tak teraz widzę. Przyznaję, stałem się zażartym fanem demipand, co też może zaburzać me osądy.

Obrazek

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Powiem wam że dex dupy nie urywa dale do słabych bym go nie zaliczył. Styl gry się nie zmieni drastycznie.

Punktowo wychodzi tak że część wsparcia ogniowego zamieniamy na hardhitterów.

Bardziej naporowa armia. Gryfy nadal niegrywalne. Co do wózeczków to już zależy od predyspozycji gracza. Ja tam builda nie będę zmieniał za bardzo. Dojdą do rozpiski Demigryfy i ze dwóch małych kapłanów.

No i zastanawiające będzie branie dużego księdza. Na razie wg papierków bardziej się będzie opłacało 2 duzych magów dać, bsb, 2 księży, 2 inżynierów, 2 armaty, 2 hordy piechoty, wagonik kawalerii, demigryfy, 2 działa i się kończa punkciki.

Widzę potencjał swarmowania wroga. Tani herosi w oddziałach i jedziemy hordami z cold blooded i nienawiścią.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Czyli rozumiem, że dopiero teraz wyszedłeś z szoku. ;)

Co do lektora to na altarze wydaje się naprawdę fajny. Bo nie dość, że rozdaje ld (nie wiem jak wy ale dla mnie ld 9 w naszej armii to podstawa) to jeszcze daje hate, może puścić modlitwę na wszystko w okolicy (armaty, płońcie :D nareszcie aboma nie będzie problemem ), a ponieważ lusterko nadal istnieje to można nim nadal łapać wrogich zabijaków.


Poza tym z tymi tanimi herosami to nie przesadzaj. Gobliny to mają tanich...



A co sądzisz o nowej zasadzie detachmentów?
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2012, o 16:39 przez Bizim, łącznie zmieniany 1 raz.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

@Reyki - jak walczy czołg w turze przeciwnika???? czy faktycznie nie oblewa I z automatu?

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Reyki, potwierdzasz koszty punktowe podane wcześniej przez innych? Mógłbyś nam uchylić rąbka tajemnicy właśnie w tej kwestii punkcikowej?

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Ja mam nadzieję ,ze w mojej armii obejdzie się bez tych jarmarkowych wózków z magami
Wolę sobie sprawić Altara ,bo super wygladą
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Pokulałem sobie kostkami w combacie 6 demigryfów (348 jeśli są po 58) vs 40 GSów (440 jeśli są po 11). GSi wytrzymali 3-4 rundy combatu i wszyscy położyli się mostem, demigryfy straciły 7 ran (na 18).


Na początku chciałem sobie kupić wózek maga, ale teraz mam co do tego pomysłu wątpliwości. :lol2:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Bizim a ilu zginelo Demigryfow? I pamietales ze z tylu nie bija??

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Ale z hordą styknie się akurat 6 kokoszek
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

kowaljl pisze:Bizim a ilu zginelo Demigryfow? I pamietales ze z tylu nie bija??
Jeśli kury dostały 7 ran to chyba logiczne ze zeszły 2 i kolejny został na dwóch ranach.Kury z tyłu nie biją ale jeźdzcy juz tak.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Dokładnie tak jak napisał Soulferin i Czopek.

Najbardziej boli T3 na kurczakach. :/
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Zablokowany