EURO Vanaheim 2400 14.04.2012 UWAGA DRAFT 3

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Re: EURO Vanaheim 2400 14.04.2012

Post autor: Catafractus »

Sam już nie wiem, co z tym imperium - raz mi się wydaje, że nie takie złe, a za chwilę się frustruje, bo ktoś wyjaśnia jakąś plotę że nie tak różowo, jak ptaszki ćwierkały. Pytanie tylko, kiedy będę miał AB,co by rozpę złożyć; a jak nie to chaosik.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na pewno będzie fajniejsze, aż do wykreowania się jakiegoś standardu, który bedzie jedynym słusznym ale miejmy nadzieję, że takowego nie będzie :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Kosa Imperium musi być fajniejsze bo chyba gorzej już być nie może :wink: .. tak jak kiedyś tam ustaliliśmy "fajne" w starym imperium to tylko flagelanci i warrior priest na tym koniec reszta nuda i smuty, a teraz sie zobaczy .... ale widziałem na stronie GW kurczaki #-o i jeżeli inne rzeczy są też tak grube to będzie śmiesznie.

A żeby nie było że sapmuje to potwierdzam swoją obecność na turnieju - nie wyjadę wtedy :mrgreen:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja mam podobne zdanie jak Darek - uważam ,że imperium jest gorsze niż było. Mało rzeczy jest na plus a sporo na minus - przede wszystkim +1 do kosztu wszystkich jednostek co jest absurdem biorąc pod uwagę ich statystki - całkowite zniszczenie stabilności magii imperialnej- brak DD z kapłanów i brak Rod of Power , podrożenie i osłabienie artylerii , zmiany in minus w archlectorze - wózek jest cieniem dawnej potęgi - podrożenie bohaterów.... naprawdę sporo tego jest :( ...niby są fajne nowe modele ale poza demigryfami średniowystawialne. Co najśmieszniejsze wydaje się że rola kawalerii imperium się zwiększyła a nie ma nowych modeli - ja tych starych plastików nie kupię bo są obrzydliwe - pozostaje mi Eaby i jakieś metale.... mimo wszystko zagram tym imperium na turnieju :) muszę się przekonać czy jest w ogóle o czym rozmawiać...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

PiotrB pisze:(...)
Nie panikuj, drukuj to co masz. :D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

dla przykładu DE spermen kosztuje 7 pkt ma WS4! I5! i lekką zbroję:)... Imperialny piechur ma ws3 i3 - i kosztuje 6 pkt....coś tu chyba jest nie tak z tym liczeniem :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

PiotrB pisze:dla przykładu DE spermen kosztuje 7 pkt ma WS4! I5! i lekką zbroję:)... Imperialny piechur ma ws3 i3 - i kosztuje 6 pkt....coś tu chyba jest nie tak z tym liczeniem :)
Porównuj ceny jednostek z tych samych edycji ABków :)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Oj tam, oj tam. Poprostu to będzie już zupełnie inne Imperium.
Pytanie, czy demigryfy będą takie fajne? Będą bite na T3, więc chyba jest dość średnio..
Park maszynowy zostanie mocno przemodelowany.
Przeglądałem wczoraj booka ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Piotrze, panikujesz :)

porównaj to imperium do zielonej hordy, vampirów, tomb kingów, ogrów. Tak słabo wygląda ich obliczu? Chyba na równi. To dobry znak dla warhammera, kolejny zbalansowany army book.
A co do chu*owości corowej piechoty, ghoule w nowej edycji też miały byc do dupy i mało kto miał na nich grać, a dalej mają się dobrze chociaz podrożeli.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

9 ran i 9 A S5 i 3A S4-6 oraz 3 stompy ,AP ,Fear ,przerzut jednej kostki przy szarży oraz +1 AS sprawia ,że moim zdaniem jest to najlepszy unit wspierający w całej grze.... Niestety nie ma jednak szans na stanie się główną siłą uderzeniową...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Do mournfangów im daleko ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no tak :) sprawdziłem sobie staty :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Jaki tu spokój...
Święcicie jajka?
:P
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT - życzę wszystkim stałym i nie stałym bywalcom krakowskich turniejów... Oby sklep do którego przychodzimy był lepszy bo ma ostatnio u mnie same minusy :mrgreen: :mrgreen: Ale wszystko w życiu kosztuje więc się zemszczę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Proszę o informację od osób, które jednak się nie pojawią na sobotnim turnieju. Zainteresowanie bardzo duże.

Chyba, że dałoby się zapodać kolejną "enlargement pill" i ajwajheim powiększyłby się o jeden blat w mrocznej kanciapie :D

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Kurcze, chyba to nowe imperium jest fajne - mam kilka pomysłów na zupełnie różne rozpy, tylko na razie za mało figurek pod niektóre - pewnie, że mogłoby by być lepsze. Ale nie jest źle!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no ja kupiłem demigryfy ,wózek, dwóch bohaterów i booka i 450 zł poszło!!.... strasznie kusi mnie dokupić dmigryfy ale na razie po testuje te co mam i zobaczę :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Nie wiem czy przez niedopatrzenie przegapiłem, ale co tam jest na górze i czy tam nie nie da rady blatów rozstawić (patrze stopnie między 1 a 2 oknem patrząc od lewej):
Obrazek
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie chcesz wiedzieć :twisted:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

A ja już 2/3 sobą jestem po drugiej stronie, więc mi mi nic nie grozi :wink:
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

ODPOWIEDZ