Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Gerald »

jesli by go porownac z innymi assasinami ze zdolnoscia scout toWH blado wyglada bo musi biec pieszo na wroga i nie bije sie jakos oszalamiajaca tez, nawet jesli za takie ponkty. Uwazam,ze mozna lepiej spozytkowac te ponkty na cos co faktycznie sie splaci lub pomoze w oslabieniu wroga.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Gerald pisze:jesli by go porownac z innymi assasinami ze zdolnoscia scout toWH blado wyglada bo musi biec pieszo na wroga i nie bije sie jakos oszalamiajaca tez, nawet jesli za takie ponkty. Uwazam,ze mozna lepiej spozytkowac te ponkty na cos co faktycznie sie splaci lub pomoze w oslabieniu wroga.
Jeżeli uwzględnimy jego MR 2 i umiejętności, to otrzymamy talizman, z możliwością strzelania, KB, który dodatkowo dostaje boosty przeciwko undedom i demonom. Moim zdaniem warty swojej ceny.

Błędem jest też porównywanie go z innymi assasinami, bo WH nim nie jest.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Inni asasini też kosztują 55 pkt?
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Recenzja plastikowych modeli do Imperium

- Karl na gryfie
- War Altar
- wózki dla magów
- kuroliszki

http://www.youtube.com/watch?v=vtEeAEEg ... ure=relmfu

Enjoy!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Byro pisze: [WH] raczej nie strzeli więcej niż raz
dlaczego nie? Może strzelać z ok 12 cali a jak coś będzie chciało szarżować to da flee. Poza tym uważam że za te 55 pkt jest świetną opcją. Przeciwnik będzie miał ogromne obawy aby podejść bliżej, bo kb na generale (zwłaszcza gdy tym generałem jest wampir za 550 pkt, po śmierci którego sypie się cała armia). Może się skończyć na tym że wrogi generał będzie całą bitwę uciekał i w rezultacie nie spełni swojej funkcji, co też jest dobrym rozwiązaniem dla nas.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Da flee raz. Załóżmy nawet, że wróg go nie dogoni, nie zaszarżuje niczym kolejnym i nasz morderca się ogarnie...po czym stanie w miejscu bo nie jest fast cavalry. Kolejna tura wroga i co, znów szarża i znów flee?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Wróg go nie dogoni bo ma szarży 2d6 + swój Mv, a WH będzie w odległości ok 2d6+11. W następnej turze skolei po szarży spalonej na d6 przeciwnik będzie za daleko aby mieć sensowną szarżę. Ponadto przeciwnik przy takiej szarży musi też uważać, zeby np. nie dostać na bok 40 halabard, albo demigryfów.
Poza tym to i tak niezły deal żeby WH ściągał szarże od czegoś silniejszego, bo siedząc w np 5 łucznikach (detka) w odległości 3 cali od oddziału głównego fasty będzie ślicznie kroił i nie musi się ich bać.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Bardzo rzadko wampiry chodzą w pierwszym rzędzie armii, raczej chowają się z tyłu za hard hittersami i stamtąd czarują
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Lazur pisze:Bardzo rzadko wampiry chodzą w pierwszym rzędzie armii, raczej chowają się z tyłu za hard hittersami i stamtąd czarują
:?: :?: :?:
Przecież wampirzy lord to największy zabijaka w tej armii, czarowanie to tylko jego poboczny atut
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

jak dzialaja prayery? Jak sie na nie rzuca? Moge sprobowac rzucic wszystkie naraz?

Wiem, ze to jest pytanie, ktore mozna zbyc kwestia : "zajrzyj do AB, moronie", ale prosze na wyrozumialosc, wciaz na mojego czekam, a nie mam kompa, coby w army builderze szalec.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Wiesz jak się rzuca bound spelle? Takie z pierścionków czy innych itemów?

Jeśli tak to priest sam z siebie posiada 3 bound spelle i może je rzucić na raz (ale nie może dwa razy tego samego). Do tego na ifce się nie niszczą tylko do końca fazy już czarować priest nie może.



Ja mam za to pytanie o detki.

Jak to teraz jest z liczeniem pkt:
1. jeśli mi detki zaciukaja to przeciwnik dostaje pkt?
2. Czy może koszt detek jest wliczany w koszt regimental unit?
3. A może pkt za całość przeciwnik dostaje dopiero jak zabije wszystkie detki i regimental unit?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

według mnie detki zawsze były oddzielnymi jednostkami tylko posiadającymi pewne szczegółowe zasady - więc zawsze liczyło się za nie punkty oddzielnie i teraz nic się nie zmieniło...
nie sugeruj się tym ze w armybuilderze są sumowane z jednostką macierzystą.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Bardziej chodzi mi o to, że teraz detachment jest niejako opcją jednostki w army liściu. Tak jakbyśmy light armoury albo command grupę kupowali. Jak czempion ginie to za niego oddzielnie przeciwnik nie dostaje punktów.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Jest chyba tak jak rob pisze, w poprzednim armybuilderze (z 7ed imperium) też detki były tak jakby opcją jednostki.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Macias pisze:Jest chyba tak jak rob pisze, w poprzednim armybuilderze (z 7ed imperium) też detki były tak jakby opcją jednostki.
Ech... Mi nie chodzi o Army Buildiera.

Chodzi mi o Army Book w którym detka jest wykupywana jako opcja oddziału... :roll:
Nie wiem dlaczego miałbym się sugerować army buildierem mając army booka w ręku. :roll: :roll:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

WH byłby jeszcze opcją wartą rozważenia gdyby potrafił jeździć konno lub na pegazie. Jest też idealny do lusterka (no właśnie, tylko gdyby nie był pieszo).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

wydaje mi się, że powinny byc liczone oddzielnie do ostatecznego rozliczenia - czyli po staremu. też mam booka na ręku i na str30 są opisane zasady detek, z których jasno wynika, że detką jest jednostka, która ma zasadę "detachment". niżej są wyróznione zasady detki i jest tam z kolei podpunkt dotyczący jedynie wykupu detki i sumowania punktów razem z jednostką główną lecz tylko przy wykupie. poza tym jeżeli wyjdziesz poza 3 cale zasięgu działania zasady to taka detka staje się zwykła jednostką.
miło by było gdyby detka nie oddawała punktów w ten sposób o którym piszesz, ale to raczej nie możliwe. Powinno się je traktować jako jednostki dodatkowe a nie upgrade jednostki podstawowej.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

No właśnie w zasadach detki jest taki fragment:
"some units have an option (...) to purchase one or more suppport units"
Także sam nie wiem czy to jest opcja oddziału i należy to liczyć jak czempiona czy też nie...

A swoją drogą jak to jest z fanatykami i skaveńskimi weapon teamami?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

są to upgrade'y do jednostek a nie oddzielne jednostki dlatego nie liczone są samodzielnie ale 100% pewności nie mam. najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto często grał przeciwko tym armiom lub posiada jedna z nich.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ciekawa kwestia. Potrzebny wording.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ