rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Bulwok »

I gitara :) Jedno wystawienie więcej i możliwość podziału strzelania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tylko nie mam przekonania do dziesiatek łuków, łatwo zabić, 20 dużo dłużej się utrzyma ale może rydwany mogą w razie czego zaasekurować łuczników gdyby była nadzieja na utrzymanie pozycji. Ale wystawienie kusi, oj kusi ;D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Ten champion w WL to strata trochę punktów ,ale jak kto woli

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dlaczego? Mi się bardzo loec sprawdza. A grając na smoku warto wpakwoać czempionów gdzie się da.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Dokładnie, czempion z lokiem potrafi na siebie zarobić i uwalić abominację, hydrę albo jakiegoś herosa żeby reszta oddziału go szybko pokroiła, a jak masz life'a to jeszcze go sobie odtworzysz. :)
Kosa pisze:tylko nie mam przekonania do dziesiatek łuków, łatwo zabić, 20 dużo dłużej się utrzyma ale może rydwany mogą w razie czego zaasekurować łuczników gdyby była nadzieja na utrzymanie pozycji. Ale wystawienie kusi, oj kusi ;D
No dobra, ale jak masz dwa małe oddziały, możesz namierzać więcej celów, jak nie masz zasięgu na części modeli podciągasz mniejszą ich ilość, a jak coś spanikuje oddział, to ucieknie najwyżej te 110 punktów, a nie 220, duży oddział łuków ma moim zdaniem zastosowanie tylko z płonącą szmatką, żeby więcej flamingów było, z resztą to nie jest jednostka do walki wręcz i tak.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Klafuti pisze: z resztą to nie jest jednostka do walki wręcz i tak.
do strzelania też średnio ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Moja rozpa którą sobie pykam, z tym że, gram na 4lvl Light/Heaven. Nic bym nie zmieniał rozpa jest super, wszystko jak trzeba, SM na flance są super, mają przerzut na Ld gdy będą gdzieś daleko od BSB. Podszkolić umiejętności i naładować kości. Na turnieju zagrałem 3 bitwy 15,18,0 ostatnią bitwę zagrałem zbyt agresywnie mogłem spokojnie czekać na wroga i uratowć gdzies 8-10 pkt, no ale nic, lekcja na przyszłość :mrgreen: . 11 Włóczni spokojnie radzi sobie z inną corową piechotą , wygrali stracie z 10 driadami, potem z 10 blodami i brejkowali dyskowca który niestety zdawał 4 razy pod rząd.


2500 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 340.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Light
Annulian Crystal [40.0]
Ring of Fury [40.0]

1 Mage @ 175.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Sigil of Asuryan [40.0]

1 Noble @ 172.0 Pts
2ndWeapon; Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Banner of Sorcery [50.0]

23 First Archers @ 299.0 Pts
Longbow; Standard Bearer; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Captain @ [10.0] Pts

20 Archers @ 225.0 Pts
Longbow; Musician

11 Spear Elves @ 104.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Musician

25 White Lions @ 381.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician

25 White Lions @ 381.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician

20 Swordmasters @ 323.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 126


Total Army Cost: 2500.0

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

:shock: 11 spearów wygrało z 10 dryadami :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
i 4 razy breakowało dyskowca :shock: :?: :?: chyba maga?

niezły fart z tymi spearami, reszty nie ma co komentować, bo to sprawdzone dobre rzeczy ;)

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

Moje 10 łuków (wartość bojowa taka sama jak włócznie) zjadło kawalerie wochu z BSB i 3+wardem, szarża na bok. Co prawda dostali toughnessa z life ale i tak wyczyn :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Bulwok pisze:Moje 10 łuków (wartość bojowa taka sama jak włócznie)
wartość bojowa jest zbliżona, ale nie taka sama, wystarczy sobie postawić dwie gołe dyszki w combat i poturlać jak ktoś nie wierzy
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

naprzeciw sobie to oczywiste, ale jezeli juz tak chcesz to porownywac, to dodaj 2 tury ostrzalu.
Obrazek

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

jak ty ich mogłeś zjeść jak wbili od boku?
Osobiście wiem że ciężko im zrobić warda na +3 ale ok. Wbijając od boku jeśli masz łuczników w hordzie styka jest 2 a jak w dwóch szeregach to 3. Każdy wypłaca Ci 2 A z S 5 i 1 A z S 4. Jeśli dałeś im +2 T to trafiają Cię na 3 i ranią na 4 a ty nie maszz sv. Jeśli dałeś im +4T to trafiają na 3 i ranią na 6. OK niech będzie że nikt nie trafił. Ty oddajesz dwoma. Trafiasz na 4 potem ranisz na 5. On ma sv +1 i ward+3. Praktycznie jest 99% szans że nie wbijesz żadnej rany. Czyli powiedzmy nawet że jest 0:0, ale CR jest taki że on ma +2 za szarżę od boku +1 za BSB i pewnie +1 za zwykły sztandar. Ty masz max +1 za szeregi bo nie masz nic jak mówiłeś są goli.
Czyli w najlepszym wypadku przegrywasz o 2.
JAK TY ICH ZJADŁEŚ??

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Pewnie to ci Łucznicy byli na flance :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

=D> No to brawo gratuluje gościa który da sobie zaszarżować łucznikami we flanke kawalerii... ale po tych rozpach co widuje na forum wochu to jestem w stanie uwierzyć we wszystko...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

często to mogą być darmowe punkty dla tejże kawaleri :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

to tak jakby wl byli wystawieni na szarze psow pd boku. Psy szarżują a wl je eksterminuja w jedna turę combatu.


Ps wolałbys 10 łukow czy 28 wl na flance? Tamten ziomek wynrał lepsza opcje.
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Rabsp pisze::shock: 11 spearów wygrało z 10 dryadami :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
i 4 razy breakowało dyskowca :shock: :?: :?: chyba maga?

niezły fart z tymi spearami, reszty nie ma co komentować, bo to sprawdzone dobre rzeczy ;)
Driady (10) Szarżuje, ja bije pierwszy ranie 5, spadają 4. on oddaje rani 3, spada 2. i wygrywam o 1 łamie się ucieka o 5 ja gonie o 9.

10 blodleterów szarżuje, ranie 6, spada 5. On oddaje zabija 1. Na brejka rzuca 5 i 6. W sumie przeżyli wszystkie bitwy :D moi weterani.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

masz nieprzeciętne rzuty jeśli na 5+ ranisz dryady az 5 razy 8)

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Oj, tam oj tam, nieprzeciętne rzuty: strzelam na 4+, 40 łucznikami w kuszników DE i co 2 trafia :lol2: :twisted:
Ostatnio zmieniony 1 maja 2012, o 08:34 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Zagrałem sobie dzisiaj na smoku i 2 bohaterach na orłach + 30włoczni troche łuków, 29WL i orły no i jeszcze mag swiatła 2lvl

Pierwsza bitwa z DE, moje straty to same orły i generał (smok nie zginął wiec nie było pkt)
Bardzo fanie sie grało, WL i włocznie czekały do 4 tury aż oddział kuszników i włóczni zostali zajęci walkami z orłami i lataczmi, korsarze ładnie odnginani aż w końcu oddział włóczni z klepaczem wpadli na bok i przeorali. Na sam koniec WL i moi klepacze wlecieli w 24 witchki, spadały aż miło. hydra spadła z pocisków i mały oddział kuszników. Rozpa taka ma potencjał :mrgreen: Najlepsze było gdy zacząłem i ekipa (2 orły smok i 2 klepaczy) leci flanką i od 2 tury rozwalili jak leciało. Armia DE wyczyszczona ze stołu.

Największy fail bitwy, zapomniałem o zionięciu #-o :mrgreen:

Najbardziej interesująca bitwa HE odkąd gram. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 1 maja 2012, o 08:34 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany