Prayer Icon of Quenelles a sojusze.

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Re: Prayer Icon of Quenelles a sojusze.

Post autor: szeszej »

Lidder pisze:
szeszej pisze:ale jest tyle zapisków FAQ...
Konkrety.

Uściślając, opierasz się na analogiach. Lepiej zakładać, że coś jest spójne niż, że każdy zapisek to wyjątek. Zwłaszcza, kiedy może to iść w jedną bądź drugą stronę.
Podałem wyżej przykład z WFT skavenów.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

szeszej pisze:Podałem wyżej przykład z WFT skavenów.
Ah to, uznałem, że to żart ;) Jeśli pytasz, czy możesz inna maszyną strzelać do swoich jednostek to nie. Ponieważ ma inne zasady wystrzały. Jednak gdyby np. FAQ brzmiał:
Q: When firing a Warpfire Thrower, can you place the template
in such a way that it could hit your models after moving the
template the distance rolled on the artillery dice? (p60)
A: Yes, though it cannot be placed over any of your models
before you move it.
To byłbyś przeciwny temu, aby rozszerzyć tą zasadę na friendly? Czy wymyślałbyś zasadę, że strzał WFT dotyczy w niewyjaśniony sposób tylko jednostek Skavenów?

Tak samo masz w ikonie. Z jakiegoś powodu działa na chłopstwo. Nie ma nigdzie zapisku, że ikona działa tylko na bretonię. Skąd więc wniosek, że z niewyjaśnionych(!) powodów działa na chłopstwo i na nic więcej?

Widzę, że misha zaczyna powielać brak argumentów. To znak, że trzeba kończyć moją próbę wyjaśnienia mu tego.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Nie ma nigdzie zapisku, że ikona działa tylko na bretonię
Dude, what the fuck? Strona 45, opis blessingu.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

The blessing affects all units and characters that have Knight's Vow, Questing Vow and the Grail Vow. In addition duże sucze & małe sucze are also affected.
Gdzie??

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ta sytuacja przypomina mi trochę dywagacje na czarami ogrów ze starego podręcznika i ich działania na rhinoxy. Argumentem 'przeciw' jaki był wówczas stosowany (i to zdaje się przeważającym) było to, że AB jasno wymieniał jednostki, na które czary można rzucać i rhinoxów wśród nich nie było (nieistotnym było to, że ta jednostka została dodana później). Tu sytuacja jest w zasadzie identyczna - AB wyjaśnia, na jakie modele działa blessing, do tego dochodzi FAQ, który rozszerza tą listę o modele z Peasant's Duty i tyle.
Czyli jak, to co w starych ograch było argumentem, teraz argumentem już być przestaje?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Lidder pisze:Gdzie??
a masz gdzieś w innych armiach jeszcze kogoś kto ma np Knight's Vow albo inny? albo jest Damselką? może w nowym Empire coś jest albo u Ogrów bo nie czytałem jeszcze tych AB a może ty już to zrobiłeś i wiesz że w świecie WFB jest ktoś jeszcze z wymienionymi zasadami poza Bretonnią.

Na chłopstwo Blessing może pójść tylko przy użyciu tej ikony przecież.

Taki myk na turnieju parowym nie powinien przejść, chyba, że LS to uściśli ale to nadal będzie zmienianie zasad AB a nie uściślanie.
Może coś powielam, ale to jest to co jest napisane w AB i w FAQ a ty powielasz swoje domysły niepoparte pisaną zasadą.

Nie mam żadnego interesu w takim czy innym wyniku tej dyskusji, ale nie podoba mi się, że osoba która była/jest na LS i jest sędzią turniejowym dopisuje zasady których nie ma nigdzie napisanych i wydaje się być z tego całkiem dumna.
Robisz dobrą robotę i dzięki ci za to, ale tu moim zdaniem nie masz racji.

@Byro
w kwestii Peasant Duty jest to tylko dzięki temu przedmiotowi inaczej nie dostaną, dyskusja jest czy w grze parowej możesz dać blessing np White Lion'om, za czym obstaje Lidder.
FAQ nie dopisuje wieśniaków do listy str 45 tylko pozwala na danie blessing dzięki Ikonie.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Uwielbiam te twoje wkręty Lidder by w Rawowy sposób czysto sportowo przepychać każdą zasadę tak by była możliwie nieintuicyjna.

Działasz w organizacjach studenckich to dam Ci przykład z twojego podwórka:
-stypendia przysługują osobom do dochodu w rodzinie 800 jednostek,
-z jakiegoś powodu dziekan rozszerzył to do 1000 jednostek,
Czy wnioskujesz z tego, że skoro zostało to rozszerzone to przez analogie, że rozszerzenie w ogóle wystąpiło należy wnioskować, że rozszerzono to na wszystkich?

Wiadomo, ze GW pisząć FAQ totalnie nie patrzy na aspekt parówek, aczkolwiek nie można na takiej postawie interpretować zasad totalnie wbrew ich brzmieniu tylko dlatego, że wydaje nam się że tak by było fajniej. Jak nie jest się pewnym jakiejś zasady to przeważnie interpretuje się ją ostrożnie (na niekorzyść), żeby nie tworzyć interpretacjami potworków.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Ale co tu jest do interpretacji???

To, że parę osób sobie coś rozszerza bo widzi gdzieś analogię (której ni cholery nie ma), nie zmienia faktu, że bless działa tylko na jednostki z jakimś Vow'em, a dzięki FAQ-owi jest rozszerzony na jednostki z zasadą Peasant's Duty. Powtarzam w bezsensowny sposób swojego pierwszwgo posta w tym temacie, ale nie poradzę- jak jednostka spełni odpowiednie wymagania to ma blessa...
Dębek pisze:Faq informuje nas zatem, że ikona wychodzi poza zakres unitów: czarki, modele z vow.
Correctly, ale zapomniałeś, ze FAQ precyzuje na jakie jednostki się rozszerza.
Lidder pisze:Uważam, że ikona daje blessing jednostce niezależnie od tego jakiego jest "typu". Interpretacja, że tylko jednostki Bretonii dostają blessing jest naciągana. Ponieważ ani zasada plebsu, ani blessingu nie odwołują się do siebie. FAQ więc raczej wskazuje dowolność jednostki, a nie rozszerzenie zasady plebsu(lul ).
jaka dowolność? Wyraźnie jest napisane na co się rozszerza
Lidder pisze:Konkrety.
Uściślając, opierasz się na analogiach. Lepiej zakładać, że coś jest spójne niż, że każdy zapisek to wyjątek. Zwłaszcza, kiedy może to iść w jedną bądź drugą stronę.
Właśnie żadnych nie podałeś mistrzu
Lidder pisze:Tak samo masz w ikonie. Z jakiegoś powodu działa na chłopstwo. Nie ma nigdzie zapisku, że ikona działa tylko na bretonię. Skąd więc wniosek, że z niewyjaśnionych(!) powodów działa na chłopstwo i na nic więcej?
Widzę, że misha zaczyna powielać brak argumentów. To znak, że trzeba kończyć moją próbę wyjaśnienia mu tego.
Nie nie ma napisane, ze działa tylko na Bretonię, ale ma:
Blessing Affects all units and characters that have Knights, Questing, Grail Vow (...) Phrophetesses of the Lady and Damsels of the Lady are also affected.

Gdzie tu masz, ze działa na coś jeszcze?

Poza tym jak wyjątek jest wyszczególniony, to dla Ciebie jest to "niewyjaśnione"? :)

Lidder, nie chcę Ci zarzucać braku logiki, ale nie widzę żadnych analogii. Twoja interpretacja byłaby sprzeczna z wyraźnym zapiskiem "co można, a czego nie można".
A argumenty w stylu "bo nie jest napisane" to już w ogóle pole do manewru żeby innym namieszać w głowach i wciskać różne rzeczy.

ODPOWIEDZ