Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Re: Warstadt by qc

Post autor: PAWLAK »

Qc i krakowski turniej szopek Bożonarodzeniowych jest twój.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Mapet pisze:parę pytań:
co robisz na co dzień, że masz tyle czasu na figurki i makiety, a mimo to chyba głodny nie chodzisz :wink: (bo zajebiście zazdroszczę i też tak chce :D )
Czasu na figurki i makiety nie mam wiele. Praca z dojazdem zajmuje mi od 10 do 11 godzin dziennie. Pracuję na pełny etat, na różne zmiany.
Tak więc na dobę zostają mi jakieś dwie, czasem trzy godziny, które mogę poświęcić tylko na hobby, w dni wolne tego czasu jest trochę więcej.
Ale nawet dwie godziny można całkiem efektywnie wykorzystać, kiedy się wie, co chce się zrobić.

Mapet pisze:i pytanie dwa już nie dotyczące sensu życia, a mianowicie jakim materiałem jest to białe z czego wykonałeś fragmenty rydwanu i wozu. I jakimi narzędziami to obrabiasz bo wygląda na dość twardy materiał
To stare opakowanie po dyskietkach. Plastik dość łatwo obrabia się nożem modelarskim. Niestety, zapasy kończą mi się i muszę rozejrzeć się za kolejnym opakowaniem, może na CD/DVD znajdę coś podobnego.
karl1299 pisze:Qc i krakowski turniej szopek Bożonarodzeniowych jest twój.
Chyba Szopek Chaosu ;)

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

omg...podpinam się pod pytanie w poście wyżej =D>

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

quidamcorvus pisze:
Mapet pisze:parę pytań:
co robisz na co dzień, że masz tyle czasu na figurki i makiety, a mimo to chyba głodny nie chodzisz :wink: (bo zajebiście zazdroszczę i też tak chce :D )
Czasu na figurki i makiety nie mam wiele. Praca z dojazdem zajmuje mi od 10 do 11 godzin dziennie. Pracuję na pełny etat, na różne zmiany.
Tak więc na dobę zostają mi jakieś dwie, czasem trzy godziny, które mogę poświęcić tylko na hobby, w dni wolne tego czasu jest trochę więcej.
Ale nawet dwie godziny można całkiem efektywnie wykorzystać, kiedy się wie, co chce się zrobić.
Moja teoria brzmi, że owy "quidamcorvus" to w rzeczywistości cała grupa ludzi (na oko tak ze dwudziestu ;) ) - pojedyncza osoba nie byłaby w stanie tyle zrobić :D

Notabene - jesteś okrutnym, wrednym draniem ;) od paru lat oglądam Twoją galerię, w nadziei że zobaczę te makiety pomalowane w całej okazałości :) Ciągle dorabiasz nowe, zaostrzając apetyt, ale żadnej nie kończysz, ahhhh! Jak Ty możesz z tym żyć? ;)

Są super, brawo =D> =D>
Vae victis!

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rozpocząłem prace nad dioramą dla Mrocznych Elfów z Naggaroth.

Wymyśliłem sobie, że przedstawię kompanię Mrocznych Elfów na tle ruin imperialnego miasta - zarys ruin widać już na poniższym zdjęciach.

Niestety, nie dysponowałem aparatem przez cały czas, stąd kilka etapów nie zostało sfotografowanych.

Obrazek

Do budowy dioramy użyłem drewnianych listewek, z których złożyłem ramkę do której następnie przykleiłem wyciętą z podkładu pod panele płytę. W wyciętej z podkładu pod panele listwie wyrzeźbiłem kamienie i otwory, które będą imitować wylot kanałów. Na górze zaś rozpocząłem prace nad ruinami bramy miejskiej oraz przygotowałem ulicę, na której umieszczona zostanie więźniarka oraz rydwan.

Po wycięciu z podkładu pod panele dwóch płyt służących za ściany, wyciąłem w nich bramę, a następnie wyrzeźbiłem kamienie i wyciąłem szczeliny, w które następnie wkleiłem sosnowe listewki.

Mur, z uwagi ma wygodę malowania nie jest przyklejony do podstawy.

Więcej zdjęć na BLOGU.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Czasu niewiele, ale postęp jest.

Slawol na CofC skutecznie wjechał mi na ambicję i zmotywowany do działania poprawiłem kanały.

Do imitacji rur ściekowych wykorzystałem plastikowe rurki na które nawinięty był papier do kasy fiskalnej. Nawierciłem osiem otworów i włożyłem odpowiednio przycięty drut z metalowego spinacza, pręty ułożyły się w ośmioramienną gwiazdę. Część rur jest ponacinana przy wylocie, a druciki nie są zamontowane na stałe. Ponadto do jednej włożyłem szkielet. Inne pewnie też urozmaicę w mniejszym lub większym stopniu.

Na zwieńczeniu murów zbudowałem blanki i wstępnie rozmieściłem modele na dioramie, co widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej.

Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Zapowiada się świetnie. :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Impressive;]
Makiety jak zwykle pierwsza klasa (tylko paciaj to paciaj:D).

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Wczorajszy wolny wieczór poświęciłem na pracę nad dioramą dla Mrocznych Elfów.

Dobudowałem fragment mostu, przygotowałem gniazda na podstawki oraz przykleiłem kamyki i pierwszą warstwę piachu.

Na dzień dzisiejszy diorama prezentuje się następująco.

Obrazek

Więcej na BLOGU.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Witam, szanowne państwo-draństwo zechcą zapoznać się z poniższym poradnikiem, w którym krok po kroku pokażę jak zbudować duże, otwierane, zamkowe wrota, które wykorzystać można zarówno w makietach jak i w dioramach.

W tym konkretnym przypadku wrota użyte będą w dioramie na której prezentować będę Mroczne Elfy z Naggaroth do systemu Warheim Fantasy Skirmish.

Tak więc, zainteresowanych zapraszam do lektury i komentowania!

Obrazek

Więcej TUTAJ.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Diorama dla Mrocznych Elfów do Warheim FS niemal przygotowana do malowania. Przykleiłem piasek o różnej grubości i trocinowe posypki. Z pianki wyciąłem kamienne bloki z których zbudowany był mur.

Zostało jeszcze kilka poprawek i detali.

Na murach i na moście umieściłem trzech wisielców, złożonych z części do Zombie i Corpse Cart.

Obecnie diorama prezentuje się następująco:


Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Maluj, qc, będzie pięknie...

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Tak trochę z innej beki, dlaczego używasz listewek sosnowych?
Balsa wychodzi jakoś 30-50gr drożej niż listewka, no chyba że jakieś inne powody masz że ich używasz

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Zajebioza!

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki :)
Kapso pisze:Tak trochę z innej beki, dlaczego używasz listewek sosnowych?
Balsa wychodzi jakoś 30-50gr drożej niż listewka, no chyba że jakieś inne powody masz że ich używasz
Do budowy miasta i dioram zużyję około 300 metrów listewek, więc te 30-50 gr na jednej robi różnicę ;) Poza tym, jakoś nigdy nie trafiłem na balsę, a do pracy z listewkami sosnowymi już się przyzwyczaiłem.

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Soczyście już to teraz wygląda, świetnie się prezentuje roztrzaskana/osmolona bramą, motyw z wisielcami bardzo fajny. Tylko ten na samej górze (ten kompletny) nienaturalnie ma podkurczone nogi, domyślam się że ciężko jest znaleźć model spełniający rolę wisielca :wink:. Nie mogę się doczekać kiedy wszystko pomalujesz :!: Pomysł jest mega fajny a wykonanie na tym etapie równie fantastyczne.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Hakarik pisze: ...Tylko ten na samej górze (ten kompletny) nienaturalnie ma podkurczone nogi, domyślam się że ciężko jest znaleźć model spełniający rolę wisielca...
Jak coś to nogi się bardzo fajnie modeluje w ciepłym bardzo drobnoziarnistym piasku, może się to komuś przyda :P

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

diorama super, a modelować mozna też w gorącej soli-jest nawet artykuł na cytadeli.
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

jednak sól ma chyba większe drobinki i czasem może się odkształcać

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki za komentarze :)

Równolegle do prac nad kolejną edycją podręcznika do Warheim FS, pracuję nad dioramą dla Mrocznych Elfów.

Skleiłem ze sobą podstawę i mury oraz pokryłem gipsem (zmieszanym z piaskiem i klejem Wikol) trzy ściany dioramy. Po wyschnięciu nałożę kolejną warstwę by wyrównać nierówności, wygładzę całość i utwardzę rozwodnionym klejem Wikol).

Obecnie diorama prezentuje się tak:

Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.

ODPOWIEDZ