Diablo III

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Re: Diablo III

Post autor: Chory »

swieta_barbara pisze:No wez sie Janek ogarnij, Diablo to przede wszystkim PVP, nikogo moby nie kreca.
Na czym bazujesz swoją tezę ;)?

Na Diablo 2 czy 3. Bo jak w Diablo 2 wygladal PvP to chyba wiesz. A jak wyglada w Diablo 3 tez chyba wiesz;).

pozdr;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Na D2 - chyba najlepszy system PVP nie liczac DoTA i CSa.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Chory pisze:
swieta_barbara pisze:No wez sie Janek ogarnij, Diablo to przede wszystkim PVP, nikogo moby nie kreca.
Na czym bazujesz swoją tezę ;)?

Na Diablo 2 czy 3. Bo jak w Diablo 2 wygladal PvP to chyba wiesz. A jak wyglada w Diablo 3 tez chyba wiesz;).

pozdr;)
Diablo 2 pod wzgledem pvp bylo chyba najbardziej uniwersalna gra jaka wyszla do tej pory. W zaleznosci od narzuconych zasad jesli chodzi o itemy i skille, rozgrywki wygladaly zuuupelnie inaczej i dostarczaly strasznie duzo wrazen. Jesli swoje zdanie opierasz o doswiadczenia z gier typu "duel 1", "polska 1", czy "i kill u easy", to faktycznie mogles zrazic sie do pvp.

Dla porowniania:

Na zasadach najwiekszej ligi pvp w europie, czyli naszej polskiej PCL, mogles uzywac nieskonczenie wiele DR (dmg reduction), zapieprzac palem robiacym tzw CL (charge lag), uzywac Windforce'a amazonka, czy dokladac maksymalnie duzo FRW (% szybszego biegania). Enigma dopuszczona tylko u druida elementalisty.

Na zasadach EP, czyli powiedzmy ligi europejskiej (euro pvp) mozna bylo uzywac max 25 DR, amazonka nie mogla nosic WF'a, pal nie robil CL'a, a FRW bylo mocno ograniczone. Enigma dopuszczona tylko u druida elementalisty.

Zasady diametralnie sie roznily, tak samo jak sama rozgrywka. EP bylo bardziej statyczne, PCL dynamiczne na maksa. Wszedzie liczyly sie inne umiejetnosci gracza.

Oprocz tego w pewnym momencie powstala liga stworzona przez graczy lubujacych sie w grze bez nadmiaru zasad, gdzie kazdy mogl nosic enigme i zapieprzac teleportem.

Co kto lubi.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Ciekawe to co mówisz. Jak widać w dużej mierze była to jednak zasługa graczy i to konkretnego środowiska. Ja np. wspominam pvp tak jak piszesz czyli źle- szczególnie przed patchem 1.09 kiedy amazonka z guided arrow i wfem nie pozwalała nikomu wyjść z miasta :wink: Swoją drogą czemu druid elementalista mógł mieć enigme? To była aż taka leszczowata klasa?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Sorry, ale ama stojaca przed miastem i zabijajaca wszystko co sie wychyli, to nie jest pvp :)

No, ele druid bez enigmy byl raczej niegrywalny, a dzieki temu przedmiotowi stal sie imho jedna z najmocniejszych postaci. No i najtrudniejszych do prowadzenia.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

necros summoner to było coś. tele do bala i mozna było iść na siku, przytulić żonę a szkielety robiły swoje.

ed. a co do najtrudniejszych postaci to przychyliłbym się do dudu psn. szczególnie vs casterów.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Wczoraj odpaliłem diablo III. I mam strasznie mieszane uczucia po wstępie. Dolazłem do grobu Leorica i właściwie ciągle wszystko zamiatałem bez większego problemu. Wiem, że nie da się ocenić gry grając godzinę, ale ...
Po prostu grając w Diablo 1, czy 2 czułem jakiś lepszy klimat. Tutaj jestem kolorowym ludkiem a'la world of warcraft i udaję, że jest mrocznie niczym połączenie kucyków ponny z deathmetalem (pewnie do niektórych to trafia :mrgreen: ). Przejdę do końca i zobaczę, jak będzie na nightmarze. Nie zrażam się, ale to takie moje pierwsze wrażenie.

Plusy - dźwięki z poprzednich części. ;)

P.s. Cisnę magusem.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Proponuję dojsc do poziomu HELL :) i rozpocząć dyskusję nad poziomem trudnosci :) Bo na Hell to moje 2500 dps to o dupe idzie...jest ciężko - Leoryk wymiótł mnie wczoraj 4 razy :|

Prawo do opinii ma każdy ale wydaje mi się że jesli ktos gra/grał na poziomie przedszkolnym czytaj NORMAL i tylko 1 akt - to raczej nic nie widział :) i mało może powiedzieć - wręcz tyle ile można wyczytać z main menu :)

Odnosnie klimatu - wydaje mi się że technologia stworzyła Diablo 1 w takim klimacie :) Palety barw i ograniczenia w kolorystyce.
Zrobię dzisiaj screeny postaci z Diablo i wrzuce te z WoW dla porównania - bo mam wrażenie że osoby piszące:
"Tutaj jestem kolorowym ludkiem a'la world of warcraft" to ani w D3 ani w WoW nie grały :) są to nic innego jak powtarzane argumenty z różnych stron, ot wystarczy wejsc na gram.pl - co drugi post - klimat wow'a, brak mroku, cukierkowo - grałem 1 akt :D hehehe

Link do cukierkowej postaci w WoW (mój healer raidowy):
http://eu.battle.net/wow/en/character/e ... zza/simple

Jak powtórzony 100 razy flame o kradzieży sesji IP z serwerów... flame który z jednej plotki urósł do rangi globalnej - gdzie każdego z nas kuzyn, wujek, ciotka, pies i koń padły ofiarami czegos takiego - ciema i nic więcej... kserowanie opinii i wrażeń innych ludzi.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Wczoraj odpaliłem diablo III. I mam strasznie mieszane uczucia po wstępie. Dolazłem do grobu Leorica i właściwie ciągle wszystko zamiatałem bez większego problemu.
A czego się spodziewałeś? Wyjebania się na każdym trashpacku przed katedrą? Toż to jeno początek gry. Poczekaj do srebrnych iglic na inferno;) Tam to się dzieje.

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Absolutnie nie, ale potki leżące na ziemi automatycznie zwracające życie w dużych ilościach mogłyby nie istnieć. Wiem, że gra jest robiona pod casuali, jak obecnie kazdy produkt Blizza. Do tego system umiejętności przypominający WoWa - Pandarię i jej zapowiedzi. Wszystko to jakby było próbą przed zmianami w WoW. Choć może się mylę :).

P.s. Napisałem, że to pierwsze wrażenie. Więc pełną opinię dam, jak przejdę i zacznę gre na nightmarze :) :mrgreen:

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

syrius pisze:Absolutnie nie, ale potki leżące na ziemi automatycznie zwracające życie w dużych ilościach mogłyby nie istnieć. Wiem, że gra jest robiona pod casuali, jak obecnie kazdy produkt Blizza. Do tego system umiejętności przypominający WoWa - Pandarię i jej zapowiedzi. Wszystko to jakby było próbą przed zmianami w WoW. Choć może się mylę :).

P.s. Napisałem, że to pierwsze wrażenie. Więc pełną opinię dam, jak przejdę i zacznę gre na nightmarze :) :mrgreen:
Z całym szacunkiem ale poważnie nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Nie możesz patrzeć na D3 pod kątem WoW'a.
Jakie związek ma drzewko talentów z MoP'a i te w D3? Bo ja nie widzę jakiegokolwiek powiązania.

http://mop.wowhead.com/mists-of-pandari ... lculator#s -> link do talentów w MoP. Znajdź 1 podobieństwo... Moim zdaniem to co robi Blizz w WoW'em to własnie ucieczka od systemu talentów jak w Diablo. Blizz chce skończyć z Cookie-Cutterami. Celem jest zmuszenie gracza do myslenia a nie wbicie 85, google, best builds -> copy/paste.

I nie gre na nightmare - chociaż polegniesz tam nie raz - przejdź HELL albo zrób 60 lvl Hardcore :) Ja do Azmodana nie miałem na Normalu nawet 1 zgonu, potem się zaczeło :)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Mimo wszystko odnoszę wrażenie podobieństwa. Taką mam opinię. Grałem od vanilla->bc->wotlk->cata i to co zobaczyłem w przelocie w Pandarii mocno mi się kojaży z tym co zrobili w diablo.

Blizz wszystko upraszcza i o to mi głównie chodzi. Nie oceniam tego, jako coś złego. Sam przez lata stałem się casualem i mam bardzo ograniczony czas na zabawę przed komputerem. Choć i tak najlepiej wspominam diablo 2 oraz wow vanilla/bc i długie raidowanie.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

A nie macie panowie czasem guest passa do oddania, bo się do sklepu spóźniłem i teraz mnie krew zalewa czekając na nową dostawę?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Not meh, soz;p

Ktoś chętny na partyjkę wieczorem dziś lub jutro? lvl tak 50+.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

ktoś ma też buga pokazującego źle lvl? bo mnie to lekko wkurza ;P
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Moje konto już zdążyło zostać wyruchane z kasy i itemów przez jakiegoś hackerro :/ Blizz może wspaniałomyślnie zrobić back upa ale co ugram od czasu zhackowania przepadnie, a czas na taki odzysk konta to wieczność 8)

Obrazek

jeszcze nie wiem czy ten darker shader jest bezpieczny bo momentami robi się tak oczojebnie że widać kompletnie nic.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

a co ma jakoś gry do hacka? Litości;p
A te plusy zaznaczona w tabelce są w większości przypadków bullshitem.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

@ Kefas
Na początku przeceniłem twórcę tego obrazka i myślałem, że to sarkazm (np: "good music"), ale pod koniec jednak doszedłem do tego, że gość po prostu nie za bardzo wie, o czym pisze... Smutne.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Hmm chyba miałem jakąś okrojoną wersję D1- tylko 16 poziomów i żadnych skilli nie było :(

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Hahaha.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ