Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Morsereg »

tak.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Proszę link do aktualnych zasad euro.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Dzięki:)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Trzy pytania.

1 W naszym AB. stoi jasno napisane, że kowadło działa w fazie strzelania a mnie zawsze się wydawało, że w fazie magii czy ktoś mógłby rozwiać moją wątpliwość?
2 Runa Grunginiego wszyscy grają,że trzeba zranić oddział żeby go spowolnić w AB tego nie znalazłem(co nie znaczy że tam tego nie ma) Jakaś errata czy coś o tym wspomina ?
3 Czy Żyrokopter może deklarować ucieczkę jako reakcję na szarżę?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Dragomar pisze: 1 W naszym AB. stoi jasno napisane, że kowadło działa w fazie strzelania a mnie zawsze się wydawało, że w fazie magii czy ktoś mógłby rozwiać moją wątpliwość?
w fazie strzelania
Dragomar pisze:2 Runa Grunginiego wszyscy grają,że trzeba zranić oddział żeby go spowolnić w AB tego nie znalazłem(co nie znaczy że tam tego nie ma) Jakaś errata czy coś o tym wspomina ?
nie musisz ranić by spowalniać
Dragomar pisze:3 Czy Żyrokopter może deklarować ucieczkę jako reakcję na szarżę?
tak, FAQ do krasi, MV żyro zamieniony z '0' na '1'
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Jak w praktyce działa Master Engineer?
jeśli mam go w zasięgu 3" od 3 maszyn, to czy na początku strzelania określam, którą maszynę ME wspiera swoją umiejętnością, czy decyduję o jej użyciu w dowolnym momencie?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Slaine Mac Roth pisze:Jak w praktyce działa Master Engineer?
jeśli mam go w zasięgu 3" od 3 maszyn, to czy na początku strzelania określam, którą maszynę ME wspiera swoją umiejętnością, czy decyduję o jej użyciu w dowolnym momencie?
w dowolnym momencie, nawet po rzucie, na który chcesz użyć 'zdolności' ME
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Dzięki za rozwianie wątpliwości!

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

Mam takie pytanko. Mianowicie czy opłaca się ulepszać zabójców (slayers) trolli do rangi gigantów? Opłaca się wydać te dodatkowe
15 punktów za model?
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ano :). Awansujesz kilku, robisz oddział w kreskę, Przeciwnik może ci zabić w najlepszym wypadku 3 czempionów na rundę, a zazwyczaj tylko jednego. Masz niezłomność, to ile byś nie przegrał, to stoisz. Czym by cię nie zaatakował, to go zatrzymasz w miejscu.

Jeśli nie przeszkadza ci używanie taktyki obliczonej na megairytowanie przeciwnika, to proszę bardzo.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Infernal Puppet pisze:Ano :). Awansujesz kilku, robisz oddział w kreskę, Przeciwnik może ci zabić w najlepszym wypadku 3 czempionów na rundę, a zazwyczaj tylko jednego. Masz niezłomność, to ile byś nie przegrał, to stoisz. Czym by cię nie zaatakował, to go zatrzymasz w miejscu.

Jeśli nie przeszkadza ci używanie taktyki obliczonej na megairytowanie przeciwnika, to proszę bardzo.
nie, uscislenia sedziowskie to zmienily. teraz rany z championow przechodza na innych championow.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Niestety :roll:
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Niestety :roll:
No bez przesady :) . Zabranie taktyki wykorzystującej lukę w zasadach jest złe ? Mało kto lubiłby grać z czymś co może mu uwalić praktycznie dowolny oddział w miejscu do końca gry.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Infernal Puppet pisze:
Niestety :roll:
No bez przesady :) . Zabranie taktyki wykorzystującej lukę w zasadach jest złe ? Mało kto lubiłby grać z czymś co może mu uwalić praktycznie dowolny oddział w miejscu do końca gry.
Gdzie bez przesady. Taki oddział swoje kosztuje, a jedynie blokuje. Byle fast takich chempionów ustawionych w krechę boli, bo nie mają sejwa. Nie wspominając o lekkim strzelaniu. Do tego mało mobilne.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Czemu thundów wystawiacie (jak już) to w kilku małych oddziałach?
Pytam się, bo chciałbym to odniesć do handgunów imperilnych ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Z tego co wiem to wystawia się ich bo można mieć tylko 4 maszyny (kowadło,2klopa,działo) więc na organki nie ma miejsca, które to są jedyną maszyną co sama się obroni. 10 thundów to tani improwizowany substytut owych organek antyfastowo-kowbojowy.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

thx
Obrazek

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

A najlepsza jednostka dwarfów? Jak sądzicie? Moim zdaniem slayers. :D (Nie chodzi mi tu o machiny wojenne)
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Według jakich kryteriów? Na Euro, w kwestii użyteczności na pierwszym miejscu są hammerersi, potem nic, potem warriorzy z dwurakami. Reszta to bardziej ozdoby.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ