Bandy Grabierzy czyli Rozpiski Bestii

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1344
Lokalizacja: GIŻYCKO

Re: Bandy Grabierzy czyli Rozpiski Bestii

Post autor: rudobrody79 »

krusk pisze::-k
Coraz więcej nowych twarzy....
nie wiem co miała znaczyć ta wypowiedź...
od bestii zaczynałem kolekcjonować warhammer i żadnego modelu z tej armii nie sprzedałem, nie miałem jak nimi grać, ponieważ po rozpadzie chaosu, okazało się, że aby grać mam więcej modeli WoCh-u. teraz jak już pomalowałem 80% bestii chciałem nimi pograć. być może uda mi się pograć nimi w rozgrywkach drużynowych, najpierw w Olsztynie. poniżej relacja z turnieju:
:wink:
niestety nie przyjechali wszyscy zgłoszeni, dlatego pauzowałem pierwszą turę. za udzielenie wywiadu pracownikowi radia5 ( ttp://www.radio5.com.pl/ ) otrzymałem 15 punktów
w drugiej turze trafiłem na WoCh prowadzony przez Oskara. natrafiłem na trzy klocki piechoty wsparte dwoma warshrinami, Kholekiem i bsb na dysku. w 1.turze minotaury dowodzone przez dumbulla Bolo z bsb Lolo szarżowały w wojów khorna.na lewym skrzydle dostałem na klatę hordy gorów kholeka. dzięki obniżeniu inicjatywy zerówką z domeny cienia, Bolo i Lolo wraz z minosami zmiażdżyły wojów ku uciesze khorna i w drugiej turze klepały bok wybrańców perwrsyjnych slanesha, wraz z hordą gorów. rydwan i horda 34 pestigorów prowadzone przez samego wodza bestii - Orkhana, wpadła z całym impetem w klocek wojów nurgla ze sztandarem szału, prowadzonego przez maga ognia. nie pomogło wsparcie latacza, który padł od ciosów Orkhana w wygranym pojedynku. na prawy bok minosów dostałem szarżę warshrina,który trochę pokrzyżował moje szyki. jednak ostatecznie przegrana walka WoCh-u w dwóch starciach przyniosła mi zwycięstwo. zapomniałem w pierwszej bitwie o specjalnych zdolnościach minotaurów, które po wygranych turach otrzymują dodatkowy atak. być może wygrana byłaby wyższa.Oskarowi na stole zostały 2 warshriny w tym jeden uciekający, kholek i dwa spawny, ktore zlikwidowały mi harpie. umiejętnie wspierałem swoje wojska zerówką z bestii i obniżałem inicjatywę przeciwnikom zerówką z cienia, co przyniosło mi zwycięstwo 16:4.

w drugiej bitwie trafiłem na Lohosta i jego HE złożone z 3 klocków białych lwów, włóczników z bsb, 2 magami oraz łuczników dużego klocka i dwóch mniejszych. zabrakło mi pomysłu i tak od niechcenia hordy szły do przodu a na prawym boku Bolo i Lolo z minosami. Bolo i Lolo po wygraniu walki z orzełkiem, ktorego Lohost wystawił w wiadomym celu, dostały na bok białe lwy. wygrałem pierwsze starcie z nimi i po odróceniu się z elfami stykali się tylko bohaterowie.Bolo i Lolo zmiażdżyły małe lewki i niestety nie doszarżowały do końca gry w żaden inny oddział. na lewym skrzydle horda pestigorów z włądcą bestii - Orkhanem zmiażdzyła białe lwy za dużą cenę. niestety antymagia HE była bardzo duża, dlatego nie mogłem wspierać tak swych oddziałów magią jak to miało miejsce w 1-ej bitwie. w 5-tej turze cofnąłem pozostałości hordy gorów uszczuplonych strzelaniem oraz dwie inne złe decyzje, przyniosły trochę niezamierzone efekty. niestety byłem przekonany,że już kończymy !!! mimo wszystko ugrałem 7 punktów.

Edit:
pisał jeden z Was,że kilka zbędnych rzeczy - tarcza, być może ale to taka pozostałość po składaniu herosów WoCh-u, jakie wg was były jeszcze zbędne mag.przedmioty :?:
- zbroja na bsb z wardem przeciwko flamingom się sprawdził bardzo :!: - wybrańcy mieli płonące ataki i wielki klocek łuczników HE też
- ungory są po to by trzymać w nich magów ( mam ich na podstawkach 25x25 i ustawiam tak aby przy kamieniu byli zawsze w odl.6 cali !!!
- bestigorów na pewno trzeba brać więcej w klocku a gory - raz na wozie raz pod wozem

cóż byście zmienili :?:

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

krusk napisał(a):
:-k
Coraz więcej nowych twarzy....
nie wiem co miała znaczyć ta wypowiedź...
Moim zdaniem to delikatna aluzja do faktu, iż w zatrważająco krótkim czasie liczba graczy owej zacnej armii wzrosła o około 70% (wnioskując wyłącznie po aktywności na forum). Być może ma to nakłonić do refleksji nad przyczyną zaistniałej sytuacji...


Zacne sprawozdanie, acz chyba w złym miejscu foruma wstawione, chociaż pewny nie jestem.
a gory - raz na wozie raz pod wozem
Aż chciałoby się bluzgnąć, ale nie wypada... Gory to najlepsza jednostka w tej armii! Oczywiście, gdy siedzi w nich BSB z Beast Bannerem, oraz gdy jest ich conajmniej 39. Bez tego gory są średniawe.
25x25
Sorry, ale w takim razie musisz je przepodstawkować... Nominalnie powinni mieć 20x20.
bestigorów na pewno trzeba brać więcej w klocku
To prawda, aczkolwiek to zależy (przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń w graniu BoCHem) od poziomu wsparcia magicznego. Mając np. herdstone + 5 BS + lv4 (ma się rozumieć nie na Euro...) można sobie pozwolić na wystawienie mniejszej ich ilości.
Dla mnie, prawie bez wsparcia magicznego wystarcza circa 40...

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

buniek pisze:
krusk napisał(a):
:-k
Coraz więcej nowych twarzy....
nie wiem co miała znaczyć ta wypowiedź...
Moim zdaniem to delikatna aluzja do faktu, iż w zatrważająco krótkim czasie liczba graczy owej zacnej armii wzrosła o około 70% (wnioskując wyłącznie po aktywności na forum). Być może ma to nakłonić do refleksji nad przyczyną zaistniałej sytuacji...
Dokładnie!
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Rudobrody - myślę że to akurat nie miało być o tobie, bo ty faktycznie nie jesteś w zagrodzie Kózek nowy, rzadko bo rzadko sie ujawniałeś ale raczej jesteś kojarzony (no na pewno przynajmniej przeze mnie)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1344
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

bardzo miło mi to czytać :!: :!: :!:
POZDRAWIAM

już niedługo mam zamiar powrzucać trochę swoich pomalowanych pestigorów, khorngorów, minotaurów i innego stworzenia bestii do galerii

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

W sobotę jadę do radomia Kozami :twisted: zobaczymy czy powtórze sukces z lokala, na którym zajołem 3 miejsce:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A tu stado, z którym jadę: właściwie kosztem scouta na harpiach wszedł by jeszcze jeden chariot:) i ten stone of spite też nie wiem czy to dobry pomysł:)

Beastmen Army

1 Beastlord @ 248.0 Pts
General; Shield
Sword of Strife [40.0]
Armour of Destiny [50.0]
Dragonbane Gem [5.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Great Bray-Shaman @ 325.0 Pts
Magic Level 4; Braystaff
Fencer's Blades [35.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Jagged Dagger [10.0]

1 Wargor @ 206.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Beast Banner [75.0]
Gnarled Hide [15.0]

1 Bray Shaman @ 160.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 2; Braystaff
Dispel Scroll [25.0]
Stone of Spite [25.0]

1 Bray Shaman @ 110.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 1; Braystaff
Warrior Bane [5.0]
Obsidian Amulet [30.0]

50 Gor Herd @ 425.0 Pts
2ndWeapon; FCG

1 Tuskgor Chariot @ 80.0 Pts

1 Tuskgor Chariot @ 80.0 Pts

5 Ungor Raiders @ 30.0 Pts

6 Ungor Raiders @ 36.0 Pts

40 Bestigor Herd @ 525.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; FCG
Banner of Swiftness [15.0]

1 Razorgors @ 55.0 Pts

1 Razorgors @ 55.0 Pts

1 Razorgors @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 70.0 Pts
Scout

5 Harpies @ 70.0 Pts
Scout

5 Harpies @ 70.0 Pts
Scout

Models in Army: 126

Total Army Cost: 2600.0
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

chyba zapomniałeś o herdstonie;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Fish ma racje Herdstone nawet w rozpisce na klepanie jest ważny, no chyba że Jagged dagger ci to rekompensuje,(?) ale nie przekonam sie dopóki sam nie spróbuje. Wadą nożyka jest to że żeby działał shaman musi zacząć zabijać a herdstone działa.. poprostu.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Nie no Herdstone do tej ropzy to strata pkt. ona ma napierac poza tym nawet nie mial bym gdzie magów trzymać.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

ja mam do obstawy 25 gorów które raczej jednak i tak idą do walki i robią nawet więcej niż by się można było spodziewać

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Może się mylę ale... ta rozpa jest chyba nielegalna. Można mieć tylko 25% w specjalach a ty masz znacznie ponad 650.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jednostki special do 50%

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

gram na herdstonie i obok niego samiutcy 2-3 szamani w identyco takiej rozpie jak twoja przemo (choc ja mam lekko inne złożenie przedmiotów ;) )

Btw powiem wam, ze wargor z hunting spearem i 2 cygory wydawały sie fantastycznym bestyjskim defensem, ale nie są xD choc latanie po planszy wargorem i szukanie celu do ustrzelenia to przednia frajda ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

eee ja grałem czymś podobnym na mniejsze pkt i było spoko:) jade tym do radomia :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Yourself pisze:Może się mylę ale... ta rozpa jest chyba nielegalna. Można mieć tylko 25% w specjalach a ty masz znacznie ponad 650.

W polskim AB jest błąd, napisane jest ze speciale maja 25%, a w rzeczywistosci jest 50%.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Po wczorajszej przegranej bitwie z sojuszem HE & Dwarves zaczalem sie zastanawiac czy nie sprobowac wykorzystac tego ambusha. No i cos takiego wymyslilem, czy ktos gral na czyms podobnym, wie jak sie sprawuje? Euro

Unnamed2600 Pts - Beastmen Army

1 Beastlord @ 227.0 Pts
General; Great Weapon
Armour of Silvered Steel [45.0]
Dawnstone [25.0]


1 Great Bray-Shaman @ 295.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 4; Braystaff
Talisman of Preservation [45.0]
Jagged Dagger [10.0]
Ironcurse Icon [5.0]


1 Bray Shaman @ 137.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 2; 2ndWeapon; Braystaff
Dispel Scroll [25.0]


1 Wargor @ 206.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Gnarled Hide [15.0]
Beast Banner [75.0]


43 Gor Herd @ 377.0 Pts
2ndWeapon; Standard; Musician
1 Foe-Render @ [10.0] Pts


43 Gor Herd @ 377.0 Pts
2ndWeapon; Standard; Musician
1 Foe-Render @ [10.0] Pts


40 Gor Herd @ 335.0 Pts
2ndWeapon; Standard; Musician


40 Gor Herd @ 335.0 Pts
2ndWeapon; Standard; Musician


10 Ungor Raiders @ 60.0 Pts
Short Bow


5 Harpies @ 70.0 Pts
Scout


5 Harpies @ 70.0 Pts
Scout


1 Razorgors @ 55.0 Pts


1 Razorgors @ 55.0 Pts


Models in Army: 190


Total Army Cost: 2599.0


Dwie hordy po 40 gorow wychodza z ambusha, bsb i duzy szaman razem, bestlord i maly szaman w drugim. Ungory tylko po to by maly mag wyskoczyl do nich gdy zblizy sie do zwarcia. Jak tak patrze to duzo zalezec bedzie od magii, ale znam caly lore, jedynie problem bedzie jak wyrzuce dwie jedynki...

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Twój Beastlord to porażka... Jakikolwiek inny build za te pkt byłby lepszy.

4 hordy gorów to ciekawy pomysł, aczkolwiek uważam że abusz jest zbyt losowy i te hordy mogą w ogóle nie znaleźć się w kombacie... Poza tym nie ukrywajmy, gory bez BB są kiepskie, mozna je łajldformować, ale to nie jest to samo co łajldform na gory z BB.

Dlaczego nie używasz czariotów?! Są zajefajne :twisted: to nasza jedyna, skuteczna odpowiedź na skinki i inny taki mały, upierdliwy szit.


P.S sorry za spolszczanie angielskich nazw :^o

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

A jakie zlozenie beastlorda jest najlepsze? Zakladajac na te pkt ktore w niego wlozylem. A na chariotach gram, zwykle 2xtuskgor chariot, tylko tu mi nie weszly :/ Gdyby do 4 tury wyszly oba, to jeszcze cos by zdzialaly, jesli nie to porazka. Ale przy odrobinie szczescia taka horda na przod i na plecy lub na bok musi milo sie prezentowac, nie dla przeciwnika rzecz jasna :)

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

za 55 pkt masz dawnstone, gnarled hide i ramhorn helm. Daje nam to 2+ rerolabul, za każdy zdany sejv atak z S7 (GW). Zdecydowanie lepsze niż zwykłe 2+ rerolabul za 70pkt :wink:

Gnarled hide możesz na luzie zdjąć z BSB, jak się umiesz dostawić to kolo nigdy nie ujrzy kombatu.

ODPOWIEDZ