rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1654
Lokalizacja: Analbis Włocławek/Gdańsk

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Bulwok »

na stole będzie wyglądać ładnie, ale elity troche za mało, nawet, żeby na flankę dożyła. Te 14 WL lepiej zamienić na SM, i połączyć z 7. Wychodzi ich po 21. Nawet jak 6 wejdzie na flankę to dużo ataków z tego wyjdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

skaventail pisze: wiem, że LC jest drogi, slaby itp, ale razem z TC moze fajnie wygladac na stole :mrgreen:
problem LC jest taki, że jak dołożysz 30 pkt (2x SM) to masz za niego 2x TC, które działają lepiej.
Obrazek

skaventail
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: skaventail »

kurka rurka, mam tylko 2 TC i ładny model LC ktory ostatnio malowalem i mi sie strasznie podoba
to tez ma byc rozpa taka bardziej 4fun niz pg, kombinowalem lore jakis fajny dla rozpiski pod cc, light wydaje się najprzydatniejszy choc poczatkowo byl fire na obu magach :twisted:

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Aloha!

Panowie i Panie. Po 3-letniej przerwie zaczynam znów bawić się w WFB, ale widzę, że od tej pory pojawiły się jakieś nowe edycje, dziwne rzeczy i ogólnie ciężko jest spłodzić rozpiskę nie znając realiów. Poczytałem conieco Wasze mądrości i udało mi się stworzyć coś następującego:

Archmage - lvl4, talisman of preservation, jewel of the dusk, ring of fury, lore of fire (chociaż rozkminiam też high)

Mage - lvl 2, seerstaff of saphery, DS, lore of life

Noble - BSB, helm of fortune, SłoMka, koń z bardingiem, zbroja, tarcza

40 Spearelves - FAE, full FCG, Warbanner

2*10 Archers

23 PG - full FCG, Banner of Sorcery

25 SM - full FCG, Banner of Arcane protection

2 Bolce

2 Orły

Co wg Was należałoby zmienić? Z góry uprzedzam, że zasadniczy koncept rozpiski ma mimo wszystko opierać się na magii. WL i ich rydwany absolutnie nie wchodzą w grę (totalnie mi nie leżą klimatem). Na wszystkie inne sugestie jestem otwarty :)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Mały mag ma dwa arcany
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

1. Euro czy nie?
2. Poco noblowi koń?
3. Ja się pytam gdzie są Wl :mrgreen: A tak na serio to podoba mi się pomysł gry bez tych panów ale niestety nie widze takiej gry
4. Lory są źle dobrane jak masz speary to zastanów się na shadowem (jak jest euro to zignoruj ten pkt.)
5. Już nie można brać DS wraz z innym arcanem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

1. To jest dobre pytanie mając na uwadze, że dopiero doczytałem, że istnieje cokolwiek takiego :D Zgaduje, że to jakaś wersja Balancing patcha, więc niech będzie Euro :)

2.Dla podbicia Sv

4. Life na seerze wydaje mi się musem, patrząc na przezywalnosc SM pod ostrzałem (ale równie dobrze może mi się wydawać ;) ). Co do dużego misia to bardzo chętnie wysłucham sugestii.

5. Czyli pewnie w takim razie mały dostanie tylko seera a duzy annulian + wsv4+

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Czy ja wiem DS się przydaje... To zależy od Ciebie... Jak chodzi o BSB to lepiej pieszo bo jak koniem wejdziesz do oddziału to nie dostaniesz Look out Sir i może się to kiepsko skończyć po 1 stzale z katapy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

1. tu masz szczegóły http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=102122
2. pamiętaj tylko, że nie może on korzystać z zasady look out sir, chyba że jest w oddziale kawalerii
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Unnamed2500 Pts - High Elves Army

1 Prince @ 257.0 Pts
General; Lore of Death; Great Weapon
Armour of Caledor
Dawnstone
Radiant Gem of Hoeth

1 Archmage @ 340.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Shadow
Loremasters Cloak
Annulian Crystal

1 Noble @ 166.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Ring of Fury
Dragonhelm

40 First Spear Elves @ 395.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard Bearer; Musician
War Banner

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

27 White Lions @ 428.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Gleaming Pendant

25 White Lions @ 443.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Banner of Sorcery

1 Lion Chariot @ 140.0 Pts


1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 115


Total Army Cost: 2499.0


Co o tym sądzicie? ten chariot może być czy w pojedynkę nie będzie lepszym wsparciem dla wl niż 7 sm?

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

7 sm ma pewne 14 ataków (przerzuty) z ww 6 i s5, a chariot ma ataków pewnych 6 wszystkie z ww5 ale przerzuty przysługują tylko 2 (z s6) a poza tym ma jeszcze k6 z s5 co prawda nie muszą trafiać ale jest ich losowa ilość... Rydwan jest podatny na armaty, SM nie... Co prawda LC lepiej szarżuje ale jest 30 pkt droższy od SM...
Obrazek

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

No właśnie to szarżowanie na niego stawia ewentualnie żeby wbijał z boku z lionami i dobijał jak lioni nie poradzą sami ewentualnie gonił swiftstridem "panikarzy"..;D

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Jak uważasz ale jak ja bym zobaczył taki rydwan na stole to pierwsze co bym zrobi to trzasnął w niego z armaty bo tak w sumie na 4+ ginie a na 2-3 jest ważywem... Poza tym z łuków bym do nie go strzelał... To 140 pkt za szybko schodzi z lekkiego strzelania... Jak masz pecha to może Ci ze S&S spaść... SM są o tyle fajni że mają więcej ataków i nie przykuwają tak uwagi wroga...
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

SM to znacznie wdzieczniejszy cel dla lekkiego strzelania niz lwi rydwan, ale i tak lepiej ich imho. Jest po prostu duzo za drogi jak na swoje mozliwosci. Lepiej sie sprawdza jedynie jak dopychasz go kantem razem z horda jakas. Przy duzej ilosci oddzialow na stole rydwany moga dac rade, ale masz 3 hordy i 2 malutkie oddzialki lukow, wiec imho SM.

Odstawilem kowbojow i sie bawie czyms prostym:

Arcy 4 lvl genio Light - vortex shard, skeinsilver
BsB BoS heavy tarcza
2x 10 lukow z muzykami
40 Spearelfow z Banner of arcane prot
2x 26 WL muzycy
2x 9 WL muzycy
2x Tiranoc
2x Great Eagle

Na razie rozpa ma dwie gry za soba, 9tki WL sa fenomenalne do wszystkiego. Tiranoce dopychane do ciezszych combatow z SE czy 9tkami ustawily gre. 9 WL potraktowanych birona z wsparciem chariotow zjadlo 30 krasnoludzkich wojownikow w dwie tury tracac 5 WL :P W nastepnej turze udana szarza na 18" na klope S5, jeden z rydwanow doszedl do drugiej, flanka wyczyszczona, park maszynowy ogarniety, zostaly dorzynki. Znowu jest zabawa, jest 7 walczacych oddzialow, 4 odginaczki - chyba przy tym wreszcie zostane na dluzej.

Jakies uwagi?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

SM to znacznie wdzieczniejszy cel dla lekkiego strzelania niz lwi rydwan
Za cenę LC masz 9 SM z muzykiem. 4W T4 As4+ można wbić o wiele szybciej niż 9W T3 As5+
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Pestkami S3? Na pewno nie "o wiele", minimalnie.
Zostawiajac rydwan na 1W nadal potrafi przywalic, 2SM mozna w zasadzie ignorowac. Jesli wczesniej nie spanikuja, ofc.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Przeżywalność jest porównywalna, a nawet wobec lekkiego strzelania po stronie LC. Dopóki SM nie zostaną troszkę ukróceni to więcej robią w walce (jeśli wszyscy się stykają z przeciwnikiem - tego problemu nie ma LC), mają więcej woundów co jako oddziałowi daje większą wytrzymałość no i można do nich bohaterem w razie czego uciec. SM mają "krótszą" szarżę, ale dalej się poruszają. Wybór zależy od tego co dany oddział ma robić.
Wybrałbym i tak opcję 3 czyli znaleźć 30 punktów i dać dwa TC :P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

to teraz ja... :)

2500 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 360.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Light
Ring of Fury [40.0]
Dispel Scroll [20.0]
Loremasters Cloak [40.0]

1 Noble @ 174.0 Pts
Great Weapon; Dragon Armour; Battle Standard
Banner of Sorcery [50.0]

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

15 First Archers @ 205.0 Pts
Longbow; Standard Bearer; Musician; Champion
Standard of Discipline [15.0]

10 Spear Elves @ 95.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Musician

10 Spear Elves @ 95.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Musician

22 White Lions @ 363.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician; Guradian
Amulet of Light [15.0]

22 White Lions @ 358.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician; Guradian
Talisman of Loec [10.0]

22 White Lions @ 348.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician; Guradian

11 White Lions @ 171.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 128
Total Army Cost: 2499.0


czy zamieniać któryś z tych oddziałów WL na SM?
Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

tych 11 mozesz :D acz nie musisz, bo bardzo fajnie to wygląda :!:

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Zostawiłbym tak jak jest. Ewentualnie zamienił tą 11 wl na sm czy coś w ten deseń.
Czekam na jakiś raporcik :P

Zablokowany