HE ETC 2012

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: HE ETC 2012

Post autor: Asassello »

Slayer pisze:Jakie 2 banishment ?? :roll: Nie można mieć 2 takich samych czarów, prócz zerówek. #-o
na ETC można. SeerStaff pozwala na dublowanie czarów.
Na polskich turniejach nie jest tak kolorowo
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Czyli na zwykłym lokalu nie można :? ?? Jeżeli jest na zasady Euro http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=100748

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Na zwykłym lokalu w PL nie można. Na zwykłym masterze w PL nie można.
Na niezwykłym turnieju czasem można a czasem nie.
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Jest on nawo Euro ETC http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=100748
Więc od czego to zależy?
Ostatnio zmieniony 20 lip 2012, o 12:39 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Nie ma czego zalowac tak naprawde, bo o ile my mozemy 2 czary wybrac i drugie dolosowac, to wynika to z roznicy podejscia do wybierania czarow na euro. My musimy wylosowac jeszcze dobrze, a grajac wg euro i RB - armie z loremasterem moga miec 2x caly lore jakis. Paradoksalnie jest to RAW RB, ale polska LS uznala, ze to by bylo przegiete i tyle, walic RAW :lol2:
Ta wersja jest na plus dla nas mimo wszystko. Wole grac z jednym banishmentem niz vs 2x slann death czy 2x gateway.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Turniej jest przygotowaniem przed DMP więc ma zasady jak ETC więc będzie można brać 2x ten sam czar??

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jesli ma adnotacje, ze gra sie na uscislenia LŚ, to nie mozna. A prawie na pewno ma lub org uznal to za oczywiste.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Slayer pisze:Turniej jest przygotowaniem przed DMP więc ma zasady jak ETC więc będzie można brać 2x ten sam czar??
jest takie coś jak FAQ ETC, coś na kształt uściśleń sędziowskich. Interpretuje on kilka rzeczy inaczej niż jest to robione w Polsce.
A jak nie wiesz na jakie zasady jest dany turniej to napisz do organizatora, bo to on o wszystkim decyduje, jak będzie mu się chciało to może Ci nawet zezwolić tryplować czary.
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Znaczy się ja jestem współorganizatorem :D i pytam się was żeby nie było że org wałuje i wygrywa tur. :D

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Znaczy mozesz zignorowac uscislenia sedziowskie i wprowadzic eurofaq, ale wtedy naprawde bardzo, bardzo wspolczuje sedziemu i reszcie graczy - repra moze i gra na eurofaq, ale chyba jako jedyni w polsce i miedzy soba/po uzgodnieniu.
W skrocie - odradzam, zamieszanie nie jest tego warte.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Współorganizator pyta się na forum o zasady swojego turnieju?:)
Owned:)
A niektóre rozpiski He naprawdę Ciekawe. Ogólnie "rozmach" rozpisek zaskakuje super pozytywnie, i aż strach się bać przed kolejnymi uściśleniami :)

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

co do rozpisek to niewiem skad sie bierza ta fascynacja Spearami, prawie w kazdej rozpie jest 30+ oni maja jakis inny book niz my?? ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Rozważałem jeszcze nad tymi 2 banismentami
Jeżeli mam: 4lvl,1lvl, 1lv i 2lvl ze staffem to na 4 lvl 4 spelle bez zerówki, na dwóch 1 lvl dwa kolejne spelle też bez zerówki, czyli mamy wszystkie spele z domeny i zostaje nam 2 lvl i musi mieć jedną zerówkę bo resztę spelli mamy, a ze zostaje 1 spell do wybrania to trzeba wylosować drugi spell z domeny, a dzieki temu ze mamy staffa to wybieramy 5 i jest to bez żadnych wałów na legalu, bo on nie może mieć 2x zerówka :D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nie za bardzo kumam...przecież była rozmowa i dublowanie czaru z seera jest jak najbardziej legalne...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Zgaduje, ze jemu chodzi o polskie turnieje, nie ETC, ale niestety - jesli nie masz legalnych czarow do wybrania, to nie dolosowywujesz sobie, tylko zostajesz z zerowka jako jedynym czarem. Po prostu.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

a to że mam 2 lvl przepada :? ???

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Nie, masz 2lvl z bonusami do casta etc, ale znasz tylko 1 czar.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Chyba że rozsądniej wybierzesz spelle, np. na wszystkich magach 0, a lord i 2lvl wezmą jeszcze 4 z 6 spelli.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

eeeeeee to o kant dupy rostrzaskać. Biorę się za malowanie moich DE przed turniejem :P

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Slayer pisze:eeeeeee to o kant dupy rostrzaskać. Biorę się za malowanie moich DE przed turniejem :P
Ja tak zrobiłem 1,5 roku temu i była to najlepsza decyzja jaką podjąłem...wygrywam i wygrywam :mrgreen: ... Oczywiście HE nie sprzedałem a mam je na ponad 8k... Nawet wczoraj się zastanawiałem dlaczego tak jest ,że HE są tak lewe...dajmy na to smok..lepszy od smoka DE- lord lepszy od lorda DE...magowie - lepsi od magów DE... super arkana...I jaki z tego wniosek? A no taki ,że smok HE choć zajebisty nie ma wsparcia...mój smok w DE ma multum odginaczek do dyspozycji ,poka do wsparcia ,hydrę i rydwany ...moi kusznicy coś robią w przeciwieństwie do łuczników... Tymczasem w HE nawet jak weźmiesz bsb na orle i dwóch magów do smoka to zostają ci punkty na 1 porządny oddział WL...jeśli chcesz żeby byli z BoS to będzie ich mało....rozpacz :( . W DE stać cię na to ,żeby przy smoku jeszcze 2 bolce wystawić...w He nie ma szans... smutna ta armia :) Mam nadzieję ,że szybko będzie nowy book...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ