Galeria by roc3s - UP

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: Galeria by roc3s - UP

Post autor: smiejagreg »

Technicznie wszystko bardzo fajne, natomiast kolorystyka - rzecz gustu. Myślę, że to nie tyle sprawa koloru - co czystości malowania. Gdyby - nawet w takich kolorach - regiment byłby brudny, malowany nie tak czysto, nie wzbudzałby tylu kontrowersji :wink: Ale wiadomo - nasz klient , nasz pan.
U maga bardzo podoba mi się ostrze kosy, zarówno kolorystycznie, jak i technicznie, żebym ja tak umiał :mrgreen: . Natomiast na dużych różach dałbym jeszcze gdzieniegdzie dodatkowe rozjaśnienia.

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

W sumie gdyby moja narzeczona nie wymysliła sobie, że moja druga armia ma być różowa to podejrzewam, że nie zbierałbym HE. Jednak w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony z decyzji i elfiątka w tej kolorystyce według mnie są idealne. W końcu gejowska armia :) szkoda tylko, że nie ma różowych kostek heheh

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Mormo pisze: :) szkoda tylko, że nie ma różowych kostek heheh
Poszukaj fioletowych, coś a'la Twiny Winky :mrgreen: .

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

Fioletowe juz mam :D

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Swietna robota roces [-o<
Mag objada sie trujokami stad ma taki power ^^

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Mormo pisze: szkoda tylko, że nie ma różowych kostek heheh

Otóż niestety są :/

http://www.awesomedice.com/dice-by-colo ... aming-dice

Świat jest nad przepaścią i szybkim tempem zmierza do przodu :roll:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Bry wieczór ;)

Po długich remontach i cudowania z mieszkaniem wreszcie można zapaćkać coś mniejszego i bardziej wymagającego niż ściana :D Postanowiłem nieco odkopać moja galeryjkę i zamieścić póki co jedno zdjęcie, jeszcze nie do końca malowanego figsa.

Na celowniku Skulltaker mojej Lubej ;)

Pierwsza przygoda z finecast'em i po raz pierwszy spróbowałem NMM, efekt nie do końca zadowalający. Ciągle jeszcze mam problem z rozplanowaniem odbić itd.
Więcej zdjęć zamieszczę po skończeniu tego stwora.

Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

nmm to ciezka zabawa.
Podoba mi sie chlopcze twoj zapal. Idziesz w dobrym kierunku.
Popracuj jeszcze troszke nad tym modelem.
Dostajesz 5+ :D =D>

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

jedyne do czego mógłbym się przyczepić tutaj to troche nidopracowane czaszki. Widać ze potraktowałes je po macoszemu. Cała reszta na szcześci ok.

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

O, fajny chopek! :)
Jak chcesz się pobawić w NMM to pamiętaj żeby mieć dobry kontrast wystarczy się trzymać zasady
[czarny -> jakiś kolor -> biały]
wtedy będziesz miał dobry kontrast i NMM zacznie "świecić". Z grubsza na tym to polega, żeby zrobić kontrast na maksa.
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Czyli jednak przedobrzyłem z doborem kolorów do złotego ^^ jednakże przy malowaniu 3 kolorami wydawało mi się to zbyt zbliżone do koloru kości czy czegoś podobnego. Spróbuję jeszcze "domazać" do białego, bo kończy się b.bone.
Wezmę sobie do serca cenne rady i kolejny będzie mam nadzieję lepszy :D



Dopaćkam dziada do końca i wrzucę jakieś lepsze zdjęcie, z lepszym oświetleniem, bo aktualne żółte jak olera...
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

kolor masz dobry,
jednak chyba najprościej (przynajmniej ja tego uzywam) jest sneakbite leather od GW z mieszankami czerni i bieli tak jak napisal ctan.
pare razy bawilem sie z żółtymi i brązami, ale jednak za przeproszeniem nie ma co rozbijać gówna na atomy skoro można prościej

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

NMM bardzo fajny. Mógłbyś ewentualnie minimalnie rozjaśnić rozbłyski i tyle. Podoba mi się koncepcja miecza, będzie skupiał uwagę na pewno. Czekam na skończony model i widok plerów ;)
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Późna godzina, trza by pójść spać. Hobby sprawia, że potem w robocie człowiek nie wie co sie dzieje ^^

Wrzucę to co mi się udało dzisiaj zmalować. Kolejny niedokończony hero, kolejne trudy NMM. Tym razem dyskowiec mojej armii, która leży niepomalowana w skrzyni. Najwyższa pora, żeby się za nią zabrać. Nad dyskiem nadal pracuję, sporo do poprawy. Szczególnie rogi ;)

Krytyka oraz porady mile widziane

Pozdrawiam ;)
Obrazek

P.S. Zdjęcia jak zwykle zrobione telefonem, wiec szału ni ma.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2012, o 21:01 przez roc3s, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

Zbroja nie wygląda jak nmm, ale jak niebieski pancerz (jednak jako takowy wypada bardzo dobrze). Sam lord jest naprawdę fajny. Jeśli chodzi o dysk, to malowidła "są poszarpane" na bokach. Mógłbyś to zniwelować i lepiej je odznaczyć na tle dysku, gdybyś w niektórych miejscach dał trochę ciemniejsze "obwódki" wokół nich. To powinno sprawić, że będą bardziej wyraziste. Jak rozumiem kolce będziesz jeszcze poprawiał, wiec nic o nich nie mówię.
Cała figurka juz teraz bardzo mi się podoba - wielkie =D>

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

konri pisze:Zbroja nie wygląda jak nmm, ale jak niebieski pancerz
Póki co próby NMM raczej próbuję ze złotym, średnio to jeszcze póki co wygląda, ale powoli i do przodu. Zbroja miała byc niebieska w końcu to hero "Czincza" ^^ Wzorki tak jak słusznie padło stwierdzenie są poszarpane i aż proszą się o poprawienie (faktycznie spróbuję je jakoś podkreślić ciemnym kolorem). Dzisiaj coś z tym zrobię ;)

Cieszę się, że choć trochę się podoba :)
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Fajnie kolorystycznie, ciekawe zamieszanie błękitu i fioletu. Na stole musi się prezentować świetnie ten model. Co do detali to złoty jest nawet ok, tylko musisz złapać większy kontrast.

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

na stole prezentuje sie chlopak rewelacyjnie :D
widziałem :D
az zal go czasami zdejmowac jak jakąś kulke z canona wylapie :roll:


Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

No to można powiedzieć, że chłopak skończony :)

Obrazek

Obrazek


Zachciało mi się podłączyć telefon do kompa i zrzucić kilka fotek malowanych jakiś czas temu VC, jakość zdjęć niestety nie powala, ale może kogoś zainteresuje ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Chłopaki na zdjęciu świecą się jak psu jajka ;) Niestety figurki wróciły do właściciela i nie zdążyłem ich uwiecznić na zdjęciach w jakiś cywilizowany sposób, żeby cokolwiek było tam zauważalne....

Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2012, o 14:15 przez roc3s, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

ODPOWIEDZ