Siasiek Galeria - 1 sierpnia sierżanto finito

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Re: Siasiek Galeria - 30 lipca sierżant UM

Post autor: Siasek »

ctan pisze:
Siasek pisze:w końcu udalo sie zrobić jakies sensowniejsze zdjęcia.
na wykończeniu! enjoy!
Ludzik na prawdę fajny, tylko strasznie go krzywdzisz tymi zdjęciami. Balans bieli leży i kwiczy. Biały na tych fotkach jest szarobury zamiast biały. Polecam się przejść na balkon o godzinie 9-10 rano i strzelić parę fotek w cieniu (to taki naturalny namiot bezcieniowy :))
to prawda, przyznaje sie tu bez bicia, jestem totalną cipetą jeśli chodzi o robienie zdjęć :)

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

Ostatnio zmieniony 1 sie 2012, o 10:57 przez Siasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Syty, ale do zdjęć polecam białe tło 10x lepiej model wygląda

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

zdjęcia są totalnie do dupy, że tak powiem. Nie szkoda Ci marnować takiej fajnej pracy przez zdjęcia? Na tym poziomie wydaje mi się, że warto poczytać jakieś tutki jak robić fotki, żeby pokazać pracę w całości a nie prześwietloną/niedoświetloną.
trochę to tak wygląda, że
"umiem super malować, ale nie chce mi się nauczyć obsługi aparatu" :roll:

chopie, weźże coś zrób z tymi zdjęciami.....
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

ctan pisze:zdjęcia są totalnie do dupy, że tak powiem. Nie szkoda Ci marnować takiej fajnej pracy przez zdjęcia? Na tym poziomie wydaje mi się, że warto poczytać jakieś tutki jak robić fotki, żeby pokazać pracę w całości a nie prześwietloną/niedoświetloną.
trochę to tak wygląda, że
"umiem super malować, ale nie chce mi się nauczyć obsługi aparatu" :roll:

chopie, weźże coś zrób z tymi zdjęciami.....
no racje masz, ukryć się tego nie da. przekminię temat i bede czegoś szukać w necie ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Z drugiej strony patrząc figsy są naturalne, a nie retuszowane komputerowo. Czasem mam wrażenie, że niektóre figsy są ostro korygowane na fotkach. Mi tam te fotki nie przeszkadzają, choć wolałbym większe. A malowanie bardzo dobre =D> =D> =D> .

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

smiejagreg pisze:Z drugiej strony patrząc figsy są naturalne, a nie retuszowane komputerowo.
To co napisałeś jest bez sensu. :roll: Co jest naturalnego w prześwietlonych/niedoświetlonych zdjęciach?
Retusz jest po to, żeby pokazać kolory w naturalnym świetle lub w takim w którym prezentują się najlepiej. Po to, żeby zdjąć np. żółty kolor żarówki, zimny niebieski itp. Jak się nie umie tego zrobić w aparacie to trzeba później na kompie naprawiać.
To chyba tyle w temacie "naturalności".

Btw. dlaczego ten chopek ma białe pady? Takie smutne i puste są bez żadnego symbolu czy obrazka...
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

To ogromna strata marnować takie umiejętności na 40k :P
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Przesadzasz, c'tan z tym, że zdjęcia są do bani, wcale nie są takie złe, poza tym nie każdy ma chęci do tego, żeby bawić się z fotkami. Są tacy, których fotografowanie i siedzenie przy obróbce fotek po prostu nie kręci. I tyle. Podobnie jak nie każdego kręci spędzanie całych dni nad jednym figsem... Lepiej ten czas poświęcić malowaniu figsów.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Miśki, przede wszystkim zdjęcia pozwalają się sensownie wypowiedzieć o modelu :) A to, czy komuś się chce, czy nie chce nad nimi pracować, to jego osobista sprawa. Daje foty, jakie daje - taką też opinię dostanie. Skoro ja nie mam możliwości popatrzeć na model osobiście, to muszę się zadowolić Internetem i tym, co mi autor podaje... I mogę go skrzywdzić niesłuszną opinią, bo fotki mogą być przekłamane. Dlatego też ocena jest zawsze okrojona w takiej chwili.

Siasek - wiem, że umiesz malować świetnie, wiem, że się rozwijasz. Ale fotki są za małe i naprawdę przepalone. To jest jeden blask lampy. Z tego, co tutaj widzę, to:

- białe pady proszą się o freehandy ;),
- podstawka jest zapaprana. Robisz czysty NMM, więc postaraj się także o estetykę bazy,
- kolor broni za bardzo mi się zlewa z pancerzem - chyba że to ten sam materiał ;)

Cóż, to tyle...
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Pancerz w tej chwili to zupełnie coś nowego :) A i ładny freehand się pojawił! Podstawka także jest już czystsza i o wiele przyjemniej się to ogląda.

Pozwolisz, że zrobię coś z tą fotką z Photoshopie? Boli mnie strasznie balans bieli...
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

Sławol pisze:Pancerz w tej chwili to zupełnie coś nowego :) A i ładny freehand się pojawił! Podstawka także jest już czystsza i o wiele przyjemniej się to ogląda.

Pozwolisz, że zrobię coś z tą fotką z Photoshopie? Boli mnie strasznie balans bieli...
będę nawet wdzięczny ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

PM.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ