TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Stone »

W listopadzie się świat kończy to się chyba nie doczekamy ;)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ten news to żaden pewnik. Jedynie w miarę prawdopodobna pogłoska. A co do zakupów - rycerzy i łuczników można kupować zawsze, bretońska armia zawsze się o to opierała.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

I tak pewnie nie dostaniemy niczego sensownego. Może ładny duży model hipogryfa podobny do imperialnego, który będzie można postawić sobie na półce.
Jak przypakuja grali nawet o jeden "To" co da nam szumne 4 podniesie się lament ze strony innych graczy jaka ta breta znowu gieta.
O chlopach już nie wspomnę.
Nie ma co czekać. Ktoś tu na forum kiedyś napisał, że nowy ab dostaniemy na dziesięciolecie obecnego i wcale bym się nie zdziwił, mimo że bardzo bym chciał :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

TheHoops pisze:Jak przypakuja grali nawet o jeden "To" co da nam szumne 4 podniesie się lament ze strony innych graczy jaka ta breta znowu gieta.
No to juz tragedia bedzie wtedy, nie wiem jak bede mogl z tym zyc z tymi lamentami :P .... hm pewnie bede sie cieszyl z psychologicznej przewagi 8)
Te +1T im sie poprostu nalezy i tyle ;)
Generalnie to nie czaje o co ci chodzi, widziales kiedys graczy doch/vc/de w 7ed ktorzy przepraszali, ze maja zbyt silna armie? Ja nigdy, i nie czaje za bardzo o co ci chodzi :P Ale co do jednego masz racje, nie bardzo maja co dodawac w bretce, wiec moze jakis 1-2 nowosci cos warte jak w imperium demisie i zabawa kosztami pkt. No chyba ze nagle spiesza nam cala armie w ramach akcji "bretonczycy musza wydac kase na nowe modele gw" ;)

Swoja droga to Gniewko imo podla podpuche robisz :P Teraz ma niby byc woch w okolicach chyba pazdziernika, slyszalem tez jakies pobakiwania o kraskach po nim ale to takie ploty raczej malo wiarygodne. O brecie zas ani widu ani slychu no chyba ze z waywatcherami obok trebkow :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Graale nie dostaną T4, to zwykli ludzie przecież.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Paladyni i lordowie to też zwykli ludzie i mają T4. Ja problemu nie widzę. A tak poza tym rycerz graala został magicznie dopakowany :wink:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Zwykli ludzie nie pija super supli ze zrodelka pani z jeziora, po ktorych zostaje sie super koksami ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Właściwie to ja chyba nie lubię poprostu gadania, że coś jest giete i nie da się z tym grać. Tym bardziej jeżeli te słowa padają w kierunku mojej armii :-) pamiętam jak wyszła obecna bretki nasluchalem się o jej gietosci wystarczająco dużo.
Poza tym czy chcielibyście grać samograjem jakich GW wypuszcza na rynek co rusz ?? Dla mnie funu zero i zresztą straszny przesyt by się zrobił bretonskich graczy.
Mnie w zupełności by wystarczyło +1ws na chlopach co by zmieniło nie wiele ale lepiej by to wyglądało w rozpie, +1to na gralach, green knight 0-1 i grywalno-tańszy hipogryf pod lorda/heroes.
Po tym mógłbym czekać kolejne dwie, albo trzy edycje. O tym, że nie lubię się babrac w metalu i wolę zywice nie wspomne dlatego all metal = all zywka
Obrazek

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

Mimo ze gra mi sie wysmienicie, to moim zdaniem powinno isc w kierunku (moze pojsc):

S4 na Realmach (moga byc cosik drozsi ale S4)
Light na czarodziejkach
oraz impacty z s3 od koni w szarzy w formacji lancy (powrot do starej formacji lancy - czyli formacja strzaly - to tak pieknie wygladalo)

Man at arms - ja bym zostawil WS 2, bo to chlopi przeciez, ale powinny kosztowac 3pkt z halabarda lub lukiem (vide gobosy ktore maja fajne opcje oprocz kosztu, a staty te same)
I questingi - ci sie az prosza o cos sensownego - np blessing 4+ przeciw MI, MC, Mo lub/i w szarzy bija bez ASL

pogorszyc/podrozyc Trebka (np s4) oraz pegazy

p.s. ciekawe czy sie duzo myle :-) - takie zmiany wymusily by zakupy duzej ilosci nowych modeli

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Nikt by nie kupował nowych modeli. Po prostu było by więcej konwersji i tyle.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

I zostawic mi pegazy w spokoju defacto najlepsza jednostka w tej armii :D
Formacja strzaly? Slyszalem, ze fajnie sie to blokowalo jak byl los od pierwszego kolesia w szyku ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

nie wazne!! ale ustawic sobie 12+ rycerzy w takiej formacji na stole i patrzyc jak pieknie wygladaja

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

i JAK PIĘKNIE GINĄ OD KATAPULT :P
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

a dzis gina mniej?

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

W starej formacji jakoś ich nie widzę w nowej edycji. Wg mnie strasznie długie wagony by się robiły. Weź sobie teraz standardowo 11 konnych plus czarka 12 ustaw w tej formacji i manewruj swobodnie między terenami i innymi jednostkami :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Zawsze wystawiam co najmniej 2 takie lance i nie mam problemu z manewrami.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Jeżeli myślimy o tej samej formacji: 1 z przodu, 2ch w drugim szeregu, i dalej po trzech to nie zostaje mi nic innego życzyć powodzenia w ustawieniu tak 12 modeli nie martwiąc się o boki. No, ale każdy gra jak mu wygodnie... do mnie osobiście dokładanie sobie szeregu nie dającego mi nic poza "fajnym" wyglądem nie przemawia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Sry nie doczytałem, chodziło mi o nową formację :oops: :oops:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

TheHoops pisze: do mnie osobiście dokładanie sobie szeregu nie dającego mi nic poza "fajnym" wyglądem nie przemawia.
Dokladnie, no i ewentualne trudnosci z los jesli np bedziesz bral tylko od pierwszego goscia. Mozna zatrzymac defacto oddzial w miejscu bo nie zaszarzuje bo nie widzi, a ruszyc sie nie ruszy bo blokujesz i nara ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

Stara formacja lancy miała tylko front i tył, a już 10 rycerzy dawało +3 za szeregi. Pomijając problem los pierwszego modelu, to formacja ta miała same zalety. Niestety GW wycofał się z niej uznając, że zbyt wielu graczy miało problem z interpretowaniem tego, kto z kim się styka i może atakować. W wyjaśnieniach do Ravening Hordes wydanych wraz z 6-tą edycją podano też, że prostokątne formacje lepiej pasują do mechaniki gry.

ODPOWIEDZ