The Empires strikes back!

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: The Empires strikes back!

Post autor: PiotrB »

Catafractus pisze:Piotr, a jaki masz pomysł na HE - St zablokują/odegną orły, na domiar złego mogą jeszcze łatwo pognębić np. shadowem.
Inny problem - spam tanich eteryków - wyszarżowuje takie coś z oddziału i trzyma czołg(i), demisie do u... śmierci i pół armii stoi zablokowane. Imp. jest fajne, ale na open w niektórych wariantach ma cholernie ciężko.

z He jest mega ciężko - żeby wygrać czy na open czy na Euro imperium potrzebuje szczęścia - orły nie są problemem- problemem są WL - żeby wybić klocek WL musisz zboostować Lightem swój oddział - inaczej nic z tego nie będzie...
Shadow jest problemem ale możesz zapolować na magów trzymanych przeważnie w łucznikach mając 2 herosów na pegazach a Pitka i jest losowa a czołg ma I3 więc na 50% ginie i ma tylko 24 cale -trzeba to kontrolować ...
Ja ostatnio grzecznie czekałem na HE w bezpiecznej odległości wybijając z dział orły a potem dałem zaszarżować sobie czołg a od boku wjechałem demisiami - z wózkiem dały radę...
Na eteryki mam 3 bronie w mobilnych herosach..

Eldritch pisze:Lord mag dostanie snajperę i będziesz mógł sobie zanucić tak:

http://www.youtube.com/watch?v=oak0tSPz ... re=related
tylko wtedy gdy nie umiesz grać i masz pecha...

mam dwa lokale po drodze więc zobaczę co z tego wyjdzie :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

ja chyba też przetestuję imp, z tym że wezmę raczej 2x4demisie, 2xSt, 2 działa i zamiast wózka helke z inżynierem.
w corach pewnie wypróbuję tym razem halabardy + trochę śmiecioprzeszkadzajek. ale muszę nad tym pomyśleć.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Catafractus pisze:ja chyba też przetestuję imp, z tym że wezmę raczej 2x4demisie, 2xSt, 2 działa i zamiast wózka helke z inżynierem.
w corach pewnie wypróbuję tym razem halabardy + trochę śmiecioprzeszkadzajek. ale muszę nad tym pomyśleć.
no nie wiem jak ty zmieścisz 2 st i 2x4 demisie...musiałbyś wystawić eko arch lectora....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

da się wywalasz cannony i jest :P

szkoda że jeszcze nie miałem okazji pograć z nowym imp :P

ale będę miał taką możliwość jutro :D

zobaczymy jak to będzie ;)

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

W Wl wciskasz 1-2 banishmenty , generujesz 5 pkt pary , wbijasz się i wypłacasz 3d3 i d6 z s6 +2d6 z S3 i elfiku znikają ze stołu.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

wychwa pisze:W Wl wciskasz 1-2 banishmenty , generujesz 5 pkt pary , wbijasz się i wypłacasz 3d3 i d6 z s6 +2d6 z S3 i elfiku znikają ze stołu.
I zakładając że:
- udało się wcześniej wcisnąć te 1-2 banishmenty w WL,
- czołg się sam nie wysadzi bądź w inny piękny sposób nie zepsuje,
- czołg dojedzie,
- czołg jest nie zblokowany przez jakiegoś orła,
zabijasz w ten sposób ok 10-11 elfików (zakładając, że np. WL nie mieli tury magii, w której mogli dostać warda 5+ lub np. +4T). Natomiast jeśli jakikolwiek z wyżej wymienionych elementów nie wyjdzie to czołg sobie utknie w WL lub orełku...

Wbrew pozorom na HE łatwo nie jest...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Karli pisze:
Wbrew pozorom na HE łatwo nie jest...
nom - dla mnie to jeden z najgorszych paringów.. Demisi połowa schodzi zanim zdążą dziobek odwrócić w stronę przeciwnika. Oczywiście można się cofać a działa ustawić na flankach - raz czy dwa powinno się udać strzelić od boku do WL - jednak do wygrania z HE nie trzeba skilla tylko po prostu trochę fuksa bo żeby wygrać musi Ci w odpowiednim momencie wejść boost z lighta...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Ja gram na 2-3 pegazach więc takie orły to nie problem dla mnie ;] Najbardziej co mnie boli to ich magia , ale z wl jakoś nigdy nie miałem problemów. Czar nr 2 z maxa kostek ;]

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

da się wcisnąć normalnie: w stosunku do rozpy, którą grałem na DMŚ mam 300 p. więcej, (+100 w corach) - stąd drugi ST.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no ,rzucisz 3 na wiatry i nara bo już jesteś w combacie :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

2 czolgi to mus jak wejdzie to i jakis cannon lub nawet 2, ja mam na te punkty luminarka 2 st, 2 x 5 Lemingow, grand Miska i jakis obledny regon kawy, do tego duzy mag heaven,ale nie wiem czy shadow nie lepszy w tym ukladzie :?
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

strzelanie jest dla słabych !!!!!!!!!! :twisted:

sorry za offtopa ale tak z rana szerzę wiarę w Khorna :twisted:

niedługo bitewka z Marysię i Dymitrę :D

ps.: dajcie jakieś imp do CC co? 8)

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Wejdz sobie w moj polnocny legion,minimum cannonow,reszta cc i komety latajace z 5-6 kosci na stole :twisted:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Helion - ok znalazłem Twój temat
Ostatnio zmieniony 28 sie 2012, o 10:33 przez Catafractus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

bez urazy ale bez kombinowanej gry Imperium z Ws4 i (w najlepszym przypadku) I4 - bez boostów nie nadaje się do naporu... to wszystko jest dość proste... Imperium chroni +1 AS ale w przypadku oddziałów z siłą 6 i Ws5 (a takich przecież nie brakuje ) robi się mało ciekawie.... Właśnie do tego mam Celestial (+1 do hita ) i nie prawda jest ,że nie nadąża z 8 calami ruchu i do tego mam księdza dającego Hate ( chyba wszyscy wiedzą jakie to ważne) i właśnie do tego mam magię Light ...
Ja tam wierze w siłę imperialnych armat - większość armii ma single modele które kosztują dużo i dużo też robią... a górka nie zawsze jest dostępna . Jak dobrze porzucam to na dzień dobry mam 2-5 pkt bo działa coś zastrzeliły...

Imperium jest armią 8 edycyjną nie mającą żadnych przegięć. (nie ma ani jednego swojego arkana) - dlatego dobrze gra się nią na euro które wiele rzeczy bilansuje. Ja na Silesiana chcę pojechać dla zabawy - nie mam jakiś wielkich oczekiwań :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Piotrze... to w takim razie po co zakładałeś temat z dopiskiem:
Dużo pytań mam do Was :) Zapraszam do dyskusji :mrgreen:
Dyskusja jest, są całkiem dobre rady ale efektów w Twoim sposobie myślenia brak :/
Nie wiem czy jest sens dyskutować i dawać jakiekolwiek rady kiedy i tak wiesz lepiej :?:
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ile razy grałeś nowym imperium żeby dawać mi rady? :roll: Temat założyłem z myślą o ludziach którzy grają imperium i wiedzą co mówią...jak np. Helion czy Catafractus - ich zawsze chętnie wysłucham a Ty wypowiadasz się nie mając w ręce nowego booka do Imperium...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

PiotrB pisze:ile razy grałeś nowym imperium żeby dawać mi rady? :roll: Temat założyłem z myślą o ludziach którzy grają imperium i wiedzą co mówią...jak np. Helion czy Catafractus - ich zawsze chętnie wysłucham a Ty wypowiadasz się nie mając w ręce nowego booka do Imperium...
Grałem wiele razy z imperium. Z Helionem chociażby ;) 8) :lol2:
Wbrew pozorom nie trzeba grać jakąś armią żeby widzieć jej słabe punkty. Najlepiej zrobisz jak dasz swoją rozpą zagrać komuś z samym sobą... oczywiście Ty weźmiesz rozpę i armię oponenta. Wtedy dopiero poznasz mocne i słabe strony swojej rozpy.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Nie wiem co wy chcecie od tej rozpiski:) Przecież to standardowe imperium tyle, że na 2800 limited. Magia light to akurat chyba najlepszy wybór. Ws10/in10, birona, protekcja fajnie się kombuje z imperium. Są 3 działa, 2 czołgi, huricanum, gryfy, kawa, pegazy. W każdej fazie jest groźny. Fakt można wcisnąć 3x5 demigryfów i priestów do tego, ale nie wydaję mi się, że będzie to lepsza opcja, na pewno nudniejsza i mniej różnorodna. Tym przy okazji musi płynąć duży fun z grania :)

Ja bym wyrzucił jedną 5tkę jazdy i dopakował za to innerów (12 to imo za mało na 2800). No i zdecydowanie niszczarke na dużego maga. 50% na wyłączenie pitki, brzytwy, słońca, czyli te czary które karcą tą rozpiskę (a na bank w co drugiej rozpisce będzie shadow) jest baaaardzo syte.
Obrazek

Sgt.Uno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sgt.Uno »

nikt już nie strzela z hellblastera??
2x armata 1x hellblaster do tego inżynier i mag ciskający komety.Tak można czekać aż oponent doczłapie się.

Po co iść na wymianę z czymś co może zrobić kuku.

ODPOWIEDZ