po co komu DoW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: po co komu DoW?

Post autor: PiotrB »

Wy obaj (Przemcio i Daw ) jesteście z jakiejś innej planety:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Spoko Furion to inaczej dlaczego łatki stworzone przez ciebie lub LS mają być wrzucone do oficjalnych uściśleń :?:
Chyba uściślenia są po to, żeby zamieszczać tam rulingi nietypowych sytuacji oraz wyjaśnienia zasad... a nie łatki do martwych armii :D
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, o 14:22 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Obrazek

Take a hint :wink:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

cahir pisze:
Albo gramy na DoW albo nie.
No to nie gramy.
Demokracja
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

eliah91 pisze:
cahir pisze:
Albo gramy na DoW albo nie.
No to nie gramy.
Demokracja
Raczej wyrażenie własnego zdania.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Przemcio pisze:Spoko Furion to inaczej dlaczego łatki stworzone przez ciebie lub LS mają być wrzucone do oficjalnych uściśleń :?:
Chyba uściślenia są po to, żeby zamieszczać tam rulingi nietypowych sytuacji oraz wyjaśnienia zasad... a nie łatki do martwych armii :D
Jako, że uściślenia te dotyczą rzeczy starych i przeterminowanych łatki są niezbędne aby utrzymać spójność zasad.

Co do tego czy ta część tam zostanie czy nie, jak i wiele innych tematów - dyskusja trwa.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

cahir pisze:Raczej wyrażenie własnego zdania.
Raczej hate'u
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Nie hejtuj mojego hejtu. [-X

Takie jest moje zdanie i już. nie zamierzam go zmieniać, bo nie widzę sensu w nekromancji.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Furion jak już rozmawiamy o dopuszczaniu czy jako LS zastanawialiście się nad dopuszczeniem Great Host of Chaos z Thramukana oraz np BileTrolli lub Żabek do Danonków z tego booka :?: :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Przemcio pisze:dopuszczeniem Great Host of Chaos z Thramukana
Przemciu wrzuć to sobie do podpisu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Przemcio pisze:Furion jak już rozmawiamy o dopuszczaniu czy jako LS zastanawialiście się nad dopuszczeniem Great Host of Chaos z Thramukana oraz np BileTrolli lub Żabek do Danonków z tego booka :?: :D
nie.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Ale czemu przeciez to z tego samego booka CHD dopuściliście tak samo pragne zauważyć jak byk jest napisane przy CHD, że ich unity mogą być brane przez WOCH jako Rare Choice?? tego też nie mogę :evil:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Z tego co przejrzałem ten 'zaktualizowany' Dogs of War ArmyList składa się z:

- Dogs of War Armies for hire, by Alessio Cavatore str.2-4 pdf
- Regiments of Renown by Alessio Cavatore str.5-10 pdf (nie ma wszystkich, chociażby Cursed Company...szkoda)
- cała jedna strona na Mengilka
- cała jedna strona na Malakajka
- 1,5 strony na Gotreka i Felixa
- potem jest Dark Emmisary, Truthsayer i Fenn Beast i wsio

Zasady do zdobycia w Annual2002, Chronicles2003 i Chronicles 2004. Więc wszystko jest oficjalne i nie ma wymyślonych rzeczy. Pierwsza strona jest kalką oficjalnych zasad pik i paymastera; magiczne przedmioty i ich koszta też są takie same. Jedyną nowością uaktualniającą jest zapisek o grupach dowodzenia i tyle. Ja mógłbym się jedynie przyczepić do zasad Dark Emmisary, Truthsayera i Fenn Beasta. Są oficjalne i aktualne ich zasady w podręczniku Storm of Magic i te powinny być użyte tutaj (co najwyżej ich stare czary mogłyby zostać jako dodatek).

Nie wieszajmy tak psów na tym 'projekcie'. Jeżeli się przyjmie to się przyjmie, jeżeli nie to i tak umrze śmiercią naturalną choćby nie wiadomo kto i co robił. Takie życie.

A tu coś na poprawę humorków :P
http://www.youtube.com/watch?v=tDMYDC2j ... re=related
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Ehh, czytam tą dyskusję i nie wiem czy nie zacząć się śmiać, czy nie rzucać mięsem. Furion i LS chciała dobrze, a jej się dostało, bo pewnym Panom się mylą pewne rzeczy. Po pierwsze DOW nie było wydrukowane w RH, dla tych którzy twierdzą inaczej,a jedynie dostało upa w 3 numerach WD, który przedrukowano w Annualach. Po drugie zmiany sugerowane przez LS, czyli dopuszczenie Psów do gry, nie są jakieś uber drastyczne i nie wywrócą do góry gry i 8 edycji, a dadzą szanse pobawienia się takim starym prykom jak ja (zbieram tą armie już 13 lat). Po trzecie porównywanie Psów do Chadeków, też nie jest na miejscu, choć wiernych graczy jednych i drugich śmiem twierdzić jest tylu samych, bo młodych armychangerów grających połamanymi figsami i podstawkami nie liczę.

Tak jak powiedział Admirał
Grand Admiral Thrawn pisze: Jeżeli się przyjmie to się przyjmie, jeżeli nie to i tak umrze śmiercią naturalną choćby nie wiadomo kto i co robił. Takie życie.
a widzę ze niektórzy robią z tego krucjatę antyDOW, co podnosi mi mega ciśnienie jako staremu zbieraczowi i graczowi DOW.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja już trafiłem raz na DoW na turnieju lokalnym, poświęciliśmy te 5 minut, podczas których przeciwnik zaznajomił mnie z zasadami i statami armii i pograliśmy całkiem przyjemną i udaną bitwę. Przegrałem, co prawda, ale przez własną głupotę, a nie przegięcie Dogsów. Dla mnie ta armia jest ok, grałem też z Chaos Dwarfami (na masterze nawet...) i nie wiem o co tyle płaczu. Z miejsca wymienię przynajmniej 3 bardziej gięte armybooki. Balansu to nie burzy (haha... balansu! :lol2: ), a zapamiętanie kilku zasad na początku bitwy różnicy wielkiej nie robi (przynajmniej mi).

Płacz i tyle.

(Ale umieszczenie tego w uściśleniach i tak jest z dupy.)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Naviedzony pisze:nie wiem o co tyle płaczu
[...]
(Ale umieszczenie tego w uściśleniach i tak jest z dupy.)
No właśnie o umieszczenie tego w uściśleniach jest ten płacz, bo wątpię, żeby większość była przeciw armii :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Furion pisze:Albo gramy na DoW albo nie.
Stwierdzenia typu albo-albo od zawsze są przejawiem fanatyzmu. Dostajesz opcję i ją odrzucasz. Do tej pory US były jedynym nie powodującym kontrowersji packiem, czymś co nie wcina się w zasady jak euro tylko je uzupełnia o niewyjaśnione kwestie. Tracicie tym reputację. I tak jak przedmówca wspomniał jeśli nie lubię małżeństw homoseksualnych to nie sugerujcie bym takie zawarł. Robicie zasady to takie by organizator mógł łatwo je wydzielić, zadecydować, by gracze byli świadomi że to nie jest supportowana armia i nie stało to w rozdźwięku między tym co daje gw. Dodaj nagłówek "Uściślenia do list opcjonalnych" i 50% problemu który widzę gaśnie.

Drugie 50% można szybko skwitować tak:
Furion pisze:
Przemcio pisze:Furion jak już rozmawiamy o dopuszczaniu czy jako LS zastanawialiście się nad dopuszczeniem Great Host of Chaos z Thramukana oraz np BileTrolli lub Żabek do Danonków z tego booka :?: :D
nie.
Tłumicie i przez to zabijacie nowe, żywe zasady po to by wskrzeszać stare. Czy działalność LS nie powinna automatycznie dążyć do uzupełniania tego co nowe? Tworzycie sobie warunki czym się zajmować i przez to stawiacie się wyżej niż producent. Uzupełnijcie nowości, będzie sezon ogórkowy to zajmujcie się czym chcecie, a jeśli nie chce wam się wyszukiwać rozwiązań do nowych zasad to zwolnijcie miejce komuś kto będzie chciał to robić. O zakład idę że jest więcej klimaciarzy którzy chętnie pograją na mono Khornie. Mnie właśnie to nastawienie najbardziej się nie podoba. Wybiórcze i polubowne wybieranie toru dla rozwoju gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

MlSlEK pisze:Do tej pory US były jedynym nie powodującym kontrowersji packiem, czymś co nie wcina się w zasady jak euro tylko je uzupełnia o niewyjaśnione kwestie. Tracicie tym reputację.
Musisz od bardzo niedawna grać w tę grę:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Dmtrij pisze:
MlSlEK pisze:Do tej pory US były jedynym nie powodującym kontrowersji packiem, czymś co nie wcina się w zasady jak euro tylko je uzupełnia o niewyjaśnione kwestie. Tracicie tym reputację.
Musisz od bardzo niedawna grać w tę grę:)

Dymitr, wiesz dobrze o co mu chodzi.
Uściślenia sędziowskie są relatywnie najmniej wątpliwą nakładką na WFB, jaką stworzyło środowisko graczy.
Jest powszechnie akceptowanym tekstem na wszystkich turniejach, w przeciwieństwie do BP czy zasad ETC.

Wprowadzanie tam kwiatków w rodzaju "aktualizacji" zasad do DoW to łamanie zasady, że US to UŚCIŚLENIA Sędziowskie.
Jeżeli osoby z LS chcą sobie przygotować aktualizację DoW, droga wolna, ale po prostu dajcie to jako oddzielny dokument.
Uważam, że chociażby z powodów praktycznych warto to rozdzielić.

Furion pisze:
Przemcio pisze:Furion jak już rozmawiamy o dopuszczaniu czy jako LS zastanawialiście się nad dopuszczeniem Great Host of Chaos z Thramukana oraz np BileTrolli lub Żabek do Danonków z tego booka :?: :D
nie.
Nie bo? Może tak wyjaśnisz jeszcze? Dlaczego jedno tak, a drugie (znacznie bardziej oficjalne i aktualnie - nie)?
Ja rozumiem, że grałeś DoW, ale może odrobina obiektywności nie zaszkodzi.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Niech DoW w wersji furionowej dostanie te 3-6 miesięcy próby, a po tym czasie niech LL zadecyduje czy środowiska chcą Dogsów czy nie. Mamy opcje z głosowaniem i myślę, że wszystko będzie jasne. Po co mnożyć niepotrzebnego hejta. A do PRzemcia zrozum różnicę między uaktualnieniem booka, a dodawaniem unitów z zameirzchłch unitów do armii, które mają nowe booki.

ODPOWIEDZ