po co komu DoW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: po co komu DoW?

Post autor: Naviedzony »

Skąd wiesz? :P Mam na myśli: czy tak naprawdę wynika z tego zapisu? To może równie dobrze znaczyć tyle, że chcą z niej zrobić osobną armię, a nie oddziały, które można brać w każdej innej.

Poza tym nie napisano: "Ignore this army list", tylko "Ignore this army list entry". Chodzi więc o odniesienie do jednostek DoW w armybooku WE i to odniesienie masz zignorować, a nie "army list" DoW. Powtarzam, że szukanie informacji na temat dopuszczenia DoW w FAQ do WE zakrawa na kuriozum. ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Przemcio pisze:no nie to znaczy ze GW odpuszcza to armie a ze dogsy dalej sa w sprzedazy w misc. znaczy tyle ze gw po prostu chce sie pozbyc zapasów modeli.
przemcio ty serio tak myślisz czy tylko udajesz? kolejny argument z 4 liter
wszystkie modele DoW to modele metalowe jak pamiętam, GW może je przetopić i zrobić z nich inne modele które się sprzedają, dawno by ich tam nie było wówczas

cała ta dyskusja to jakiś kolejny polski absurd, 3 osoby na krzyż krzyczą jak im źle i jak LS wprowadziła zamach na ich wolność grania i że ich żądania nie zostały spełnione bo DoW jest a czegos innego nie ma, ble ble ble pierprzenie o szopenie :)
jest ładna pogoda zdaje się w całej polsce idźcie na zewnątrz na spacer, później piwko, film (wybrać odpowiednie: z dziewczyną, żoną, kochanką siostrą, bratem) i może ciśnie zejdzie
poza figurkami jest jeszcze zewnętrzny świat

zwłaszcza, że LS nie wypowiada się jakoś w tym temacie poza kilkoma postami Furiona, więc może na priv z nimi rozmawiajcie a nie tu, przynajmniej zadacie pytanie właściwym ludziom?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Otóż to. Należałoby napisać do GW, może (mało prawdopodobne) wyrażą się w kwestii DoW i tego, czy ta armia jest wystawialna.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Klafuti pisze:Otóż to. Należałoby napisać do GW, może (mało prawdopodobne) wyrażą się w kwestii DoW i tego, czy ta armia jest wystawialna.
Stawiam odpowiedź: rzućcie D6 - na 4+ DoW wchodzi i jest wystawialna. :lol2: :lol2:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Taka prawda misha Dow umarlo i już nie wroci :D
A argument że paru graczy ma pacyny dow i by sobie pogralo no to niech ls zrobi aktualke starego booka jest z czterech liter...

Mój braciak ma w szafce gdzies 30 mumi wiec niech ls zrobi aktualke 5 ed booka do unded bo bym sobie pogral... Bede jedynym graczem ktory tym gra wiec problemui nie powinno byc :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Przemcio, wyjdź proszę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

@Przemcio
Obrazek

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

@Przemcio, widzę, że masz mega przyjemność z trollowania, może zatem spakuj swoje kredki i idź lulu, bo jutro szkoła i a na forum daj się wypowiadać, tym którzy chcą coś do tematu wnieść. Sam się pochwaliłeś, żeś smarkaty troll :twisted: skoro korzystasz z figsów braciszka zamiast ze swoich.

Większość graczy DOW ma w dupie takie teksty jak ten twój, bo ma jeszcze inne armie (dwie, trzy czy nawet dziesięć), więc będą się bawić dobrze czy ci się to podoba czy nie, bo widzę że lubisz ludzi na siebie hatować.


Psy dodają WFB kolorytu i uważam, że każdy powinien się z nimi zapoznać, bo armia podobnie, jak i Kislev jest bardzo ciekawa, a nie jak wiele dzisiejszych no brainowa.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

No Brainerowe są raczej właśnie te nieco starsze armie, z 7 ed. Nie żeby 8 ed. AB były pozbawione różnych głupotek, czy innych wad, ale nie jest to poziom tego co jeszcze nie tak dawno przecież zupełnie rozmontowywało system.

Z najemnikami jest problem o tyle, że ich status jest z jednej strony niby jasny, z drugiej strony producent nie dał jednak absolutnie jasnego sygnału, czy DoW to teraz tylko ładne modele do stania w gablotce, czy potencjalnie cośik więcej.

Chadecja zresztą na bardzo podobnej niepewności teoretycznie "krystalicznie jasnego" statusu jechała przez lata. Najpierw swoim AB, potem mniej lub bardziej kulawymi erratami, potem fanowski AB, a w końcu powróciła do grona.

Poza tym - jaką różnicę w sumie status bądź jego brak ostatecznie robi ? Balancing Patch swojego czasu, i uścislenia sedziowskie też są [ a po prawdzie - nigdy nawet nie były ] w uj nieoficalne. BP wzbudzał masę kontrowersji, ale był. I był używany. I gracze na niego czasem klęli, czasem wychwalali, wywierali naciski i przedstawiali sugestie, sensowne i nie [ przy czym niekoniecznie te pierwsze były potem implementowane :P ] ale mimo wszystko był dość powszechnie używany.

Jak mówiłem, dopuszczenie DoW to po prostu ukłon w stronę tych, którzy chcieli by czasami tą armią zagrać na turniejach. Tym bardziej, że nawet po Furionowej erracie wydaje mi się cokolwiek przeciętna mocą.

Wiem, z najemnikami zawsze są takie problemy. Nomen omen, to właśnie dyskusja o nich, a konkretnie kwestia cannonów i ich obecności w innych armiach była przyczyną, że się na tym forum pojawiłem. Heh, śmieszne czasy, gdy coś co w sumie poprawiało balans, bo dawało słabszym armiom dostęp do stosunkowo niezłej kontry na kilka giętych potworów, było przez niektórych uznawane za niegodną istnienia abberację :lol2: .
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM.....CULT OF ULRIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wierz mi, bądz nie, ale jestem jak najbardziej za. Trzeba tylko wymyślić drogę tak, by dało się w akceptowalny przez większość graczy wprowadzić ten army list. Biorąc pod uwagę, jak trudno przepchnąć czasami nawet proste rzeczy, dość ciężkie zagadnienie, ale jak mówiłem - chętnie się podłączę :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Infernal nie zrozumiałeś mnie, ja mówiłem właśnie o bookach z 7edycji i kombach, które potworzono wtedy,a które doprowadzały/doprowadzają mnie do szału. Też uważam że 8 edycja jest dość wyważona, jeśli chodzi o nowe booki.

Jeśli chodzi o Ulryka, to możecie na moje poparcie liczyć =D>

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jeśli chodzi o Ulryka, to możecie na moje poparcie liczyć
Albo slayers army :mrgreen: . Heh, tyle fajnych projektów do obmyślenia, a tak wielu ludzi niechetnych z pozycji "nie bo foch" :) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

kurde nawet mam kilka figurek kapłanów Urlyka i cały oddział Teuton Guardów - kiedyś ktoś oferował mi za to 1200 zł ale nie sprzedałem :)...

Co do DoW - uważam ,że ma niezwykły koloryt choć na dzisiejsze czasy regiment for renown są słabe albowiem każdy ma herosa który jest drogi i przeważnie nic na sobie nie ma(ginie jak mucha). Kto wystawi dziś Mengili 5szt za 300 pkt z T3 i dwurakami? Albo kuszników po 12 pkt? ... To będzie armia dla prawdziwych pajsonatów a nie powergamerów ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Infernal Puppet pisze:
Jeśli chodzi o Ulryka, to możecie na moje poparcie liczyć
Albo slayers army :mrgreen: . Heh, tyle fajnych projektów do obmyślenia, a tak wielu ludzi niechetnych z pozycji "nie bo foch" :) .
Raczej "nie" dla umieszczenia w US. W osobnym packu - róbcie co chcecie, nawet sobie cały Chaos wskrzeszajcie.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

@ Piotr:Ja nie zdążyłem kupić Teutogenów, gdy byli tańsi, ale na herosów się załapałem :D

@Infernal: Nie chciałem o nich (czytaj Slayerach) mówić głośno :P Dodaj do tego Kislev i mamy powrót Storm of Chaos :D

Nie narzekajmy na te koszty ROR, bo jakby byli tańsi punktowo to PSY byłyby za bardzo PG (15 mengilów robi się bardzo nieprzyjemne):mrgreen: A co do ich dowódców to źle się wyraziłeś i nakręcisz zaraz jakiegoś trolla. To są czempioni, nie bohaterowie, tyle że z własnym fluffem.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nic, tylko zakładać stosowne tematy :wink: .

Zresztą, np. w 40K, przywrócenie zupełnie padłej armii [ Lost And Dammend. Istnieli tylko w jednym podręczniku, przez jedną edycję [ dobra, w sumie byli rozwinięciem idei sub-armii starszej od nich o co najmniej kilka lat, nie jestem aż tak stary by to wszystko dokładnie pamiętać ], egzystując w podęczniku, który był w zasadzie dodatkiem pokroju trochę dzisiejszego "storm of magic", do tego w zasadzie bez swoich modeli, bo armia opierała się w 99% na konwersjach i dodatkach z innych armii ] udało się bez większych fusów, w zasadzie bez oporu środowiska, i w całości fanowskimi zasadami, bo te oficjalne się "lekko" przeterminowały.

Fakt, ze ich "codex" przypomina bardziej update-erratę Furiona, niż prawdziwy fandex, w jakich celują warseerowcy, ale zyskał, może nie powszechną, ale dość szeroką akceptację, w tym i na turniejach. A to się przecież w sumie liczy, bo co po najfajniejszym i nawet zbiorze zasad, jak każdy nim wzgardzi.

Można ? Można :D . Wystarczy tylko chcieć, a nie "chciedź" :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Infernal Puppet pisze: po Furionowej erracie
Nie ma czegoś takiego jak Furionowa errata.

Wszystkie kwestie pokryte w PDF to uściślenia do tych przeterminowanych zasad. Nie zmieniają oryginalnej intencji autora. Użyta została jedynie ósmoedycyjna terminologia.

Uściślenia (do Dogsów włącznie) wyjdą w tym tygodniu.

pozdrawiam
Furion

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

“Curiouser and curiouser!” Cried Alice (she was so much surprised, that for the moment she quite forgot how to speak good English).

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Aha to rozumiem że zaraz też wyjdzie Great Host of Chaos :?: A no i prosił bym te Undedy też...

Goń się Cobra ja mam 2 armie i chętnie bym je na turnieju połączył :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Przemcio pisze:Aha to rozumiem że zaraz też wyjdzie Great Host of Chaos :?:
Premiera była już dawno temu.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

To wpisz to do uściśleń, że można tym grać na turniejach :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ