po co komu DoW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Re: po co komu DoW?

Post autor: Przemcio »

Jankiel akurat ja oponowałem przeciw CHD'cji... więc te zarzuty to nie do mnie.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Przemcio pisze:Jankiel akurat ja oponowałem przeciw CHD'cji... więc te zarzuty to nie do mnie.
Zły niedobry człowieku !
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Najlepsze jest to, że jak jeszcze za starej LS w uściśleniach była wzmianka o DoW, to wszyscy jakoś z tym żyli. Ziemia kręciła się w kółko, nie było żadnych niewytłumaczalnych kataklizmów.

Wyluzujcie moi drodzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Jankiel pisze:
LS dopuściła DoW w taki sposób w jaki nie powinna tego robić i wiele osób, które pisały w tym temacie, podkreślały w swoich wypowiedziach, które utonęły w morzu flame-a,
Chaos dwarfy miały silniejsze lobby? Co więcej, chaos dwarfy są bardzo, bardzo mocną armią, DoW są słabiutkie.
Jankiel. Ja nie jestem przeciwko DoW b oto bardzo przyjemna armia tak samo jak Chadecja. Również nie byłem przeciwny. Chodzi o sposób w jaki to zostało wprowadzone. Naprawdę, napisałem w tym temacie z 8-12 postów i w każdym o tym trąbię. Z resztą kiedyś LS zajmowało się balancing patchem, a teraz myślałem, że zajmuje się tylko uściśleniami. Uściślenia przybierają z tą aktualką formę złotej kupy. Wszystko co w niej jest jest złotem ale ogólnie to kupa różnych rzeczy bez sprecyzowania jakich... ni to balancing patch, ni to zbiór zasad, ni to uściślenia - wszystko od wszystkiego...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

as1
Chuck Norris
Posty: 628

Post autor: as1 »

Przemcio pisze:Akadera ty perwersie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nie ma mowy :twisted:

Misha sam jestes faszystowskim trollem :mrgreen: Sorry nie grasz na turniejach w ogóle to co cie to obchodzi co jest w uściśleniach sędziowskich na nich używanych :?: jak byś grał spoko masz w tym interes a to co robisz to zwykłe pieniactwo :mrgreen:
Wiesz co kolego aż się dziwie że nie dostałeś warna. Ręce opadają po prostu. Już drugi raz sugerujesz że misha jest idiotą albo jest niedorozwinięty? Co z tego że nie gra regularnie przecież też może zagrać w każdym turnieju w Wawie o ile będzie chciał i może się wypowiedzieć na temat uścieliśnień. Ma także prawo do wypowiedzenia swojego własnego zdania na ten temat Dow.

Daj se luzu z tymi DOW bo to już jest poniżej granicy godności to co tu się dzieje.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

O co ci biega As :?: to misha pierwszy nazwal mnie faszystowskim trollem... nie bywam na wszystkich turniejach w wawie ale na sporej wiekszosci i nigdy mishy nie widzialem na zadnym...
Wiec nie rozumiem jaki on ma interes we wpisaniu DOW do Uściśleń jak one są używane na turniejach na których nie bywa :?:
W przypadku gdy ktoś nie ma w czymś żadnego interesu a się wypowiada to zwykłe pieniactwo :D

A propos Akadera jak przyjade na Boba poproszę 2 literki tego ducha puszczy co ostatnio bo był przedniej jakości :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Jankiel pisze:Chaos dwarfy miały silniejsze lobby? Co więcej, chaos dwarfy są bardzo, bardzo mocną armią, DoW są słabiutkie. Chaos dwarfy również nie mają swojej zakładki na stronie GW. Z mojego punktu widzenia postanowiliście się po prostu dojebać do Furiona, a głównym argumentem przeciwko Dogsom jest fakt, że to Furion zaczął dyskucję
Jeśli są słabiutkie to świadomie oddajecie punkty ich przeciwnikom wypaczając wyniki ogólne. Wtedy zacznie się jojczenie o jakieś +200p do euro i maszyna będzie się kręcić dalej.

No i nie oszukujmy się. GW robi obecnie modele o niebo lepsze niż za czasów 5ed. Gust jest subiektywny, ale poziom detali już obiektywnie lepszy. Sam mam i z 3ed figsy i one nie komponują się z obecnymi więc leżą. Są ciekawsze rzeczy do zobaczenia na stołach, choćby bloodzio exalted. Nimi warto się zajmować!
Obrazek

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Helion: domyslam sie, ze Przemcio sie obija i nic nie organizuje ;) Ale to byl tylko przyklad, ze zamiast marudzic na te swoje "cos tam of chaos" to moze zorganizowac turniej gdzie jest to dopuszczone. Na lokalu przynajmniej zagra ;) Bo z dow na masterach (zwlaszcza tych okolo euro) to roznie pewnie bedzie chocby nie wiem jak gorace byly zachety ls, to orgowie i tak beda mieli kmine co z tym fantem zrobic.

Przemcio: wez zrob korenspondencyjny kurs merytorycznego wypowiadania sie na forum od chocby Dawa zebys daleko nie musial szukac. Bo czym innym jest napisac jak wymieniony cos w stylu "dow tak ale z trybem w jakim to bylo robione jest cos nie teges itp" a co innego jak miedzy innymi ty i paru innych kolesi "mojsza racja jest najmojsza i kij w oko burakom co sie z tym nie zgadzaja" i po obu stronach "dyskusji" takie glosy przewazaja z tego co widze.
Ducha zalatwie tylko przypomnij sie wczesniej ale serio skoncz juz z pyskowkami (przynajmniej do Miszki bo co z trollami z drugiej strony barykady robisz to nie wnikam ;) ) bo pocahontas to przynajmniej pamieta co sie z nim dzialo a ty bedziesz tylko przerazony na filmiku i na zdjeciach, skacowany ogladal co sie z toba stalo :twisted:

Pozdrawiam.

PS. Dobrze rozumiem, ze niby dow sa dopuszczone ale nie obligatoryjnie wiec i tak jak cos bedzie piszczenie w tematach masterowych ludzi za i tych przeciw? Jesli tak to ten szum caly imo i tak g**** jest wart bo nikt mnie raczej na sile nie zmusi zeby na turnieju psy dopuscic badz zbanowac jesli nie bede do ktorejs z tych opcji przekonany.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wszystko co w niej jest jest złotem ale ogólnie to kupa różnych rzeczy bez sprecyzowania jakich... ni to balancing patch, ni to zbiór zasad, ni to uściślenia - wszystko od wszystkiego...
Zgadzam się.
Niestety imo zmiany trzeba wymuszać, bo gracze i organizatorzy w większości są zbyt leniwi by samemu zrobić cokolwiek nowego. Przez pół roku tylko ctrl+c, ctrl+v eurocompa. Jak by tam nie przegłosowali ChD, to by ich nie było. Przegłosowali i są. A jak coś ma łatkę LS to już prawie, że oficjalne i można bez problemu z tego skorzystać.
Żeby zacząć grać w Polsce na special charaters też trzeba będzie dorzucić dla nich uściślenia. Jak już będą, to nagle się okaże, że w sumie są całkiem grywalni.

bo nikt mnie raczej na sile nie zmusi zeby na turnieju psy dopuscic badz zbanowac jesli nie bede do ktorejs z tych opcji przekonany.
Ale będziesz miał gotowy pakiet zasad do nich,
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Jankiel pisze:Żeby zacząć grać w Polsce na special charaters też trzeba będzie dorzucić dla nich uściślenia. Jak już będą, to nagle się okaże, że w sumie są całkiem grywalni.
Już rok minął jak specjale są dopuszczeni u nas, po całym tym czasie forsowania ich, chd i paru innych rzeczy wiem że sam muru nie przebiję. Euro zabija ten system, nuda wałkowana do potęgi. Gracze nawet jeśli olać oklepane formaty i pozwolić na luz i tak będą grali czymś zbliżonym do euro, gdyż wielu nie kupi niewystawialnych gdzie indziej bohaterów. Jedynie na hosta sam z siebie nie zdecydowałem się by go upowszechniać. Jest na tyle rozbudowany że nie umiałbym go zasędziować. Jednak odrzucenie go z uściśleń przeciwdziała jakimkolwiek rozpoznawaniu bugów. Sam tego nie zrobię, wybaczcie więc że chcąc grać kompletny unlimited, czekam na coś co pomoże to ogarnąć i informacja że ważniejsze jest "wskrzeszanie" przelewa u mnie czarę goryczy.

Po roku grania z SC do formatu 2k nie było żadnych narzekań na tych których da się na takie punkty wstawić. Owszem są i tacy bardzo mocni, jednak corowy skink, abomki i inne utarte ustrojstwa wciąż okazywały się bardziej przegięte.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Sam tego nie zrobię, wybaczcie więc że chcąc grać kompletny unlimited, czekam na coś co pomoże to ogarnąć i informacja że ważniejsze jest "wskrzeszanie" przelewa u mnie czarę goryczy.
DoW to cała armia. W moim odczuciu o porównywalnym statusie do ChD. Nie widzę przeszkód, by zająć się również specialami. Skoro na euro w 40K się na nich gra, nie jest wykluczone, że na euro wfb też się zacznie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Skoro na euro w 40K się na nich gra, nie jest wykluczone, że na euro wfb też się zacznie.
Tylko po co czekać na Euro? Nie lepiej żeby LS się tym zajęła, skoro już tak chętnie wmanewrowała DoW ze specialami do oficjalnych armii?
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jankiel pisze:
Sam tego nie zrobię, wybaczcie więc że chcąc grać kompletny unlimited, czekam na coś co pomoże to ogarnąć i informacja że ważniejsze jest "wskrzeszanie" przelewa u mnie czarę goryczy.
DoW to cała armia. W moim odczuciu o porównywalnym statusie do ChD. Nie widzę przeszkód, by zająć się również specialami. Skoro na euro w 40K się na nich gra, nie jest wykluczone, że na euro wfb też się zacznie.
+1 poza tym speciale wcale nie są wszyscy tak straszni, wiele złożeń zwykłych bohów/lordów jest bardziej gięte.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

speciale z Regiment of Renown są na ogół jak goli herosi więc gieci nie są bo zawsze wychodzą w granicach 60 pkt a nie mją gietych itemów wiec czemu by tych nie dopuścic jak zupełnie nic nie zmeiniają a tylko dzieki im można regimenty wystawic
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Już rok minął jak specjale są dopuszczeni u nas, po całym tym czasie forsowania ich, chd i paru innych rzeczy wiem że sam muru nie przebiję. Euro zabija ten system, nuda wałkowana do potęgi. Gracze nawet jeśli olać oklepane formaty i pozwolić na luz i tak będą grali czymś zbliżonym do euro, gdyż wielu nie kupi niewystawialnych gdzie indziej bohaterów. Jedynie na hosta sam z siebie nie zdecydowałem się by go upowszechniać. Jest na tyle rozbudowany że nie umiałbym go zasędziować. Jednak odrzucenie go z uściśleń przeciwdziała jakimkolwiek rozpoznawaniu bugów. Sam tego nie zrobię, wybaczcie więc że chcąc grać kompletny unlimited, czekam na coś co pomoże to ogarnąć i informacja że ważniejsze jest "wskrzeszanie" przelewa u mnie czarę goryczy.
Problem z totalnym unlimited jest taki że mamy nowe booki GW (BOC, O&G, TK, OK, VC, EMP), które są w miarę zbalansowane i nie ma w nich już samogaji... ale niestey nadal istnieją Danonki (te już niedługo będą miały nowego booka), Skaveny czy Dark Elfy a te bez pocięcia gniotą system i odstają od reszty dość poważnie i bez pocięć granie z tymi armiami jest mocno nie fajne.
Biorąc pod uwagę, że jak narazie GW trzyma się w miarę balansowania nowych booków można mieć nadzieję, że prędzej czy później wszystklie booki będą zbalansowane i żadne ograniczenia nie będą potrzebne ale niestety granie na total unlimited to chwilowo utopia.
Rozumiem, że Euro wymusza składanie dośc podobnych rozpisek ale chwilowo nie ma nic lepszego... poza tym Euro jest robione pod drużynówke a nie na singla.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

A mi tam się nie podobają kusznicy ignorujący karę za daleki zasięg, z bs4, w cenie łucznika od HE (a nawet punkt tańsi, bo pomykają w LA) :roll:

Albo kusze z sv 3+ od strzelania/m. missli i bs4...

Poza tym żeby dostać pkt za herosa musisz zabić cały oddział (dobrze mi się wydaje?), bo ten heros jest wliczony w koszt oddziału, czyli koniec z wyciąganiem herosów z oddziałów jakimś śmieciem po to, by zdobyć za nich pkt.


@Przemcio: Jeżdżę na lokale do Łodzi, bo chyba o tym mowa, gram BoCH i jakoś tego nie czuję, może dlatego, że środowisko podobno jest mniej PG, więc i dont give a FAQ o co Ci chodzi... Zawsze mi się wydawało, że w tej grze chodzi o to, żeby się dobrze bawić, no ale cóż, widocznie jestem dziwny :roll:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tylko po co czekać na Euro? Nie lepiej żeby LS się tym zajęła, skoro już tak chętnie wmanewrowała DoW ze specialami do oficjalnych armii?
A co ja napisałem?
ale niestey nadal istnieją Danonki (te już niedługo będą miały nowego booka), Skaveny czy Dark Elfy a te bez pocięcia gniotą system i odstają od reszty dość poważnie i bez pocięć granie z tymi armiami jest mocno nie fajne.
No, te DE to po prostu na unlimited wygrywają wszystko :) Głównie na papierze, ale skoro unlimited też jest głównie na papierze...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Przemcio pisze:...
Cwaniaczku, chyba zapomniałeś o najgorszym samograju :^o

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Nie jestem pewien czy MARKSMEN OF MIRAGLIANO mają uwzględnioną zasadę Marksmen bo w Pdf. udostępnionym przez LS jej nie ma. Furion? Tak czy inaczej 10 kosztuje 180 a hero ma na sobie Light Armor i nie może wyjść z oddziału :)Za 180 pkt masz 20 kuszników z bs3 co wybierasz?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ