8 edycja - Pytania 3

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Re: 8 edycja - Pytania 3

Post autor: Hoops »

Moje lamerskie pytanie brzmi:
Czy w wyniku upadku giganta, gdy wykonywał on atak w dalszym ciągu traktuje się go jakby był w walce (wg podręcznika może się bronić, ale nie atakować) Czy można powiedzmy dać nogę wykorzystując to, że leży i mamrocze pod wpływem alkoholu.
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Bohaterem na orle moge dołączyć do wardancerów w skirmishu? Czy jest to w jakis sposób nielegalne?
xYz

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

TheHoops pisze:Moje lamerskie pytanie brzmi:
Czy w wyniku upadku giganta, gdy wykonywał on atak w dalszym ciągu traktuje się go jakby był w walce (wg podręcznika może się bronić, ale nie atakować) Czy można powiedzmy dać nogę wykorzystując to, że leży i mamrocze pod wpływem alkoholu.
Jesteś w walce więc walczysz. Jeszcze nie słyszałem, by w batlu strona wygrywająca wykonywała kiedyś "taktyczny odwrót" :P

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Niby fajnie, ale gdy gigant trzyma za dupsko twój regiment z perspektywa dostania na twarz klocka warriorow chaosu chyba wolałbym dać nogę szarzujac owych warriorow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Gremlin pisze:Bohaterem na orle moge dołączyć do wardancerów w skirmishu? Czy jest to w jakis sposób nielegalne?
Nielegalne, RB str 77 na samym dole prawej kolumny "A character on a mount cannot join a unit of skirmishers".
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

dzięki, nie mam niestety booka, aby to samemu sprawdzić :P
xYz

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Takie tam mi się urodziło w głowie:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=971358#p971358
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

według firmy LoneWolf - twórcy orygnalnego AB d6+1 :) i raczej na pewno tak jest.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tak się zastanawiałem odnośnie make way
czy można zrobić więcej takich akcji na początku CC? tak by wypchać cały command group z walki
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Jasne, zgodnie z opisem make way.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Pytanie, wczoraj gralem z breta, maja taki przedmiot one use only icon of quenelles, i teraz jak ma to czarodziejka na piechocie i odpala to w oddziale 40 chlopow, to to trrwa to do konca bitwy czy tylko jedna ture?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Do końca bitwy :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Gokish pisze:Do końca bitwy :)
Precyzując - trwa tak jak normalny blessing.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Można sie zreformowac tak żeby stac bokiem do oddziału który szarżowałem front vs front? (pytanie Durina) np zeby Kadaj wiecej spalił (teraz Durin juz to wie^^)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

-Qc- pisze:Można sie zreformowac tak żeby stac bokiem do oddziału który szarżowałem front vs front? (pytanie Durina) np zeby Kadaj wiecej spalił (teraz Durin juz to wie^^)
Tak

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Adaś ale ja to wiedziałem:) Chciałem współrozmówców nauczyć czytania ze zrozumieniem;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Lidder pisze:
-Qc- pisze:Można sie zreformowac tak żeby stac bokiem do oddziału który szarżowałem front vs front? (pytanie Durina) np zeby Kadaj wiecej spalił (teraz Durin juz to wie^^)
Tak
wydaje mi sie, ze wlasnie zezwoliles na combat reform dzieki ktoremu obracamy sie bokiem do przeciwnika.

a w uscisleniach:

Kod: Zaznacz cały

Reform po walce wręcz
Nie można reformowad oddziałów w walce tak, by po reformie stykały się ze sobą bokami lub tyłami.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Przeczytaj to co zacytowałeś z uściśleń i czytaj do skutku...

*podpowiedź: liczba mnoga - bokami, tyłami
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Venitel
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Venitel »

Hmm, wpadlem na taki "dziwny" pomysl, i zastanawiam sie czy... Na zioniecie dziala KB, jesli zostal rzucony czar z nekehkary?

Armybook co do czaru:
"Target unit's close combat attacks gain the killing blow ability"

Rulebook co do zioniecia w CC:
"If the model with this special rule is in close combat, it can use the breath weapon to make an additional close combat attack at it's own initiative."

FAQi nic na ten temat nie mowia.

Czyli wszystko wskazuje na to ze mozna zionac z KB :)? Normalnie bym uznal ze tak, i o to nie pytal, ale wydaje mi sie to troche... dziwne?

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Venitel pisze:Hmm, wpadlem na taki "dziwny" pomysl, i zastanawiam sie czy... Na zioniecie dziala KB, jesli zostal rzucony czar z nekehkary?

Armybook co do czaru:
"Target unit's close combat attacks gain the killing blow ability"

Rulebook co do zioniecia w CC:
"If the model with this special rule is in close combat, it can use the breath weapon to make an additional close combat attack at it's own initiative."

FAQi nic na ten temat nie mowia.

Czyli wszystko wskazuje na to ze mozna zionac z KB :)? Normalnie bym uznal ze tak, i o to nie pytal, ale wydaje mi sie to troche... dziwne?
Q: Do special rules that can inflict hits in close combat, such as
Stomp and Breath Weapons, count as close combat attacks? (p42)
A: No they count as an unusual attack and will be distributed
as a shooting attack.

Q: Do Breath Weapons benefit from any other special rules,
equipment or magic items? Or vice versa? (p67)
A: No to both questions.

Wydaje sie wiec ze nie bardzo mozesz tak zrobic

Zablokowany