GW----(2 lata)---> prepainted

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

GW----(2 lata)---> prepainted

Post autor: wrogu »

http://warseer.com/forums/fantasy-news- ... -info.html

Jesli to okaze sie prawda to wyskocze z tonacego statku.

Pozdro

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Nawet fajnie. Co ci lubią malować będą sobie malować, ci co nie lubią nie będą już musieli.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

O taak. Pod jednym drobnym warunkiem: że te prepainty będą oprócz a nie zamiast (docelowo). No i te*) prepainty to mi się kojarzą z żołnierzykami z kiosku Ruchu (dinozaury pamiętają co to takiego było) :x .

_________________
*) np. Reapera.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Oby tylko plotka, inaczej GW będzie żałosną firmą produkującą zabawki dla małych dzieci - jednoczęściowe, pomalowane figsy - włoż w podstawkę i turlaj kostkami :?

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 700
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Tiger Brown pisze:O taak. Pod jednym drobnym warunkiem: że te prepainty będą oprócz a nie zamiast (docelowo). No i te*) prepainty to mi się kojarzą z żołnierzykami z kiosku Ruchu (dinozaury pamiętają co to takiego było) :x .

_________________
*) np. Reapera.
Ja je pamiętam, choć dinozaurem raczej nie jestem :wink:

A wracając do tematu to trzeba się będzie zawczasu zaopatrzyć się we właściwe figurki i potem się już tylko bawić w malowanie. Bo ja napewno rzadnych prepainterów nie kupie....

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Prepainty są przyszłością, jeśli nie koniecznością tego hobby, jeśli ma ono ogarnąć trochę szerszy target niż mający-furę-wolnego-czasu licealiści i studenci.
Ja tam się nie burzę - lubię malować i dalej będę to robił. Prepainty nigdy nie osiągną poziomu malowania średnio wprawnego hobbysty - no i przede wszystkim hobbysta nie jest targetem prepaintów.

Byle nie strzelili sobie w stopę jak Rackham, przechodząc w 100% na PP, albo jak Reaper, który wypuścił prepainty tak obleśne, że aż zraził swoich klientów.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Opcja niech sobie bedzie, mi to nie przeszkadza. Ale niech zostawia tez modele niepomalowane.

Lord MC
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: dziedzina Chaosu

Post autor: Lord MC »

To GW ma problemy finansowe? Będzie je dopiero miało, gdy zacznie wprowadzać ten syf. To będzie jak jajko niespodzianka. Niech wprowadzą figurki sklejone losowo i z podkładem, tak byłoby ok. Mniej roboty, a zabawa pozostaje. Zresztą na warseerze nie takie ploty chodziły, więc bez spinek (przynajmniej na razie).

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Lord MC pisze:To GW ma problemy finansowe?
Bez urazy, zią, ale po tym zdaniu dalej Twojego posta nie czytałem.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Lord MC pisze:To GW ma problemy finansowe?
Nie, mają się świetnie, sprzedaż rośnie, otwieranie są coraz to nowe sklepy. Nawet dość często ceny podnoszą, przy takim popycie to nic dziwnego.
:wink:
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

mam nadzieje ze to bedzie oodzielna linia

rakham skopie konfrontacje na calej lini
metalowe figurki sa boskie a te plastiki co maja wyjsc odrzucaja nie dosc ze samym wygladem modeli to jeszcze te kolory .... ochyda juz lepiej wygladaja jakies zabawki dla dzieci niz to

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 700
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

pozostaje mieć nadzieje, że angole obserwują i uczą się na błędach innych i nie przejdą całkowicie na linie prepainter. Choć po niektórych ich wyczynach z dziedziny planowania strategicznego zaczynam w to szczerze wątpić.

Awatar użytkownika
Aragorn007
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Aragorn007 »

Na mój gust ma to swoje + i -

+

-nie musisz wydawać kasy na farbki,
-oszczędzasz czas,

więcej plusów nie znalazłem :)

-

-masz narzucone pozy figurek
-malowanie będzie kiepskie,
-brak frajdy z pomalowania itp.

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Minusy zdecydowanie wygrywają.
Mam nadzieję, że to tylko jakaś głupia plotka.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

GW nie ma szans zebrać mocy przerobowej do przejścia w całości na prepainty. Poza tym cena całego regimentu 20 ludków by skutecznie odstraszyła większość potencjalnych hobbystów. To nie systemy skirmishowe, gdzie 20 figurek to cała armia (albo i półtorej) - to system bitewny, gdzie 20 figurek to jeden z kilku oddziałów.

Także śpijmy spokojnie :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

In the dealer only arena at GD Chicago this year, Phil Kelly was DIRECTLY asked if pre-painted mini's were in their future.

He just did not say NO, he expaned - to the best of my recollection:

'No. We make the best toy soldiers in the business, and the modeling aspect is a very important part of our place in the market. There are other companies that are doing it, and doing it well. It's not for us.'

Now - that could be a bit of the King protesting TOO much - or could be the absolute truth.

IMHO - I'd love to see it. As long as it was parallel to current production, anything to increase the customer base.

We can build and paint ours, no one from stoping that. Just think - it MAY cut down on the amount of primer black or primer grey armies!!

Time will tell.

Fred
Wyglada na to, ze ktos na konwencie scieme strzelil i tylko niepotrzebne cisnienie wprowadzil. Nic tylko sie cieszyc, ze wszystko raczej bedzie po staremu.

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Z tym Rackhamem Tomku nie masz racji. AT-47 jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemow na rynku amerykanskim i m.in. dzieki prepaintom robi tam furrore. Wiec jak widac zly strzal to nie byl, bo kto chce i tak figurki sobie przemaluje, wazne tylko zeby nie tracic na ich jakosci.
Jesli chodzi o konfrontacje to nowa polityka R zwiazana z przejsciem systemu ze zwyklego skirmisha na regularnego bitewniaka, odejscia calkowicie od figurek metalowych i ogolnie uproszczenie systemu tez ma szanse powodzenia. Bo jezeli wydaje sie 1 model do armii sredno raz na 2 miesiace, to sam zobacz - targetowi kienci co mieli kupic i tak juz kupili, wiec dochody spadaja. Trzeba poszukac nowych (glownie dzieci, do czego ma zachecac prepaint), a tych starych zmusic zeby podokupywali figuek. Polityka prosta, ale bedzie niestety skuteczna.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Wych pisze:Z tym Rackhamem Tomku nie masz racji. AT-47 jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemow na rynku amerykanskim i m.in. dzieki prepaintom robi tam furrore. Wiec jak widac zly strzal to nie byl, bo kto chce i tak figurki sobie przemaluje, wazne tylko zeby nie tracic na ich jakosci.
Nie widzę sprzeczności z tym co napisałem. Przez "strzelanie sobie w stopę" rozumiem odcinanie się od targetu hobbystów. Rackham chyba zresztą postanowił odkurzyć ideę niemalowanych figurek, ale nikt jeszcze nie wie co i jak.

Że AT-47 robi furrorę dzięki prepaintom (i to na sensownym poziomie!), wiem :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Ja zrozumialem to raczje w sensie ze "strzela sobie" samoboja :) Ale mowimy o tym samym, wiec zwracam honor :D
Rackham z tego co mi wiadomo nic nie wspominal o takiej mozliwosci. Wiadomo tylko ze prawdopodobnie juz od przyszlego roku figurki do konfrontacji beda calkowicie w plastiku (poza limitowanymi bohaterami), bewda sprzedawana po kilka (kilkanascie?) sztuk w boxach. No i ze na pewno wyjda prepainty. Co jak pokazuje przyklad AT-47 oznacza zanim niemalowanych figsow :?

Lord MC
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: dziedzina Chaosu

Post autor: Lord MC »

@Tomash
Nie zrozumiałeś kontekstu, tomashu (pewnie dlatego właśnie, że nie czytałeś dalej). Ale trudno.

ODPOWIEDZ