Nowy WoCh

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowy WoCh

Post autor: Kordelas »

Dargor pisze:Nie zastanawia was, czemu Juggi od Demonów mają T4 ?:)
Ktoś tu nie czyta dokładnie statystyk (albo Errat) 8)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Nie wiem czy gdzieś już było czy nie, ale z ciekawostek odnośnie nowych modeli to zasady dla Hellstriders: Hellscourges (czyli baty zamiast włoczni za 1p) dają ASL, a Soul Hunters - jak zniszczą lub zagonią wrogi unit to dostają następujące bonusy: za 1 unit +1A, za 2 Stubborn, a za 3 zniszczone unity 4+ ward save.
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Kordelas pisze:To jest najgorsze:
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1710144a

:lol2: :lol2: :lol2:
Żenada...

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
I pomyśleć, że wybrałem chaos z uwagi na ładne figsy :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: .
Kordelas - uwaga jak najbardziej słuszna, niestety...

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Ale co jest żenadą? Te modele? Pod względem wykonania czy klimatu? Bo wykonane są arcydokładnie i prezentują się zaje.iście, zwłaszcza w wersji z batami. A co do klimatu... Ja wiem, że każdy sobie wyobraża armię chaosu jako morze zakutej stali lub ewentualnie jako maruderów, a wszystko inne to już śmieszne, pedalskie i nieklimatyczne. Polecam zatem trochę lektur. Poczytać coś więcej niż armijny podręcznik. Najnowsza publikacja stricte o chaosie to "Valkia The Bloody" autorstwa Sary Cackwell. Tego jeszcze nie miałem okazji czytać, ale czytałem np 2 poprzednie kniżki z tej serii: "Sigvald" Hinksa i "Wulfrik" Wernera. Polecam, bo bardzo dobre jak na poziom GW. Świetnie obrazują Pustkowia Chaosu i ich mieszkańców. A książek jest masa, zwłaszcza te nowsze publikacje są dobre i nawet oceniane przez prasę s-f. Dlatego jak zobaczyłem nowy Shrine to mi szczena opadła. To jest właśnie klimat! Bluźnierstwo, bezeceństwo i plugastwo! Moje "ołtarze", czyli bryczki zrobione z rydwanów chaosu mogą się schować. A wykonanie i detale nowego ołtarza zwyczajnie urywają łeb. Jak ktoś woli garbate ludki z poprzednich edycji, spoko, kwestia gustu.
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Hellstriders nie są wykonani dokładnie, nie mają porządnych detali ani nie wyglądają fajnie. A co do klimatu to prosze poczytaj sobie o steedach slaanesha. O ile pamiętam ich dotyk jest dla zwykłych śmiertelników trujący.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Własnie po to oddzielili WoCh od DoCh
W jednej armii to wysłannicy bogów Chaosu ,istoty wysłane z zaświatów ,by siać zniszczenie ,deprawację i zgniliznę. Stwory i bestie niewyobrażalne dla zwykłych śmiertelników.Często znane z legend.
Druga zaś armia to wyznawcy bogów Chaosu. Często ludzie ,niekiedy zmutowani.Pragną oni ,aby byli kimś na miarę demonów.Starają się o również siejąc zniszczenie i zagładę.Aczkolwiek często są "dopakowani" przez swoich bogów ,otrzymując od nich dary itp. ,ponieważ to nadal ludzie.

:wink:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

To są wyznawcy Slanesha, jak wynika nawet z ich opisu, oni oddają się bólowi z uwielbieniem, więc jeśli jazda na tych steedach im tego dostarcza to tym lepiej. Poza tym przyjrzyj się ilości mutacji na ich umęczonych ciałach, zwykłego człowieka dotyk może by zabił, ale im jest już daleko do zwykłych ludzi. Grasz w tę grę więc wyobraźni Ci nie brakuje i resztę sobie sam dopowiedz
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Oj ,coś tu widzę początek offensywności zamiast kulturalnej wymiany zdań. :?
Loke pisze: oni oddają się bólowi z uwielbieniem, więc jeśli jazda na tych steedach im tego dostarcza to tym lepiej. Poza tym przyjrzyj się ilości mutacji na ich umęczonych ciałach, zwykłego człowieka dotyk może by zabił, ale im jest już daleko do zwykłych ludzi.
I właśnie o tym mówię.Oddział WoCh nie powinnien opierać swej siły na byciu "stworzeniem boga". Czempioni ,rycerze ,jak najbardziej w porządku mogą dosiadać wielkich okutych bestii ,bo robią to dzięki sile i wytrzymałości ,ale jesli chodzi o magiczne "konie" Slannesha to jestem przeciw.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

wg fluffu to jeden chosen kroi miliard orków. a w praktyce jak jest, każdy wie.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

A tam zaraz ofensywność. Po prostu bezcelowe jest tłumaczenie sobie czy oni mogą siedzieć na tych steedach czy nie, skoro już na nich siedzą. Na pustkowiach chaosu nie takie rzeczy się wyprawiają, daleko poza zdrowym rozsądkiem, logiką i dobrym smakiem.

Piszesz Kordelasie, że rycerze i czempioni mogą bo są wyjątkowi, ale zauważ, że Hellstriders są w Specialach, a więc są swego rodzaju oddziałem elitarnym. Nie uświadczysz hordy takich jeźdźców, a raczej mały oddział straży przybocznej jakiegoś czempiona, jego osobiści zwiadowcy czy łowcy.
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Loke pisze:. Po prostu bezcelowe jest tłumaczenie sobie czy oni mogą siedzieć na tych steedach czy nie, skoro już na nich siedzą. Na pustkowiach chaosu nie takie rzeczy się wyprawiają, daleko poza zdrowym rozsądkiem, logiką i dobrym smakiem.
Masz rację ,w modelach i zasadach nic to nie zmieni ,ale zawsze można sobie ponarzekać ,że GW odchodzi od starego ,dobrego klimatu WFB (np. mrok ,wojna ,deprawacja). Robią coraz bardziej festyniarskie modele :) ,nawet nie chodzi tu tylko o WoCh.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Curvica człowieka bierze miałem kupić jutro dyskowca a on nie dość że jest w failcaście to jest o 50 zł droższy :evil: :? :shock:
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Robert.P pisze:Curvica człowieka bierze miałem kupić jutro dyskowca a on nie dość że jest w failcaście to jest o 50 zł droższy :evil: :? :shock:
Na pocieszenie powiem, że od jakiegoś czasu nie ma takich faili w finecascie jak kiedyś.
Mam 2 figurki z finecastu i nigdzie ni było na nich poważnych uszkodzeń -> troche płynnego GSu i działało zaj*biście.

Cena no niestety....

Hellstiderzy mi się podobają. Ale to bardzo osobnicze -> generalnie mam wrażenie że mało komu podoba się slanesh, natomiast Khorne wszystkim. A dla mnie to jest strasznie infantylny.

PS: ale czołzenów to chyba już nikt sobie nie kupi w naszym pięknym kraju. Już w metalu byli sporo za drodzy
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Kordelas pisze: Masz rację ,w modelach i zasadach nic to nie zmieni ,ale zawsze można sobie ponarzekać ,że GW odchodzi od starego ,dobrego klimatu WFB (np. mrok ,wojna ,deprawacja). Robią coraz bardziej festyniarskie modele :) ,nawet nie chodzi tu tylko o WoCh.
Dokładnie - powszechnie wkraczająca odpustowość to cecha obecnego WFB. Obrzydzenie bierze człowieka. Chciałoby się powiedzieć do GW to samo, co Kmicic Wołodyjowskiemu na koniec pojedynku...

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Możemy im to dołączyć do paczki z ulem :lol2:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Kawa slanesha jest okey będzie musowa w mojej rozpisce bo lubię fasta a on ma mv 10!Figurki są jak dla mnie 7/10
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Robert.P pisze:Kawa slanesha jest okey będzie musowa w mojej rozpisce bo lubię fasta a on ma mv 10!Figurki są jak dla mnie 7/10
Otóż to właśnie - kapitalny system, oparty na środowisku graczy - wypuszczamy, co chcemy, nikt nie sili się na to, żeby figsy były fajne, bo to w sumie nieistotne. Najh...wszym jednostkom damy najlepsze statystyki i i tak zejdą. Bo o to w końcu chodzi. A gracze - Ci łykną wszystko, aby tylko miało to dobre staty. A że za rok wyjdą figsy innych armii z jeszcze lepszymi statami (bo jeszcze brzydsze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) to nie szkodzi - co się miało sprzedac, to się sprzedało :( :( :( I dopóki gracze będą kupować ten szajs, figsy będą coraz gorsze...
Eco w swoim "Wahadle Foucaulta" świetnie to sparafrazował, pisząc o gazetach: "W wydawaniu gazety nie chodzi o to, żeby zaspokoić gusta, czy hobby czytelników. Chodzi tylko o jedno - żeby sprzedać maksymalną liczbę egzemplarzy"...

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Wiesz, zawsze możesz sobie skonwertować własny fajny model, którym zagrasz na zasadach tych beznadziejnych :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Dla mnie te modele to nie szajs,wręcz przeciwnie.Statystyki sprawiają że jest grywalny i to mi się podoba,nie mogę i tak nic na to poradzić że gw wydaje syf mogę tylko na to przystać
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

ODPOWIEDZ